Dodaj do ulubionych

Zainteresowania muzyczno-wokalne

05.04.21, 12:35
11latka bardzo chętnie tańczy, śpiewa, interesuje się grą na roznychcinstrumentach (na zasadzie chciałabym a nie umiem).
Zastanawiam się nad jakimiś zajęciami w tym kierunku. Standardowe zajęcia taneczne wokalne, nie wchodzą w grę, corka lubi, ale nie chce występować przed publiczności, odczuwa duży stres z tego powodu.
Nauka na instrumencie? Łapie za gitarę, ale wydaje mi się że to może być za wcześnie.
Moze jakas podpowiedź?
Obserwuj wątek
    • abecadlowa1 Re: Zainteresowania muzyczno-wokalne 05.04.21, 13:03
      moze_sprobowac_inaczej napisała:

> 11latka bardzo chętnie tańczy, śpiewa, interesuje się grą na roznychcinstrument
      > ach (na zasadzie chciałabym a nie umiem).

Skoro by chciała, to dlaczego jej tego nie umożliwisz?
      Często słyszę narzekania rodziców, że ich dzieci się niczym nie interesują. Ty masz dziecko, które by chciało, więc w czym problem?

> Zastanawiam się nad jakimiś zajęciami w tym kierunku. Standardowe zajęcia taneczne wokalne, nie wchodzą w grę, corka lubi, ale nie chce występować przed publiczności, odczuwa duży stres z tego powodu.

Zajęcia indywidualne z nauczycielem?

> Nauka na instrumencie? Łapie za gitarę, ale wydaje mi się że to może być za wcz
      > eśnie.

To nie jest za wcześnie.
    • antonina.n Re: Zainteresowania muzyczno-wokalne 05.04.21, 13:30
      11 lat na naukę gry na instrumencie to raczej późno niż wczesniesmile. Dzieci zaczynają najczęściej od I klasy SP.

Szkoła muzyczna to jednak również egzaminy. Moim osobistym zdaniem - doskonały grunt do ćwiczenia publicznych występów. Bo to akurat jest umiejetność, której można ( i powinno się) nauczyć.

Jeśli macie w okolicy jakąś dobrą szkołę prywatną, możecie spróbować tam. Będzie milsza atmosfera i nieduża presja. A jeśli nie - zostają prywatne lekcje z nauczycielem. Same plusy oprócz tego właśnie jednego minusa, ze nie ma wtedy tak dużej możliwości poćwiczenie występów publicznych, egzaminów i motywacji poprzez słuchanie innych, starszych uczniów.
      • szeptucha.z.malucha Re: Zainteresowania muzyczno-wokalne 05.04.21, 13:48
        Jeżeli ktoś chce być muzykiem zawodowym to może późno, jeżeli chce przygrywać sobie dla relaksu, czy rodzinie na urodzinach, to każdy wiek jest dobry. Sama teraz ogarniam ukulelewink w czasie zamknięcia gramy sobie na dzwonkach i fletach (w tym poprzecznym) a 11-latek dopiero od stycznia uczy się grać na pianinie w ognisku muzycznym - cel to poznanie ważnych utworów oraz zagranie kolęd w święta. Takie tam podstawowe umuzykalnienie.
        Uczyć się można w domach kultury, w szkółce muzycznej typu Yamaha, u osób prywatnie uczących.
    • ajr27 Re: Zainteresowania muzyczno-wokalne 05.04.21, 13:47
      Zapisz ją koniecznie! Zamiłowanie do muzyki i słuch nigdy nie mija. Moi rodzice nie dali rady wozić mnie do podstawówki muzycznej i całe życie jestem niespełnionym muzykiem. Szkoda marnować talent. Polecam też chór, oprócz nauki muzyki daje przyjaźnie na całe życie.
    • mikams75 Re: Zainteresowania muzyczno-wokalne 05.04.21, 18:21
      11 lat to wcale nie za wczesnie na nauke instrumentu, dzieciaki zaczynaja duzo wczesniej. Poogladajcie na youtubie instrumenty, jak sie gra, jaki maja dzwiek, zeby dziecko cos wybralo, bo nie wiem co to oznacza "lapie za gitare". Lapie bo ma? Ja z moim dzieckiem poszlam na dni otwarte w szkole muzycznej, mozna bylo poprobowac instrumentow, pograc, pogadac z nauczycielami. Ale teraz pewnie nie ma takich spotkan, wiec zostaje jutub.
    • smaczna_zupa Re: Zainteresowania muzyczno-wokalne 05.04.21, 22:26
      Moje dzieci zaczęły naukę gry na pianinie jako ~6-latki. Najstarsze już skończyły angielską szkołę muzyczną, średniaki i najmłodsza nadal kontynuują. Na gitarze nauczyły się grać same też bardzo szybko. Twoja córka już na pewno może zacząć!
      Możesz pomyśleć o zajęciach, jak najbardziej, ale to raczej taka zabawa. Jeśli chcesz trochę bardziej serio to znalazłabym profesjonalistę, który oceniłby szanse córki (słuch, rytm). Ja też chętnie tańczę, śpiewam i pogrywam sobie, ale szczęśliwie nikt inny tego mojego zainteresowania zbyt często nie doświadcza big_grin

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka