Dodaj do ulubionych

"hair season" otwarty!

09.04.21, 17:16
dobra, otwieram nowy watek wlosowy.
tutaj bedziemy czekac na fotki nowej fryzury Magdaleny (obiecala! wprawdzie po zachipowaniu, ale obiecala!) oraz Ziutki z baobabem.

tutaj nie bedzie jatki
tutaj nie bedzie jatki
tutaj nie bedzie jatki

zaczynam fotka dla Maszkarona - tak sie reklamuje fryzjer moich dzieciakow - ta sliczna pani to Ty, tak??
od razu wiedzialam!

i mam do Ciebie pytanie, wlasnie znalazlam taki hydrolat, ktory ponoc pomaga przeciw plowienie ciemnego koloru:

napieknewlosy.pl/pl/p/NATURA-RECEPTURA-Hydrolat-rozmarynowy-50ml/2323
ja wlasnie od nich zamawiam mnostwo rzeczy - moze kupic Ci ten hydrolat i wyslac potem do Ciebie? on jest maly, pewnie w babelkowej kopercie doleci ... moge poczekac do wieczora na decyzje wink

teraz Wy smile
Obserwuj wątek
    • chococaffe Re: "hair season" otwarty! 09.04.21, 17:25
      To ja napiszę do chatgris - kupiłam ten szampon różany , pachnie obłędnie - MUSI byc dobry (ale jeszcze nie wiem)

p.s. moje szaleństwo polega na tym, że znajdę sobie kosmetyk cud i już nic nie będę musiała robić, nawet wisieć z głową w dół.
    • mashcaron Re: "hair season" otwarty! 09.04.21, 17:29
      Włosy prawie moje ale z twarzy to moja kuzynka :p

Kurko kochana, dziękuję ci bardzo , masz dobre serce ❤️ ale ja czekam aż opróżnię ze dwie odżywki i też sobie chcę coś od nich pozamawiać suspicious to rzucę okiem też na to 😘
      • kura17 Re: "hair season" otwarty! 09.04.21, 17:33
        > co da mi hydrolat różany na podkład pod olej?
        > mam w domu akurat więc...

bedzie pieknie pachniec.
        oprocz tego obiecuja:

Działa nawilżająco, odświeża i tonizuje skórę, przywracając jej naturalne pH.
        Świetnie sprawdza się jako podkład nawilżający pod olejowanie włosów.

naloz se, co Ci szkodzi? tongue_out
        ja chyba tez zamowie!
      • mashcaron Re: "hair season" otwarty! 09.04.21, 17:43
        Co ci da to nie wiem, bo nie używam, ale jest to sposób znany więc krzywdy ci raczej nie zrobi.
        Poszłam dziś po olej z awokado ale nie było. Był z orzechów włoskich i z laskowych... Więc wzięłam z pestek dyni bo nie wiedziałam które orzechy wybrać :p
      • nie-mama Re: "hair season" otwarty! 09.04.21, 17:48
        Ja uzywam hydrolatow pod olej, ale tylko jesli trzymam do godziny. Wtedy efekt jest super. Jesli olejuje na dluzej, np. na noc, to wtedy bez zadnych humektantow, bo zauwazylam, ze mi wiecej wlosow po tym wypada, a po samym oleju wrecz przeciwnie.
          • hellen Re: "hair season" otwarty! 09.04.21, 18:39
            Pytanie nie do mnie, ale często olejuję włosy na noc (mam kręcone, więc olej z czarnuszki albo jojoba) i nigdy nic mi się z poduszką nie działo, w sensie nie nabyła niespieralnych plam. Po olejowaniu splatam sobie warkocz albo 2.
              • hellen Re: "hair season" otwarty! 09.04.21, 18:47
                Kuro, każdy ma włosy na 2 warkocze, tylko będą cieniutkie te warkoczyki, tak jak u mnie. Miałam kiedyś piękne kręcone, grube włosy, ale je zarżnęłam farbowaniem. Została mi ich połowa, od kilku miesięcy farbuję henną i zaczęłam trochę przy nich czarować/wiedźmować. Jest lepiej, ale nie sądzę, żebym kiedyś jeszcze miała takie fajne jak przed farbowaniem.
                • kura17 Re: "hair season" otwarty! 09.04.21, 21:48
                  > Miałam kiedyś piękne kręcone, grube włosy, ale je zarżnęłam farbowaniem.
                  > Została mi ich połowa, od kilku miesięcy farbuję henną i zaczęłam trochę
                  > przy nich czarować/wiedźmować. Jest lepiej, ale nie sądzę, żebym kiedyś
                  > jeszcze miała takie fajne jak przed farbowaniem.

cierpliwosci - mam nadzieje, ze wroca!
                  na fotce nizej sa juz sliczne (choc wiem, ze pewnie Ty widzisz je inaczej wink )

... no ale bez baobaba nie dasz rady! tongue_out
                  • hellen Re: "hair season" otwarty! 09.04.21, 21:54
                    kura17 napisała:

> > Miałam kiedyś piękne kręcone, grube włosy, ale je zarżnęłam farbowaniem.
                    > > Została mi ich połowa, od kilku miesięcy farbuję henną i zaczęłam trochę
                    > > przy nich czarować/wiedźmować. Jest lepiej, ale nie sądzę, żebym kiedyś
                    > > jeszcze miała takie fajne jak przed farbowaniem.
                    >
                    > cierpliwosci - mam nadzieje, ze wroca!
                    > na fotce nizej sa juz sliczne (choc wiem, ze pewnie Ty widzisz je inaczej wink )
                    >
                    > ... no ale bez baobaba nie dasz rady! tongue_out
                    >
                    >
                    >
                    Zamówię baobaba, jest na krótkiej liście smile
                    W sumie jestem zadowolona ze swoich włosów, bo WRESZCIE zaczęły rosnąć. Jakieś 2 lata mi zajęło skumanie, że nie są dłuższe, bo się kruszą na końcach.
                    I chciałam jeszcze zaznaczyć, że Twoje pióra są mega fajne, nie bądź dla nich taka krytyczna 🙂
                    • kura17 Re: "hair season" otwarty! 09.04.21, 22:11
                      > W sumie jestem zadowolona ze swoich włosów, bo WRESZCIE zaczęły rosnąć. Jakieś
                      > 2 lata mi zajęło skumanie, że nie są dłuższe, bo się kruszą na końcach.

super! trzymam kciuki (choc zazdroszcze strasznie!)

> I chciałam jeszcze zaznaczyć, że Twoje pióra są mega fajne, nie bądź dla nich
                      > taka krytyczna 🙂

no nie, ja zawsze bede niezadowolona ze swoich wlosow ... z czegos musze byc tongue_out
          • nie-mama Re: "hair season" otwarty! 09.04.21, 21:27
            Jesli olejuje na noc, to delikatnie, kilka kropel wgniatam, w koncowki tak zeby nie miec bardzo tlustych klakow. smile Tylko troche sie blyszcza i nic nie ocieka olejem. Poduszka tez nie narzeka.

Ja nie mam wlosow nawet na jednego warkocza, bo krotkie sa, wiec zawijam w takiego luznego "slimaka" na czubku glowy i spinam takimi zabkami. Dawniej potrzebowalam tylko trzech spinek, a teraz naprawde wlosy mi przestaly wypadac i chyba zrobily sie grubsze od tych wszystkich wiedzmowskich czarow, i potrzebuje az pieciu spinek, zeby to sie jakos trzymalo. Normalnie sama bylam w szoku.
            • piataziuta Re: "hair season" otwarty! 09.04.21, 21:56
              >Dawniej potrzebowalam tylko trzech spinek, a teraz naprawde wlosy mi przestaly wypadac i chyba >zrobily sie grubsze od tych wszystkich wiedzmowskich czarow, i potrzebuje az pieciu spinek, zeby >to sie jakos trzymalo. Normalnie sama bylam w szoku.

fajnie
              smile
          • kura17 Re: "hair season" otwarty! 09.04.21, 18:39
            > Brenya wrzucała swoje włosy w którymś poprzednim wątku.

tak, pokazywala.
            ma ladne blond wlosy, delikatnie "zrobione" na naturalne jasniejsze pasemka.
            mnie sie bardzo podobaly, poldlugie.
            • snakelilith Re: "hair season" otwarty! 09.04.21, 19:16
              kura17 napisała:

> > Brenya wrzucała swoje włosy w którymś poprzednim wątku.
              >
              > tak, pokazywala.
              > ma ladne blond wlosy, delikatnie "zrobione" na naturalne jasniejsze pasemka.
              > mnie sie bardzo podobaly, poldlugie.

No to ja widziałam coś innego. Bardzo ciemny, chłodny blond z czymś w rodzaju "ombre" na długościach, z pasemkami w mocno kontrastowych kolorach. Niech nosi na zdrowie, ale nie każdemu musi się coś takiego podobać. Nasycone kolory, z co najwyżej naturalnymi refleksami uważam za atrakcyjniejsze. Trzeba wszystko chwalić?
        • brenya78 Re: "hair season" otwarty! 09.04.21, 21:40
          Proszę bardzo. Kolory wychodzą dziwne, bo w rzeczywistości nie jestem brunetka, i ten kontrast nie jest taki duży. Może tak wychodzi bo włosy nie myte od poniedziałku, wiec na gorze już przetłuszczone.
            • brenya78 Re: "hair season" otwarty! 09.04.21, 22:47
              W sensie co wycisnąć?
              Ja mam bardzo dużo włosów na głowie, trzeba je cieniować od spodu, bo inaczej jest masakra. A ja lubię oklaple i proste.
              Myśle o podcieniowaniu wokół twarzy i grzywa na bok. Ale boje się ze będę musiała układać.
                • brenya78 Re: "hair season" otwarty! 09.04.21, 23:01
                  Takie zdjęcie troche. Włosy świecą mi się jak psu jajca. A sprężystości chce się właśnie pozbyć. Nie podobają mi się włosy uniesione. Np. twoich byłoby mi za dużo i cieniowalabym ostro od spodu. I tak mam frizz, który było widać na poprzednim zdjęciu, jak miałam umyte. Dla mnie to efekt nieporządany ta sprężystość.
                  Najbardziej podobają mi się fryzury w stylu blond Magdaleny, takie proste, przyklapnięte.
                • piataziuta Re: "hair season" otwarty! 09.04.21, 23:01
                  mnie się trochę kojarzą z moimi, choć nie mam takich grubych

od góry mogłaby łatwo odzyskać blask, są gęste, wygląda jakby niewiele im było trzeba
                  a dolna część jest do odcięcia, z czasem...

zastanawiam się ile mnie to zajmie
                          • mashcaron Re: "hair season" otwarty! 09.04.21, 23:42
                            Na przykład na podkład z żelu aloesowego. Na wilgotne włosy żel, na żel olej i to pod czepek i czapkę. I tak z pół godzinki do godzinki. Spłukać ciepłą wodą, nałożyć odżywkę, zostawić na trochę ( można też pod czepek dla lepszego efektu) potem umyć głowę i zamknąć pielęgnację odżywką emolientową. Nie wiem jakie tam u ciebie odżywki są to ci nie polecę nic konkretnego..
                            • primula.alpicola Re: "hair season" otwarty! 10.04.21, 10:04
                              mashcaron napisała:

> Na przykład na podkład z żelu aloesowego. Na wilgotne włosy żel, na żel olej i
                              > to pod czepek i czapkę. I tak z pół godzinki do godzinki. Spłukać ciepłą wodą,
                              > nałożyć odżywkę, zostawić na trochę ( można też pod czepek dla lepszego efektu)
                              > potem umyć głowę i zamknąć pielęgnację odżywką emolientową. Nie wiem jakie tam
                              > u ciebie odżywki są to ci nie polecę nic konkretnego..

Taka refleksja: pamiętacie reklamę pierwszego szamponu z odżywką? "Pod prysznic z dwiema butelkami?!" W sensie, no co to za chory pomysł, tylko głupia zawracałaby sobie głowę, nie, nie, szampon z odżywką w jednej butelce!

Także tak...

Mashcaron, przeczytałam to dwa razy i mam wątpliwości. Na podkład z olejem nałożyć odżywkę? Po co i jaką? Umyć potem, ok, i emolientową. I tę emolientową płukać czy zostawić? Wybacz, ale jeszcze rok temu myłam włosy tym, co znalazłam w dozowniku pod prysznicem w siłowni albo na baseniewink Wdrażam się, ale to dłuższy proces.
                              • kura17 Re: "hair season" otwarty! 10.04.21, 10:14
                                > Mashcaron, przeczytałam to dwa razy i mam wątpliwości. Na podkład z olejem
                                > nałożyć odżywkę? Po co i jaką? Umyć potem, ok, i emolientową.

ja nie Maszkaron, moge odpowiedziec? wink
                                olej (z podkladem lub bez) zmyc ciepla woda i na to nalozyc odzywke - to emulguje olej i pozwala go potem latwiej zmyc (odzywia tez, oczywiscie). ja czasem, jak nie mam czasu, to po prostu pod prysznicem mocze te olejowane wlosy, na to wale jakas odzywke i masuje, jakbym myla, zmywam od razu i myje juz normalnie.
                                po myciu odzywka (taka, ktora robi CI dobrze, ale ktora wypada z pielegnacji PEH)

> I tę emolientową płukać czy zostawić?

zalezy, czy to odzywka do splukiwania, czy bez wink
                                i co Twoje wlosy lubia.
                                ja uzywam zawsze takiej do splukiwania i czesto na to serum bez splukiwania, musisz wyprobowac, co lubisz.
                                zakladam, ze Maszkaron pisala o takie do splukiwania, to jest najbardziej popularna opcja i wiekszosci wystarcza.
                                ja mam slabe wlosy, zwlaszcza koncowkie, wiec jeszcze PO tej do splukiwania nakladam serum bez splukiwania.
                  • nuclearwinter Re: "hair season" otwarty! 10.04.21, 09:30
                    Brenya ładne masz włosy, ale też mi się wydaje, że mają potencjał na jeszcze więcej 🙂 Wyglądają troszkę albo jak zbyt słabo odżywione proste włosy (coś jak Mashcaron miała przed przemianą) albo jak na siłę rozczesywane fale (ja mam taki efekt na końcówkach jak rozczesuję po myciu właśnie - one nie są wcale zniszczone, ani suche, ale nie układają się nigdy w taka gładką równą taflę, tylko tak jak u ciebie, i daje to czasem efekt lekko zniszczonych końcówek). Przypuszczam, że możesz być lekko falowaną, która chce być prosta 😄

No ale ogólnie są bardzo ładne faktycznie i fajnie wyglądają takie odbite od nasady, chyba dużo ich masz.
                    • brenya78 Re: "hair season" otwarty! 10.04.21, 10:42
                      "Wyglądają troszkę albo jak zbyt słabo odżywione proste włosy (coś jak Mashcaron miała przed przemianą) albo jak na siłę rozczesywane fale"

Niestety mam klasyczne chuju muju. Ani proste, ani nawet zaczątek fal. Sama objętość, bez żadnej struktury. Z tego fal żadnych nigdy nie bedzie. Muszę je naprawdę mocno ciąć, przerzedzać od spodu żeby nie wyglądać jak Kopernik.
                      Obecnie miała być prosta fryzura, dłuższa niż nosiłam od lat, ale zastanawiam się nad powrotem do włosów do brody.

"ale nie układają się nigdy w taka gładką równą taflę, tylko tak jak u ciebie, i daje to czasem efekt lekko zniszczonych końcówek). "

No w tym sęk, że bez prostowania na szczotce, moje włosy nigdy nie będą jak tafla. A ja nie lubię nic z włosami robić, stąd próba zapuszczenia i stosowanie ciężkich odżywek.
                      Wrzuciłam zdjęcie co się dzieje jak nic nie robię z włosami. Tragedia.
                      • nuclearwinter Re: "hair season" otwarty! 10.04.21, 11:15
                        Rozumiem, też mam trochę właśnie chuju muju, tylko nieco bardziej falowane, ale też nigdy nie będzie z tego raczej jakichś wielkich fal, a idealnie gładką taflą też nigdy nie będą. Też właśnie nie lubię układania włosów, najbardziej lubię umyć i wysuszyć, dziękuję, do widzenia xD

A myślałaś o keratynowym prostowaniu? Ja latami robiłam, teraz jakoś mi się nie chce, chyba polubiłam moje dziwne włosy 😄 Ale pomagało to im zdecydować się na pójście w jedną stronę - ta bardziej gładką i prostą xD Objętość też trochę zjada (tego to akurat nie chcę), ale generalnie jakoś to ujarzmia te kłaki, jak kogoś wkurza ten frizz, o którym piszesz 🙂
                        • brenya78 Re: "hair season" otwarty! 10.04.21, 11:53
                          „ A myślałaś o keratynowym prostowaniu? „

Tak. Ale fryzjerka mi powiedziała ze i tak będę musiala układać na szczotkę zeby były zupełnie proste, wiec zrezygnowałam.
                          Używam teraz odżywki z keratyna i jest naprawdę ok.
                          Myśle ze jak wrócę do swojej długości krótszej to będzie idealnie (wcześniej nie używałam tej odżywki).
                      • piataziuta Re: "hair season" otwarty! 10.04.21, 20:32
                        Akurat to zdjęcie, na którym nic nie robisz z włosami, jest najlepsze z twoich dotychczasowych.
                        Włosy są co prawda suche i wyglądają jakby miały pierwszą od dawna okazję, do życia własnym życiem - co im ciągle uniemożliwiasz - więc nie są piękne.

Byłyby, gdybyś im odpuściła silikonów i zabiegów prostujących. Silikony po dłuższym czasie tak oblepiają włos i skórę głowy, że blokują dostęp bardziej zmywalnych i naturalnych składników. Nie znam się na tym jeszcze dobrze, ale to coś jak lakier na paznokcie vs odżywka - jedno i drugie niby czymś powleka martwą tkankę, ale po długotrwałym aplikowaniu lakieru (a jeszcze gorzej - hybrydy), paznokcie coraz gorzej wyglądają saute.
                        Dodatkowo, gdy odstawiłam silikony, włosy praktycznie przestały mi się przetłuszczać - z czym wiem, że masz problem.
                        No i moim zdaniem, masz delikatne fale, tylko męczysz włosy, jak w niektórych wątkach swoich interlokutorów.
                        • brenya78 Re: "hair season" otwarty! 10.04.21, 21:06
                          "Akurat to zdjęcie, na którym nic nie robisz z włosami, jest najlepsze z twoich dotychczasowych."

No litosci dziewczyny. Naprawde big_grin Bo ja przestane te watki czytac, bo to sie mija z celem! Nie nazywajcie pliz wlosow totalnie zapuszczonych, bez przycinania, bez formowania, dobrymi, a juz blagam nie najlepszymi ze wszystkich. No naprawde, jakis poziom musi byc big_grin Ja wiem, ze niektorym sie podoba jak cos rosnie jak chwast, bo to moze naturalne, ale te wlosy na trzecim zdjeciu to wlasnie chwasty takie. Bez koloryzacji, bez przycinania. Fatalnie sie z takimi czuje. Jestem po prostu zaniedbana kobieta. Naprawde objetosc nie rowna sie dobre wlosy. Nie kazdy wyglada dobrze we wlosach naturalnych.

"Włosy są co prawda suche"

Nigdy nie mialam suchych wlosow. Dziewczyny bierzcie poprawke na jakosc zdjec i to ze forum obcina. Juz zesmy o tym dyskutowaly w poprzednich watkach.

"Byłyby, gdybyś im odpuściła silikonów i zabiegów prostujących. "

Okazuje sie, ze ja nawet tych silikonow to chyba nie uzywam - moj zestaw na zdjeciu... A stosowanie odzywki z keratyna to chyba trudno nazwac zabiegami prostujacymi Ziuta...

"Dodatkowo, gdy odstawiłam silikony, włosy praktycznie przestały mi się przetłuszczać - z czym wiem, że masz problem."

Nie mam problemu. Ja myje wlosy raz na tydzien... No super swieze nie sa, ale tluste na pewno nie.

"No i moim zdaniem, masz delikatne fale, "

Aaaaaa! Ziuta!!! To nie sa fale! To wlosy w nieladzie.
                          • piataziuta Re: "hair season" otwarty! 11.04.21, 16:20
                            Brenya, ja nie napisałam że twoje włosy są dobre/ładne, ale że mogłyby być - czego potencjał widać właśnie na najbardziej nielubianym przez ciebie zdjęciu.
                            A że ich nie lubisz i chcesz zmienić w coś czym nie są, to trudno. Szkoda.

To trochę jak moja koleżanka. Ma szczupłe dłuuuugie nogi, niezbyt szerokie biodra i bardzo ładny, spory biust.
                            A ona twierdzi (i wygląda na to, że serio w to wierzy), że najpiękniejsze kobiety mają szerokie biodra, masywne uda i małe piersi. 🤦

• kura17 Re: "hair season" otwarty! 10.04.21, 08:04
                > A ja lubię oklaple i proste.

Brenya, to byc uwielbiala wlosy, ktore mialam do maja 2013 (oprocz koloru hehe) - wlasnie takie byly, totalnie proste, bardzo delikatne, lejace sie, bez objetosci ... dla mnie tragedia, a dla kogos cel smile
                dlatego tak lubie gadac o wlosach!
                • brenya78 Re: "hair season" otwarty! 10.04.21, 10:32
                  "Brenya, to byc uwielbiala wlosy, ktore mialam do maja 2013 (oprocz koloru hehe) - wlasnie takie byly, totalnie proste, bardzo delikatne, lejace sie, bez objetosci ... dla mnie tragedia, a dla kogos cel smile"

No to popatrz jak objętość wygląda na moich. Długi czas nosiłam krótsze włosy, równe z linią szczęki, asymetryczna dłuższa grzywka, maksymalne wycieniowane od spodu żeby odjąć objętości. Zdjęcie 1-2. Potem zaczynają rosnąć i jak nie idę do fryzjera to robi się zdjęcie 3... Daj spokój!
                    • brenya78 Re: "hair season" otwarty! 10.04.21, 10:46
                      "Bardzo fajne włosy na tym trzecim zdjęciu!"

Dla mnie to są właśnie okresy maksymalnego zapuszczenia. Bez fryzjera, bez koloru. Patrzeć się na siebie nie mogę i zaczynam mieć depresję.
                      • kura17 Re: "hair season" otwarty! 10.04.21, 10:50
                        > Dla mnie to są właśnie okresy maksymalnego zapuszczenia. Bez fryzjera, bez
                        > koloru. Patrzeć się na siebie nie mogę i zaczynam mieć depresję.

haha, wiem, ze z depresji nie nalezy sie smiac, ale ja Cie dobrze rozumiem i wspieram, choc wzielabym Twoje wlosy od razu! (przed moja przemiana w 2013)
                  • kura17 Re: "hair season" otwarty! 10.04.21, 10:48
                    > No to popatrz jak objętość wygląda na moich. [...] Potem zaczynają
                    > rosnąć i jak nie idę do fryzjera to robi się zdjęcie 3... Daj spokój!

Brenya, no my sie nigdy nie dogadamy, bo ja bym za taka objetosc zabic sie dala big_grin
                    kurcze, powinnas byla dostac moje stare wlosy - uwielbialabys je!

na tym trzecim zdjeciu - wedlug mnie - super, ja bym jeszcze sciela asymetrycznie przod-tyl (moze tak masz, nie widze), tyl krotki i podgolony odrobine - bardzo chic i po francusku by bylo!

jednak bardzo dobrze rozumiem brak zadowolenia ze swoich wlosow. zawsze sie smieje, ze nie znam kobiety zadowolonej ze swoich wlosow - i jedyna znajoma, ktora mi na to odpowiedziala, ze ona jest bardzo zadowolona, miala dlugie wprawdzie, ale cienkie i dosc rzadkie wlosy, ze zniszczonymi koncowkami (wedlug mnie) wink
                    oczywiscie nic jej nie powiedzialam.
                    • brenya78 Re: "hair season" otwarty! 10.04.21, 22:55
                      „ Na trzecim zdjęciu widać wyraźnie że one bardzo chcą się falować. Szkoda że nie chcesz sprawdzić co by z nich wyszło jakby je trochę pougniatać wink””

Absolutnie jedno wielkie NIC. To nie jest skręt. To są sterczące klaki.
                      Serio Mashcaron, specjalnie dla Ciebie w poniedziałek jak będę myła, wgniote w nie piankę i wysuszę dyfuzorem. To się wszystkie pośmiejemy, ok?
                      • brenya78 Re: "hair season" otwarty! 12.04.21, 09:37
                        "„ Na trzecim zdjęciu widać wyraźnie że one bardzo chcą się falować. Szkoda że nie chcesz sprawdzić co by z nich wyszło jakby je trochę pougniatać wink””

Zgodnie z obietnica, moje dzisiaj umyte wlosy. Bez odzywki z keratyna, na koncowkach lekki olejek, we wlosach wgnieciona pianka (curl defining, okazalo sie ze taka mam, moze kiedys chcialam wydobywac skret big_grin, serio, to ta pianka ma ze 4-5 lat, wiec...), i suszenie suszarka z dyfuzorem.

No, zajebiscie sie chca falowac, nie ma co big_grin

Ok, obiecuje, ze za tydzien zrobie bez dyfuzora, pozwole im wyschnac.

Aha, wlosy NADAL nie przesuszone, obiecuje. Zdrowe jak nie wiem. Po prostu klasyczny frizz, bo wlos nie jest prosty wiec nie lezy jeden przy drugim. Niestety, ale nalezy przyjac do wiadomosci, ze niektorzy maja wlosy, ktore nie sa ani proste, ani krecone i efektem jest wlasnie miotla na glowie. Dopoki w taki wlosy nie da sie obciazajacej odzywki, to niestety jest jak jest.
                        Caly ten watek udowadnia, ze w wiekszosci przypadkow, zeby wlosy wygladaly jako tako to trzeba COS w nie wetrzec.
                          • brenya78 Re: "hair season" otwarty! 12.04.21, 09:50
                            "Wyglądają bardzo sztywno, może po tej piance :p muszę przyznać że masz dziwne włosy wink"

Pianki nie bylo jakos duzo, ale sa sztywniejsze. Nastepnym razem pozwole im wyschnac bez niczego.

Niestety Mashcaron TO jest klasyczny frizz, czyli wlosy w ksztalcie nieprostym, takie chuju muju. Dlatego wygladaja najlepiej prosto od fryzjera ulozone na szczotce.
                        • nuclearwinter Re: "hair season" otwarty! 12.04.21, 09:52
                          Hmmm a ty nie masz przeproteinowanych włosów po prostu? Pisałaś, że używasz prawie na co dzień tej odżywki z keratyną, to jest bardzo często jednak, nawet jak włosy lubią proteiny. Ja mam takie włosy jak przesadzę z proteinami właśnie - takie suche, sztywne jak druty.
                          • brenya78 Re: "hair season" otwarty! 12.04.21, 10:04
                            "Hmmm a ty nie masz przeproteinowanych włosów po prostu? Pisałaś, że używasz prawie na co dzień tej odżywki z keratyną,"

Zaczelam ja stosowac jakies dwa miesiace temu, ale ja myje glowe raz na 5-7 dni. Czasem wymiennie stosuje inna do podtrzymania koloru, wiec nie sadze, zebym w sumie uzyla tej odzywki wiecej niz 10 razy nawet.