Dodaj do ulubionych

Organizacja ślubu - zdaniem ematki...

16.04.21, 12:14
Taka sytuacja:

Jest sobie pan, który lata świetlne temu miał ślub z panią A. Małżeństwo to ma dzieci (mocno dorosłe). Jak te dzieci były małe państwo rozeszli się i pan się wyprowadził. Powody dla sprawy nieistotne, na pewno nie była to nowa pani. Rozstanie jak najbardziej w zgodzie.
Po kolejnych (mniej więcej 10 latach) pan poznaje panią B i zakłada z nią rodzinę.

Obecnie syn pana z pierwszego małżeństwa będzie się żenił. Do ślubu jeszcze trochę czasu, ale wszystko wskazuje na to, że będzie to raczej impreza domowo/ogrodowa, a nie w knajpie.
Rodzina jest liczna i trochę się ludzi zapewne uzbiera i tu pojawia się "problem" (no właśnie, bo może wcale nie problem)?
Chłopak mieszka do teraz z matką, mają duży dom, ale ogródek co kot napłakał, malutki taras itp. Grilla na 10 osób można zrobić, ale raczej nic więcej.
Ojciec chłopaka ma spory dom i wielki ogród i jak z nim rozmawiał to rzucił hasło, że może zrobić wesele u siebie... Niestety szybciej mówił jak myślał i nie zdążył nawet uzgodnić tego z panią B, ale chłopak już to podchwycil....
No i pani B dąsa się, bo uważa, że to b. głupi pomysł (chodzi o samą techniczną organizację) no i o to, że pani A miałaby się tam pojawić...
Przesadza? Panie się osobiście nigdy nie poznały, dzieci pani A goszczą regularnie u Pani B, mocno się angażują, pomagają, mają z nią świetny kontakt. Może warto, żeby pani B zrobiła ten wyjątek dla chłopaka i się przełamała?

Drugie pytanie: czy ktoś z Was organizował party/urodziny/komunię/ślub/cokolwiek innego i ma doświadczenie jak to organizacyjnie wygląda? Czy taki ogród po imprezie to da się uratować czy tylko przekopać 😉
Przewidywana liczba gości to pewnie jakieś 50 sztuk, impreza 100% bezalkoholowa (czyli bez dzikich tańców).

Ja uważam, że pani B przesadza jeśli chodzi o wizytę pani A, ale rozumiem strach o organizację/ogród itp.
Poza tym uwazam, że wszyscy powinni korzystać z tego dnia, a nie obsługiwać gości (bo pomimo cateringu tak się to pewnie skończy, że pan domu i jego rodzina będą latali jak z pętelką).
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka