Dodaj do ulubionych

Jak zwolnić dziecko z wf?

06.04.21, 21:22
Lekcje wf syna polegają na zapoznawaniu się z teorią różnych dziedzin sportu, wymiarami boiska, techniką rzutów, itp. Uważam, że zajęcia w takiej formie są stratą czasu, wolę, żeby dziecko poszło w tym czasie na spacer, albo na rower. Pytałam nauczyciela, czy nie mogliby po prostu poćwiczyć (starszy syn ma takie lekcje), odpowiedział, że nie mógłby wówczas zapewnić dzieciom bezpieczeństwa... Nie będę się kopać koniem i po prostu pozwoliłam synowi na te zajęcia na chodzić. Zostaje mi tylko usprawiedliwianie każdej z tych nieobecności, czy można to jakoś inaczej załatwić?
Obserwuj wątek
  • moze_sprobowac_inaczej Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 06.04.21, 21:29
   Rozumiem Cie, bo sama mam takie odczucia, zwłaszcza, gdy w piątek moja starsza córka ma wf na dwóch ostatnich lekcjach....
   Niestety, jest podobnie jak u Was, czyli na tych lekcjach uczą się teorii.
   Ja raz na jakiś czas pisze do wychowawczyni, że jej nie bedzie i tyle. Wychodzi średnio dwa razy tydzień.
   • klementyna156 Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 06.04.21, 21:38
    nowamamagapka napisała:

    > 'Uwielbiam', jak rodzic zawsze wie lepiej i 'woli'. A co się stanie, jak dzieck
    > o pozna zasady gry? Ech, e-matka...
    Tylko po co? Po 7 godzinach online, z czerwonymi, bolącymi od kompa oczami, zamiast wreszcie wstać i poćwiczyć ma gadać o zasadach? Nie lepiej ruszyć cztery litery i wyjść pograć w piłkę? Co za głupota.
    • klementyna156 Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 06.04.21, 21:45
     manala napisała:

     > To się stanie, że spędzi kolejną godzinę przed kompem zamiast pójść się przejść
     > . Komu są potrzebne te zasady? I tak nie grają w te gry.
     Nikomu nie są. Nauczyciel-idiota, zamiast wziąć dzieci na spacer albo choć zrobić fitness na kamerkach to ględzi o zasadach kocopały.
     • klementyna156 Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 06.04.21, 21:47
      nowamamagapka napisała:

      > Słuchajcie, nie wszystkie dzieci są w domu z rodzicami podczas zdalnego nauczan
      > ia. Jeśli coś sie stanie dziecku, choćby podczas podskoków, co ma zrobić nauczy
      > ciel? Bo że rodzice rzucą mu się do gardła, to pewne.
      Było myśleć o tym, jak się dzieci w domach na rok zamykało. A jak odejdzie od kompa to nie podskoczy? Co za bzdura. Lenistwo nauczyciela i tyle. Włączają kamerki i robią brzuszki/ pompki czy tam inne ćwiczenia. Da się.
       • koraleznasturcji Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 07.04.21, 09:22
        little_fish napisała:

        > A to ten wuefista zamknął dzieci w domu?
        > Jak dziecko podskoczy z własnej woli i coś sobie zrobi, to będzie jego wina. J
        > ak zrobi to na polecenie nauczyciela, to będzie wina nauczyciela.

        To jest, niestety, prawda. Jeżeli te ćwiczenia to coś więcej niż "ręce na boki, lekki skłon w lewo, w prawo, odpocznij" to znaczy, że da się je wykonać źle. Nauczyciel praktycznie nie ma jak skorygować błędu, ale ponosi winę za ewentualną kontuzję. Zresztą, jakby kazał wyłączyć komputer i wyjść na spacer, to zaraz byłyby uwagi, że jak tak można, że Basia mieszka przy ruchliwej ulicy, a Franek miał pilnować brata.

        Jakby komuś chodziło o to, żeby uczniowie mieli jakąś korzyść ze zdalnego nauczania, a nie tylko o to, żeby panu ministrowi wszystko się w papierach zgadzało, to ten wf dałoby się wymyślić mniej głupio. Ale jest wymyślone jak jest, a nauczyciel wf-u jest tu pewnie najmniej winny.
        • little_fish Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 07.04.21, 09:30
         Moje dzieci dostają zadania na cały tydzień. Nie łączą się zdalnie podczas lekcji. Mają rozpiskę ćwiczeń ( szczegółową) czasem film instruktażowy. Forma zaliczenia różna, w zależności od zadania - albo zrzuty aplikacji, albo odesłanie wyników, albo odesłanie filmu (choć w tym roku jeszcze chyba nie było). Ćwiczy oczywiście kto chce, kto będzie chciał oszukać ten oszuka. Ale przynajmniej jest możliwe robienie ćwiczeń pod nadzorem rodzica. I w dowolnym momencie.
         Idealnego sposobu chyba nie ma...
      • ga-ti Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 06.04.21, 22:23
       U moich dzieci nie ma obowiązku włączonej kamerki (podobno wymaganie włączonej jest niezgodne z przepisami). Wf wygląda tak, że nauczyciel ćwiczy wymyślając cuda wianki możliwe do wykonania w domu, z wykorzystaniem ogólnodostępnych "przyrządów", a dzieciaki leżą i piszą ze sobą na forum klasowym.
     • manala Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 06.04.21, 21:49
      Szczerze? Ja w ogóle uważam, że nie powinno być wf online. Może dyrekcja mogłaby znaleźć coś do roboty dla wfistów (aby się życzliwe koleżanki i koledzy ich nie czepiali wink. Skakanie przed kamerką, w bloku, w małym pokoiku to też porąbany pomysł. Po prostu szkoda mi tych dzieciaków. Tracą czas na bezsensowne pierdoły.
      • eliszka25 Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 06.04.21, 22:26
       manala napisała:

       > Szczerze? Ja w ogóle uważam, że nie powinno być wf online.

       Też tak uważam i najwyraźniej szkoły moich dzieci wyszły z tego samego założenia, bo nie było wf przed komputerem. Dzieci dostawały tygodniowe „projekty” do zrealizowania. Bardzo często same mogły wybrać aktywność i prawie co tydzień wychowawczyni rzucała im wyzwania w stylu „kto przejedzie w tydzień na rolkach więcej niż x kilometrów” czy „kto zrobi x brzuszków w tygodniu”. Tylko może to kwestia tego, że wychowawczyni młodszego syna trenuje karate, więc jej się zwyczajnie chce.
   • dziennikaktywnosci Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 07.04.21, 07:13
    nowamamagapka napisała:

    > 'Uwielbiam', jak rodzic zawsze wie lepiej i 'woli'. A co się stanie, jak dzieck
    > o pozna zasady gry? Ech, e-matka...

    Co się stanie? Wf to 4 godziny tygodniowo, na których piszą bezsensowne sprawozdania z meczy, wypracowania na temat sponsoringu, elaboraty o zmianie zasad w danej dziedzinie.
    Zdobycie informacji na ten temat, oznacza kolejne godziny siedzenia przed komputerem.

    Chyba inna jest idea wychowania fizycznego?

    Nauczyciel powinien promować ruch, a nie zmuszać dzieci do klepania w klawiaturę.
   • allijja Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 07.04.21, 12:31
    .>A co się stanie, jak dziecko pozna zasady gry?

    a po wuj?
    WF w szkole nie temu miał słuzyc, miał dbać o sprawnosc fizyczna dzieci.
    Ja rozumiem, że jest nauka zdalna i zdalny w-f ale jak cymbałowi nauczycielowi nie chce sie opracowac prostych ćwiczeń dla ucznia, siedzącego cały dzień przed komputerem, żeby miał troche ruchu, tylko wygodniej dyktować podrecznik, to taki nauczyciel nadaje się do wymiany.
    A uczeń nie musi "skakać, panno gapko. Moga to być chocby ćwiczenia izometryczne czy proste ćwiczenia Dennisona
    • 35wcieniu Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 07.04.21, 12:38
     a po wuj?

     Jest w programie, chyba dla VI klasy (chociaz strzelam). Tylko na nauczaniu "normalnym" zwykle było to olewane (nie zawsze) na korzyść faktycznych ćwiczeń, a teraz z oczywistych względów wysunęło się na pierwszy plan.
   • klementyna156 Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 06.04.21, 21:46
    palacinka2020 napisała:

    > Corce nauczyciele "zadaja" np. pojscie na plac zabaw i przyniesienie tylu kamyc
    > zkow, ile ma sie lat, i powrot biegiem. Da sie bezpiecznie, jak sie chce wink
    No i to jest jakiś pomysł, nieidealny, ale choć wyjście z domu i parę kroków dla dziecka to jest.
     • nimaletko Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 06.04.21, 22:37
      Wychowawczyni mojej córki (1 klasa SP) codziennie po lekcjach online żegna dzieci słowami: "A teraz dzieciaczki kochane idźcie w ramach WF-u z rodzicami na spacerek, nie siedźcie w domu".
      Tylko że rzecz dzieje się o godz. 9.30 rano (bo klasa córki ma całe dwie lekcje online dziennie) i takich szczęśliwców, których rodzice mogą iść na spacer o 9.30 w dzień powszedni, jest niestety garstka. tongue_out
      A same jeszcze nie wszystkie dzieciaki wychodzą (a raczej większość jeszcze nie wychodzi).
      • hanusinamama Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 06.04.21, 22:44
       Czemu ma tylko tyle?? MOje dziecko co prawda 2 klasa ale zaczyna o 8 i ma do 12.30. U nas nie ma wf jako oddzielna lekcja bo nauczycielka powiedziała, ze dzieciaki nie dadzą rady skakać przez 45 minut albo własnie sobie coś zrobią. Na lekcjach maja być w wygodnym stroju odpwiednim do ćwiczeń. kazda lekcja zaczyna sie lub konczy 5-10 minutowymi cwiczeniami: rozciągaja sie, truchtają, pajacyki, skłony. Czasami w srodku lekcji. Wiem bo mi sufit wtedy sie trzęsie. Codziennie samych cwiczen maja minimum 30 minut razem. Poza tym normalne lekcje i przerwy. Lekcje muzealne online.
       • nimaletko Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 06.04.21, 23:03
        A bo pan dyrektor stwierdził, że więcej lekcji online to niezdrowo. tongue_out
        Gdy mają angielski (dwa razy w tygodniu), lekcji mają aż trzy - a i to wywalczone przez nas, rodziców, bo początkowo była jedna lekcja ang i jedna ew, żeby przypadkiem nie przekroczyć tej magicznej liczby dwóch lekcji dziennie.

        Ogólnie ja byłam pierwsza gardłująca, żeby lekcje były według planu, tyle, że krótsze, ale niestety poparła mnie tylko jedna osoba, reszta rodziców to potulne pipki grochowe - pyszczyli na grupie FB, a potem się wycofali. tongue_out
        Wywalczyłam tylko dodatkową lekcję angielskiego online, bo była tylko jedna, a druga jako "nauka samodzielna", czyli absurd w przypadku dzieci 7-letnich.

        Odpuściłam więc tę nierówną walkę, nie będę się kopać z koniem.
        Moja córka radzi sobie z nauką, czytać i liczyć umie od dawna, pisać już też, a tego, co jest jej najbardziej potrzebne (kontakty społeczne), nauka zdalna i tak nie zapewni.
          • nimaletko Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 07.04.21, 09:21
           Zgadza się.
           U nas w firmie był kiedyś taki zakręcony pan od BHP, który przy każdym szkoleniu powtarzał, że co godzinę wszyscy powinniśmy wstawać od biurek i ćwiczyć.
           I zrobił pokaz tych ćwiczeń, każąc nam się dołączyć.
           Miny koleżanek, które tego dnia ubrały się w obcisłe mini i szpilki - bezcenne. big_grin
           • nangaparbat3 Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 07.04.21, 09:32
            W czasie pierwszego lockdownu, tego z zakazem wejścia do parku, wyrobiłam sobie odruch chodzenia podczas rozmawiania przez telefon. Używałam wtedy krokomierza i ze 3 km dziennie na samych rozmowach telefonicznych wychodziło. Potem mi przeszło, a jesienią, jak tylko wróciliśmy do zdalnego, odruch sam się włączył - telefon w dłoń, 4litery w górę, i od okna do balkonu i z powrotem big_grin
        • hanusinamama Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 07.04.21, 13:43
         Tak szczególnie ze nie tylko o ruch chodzi. Koncentracja na lekcjach lepsza. Mimo ze jestem niewierząca to dziekuje niebiosom (czy tam Matce Ziemi) za taką nauczycielkę. Jak słucham znajomych albo tu czytam to skarb mamy.
   • mia_mia Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 06.04.21, 22:00
    Idea słuszna, u znajomych słyszałam o robieniu zdjęć ileś km od domu, przesyłaniu zdjęć z aplikacji i podobnych i uważam, że to całkiem dobre pomysły, oczywiście pole do nadużyć ogromne, ale trudno i nauczyciel ryzykuje, że mu powiedzą że się obija, tylko zadając zadania. Ja mam młodsze dziecko i kiedy udaje mi się siedzieć pod miastem umówiłam się, że będzie ćwiczyć na zewnątrz, nawet jeśli części ćwiczeń nie da się wykonać.
   • klementyna156 Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 06.04.21, 21:44
    Olewałabym. Tak jak i całą zdalną naukę. Pożytku z niej niemal wcale, a życia szkoda. Teraz cała szkoła jest przecież, w większości, źle prowadzona. Tzn. w ogóle nie prowadzona, bo te smętne gadki w słuchawkach to nie szkoła jest. Kilka lekcji może jest na poziomie, reszta to ściema i strata czasu. No i nie mam żalu do nauczycieli, nie da się tak uczyć przez rok.
    Tak, zwolniłabym - nauczy się, jak szkoła wróci. Może - jak dla mnie - nawet powtórzyć klasę, odzyska wtedy stracony rok. Chromolę taką edukację i nic mnie nie obchodzi, czy zaliczy czy nie. Nawet lepiej nie - ma szanse na normalną klasę stacjonarnie wtedy.
   • molik28 Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 06.04.21, 22:11
    Nie trawię sztuki dla sztuki. Zwolniłabym dziecko chętnie z każdego źle prowadzonego przedmiotu. Nawet matematyki można się nauczyć z pomocą internetu i zbioru zadań. Dobrze, że syn ma prowadzony tylko jeden z trzech wfów (pan coś tam opowiada i przesyła filmiki z ćwiczeniami) przynajmniej na pozostalych dwóch może wyjść na spacer. Lepszy dla zdrowia nawet najbardziej nudny spacer dookoła bloku niż siedzenie przed kompem.
   • klementyna156 Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 06.04.21, 21:48
    mia_mia napisał(a):

    > Zwolnienie z wf online to chyba od okulisty albo psychiatry tylko. Cieszyłabym
    > się, że nikt dzieciakowi nie każe skakać przed ekranem, a na spacer posłałabym
    > po lekcjach albo co drugi wf.
    Nie. Rodzic zawsze może usprawiedliwić nieobecność przecież. I wprost bym napisała, że to dla zdrowia, i żeby więcej ruchu dziecko miało.
     • klementyna156 Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 06.04.21, 22:49
      hanusinamama napisała:

      > Nie zawsze, powyzej 50% nieobecnosci dzieciak bedzie nieklasyfikowany...
      >
      Nie żartuj. Nie wierzę w brak klasyfikacji za jakiekolwiek nieobecności na onlajnach. Dzieciaki masowo je opuszczają, bo mają je gdzieś. I nic nie będzie - to samo było w poprzednim roku szkolnym przecież. Nauczyciele też im odpuszczą, bo głupi nie są i wiedzą, że to tylko pic na wodę, a nie szkoła.
         • 35wcieniu Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 06.04.21, 22:59
          Aha i dodam że nie sądzę żeby wfiście zadrżała ręka jak będzie widział że część klasy normalnie uczestniczy w zajęciach, jakie by one nie były, a część jest ponad to i wie lepiej że może je olewać.
          • klementyna156 Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 06.04.21, 23:17
           droch napisał:

           > Uważasz że można po prostu nie uczestniczyć w lekcjach, które się uznaje za
           > niepotrzebne?

           >
           > Tak, ja uważam, że nie należy uczestniczyć w szkodliwie prowadzonych lekcjach.
           Dokładnie. I mam wszelkie konsekwencje gdzieś i popieram nieobecności. Tzn. mogą mi dziecko oblać. Co za różnica, czy zda, czy nie, w szkole zdalnej? Wszystko jedno, w której klasie będzie na onlajnach we wrześniu, ten sam syf, bezużyteczny.
           Sorry, ulewa mi się, ale ileż można?
           • asia_i_p Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 07.04.21, 11:32
            Moment, ale opinia jest twoja, a konsekwencje ponosi twoje dziecko, to znaczy on w razie czego będzie musiał wpasowywać się w nową klasę, o rok od niego młodszą. On to akcpetuje czy nie wie, jakie konsekwencje mogą być?
            • klementyna156 Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 07.04.21, 11:46
             asia_i_p napisała:

             > Moment, ale opinia jest twoja, a konsekwencje ponosi twoje dziecko, to znaczy o
             > n w razie czego będzie musiał wpasowywać się w nową klasę, o rok od niego młods
             > zą. On to akcpetuje czy nie wie, jakie konsekwencje mogą być?
             >
             No raczej, niemal dorosły jest smile
             U nas konsekwencje będą żadne, jak w poprzednim roku - połowa klasy olewała szkołę online, całą, nie tylko wf, frekwencja była tragiczna, a na koniec i tak wszystkim podnieśli oceny o 1 stopień, bo pan minister tak zalecił. Zdało 100% i teraz też zda, bo taka szkoła to przecie fikcja i tylko papier. Więc może nie chodzić, na co chce.
            • klementyna156 Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 07.04.21, 13:17
             A jeszcze - co za różnica, z kim się łączy na onlajnie? Widzi tylko ikonkę, czasem głos słyszy (z rzadka). Równie dobrze mógłby się z botami łączyć albo z 10-latkami. Na zdalnej :"nauce" nie ma znaczenia, w jakiej klasie jest , bo nie ma kontaktu i interakcji z innymi uczniami. O ile by oblał (nie obleje, bo mamy mądrych nauczycieli, którzy wiedzą, że ten koszmar to tylko atrapa szkoły).
             • memphis90 Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 07.04.21, 17:17
              Czyli macie beznadziejnych rodzicow, którzy promują olewactwo, beznadziejnych uczniów, którzy przez rok bąki zbijają, nie ucząc się absolutnie niczego i beznadziejnych nauczycieli, którzy prowadzą atrapę szkoły i przyklepują co im się podsunie. To jakaś szkoła prywatna jest - był jakiś nabór rodziców/uczniow/pedagogów pasujących do tego systemu...?
              • klementyna156 Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 07.04.21, 17:40
               memphis90 napisała:

               > Czyli macie beznadziejnych rodzicow, którzy promują olewactwo, beznadziejnych u
               > czniów, którzy przez rok bąki zbijają, nie ucząc się absolutnie niczego i bezna
               > dziejnych nauczycieli, którzy prowadzą atrapę szkoły i przyklepują co im się p
               > odsunie. To jakaś szkoła prywatna jest - był jakiś nabór rodziców/uczniow/pedag
               > ogów pasujących do tego systemu...?
               >
               To do mnie? Nie. My mamy rozsądnych rodziców, którzy wiedzą, jak nic nie warte jest zdalne to "coś". Mądrych uczniów, którzy uczą się sporo sami, wieczorami, z podręcznikiem i zbiorem zadań, a nie na onlajnach, bo zależy im na maturze za rok. Fajną szkołę, która wie, że nieobecności na onlajnach wynikają nie z olewactwa, tylko z tego, że połowa nastolatków ma już depresję i nie ma siły ani motywacji się łączyć, bo po co. I nie wymaga tego specjalnie wcale, tylko wspiera, zapewnia pomoc psychologa, pozwala ogarnąć nieobecności w formie sprawdzianu czy pracy pisemnej z zaległym materiałem, dostarczonej przez ucznia. Rozumiemy się dobrze, jakoś dajemy radę w tym wariatkowie. I nie, u nas w tym roku nie ma wf w wesji teoria akurat, bo trener to mądry człowiek jest. Po prostu jest okienko, ew. stacjonarne ćwiczenia, dla tych, co mają blisko i zdążą na 1 godz. do szkoły dojechać.
       • nangaparbat3 Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 07.04.21, 07:17
        kotejka napisała:

        > z jedna niedostateczna zreszta mozna byc klasyfikowanym warunkowo
        >

        Można być przepuszczonym z jedną oceną niedostateczną, ale wtedy decyduje rada pedagogiczna i w wypadku matki stającej okoniem i lekceważącej przedmiot (wydaje mi się, że trochę teorii jest nawet w podstawie programowej wychowania fizycznego) głosowanie może nie przebiec po myśli Klementyny.

        O ile dobrze pamiętam, w mojej szkole zdarzały się przypadki zdawania egzaminów klasyfikacyjnych z wf-u. Wtedy dziecko będzie zdawać egzamin z całej tej teorii za jednym zamachem.
  • aagnes Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 06.04.21, 22:03
   Moja córka ma wf na 7.10 włącza laptopa i śpi dalej, bo nic się nie dzieje, czasem jakaś pogadanka albo wysłać filmik z jakiś ćwiczeń. Ręce opadają ale co robić, nie może mieć samych nieobecności, chociaż zastanawiam się czy można nie zdać z wf w takiej sytuacji? Może w czerwcu poszlaby raz i zaliczyla jakieś cwiczenia.
  • 1012ja Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 06.04.21, 22:38
   Moja nie loguje się na wf od grudnia. Początkowo aby miała możliwość wyjścia na dwór za widoku. Ostatnio się zalogowała i lekcja wf wyglądła tak, że nauczycielka (bez włączonej kamerki) mówiła co mają robić, a uczniowie mieli to wykonywać (bez włączonej kamerki).
   Zdecydowałyśmy, że lepiej podejść w czerwcu to egzaminu klasyfikacyjnego niż się tak męczyć.
  • kotejka Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 06.04.21, 22:48
   nie jest tak latwo
   z lekcji stacjonarnie zwalnia dyrektor na podstawie zaswiadczenia lekarskiego
   musisz o nie wystapic
   na tydzien dwa trzy mozesz zwolnic sama - jako rodzic
   ja tak robilam, kiedy syn mial psychopate nauczyciela
   i jakos do czerwca przepekasz
   moi synowie sa dosc wysportowani - czlonkowie klubow, jeden w kadrze wojewodztwa
   i tez sie smieja z tych zdalnych wuefow
   prawdopodobnie loguja sie o rzna w fortnite
   ja nie wnikam
   ruchu maja dosc poza szkola
   to wszystko jest kpina
   i nie winie tu ani ucznia ani nauczyciela
  • ykke Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 07.04.21, 05:50
   Zgadzam się. Lekcje wfu on line to jakieś nieporozumienie, strata cennego czasu i nadwyrezanie zdrowia dzueciaka. U nas muszą pisać referaty z dyscyplin sportowych i sprawdziany z ich znajomości. Porażka. Ministerstwo powinno wykluczyć lekcje wf na czas nauki zdalnej.
  • nangaparbat3 Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 07.04.21, 07:29
   A czemu nie prosicie dyrekcji o reczywiste ćwiczenia na lekcjach wf -u? Nie trzeba wiele miejsca, w sieci są zestawy ćwiczeń do robienia na siedząco przy kompie, jeśli już się nie da inaczej, zresztą te akurat bardzo przydatne.
   Sama robię ćwiczenia na początku lekcji z tymi, których uczę - trochę oddechowych, trochę rozciągających, nie tylko nie protestują, ale są zadowoleni i lepiej się nam pracuje potem.
   Można bezpośrednio rozmawiać z dyrekcją prosząc, by obligowała nauczycieli wf-u do organizowania ćwiczeń ruchowych, można naciskać przez radę rodziców, warto się skrzyknąć, w końcu naprawdę jest o co walczyć.
   Jeśli 45minut to za długo na takie domowe rozciąganie, środkowe 15 minut lekcji można przeznaczyć na jakąś pracę w grupach (na Teamsach dzieli się dzieci na pokoje), mogą rozwiązywać zagadki, grać w gry logiczne czy słowne, po prostu porozmawiać na jakiś ciekawy dla nich temat albo nawet opowiadać dowcipy -na pewno im nie zaszkodzi, jak sie razem pośmieją.
  • leia33 Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 07.04.21, 07:52
   Mój syn też ślęczy nad zasadami na lekcjach wychowania fizycznego. Jego nauczyciel, a zarazem wychowawca niestety to kompletny kretyn - nie boję się użyć tego słowa, bo miałam okazję przy okazji zwolnienia podejrzeć, co pan wyprawia. Facet nie jest kompletnie przygotowany do niczego, nawet na godzinie wychowawczej lekcję prowadzą dzieci, bo pan zadaje im tematy do przygotowania i mają referować. Z wf było już pięć sprawdzianów w tym semestrze - solidne, krowiaste testy na kilkadziesiąt pytań do zrobienia w 15 minut. Na początku nie do zrobienia, bo pan sobie ściągnął z netu profesjonalne testy, ze szczegółowymi pytaniami, na pewno nie dla szóstoklasistów, dopiero po interwencji rodziców raczył zmienić na łatwiejsze. Nauczyciel nie robi nic, nie pamięta, co było na poprzedniej lekcji, trzeba mu przypominać, nie robi notatek, masakra. Kompletnie stracony czas, a licząc godzinę wychowawczą i zajęcia z kreatywności (!!!!) które mają z tym panem jest to sześć lekcji w tygodniu. I co zrobić? Ano nic, trzeba przeczekać. Jeszcze pięćdziesiąt dni szkoły do końca roku, trudno. Mam nadzieję, że od września będzie normalnie.
   • nangaparbat3 Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 07.04.21, 09:28
    Ja nie rozumiem, czemu nie walczycie o prawdziwy wf. Jest mnóstwo ćwiczeń, które można wykonywać stojąc, siedząc, leżąc. Dyrektor powinien pomóc nauczycielom, zorganizować im jakieś szkolenie, zobowiązać tego, który wie, jak to robić, do podzielenia się umiejętnościami z kolegami. Nauczyciele - zwłaszcza wf-u, zwłaszcza panowie, mają problem z przełamaniem bariery zdalności pracy, o wiele mniej mieli do czynienia z pracą na komputerze niż pozostali nauczyciele, często bardziej niż inni boją się, że coś nie wyjdzie i wyobrażają sobie, że się ośmieszą - trzeba im pomóc. Dyrekcje raczej nie zrujnowały się do tej pory na szkolenia, więc powinny coś tym nauczycielom sensownego zorganizować. Nie ma sensu odpuszczać, to jeszcze prawie trzy miesiące przypuszczalnie i naprawdę warto, żeby te obowiązkowe przecież lekcje wykorzystać do ruszania się.
  • inaccessible_rail Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 07.04.21, 09:06
   Pilnuj tylko żeby miał ponad 50% obecności i jakieś oceny.
   Jak jest ładna pogoda to piszę mojej usprawiedliwienie i idzie na spacer z psem. U nas pani zachęca do ćwiczeń ale nie wiem czy chociaż jeden uczeń ćwiczy. Moja nie 😕
  • julita165 Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 07.04.21, 09:24
   Ja bym napisala skarge na takiego nauczyciela. Do dyrektora, kuratorium, nawet MEN. To jest czysta strata nie tylko czasu ale i zdrowia dziecka, a przeciez dzieci i tak za duzo czasu spedzaja siedzac i gapiac sie w monitor. Takie lekcje nie sluza niczemu innemu niz uzasadnieniu pobierania przez nauczyciela pensji.
  • kitty4 Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 07.04.21, 09:56
   Zalezy ile dziecko ma lat. Normalnie - znaleźć ortopedę, zapisać. Wmówić że dziecko BARDZO bolą kości, ma bóle wzrostwoe, bardzo bolą kolana. Wczesniej pouczyć dziecko o objawach, o jakich ma mówić i ciągnąć zwolnienie ile sie da. U mnie synowi tak załatwiłam od 6 klasy szkoły podstawowej , poprzez gimnazjum i obecnie klasa maturalna w liceum. nigdy nie ćwiczył przez te wszystkie lata w szkole. Bardzo mu to przeszkadzało , że póżniej szedł przepocony na lekcje, bo w szkole nie było pryszniców i mimo drugiego ubrania wziętego na zamianę, miał poczucie że brzydko pachniał. Jednocześnie zadbać o ruch dla niego - basen, siłownia, trener osobisty - ect...
   • memphis90 Re: Jak zwolnić dziecko z wf? 07.04.21, 17:27
    Bóle kości, bóle wzrostowe, bóle kolanek to nie jest podstawa do zwolnienia z wf. Wręcz przeciwnie. Ponadto pamiętajcie, że stwierdzenie trwałych przeciwwskazań do ćwiczeń na wf oznacza brak możliwości treningów w różnych klubach, zawodów itd.

    >Bardzo mu to przeszkadzało , że póżniej szedł >przepocony na lekcje
    Jak nie ćwiczy od 10rz, to nic dziwnego, że się poci po zrobieniu kilku kroków... Nic to, od 40 pójdzie na rehabilitację bolącego kręgosłupa i może jakoś dotrwa do starości...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka