Dodaj do ulubionych

Zakup mieszkania z rynku wtórnego

11.04.21, 09:52
Znaleźliśmy interesujące nas mieszkanie. Oglądaliśmy je i podoba nam się, choć cena zawyżona i trochę do zrobienia w nim jest choć opis sugeruje co innego. Mieszkanie wystawione jest przez agencję. Czy agent powie szczerze jaka jest obecnie najwyższa oferta, którą otrzymał czy poda cenę wymyśloną/wyższą? Chcielibyśmy zobaczyć jak kształtują się jego obecne propozycje, a nie chcielibyśmy przepłacić przy ewentualnych negocjacjach. Nieco nakręciliśmy się na to m, a jesteśmy kompletnymi laikami w zakupie.
Obserwuj wątek
    • bywalec.hoteli Re: Zakup mieszkania z rynku wtórnego 11.04.21, 10:49
     agent reprezentuje sprzedającego i ma dla niego ugrać jak najwyższą cenę (i dla siebie tez bo prowizja jest zależna od ceny).

     Szczerze to Wam nie powie jaka jest najwyższa.

     Jesli się orientujecie w cenach i wiecie, ze ta jest zawyżona, to złóżcie mu propozycję odpowiednio niższej ceny a on odpowie co na to sprzedający.

     Być pewnym siebie, przedstawiać argumenty dlaczego cena powinna być nizsza, podawać co jest do remontu, ale z szacunkiem dla agenta i sprzedającego i bez chamstwa, to może się cos ugra, jeśli sprzedającemu zależy (np podział spadku)
     • littlesquirrel Re: Zakup mieszkania z rynku wtórnego 11.04.21, 13:27
      Cena zawyżona, ale mieszkanie też najładniejsze z tych co oglądaliśmy mimo wielu rzeczy do poprawek (lokalizacja nie bezpośrednio przy ruchliwej ulicy, niski blok, odległość między blokami, infrastruktura wokoło a nie jakaś sypialnia, zieleń, rozmieszczenie pomieszczeń, salon na słoneczną stronę -wszystko na plus), więc zależy na nim, ale też na negocjacji. Boimy się trochę, że jak złożymy zbyt niską ofertę to przejdzie nam obok nosa, a niestety nieco się nakręciliśmy na to mieszkanie. Zastanawiam się wiec czy agenci zdradzają jaka jest wartość najwyższej oferty.
      • bywalec.hoteli Re: Zakup mieszkania z rynku wtórnego 11.04.21, 13:37
       a jak duża kwota Waszym zdaniem jest zawyżona?

       Ludzie maja tendencje do przesadnego wyceniana swojego remontu, który zrobili i swoich mebli, które zostawiają a kupujący i tak dostrzega wady i niedoróbki obecnych rozwiązań i remontuje na nowo po swojemu oraz wywala meble. Dlatego trudno powiedzieć czy to ze „ładne, ale kilka rzeczy do zrobienia, choć ogłoszenie twierdzili co inaczej”, to powód by przepłacać.

       Ja bym nie zdradzał „napalenia się” na to mieszkanie, powiedział, ze jestescie zainteresowani, ale za cenę rynkowa X i dał kilka przykładów gdzie taniej.

       A w ogóle to współczuje, stare mieszkania i domy to często podpydrowany syf tzw home staging, „wypożyczane” z ikei na pokazywanie elementy typu poduszki, świeczki, obrazki, które potem wystawiający zwraca do sklepu oraz zdjęcia szerokokątne które sprawiają ze wydaje się mieszkanie większe niż w rzeczywistości.
       • littlesquirrel Re: Zakup mieszkania z rynku wtórnego 11.04.21, 14:49
        Byliśmy w tym mieszkaniu, więc nie oceniamy już tylko na podstawie zdjęć. To prawda zdjęcia często są przekłamane. Wchodzisz do mieszkania i doznajesz szoku i nie chodzi tu tylko o to czy meble kuchenne lepiej wyglądały online. W tym przypadku zdjęcia też pokazują to co najładniejsze, ale to mieszkanie ma też bardzo duży potencjał ze względu na rozmieszczenie pomieszczeń oraz układ względem stron świata, ale też lokalizację.
  • madame_edith Re: Zakup mieszkania z rynku wtórnego 11.04.21, 10:36
   Mój agent mówił drugiej stronie jaka jest kontroferta (szczerze). Kupili w końcu ci ludzie, którzy byli bardziej zdeterminowani i złożyli ofertę na piśmie. Dzięki temu nie przedłużaliśmy rozmów z drugim zainteresowanym, ofertę przyjęłam (też na piśmie).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka