Dodaj do ulubionych

Szef EMA mówi o związku AstryZ. z zakrzepami.

06.04.21, 16:26
Szef zespołu ds. oceny szczepionek Europejskiej Agencji Leków (EMA) Marco Cavaleri wypowiedział się na temat szczepionki AstraZeneki:
"Zapytany przez gazetę, czy można już zatem stwierdzić, że przypadki zakrzepów wynikają z podania szczepionki, odparł: "Obecnie coraz trudniej twierdzić, że nie ma związku przyczynowo-skutkowego między szczepionką AstraZeneki (przeciw COVID-19) a bardzo rzadkimi nietypowymi przypadkami zakrzepów krwi". Zastrzegł jednak, że EMA nie wie na razie, "co powoduje taką reakcję".
Marco Cavaleri zapowiedział, że w najbliższym czasie agencja stwierdzi, że "związek jest, ale jak do tego dochodzi, trzeba to ustalić". Jako następny krok badań zapowiedział badanie poszczególnych grup wiekowych, zwłaszcza młodych kobiet."
Nie boicie się szczepić tą szczepionką? Wszystko wskazuje na to , że to właśnie kobiety do 55-60 lat mają powody do obaw.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26952604,ekspert-ema-coraz-trudniej-mowic-ze-nie-ma-zwiazku-miedzy.html#do_w=57&do_v=67&do_a=330&s=BoxOpLink


Obserwuj wątek