Dodaj do ulubionych

Gdyby tak punkty szczepień czynne 24 / h i 7 dni

09.04.21, 18:54
Potrzebne punkty szczepień czynne 24 / h i 7 dni w tygodniu .
Wojskowe karty mobilizacyjne /wykluczające lipne L-4 / wręczyć w trybie pilnym celem służby wojskowej studentom medycyny , weterynarzom czy pielęgniarzom . Nie prosić a wydać rozkaz wojskowy .
Wszyscy umiejący szczepić do strzykawek marsz ! W kamasze ich !!!

Sytuacja jest nadzwyczaj grożna . Dziennie umierają tysiące ludzi a to dopiero poczatek tragedii narodowej i tragedii tysięcy ludzi .

Zrobić to na cito !!!
Obserwuj wątek
   • saszanasza Re: Gdyby tak punkty szczepień czynne 24 / h i 7 09.04.21, 19:48
    bknrkw1 napisał(a):

    > już prawie 2 mln szczepionek leży w magazynach i zarasta kurzem


    Dziwne, bo słyszałam, że jest zupełnie odwrotnie. Czekamy na transporty szczepionek. Taką samą informację dostałam dzwoniąc do placówki w której mam się szczepić. Prędzej szczepionek zabraknie.
    • bknrkw1 Re: Gdyby tak punkty szczepień czynne 24 / h i 7 09.04.21, 19:58
     1,7 mln szczepionek zalega w magazynach i pokrywa się kurzem . Za parę tygodni tych zalegających szczepionek może być np 5 mln , zły system szczepień jest niewydolny :

     wyborcza.pl/7,162657,26964471,program-zczepien-niedlugo-sie-zatka-juz-mamy-1-7-mln-niewykorzystanych.html?disableRedirects=true#s=BoxOpImg4
  • smillla Re: Gdyby tak punkty szczepień czynne 24 / h i 7 09.04.21, 20:59
   Gdy w jakimś środowisku liczy się rozsądek i umiar, to nic nie trzeba radykalnie i "na cito", bo zazwyczaj nie dochodzi do stanu dramatu. To w Polsce lubi się tak czarno-biało i od ściany do ściany: albo wszystko zamykać, łącznie z lasami, przy stosunkowo małej liczbie zakażeń, a przy większej w kolejnym chorym widzie ogłaszać koniec wirusa; albo posyłać dzieci hurmą do szkół i wywoływać fale pandemii, a za chwilę totalnie zamykać włącznie z zakazem wychodzenia na dwór do 16, a w sprawie szczepień: cedzić je skąpo mnożąc warunki - by po chwili otwierać róg szczepiennej obfitości bez żadnych zasad. Efekt jest taki, jak może być w kraju zarządzanym w rytm głębokiej choroby dwubiegunowej z elementami psychozy. Bardzo źle.
   A powinno się zadziałać prostszymi środkami: zakazać wszystkim "szefom - paniskom" spędzania ludzi do miejsc pracy w sytuacji, gdy mogą pracować zdalnie (zagrozić karami), mocno ograniczyć liczbę ludzi w kościołach, pilnować noszenia maseczek w sklepach i ludnych miejscach (ale nie wymagać tego na pustej ulicy) - milion rozsądnych drobiazgów zrobiłby lepiej niż wojenna mobilizacja "na cito" i inne takie histeryczne gesty.
   • afro.ninja Re: Gdyby tak punkty szczepień czynne 24 / h i 7 10.04.21, 07:24
    Moim zdaniem wszystko jest dosyc rozlazłe i to w calej Europie.
    Jeśli posluchasz, wypowiedzi profesorów, oni nadal chca wyszczepic najpierw ludzi 60 plus. A moim zdaniem powinni sie juz szczepic wszyscy chętni. 1 kwietnia pokazano, ze system dziala na zasadzie- wyraziles chec szczepienia, wybierz termin. Powinno byc tez tak, zeby pod koniec dnia, podejsc do punktu i zapytac o wolne szczepionki i szczepić. Wolne termimy w iternecie powinni łapać wszyscy. Nadal priorytetem moga byc roczniki, ale chec zapisu powinna byc odblokowana dla.wszystkich chetnych, a oni chętnie poszukają wolnego terminu z ktorego nie skorzystal czlowiek 60 plus. Oczywiście wszyacy sa bardzo zniecierpliwieni, oni sami mowia, ze w koncu system otworzą dla wszystkuch chętnych.
    • smillla Re: Gdyby tak punkty szczepień czynne 24 / h i 7 10.04.21, 07:44
     Oczywiście, że zamiast dziwacznych "kohort" i absurdalnej centralizacji powinna być wszelka możliwa dostępność do szczepień. Kto i gdzie da radę - niech szczepi. Każdego chętnego. Szczepionek już jest sporo, za kilka tygodni będzie wręcz nadpodaż. Niech każdy medyk ma prawo poprowadzić punkt z Johnsonem czy Astrą, których nie trzeba przechowywać w zbyt skomplikowany sposób - i niech szczepią, nawet na placykach osiedlowych. Ludzie chętniej się zaszczepia w drodze po bułki niż w ramach wyprawy do wielkiego szpitala odległego o 140 km. Ale u nas te spędy, kolejki, kohorty, wyprawy szczepionkowe...
  • bknrkw1 Re: Gdyby tak punkty szczepień czynne 24 / h i 7 09.04.21, 23:41
   " Donald Tusk stwierdził, że wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego są "oburzające". - Od wicepremiera do spraw bezpieczeństwa i faktycznego zarządcy naszego kraju chciałbym się dowiedzieć, co takiego rząd zrobił, jak stało się możliwe, że po kilkunastu miesiącach pandemii, Polska jest na szczycie tych najbardziej dramatycznych i tragicznych rankingów - podkreślił polityk. Dodał, że rządzący często skoncentrowani są na czymś innym niż pandemia. - Dlaczego w Polsce z powodu COVID-19 umiera najwięcej ludzi w Europie? (...) Dlaczego ciągle robimy tak mało testów? Warto sobie uświadomić, że ostatnio, jakimś wielkim wysiłkiem, wyprzedziliśmy Gabon, ale jesteśmy na jednym z ostatnich miejsc świecie - dodał były premier. Tusk został zapytany, z czego to wynika. Przyznał, że "lista zaniechań jest długa". Przypomniał słowa Stanisława Karczewskiego o "hejcie", który miałby się wylać na rząd, gdyby testował Polaków wracających z Wielkiej Brytanii na święta. - Brak dyscypliny polskiego rządu na początku epidemii był uderzający - zaznaczył. "
  • geez_louise Re: Gdyby tak punkty szczepień czynne 24 / h i 7 10.04.21, 07:29
   Wyp*******j. Za pracę się płaci. Medycy są przyzwyczajeni do pracy 24h na dobę przez 365 dni w roku i nikogo nie trzeba do tego mobilizować.

   Już kilka miesięcy temu pisałam, że moce przerobowe w mojej jednostce są wykorzystywane do szczepień w kilku procentach. I to w przypadku normalnie zorganizowanego punktu szczepień. Po czym ten punkt w ogóle zamknięto, bo te ochłapy szczepionek ogarnia mniej punktów niż wcześniej utworzone.

   I następnym razem, zanim otworzysz gębę, weź się w kamasze do sprzątania ulic. Ja właśnie bede schodzić z kilkunastogodzinnej dyżuru w środku covidu, tak jak przez cały ostatni rok. Nie ma dla mnie świat, weekendów, nocy przespanych w domu. A ty, faszystowska mendo, co robisz dla walki z covidem? Z narażeniem życia piszesz komcie w necie?
  • bknrkw1 Re: Gdyby tak punkty szczepień czynne 24 / h i 7 10.04.21, 07:37
   " Mój korespondent z Chicago:
   Wielki parking na którym U.S. Army rządzi.
   Po wyjściu z parkingu wchodzi się w barierki prowadzące. To wszystko na dworze więc stoją wiszące nad głowami ogrzewacze na butle gazowe stojące obok. Nie działały bo było ciepło. Podaliśmy nasze potwierdzenia z kodem, zeskanowali. Cały czas do przodu, bez zatrzymywania się. Miałem wrażenie, że jesteśmy na ruchomym chodniku, jakimś pasie transmisyjnym. Rozszerzenie, dziewczyny mundurowe kierowały w chyba sześć odgałęzień - posuwaliśmy się dalej. Pierwsze zatrzymanie - potwierdzenie danych, data urodzenia, potwierdzenie danych o uczuleniach - wprowadzone w tablet, potwierdzasz podpisem, mają ciebie w systemie. Wydruk naklejki z kodem przyklejone na lewe ramię. Idziemy dalej. Następne stanowisko - skan z ramienia i potwierdzenie danych - po prostu pytają czyś Adam i w którym miesiącu się urodziłem - to wygląda na zabezpieczenie, że kod jest właściwy. Dochodzimy do następnego rozszerzenia - kilka odgałęzień. Podchodzi do nas żołnierz, mówi - przygotować ramię, wysoko podwinąć mankiet. Iść dalej. Zatrzymanie - przed halą czołgową pełną stoliczków z żołnierzami szczepiącymi. Po zaszczepieniu stoliczek wolny - obok stojący żołnierz podnosi chorągiewkę - taką w kolorze pomarańczowym, jaskrawym. Idź do stoliczka 114. Tam skanują, jeszcze raz pytają o imię, rozluźnij rękę, zastrzyk i dostajesz następną naklejkę - już zaszczepiony. Idziesz dalej - sala gdzie masz przysiąść na 15 minut. Przysiadamy. Podchodzi do nas żołnierz z tabletem, skanuje i pyta - następna dawka w piątek, sobotę czy niedzielę? Piątek! O 4 czy piątej? O czwartej. Wprowadza to i za chwilę inny żołnierz przychodzi do nas z wydrukami potwierdzenia i wyznaczonymi terminami - na początku kwietnia.
   Od momentu wyjścia z samochodu, już od wejścia wszystko pod dachem namiotowym. Aluminiowe użebrowanie, naciągnięte te białe plastikowe płachty, ogrzewane i oświetlone białym diodowym. Podłoga z płyt z tworzywa, tak, że nie chodziło się po ziemi. System barierkowy, gniazda obsługowe, dużo żołnierzy prowadzących, regulujących i naprowadzających. Od wejścia do hangaru do zaszczepienia 12 minut. Potem to czekanie i praktycznie po pół godziny obsłużeni.
   Dostaliśmy te wydruki, proszę przejść dalej do wyjścia. Przy wyjściu znowu stanowisko, skanowanie - tak, minęło 15 minut, jak się czujecie?OK? to możecie iść dalej. Pytam żołnierza - ile dziennie? 18 tysięcy dziennie, 7 dni w tygodniu od ósmej rano do dziesiątej wieczorem.
   A dalej już wyjście i parking.

   I potem oglądaliśmy na TVN24 tych dziadziusiów co to stłoczeni w poczekalni przychodni czekali na szczepienie. A kierownik Przychodni z dumą do kamery powiadał, że dziś ma 30 szczepionek i dziś wszystko wyszczepi. Żałość, żal dupę ściska "

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka