Dodaj do ulubionych

Co na czarny paznokieć?

10.04.21, 22:45
Ciężkie buty ucisnęły mnie na spacerze "od góry" w palec. Paznokieć najpierw bolał i zrobił się fioletowy, a po kilku dniach szaro-czarny. Upłynęły już chyba dwa miesiące, a wygląd paznokcia nie zmienia się, nawet przy nasadzie (sądziłam, że będzie odrastał w normalnym kolorze). Co robić (prócz pomalowania)?
Obserwuj wątek
  • milupaa Re: Co na czarny paznokieć? 10.04.21, 23:07
   Kiedyś miałam taki uraz od buta narciarskiego. Pod paznokciem robi się krwiak. To wszystko bardzo wolno się wchłania i rośnie. Pamiętam że odrastanie do normalnego koloru trwało wiele miesięcy. Także czekaj i unikaj ponownego urazu.
  • droch Re: Co na czarny paznokieć? 11.04.21, 01:44
   Dla ludzi o mocnych nerwach - aby przyspieszyć wchłanianie krwiaka pod paznokciem na kciuku, chirurg przekłuła mi go igłą. Owszem, bardzo pomogło, ale nigdy nie powtórzę tego w domu smile
   • majenkir Re: Co na czarny paznokieć? 11.04.21, 15:13
    droch napisał:
    > aby przyspieszyć wchłanianie krwiaka pod paznokciem na kciuku, chirurg przekłuła mi go igłą.


    Haha, ja to sama kiedys robiłam przy youtubie po tym, jak przytrzasnęłam palec drzwiami od auta. Faktycznie pomogło na bol (który byl przeokropny, wolalabym następne dziecko urodzic!)
   • gajmal Re: Co na czarny paznokieć? 11.04.21, 14:57
    Mi nawet na ręku paznokieć krwiak schodził i paznokieć odrastał ponad pół roku, a u stóp to na pewno będzie dłużej trwało. Najgorzej jak się zaczął oddzielać ten nowy paznokieć z tym, który schodził, bo ciągle zaczepiałam go i nadrywalam.
  • leanne_paul_piper Re: Co na czarny paznokieć? 11.04.21, 15:14
   U mnie wystarczyły 2 tygodnie pomykania w japonkach na słońcu i świeżym powietrzu i krwiak całkowicie zniknał. Pod spodem pojawił się nowy paznokieć, a stary można było usunać.
   Wiem, że to jeszcze nie pogoda na klapki w Polsce, ale to chyba będzie najszybsza metoda jak się ociepli, ew. wizyta u chirurga.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka