Dodaj do ulubionych

Nie tylko dla prawników

15.04.21, 13:08
Można się pośmiać, można zapłakać. Ja chyba wybiorę siedzenie pod stołem i kiwanie się z kciukiem w ustach.
Myślę, że jakiś czas temu byliśmy wolno gotowaną żabą. Teraz jesteśmy żabą ugotowaną na miękko, która twierdzi, że woda w kociołku jeszcze się nawet nie zagrzala, jest mnóstwo czasu i możliwości, żeby zmienić sytuację na lepszą. www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,26982200,prawniczka-zmiazdzyla-decyzje-trybunalu-i-wskazala-jeden-z.html
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Nie tylko dla prawników 15.04.21, 13:15
      A tak prywatnie, to jednym z najzabawniejszych momentów był ten (wspominałam o tym w innym wątku), w którym Piotrowicz napotkał w tekście nieznane mu wcześniej słowo "prawnoporównawcza". Jest niestety problem, jak kto inny pisze, a kto inny odczytuje. No i tak: przymierzył się raz: wyszło mu "prawnopoznawcza" (tu należy się medal za stworzenie nowego pojęcia), przymierzył się drugi raz: wyszło "prawotwórcza" (tu z kolei medal za użycie słowa, które przynajmniej faktycznie istnieje). Przymierzył się trzeci raz, pot zrosił mu czoło, ale sukces! Wypowiedział "prawnoporównawcza"
      • doubledoublejoyandtrouble Re: Nie tylko dla prawników 15.04.21, 13:22
        Kwiknęłam, z drugiej strony - już nam tylko radość zostaje z tego, że oni się co jakiś czas popiszą nieuctwem. Naprawdę, nastała złota era dla tych, co kończyli te studia ze średnią trzy zero. Wreszcie sobie moga odbić lata upokorzeń. Czasem pocieszam się myślą, jak musiał wyglądac na przykład ich ustny, na przykład u prof. Rozwadowskiego wink
            • daniela34 Re: Nie tylko dla prawników 15.04.21, 13:46
              Ziobro (w dawnych wywiadach się nawet do tego dość uczciwie przyznawał, teraz już chyba raczej nikt go o to nie pyta) na studiach odkrył uroki gry na giełdzie i to go o wiele bardziej interesowało niż nauka. Z jednego z karnistycznych egzaminów wyleciał z hukiem i zdaje się legły w gruzach jego plany co do wyboru seminarium magisterskiego.
              • doubledoublejoyandtrouble Re: Nie tylko dla prawników 15.04.21, 13:48
                daniela34 napisała:

> Ziobro (w dawnych wywiadach się nawet do tego dość uczciwie przyznawał, teraz j
                > uż chyba raczej nikt go o to nie pyta) na studiach odkrył uroki gry na giełdzie
                > i to go o wiele bardziej interesowało niż nauka. Z jednego z karnistycznych eg
                > zaminów wyleciał z hukiem i zdaje się legły w gruzach jego plany co do wyboru s
                > eminarium magisterskiego.

Ojojoj. Czyli ówczesna narracja na: "byłem młodym rekinem giełdy, zamiast siedzieć w zapleśniałych bibliotekach, więc wiem, co to kapitalizm i sprawne państwo w praktyce, bicz" już nie jest mile widziana? big_grin
      • ingryd Re: Nie tylko dla prawników 15.04.21, 13:26
        daniela34 napisała:

> A tak prywatnie, to jednym z najzabawniejszych momentów był ten (wspominałam o
        > tym w innym wątku), w którym Piotrowicz napotkał w tekście nieznane mu wcześnie
        > j słowo "prawnoporównawcza". Jest niestety problem, jak kto inny pisze, a kto i
        > nny odczytuje. No i tak: przymierzył się raz: wyszło mu "prawnopoznawcza" (tu n
        > ależy się medal za stworzenie nowego pojęcia), przymierzył się drugi raz: wyszł
        > o "prawotwórcza" (tu z kolei medal za użycie słowa, które przynajmniej faktyczn
        > ie istnieje). Przymierzył się trzeci raz, pot zrosił mu czoło, ale sukces! Wypo
        > wiedział "prawnoporównawcza"

No przy prawotworcza to chyba niechcący mu się prawdę powiedziało, przenajświętsza i umiłowana IV RP ma od dzisiaj nowy organ prawotwórczy : TK przyłębskiej...
    • dramatika Re: Nie tylko dla prawników 15.04.21, 14:04
      Ta prawniczka ma rację, że wykładnia językowa nie jest jedyną i że może właściwsze byłoby tu zastosowanie wykładni celowościowej. Chciałabym zobaczyć jak tłumaczy to Łętowskiej, która przekłada wykładnię językową nad inne wykładnie, gdy chodzi o interpretacje artykułu 18 konstytucji smile (definicja małżeństwa tongue_out )
      Ale po co o tym wspominać tongue_out
        • dramatika Re: Nie tylko dla prawników 15.04.21, 15:18
          ortolann napisała:

> No w tym kontekście to faktycznie: nie bardzo widzę po co o tym wspominać? Żeby
          > tak se po prostu pop.ierd.olić?

Ależ nie, po prostu aby pokazać hipokryzję "obrońców praworządności". Interpretują konstytucją tak jak im wygodnie, dokładnie tak samo jak PiS.
          • ortolann Re: Nie tylko dla prawników 15.04.21, 15:59
            dramatika napisał(a):

> Ależ nie, po prostu aby pokazać hipokryzję "obrońców praworządności". Interpret
            > ują konstytucją tak jak im wygodnie, dokładnie tak samo jak PiS.

Tu się zgadzam. Jednak zawsze to brzmi trochę tak, jak wykrę "a u Was biją murzynow." W sumie uwaga słuszna, jednak niewiele wnosi do tego konkretnego przypadku.
            • dramatika Re: Nie tylko dla prawników 15.04.21, 16:13
              ortolann napisała:

> Tu się zgadzam. Jednak zawsze to brzmi trochę tak, jak wykrę "a u Was biją mur
              > zynow."

Ależ nie. Dla mnie są tylko "oni", czyli pisowcy i "obrońcy praworządności", a ja nikogo nie bronię, tylko wskazuję, że są dokładnie tacy sami. Pisowcy o tyle lepsi, że przynajmniej nie kreują się na obrońców praworządności. Natomiast ematka i leming o tyle są usprawiedliwieni, że w ogóle nie wiedzą o co chodzi i reagują jak psy Pawłowa tylko na hasła.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka