Dodaj do ulubionych

dla kogo korzystne przyspieszone wybory

15.04.21, 08:11
Jak uważacie - kto byłby beneficjentem przyspieszonych wyborów (przeprowadzonych np. latem, kiedy mamy tradycję "wirusa w odwrocie")?
Mam wrażenie, że beneficjentem będzie PIS. Opozycyjna zbieranina może i utworzy rząd koalicyjny, ale przy wrogim prezydencie i syfie późnopandemicznym (kiedy już do ludzi dotrze, że w budżecie będzie manko po lockdownach) sprawnie rządzić się nie da. Wyjdzie na to, że dopóki był PIS to było jeszcze jako-tako.
To jest mój czarny scenariusz. I niepokoi mnie, że coraz więcej na to wskazuje. Oby irracjonalny lęk Kaczyńskiego przed przyspieszonymi wyborami wygrał. Zgadzacie się?
Obserwuj wątek
  • kochamruskieileniwe Re: dla kogo korzystne przyspieszone wybory 15.04.21, 08:30
   Przyspieszone wybory wcale moge nie byc korzystne dla PIS. Juz raz się "przejechali" za czasów pierwszych rządów. A też byli pewni swego...

   • asfiksja Re: dla kogo korzystne przyspieszone wybory 15.04.21, 08:50
    Na ten właśnie lęk Kaczyńskiego liczę. Jako megaloman może nie ścierpieć myśli, że historia się będzie z niego nabijać, że 2 razy w ten sam sposób stracił władzę.
  • tanebo001 Re: dla kogo korzystne przyspieszone wybory 15.04.21, 08:44
   Ale z drugiej strony wybory są za 3 lata więc pamięć o pandemii może się zatrzeć, a PiS dostanie kasę z Unii ma więc na łapówki wyborcze.
   • asfiksja Re: dla kogo korzystne przyspieszone wybory 15.04.21, 08:48
    > pamięć o pandemii może się zatrzeć
    O naiwny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka