Dodaj do ulubionych

Ceny - centra ogrodnicze

16.04.21, 15:37
Słabo mi się dzisiaj zrobiło. 9zł mała sadzonka poziomki ( to samo centrum w zeszłym roku 3.5), żurawka 18 zł ( w zeszłym roku za takie same sadzonki tam płaciłam 9 zł). Mały krzaczek peonii krzewiastej za 90 zł. Upatrzyłam sobie bo sąsiadka w zeszłym roku sadziła (tez tam kupowała) wiekszy za 45 zł.
Pisze do koleżanki, ze chyba muszę kupić w centrum koło niej a ta mi pisze ze niej to samo 10 zł poziomka, reszta tez 100% wzrost ceny. Potrzebuje 25 sadzonek, biore się za sianie
Obi czy Castoramy zamkniete to centra korzystają?
Obserwuj wątek
    • solejrolia Re: Ceny - centra ogrodnicze 16.04.21, 15:42
      Leroy- możesz sobie zamówić co tylko chcesz, i odebrać przy drzwiach.
      Chyba, że masz kartę PRO, to na taką kartę można wejść do sklepu. (1karta=wchodzi 1 osoba!).
      Ale ciebie interesuje ogród- część ogrodowa, i rośliny, jest wystawiona na zewnątrz.
      (piszę o porcie).
    • thea19 Re: Ceny - centra ogrodnicze 16.04.21, 15:44
      poziomki bardzo dobrze się rozmnażają przez podział, napisz na lokalnej grupie czy ktoś nie ma nadmiaru. 2 lata temu kupowałam 10pak za 20zł w najdroższym stołecznym centrum ogrodniczym dla klienta i teraz sama mam zupełnie za darmo. Piwonie krzewiaste bywają mega drogie - zależnie od odmiany (żółte i nowości najdroższe oraz hybrydy ITOH - te zawsze kosztowały powyżej 100zł). Żurawki to różnie - jednego roku wymarzły limonkowe i tam, gdzie się uchowały, były 2x droższe niż normalnie. Ogrody w marketach typu Auchan działają normalnie.
    • alicia033 Re: Ceny - centra ogrodnicze 16.04.21, 15:44
      www.leroymerlin.pl/rosliny-nasiona-cebule/rosliny-balkonowe-i-ogrodowe/krzewy-i-drzewka-owocowe/poziomka-10-20-cm,p408824,l1890.html
      www.obi.pl/rosliny-kwitnace/piwonia-drzewiasta-paeonia-suffruticosa-/p/2599777

pora pogodzić się z tym, że "tanio" umarło z głodu, poszło do nieba i zwinęło za sobą drabinkę.
    • solejrolia Re: Ceny - centra ogrodnicze 16.04.21, 16:07
      Jeśli ceny za rośliny poszły w górę, to zdecydowanie ma to związek z lockdawnem, ale nie dlatego, że w tej chwili w Obi i Castroma utrudnione są zakupy...
      Brakuje towaru , nie tylko u nas, ogólnie brakuje, w Europie.
      Tzn towar ogólnie jest, ale jak sie szuka czegoś konkretnego, to ciężko zamówić konkretne rośliny, które dotąd były odstępne w asortymencie. To odbija się na asortymencie i w marketach, i w centrach ogrodniczych (centra kupują za granicą)
      A teraz zima przeciagająca się, a wiosna nieprzychylna...
      I brakuje też ludzi do pracy (i sezonowych pracowników, i tak ogólnie), również przez lockdawn i kwarantanny.

Tak było w ubiegłym roku, że były pewne problemy z zakupami. Najwyraźniej tendencja z zeszłego roku powtarza się i w tym roku. I niestety- tanio to już było.

A wysiać zawsze warto!
      Bo to jest duża satysfakcja uprawiać włąsne roślinki od nasionka.
      Ja od lutego wszystkie parapety pozastawiałam, a teraz poprzenosiłam do piwnicy, mąż zrobił doswietlanie- pomidory, ogórki, mnóstwo różnych innych warzyw, ba nawet bawimy się w szczepienie na dyni figolistnej wink
      gdyby aura sprzyjała, to już bym wszystko powysadzała na miejsca docelowe....
    • andaba Re: Ceny - centra ogrodnicze 16.04.21, 16:11
      Sklepy ogrodnicze mają ogromne straty, przynajmniej miały w zeszłym roku. Ja poprzedniej wiosny pytałam o róże, pani mi powiedziała, że chyba w ogóle nie będą zamawiać, bo w ogóle ruchu nie ma. Normalnie w tym czasie (to był jakoś koniec marca) były tłumy.
      W zeszłym roku wszystkich zastraszyli, w tym już się nikt nie boi, no ale muszą sobie odbić.
      Dodatkowo gospodarstwa ogrodnicze miały ogromne straty na chryzantemach.
          • andaba Re: Ceny - centra ogrodnicze 16.04.21, 16:33
            Ja piszę o tym co widziałam u nas w marcu zeszłego roku. Potem nie miałam potrzeby jeździć po sklepach ogrodniczych, wszystko wysiewam sama, te kilka pelargonii i werben kupiłam na placu, tak jak zwykle.

• alicia033 Re: Ceny - centra ogrodnicze 16.04.21, 21:39
              andaba napisała:

> Ja piszę o tym co widziałam u nas w marcu zeszłego roku.

w marcu owszem, bo wszyscy się bali ale potem to sobie odbili.
              Rodzinnym szkółkarzom ubiegły rok tak wyczyścił zagony i szklarnie, że w tym roku mają dużo mniejszą ofertę, bo w ubiegłym roku chętni byli nawet na sadzonki, które normalnie rosną u nich co najmniej jeszcze jeden sezon.
      • hanusinamama Re: Ceny - centra ogrodnicze 16.04.21, 16:32
        No nie wiem w zeszłym roku sasiadka dzwoniła czy brać mi kwiaty bo sie tak rozchodzą ze zaraz tego co chce nie bedzie. Ja w samochdów a ona mi pilnowała upolowanych sadzonek. Gdzie jak gdzie ale tam cały rok mieli ruch jak w ulu.
        • andaba Re: Ceny - centra ogrodnicze 16.04.21, 16:36
          No bo ludzie mieli więcej czasu.

Ja jedynie w tym roku bratki kupowałam, kilka, bo większość miałam posianą, sadzonki były po 1,50, czyli chyba normalnie, nie wiem po ile były w zeszłym roku, czy tyle samo, czy po 1 zł, czy po 1,20 zł.
          • solejrolia Re: Ceny - centra ogrodnicze 16.04.21, 16:47
            U nas ceny bratków są dokładnie takie same jak w ubiegłym roku,
            ALE
            ze względu na aurę nie sprzedały się wszystkie.
            I ja też kupiłam znacznie mniej, niż dotąd kupowałam, i w sumie na ostatnią chwilę przed samą wielkanocą obsadzałam.
            Tymczasem o tej porze rok, dwa, czy trzy lata temu , od początku do połowy kwietnia sadziłam bez obaw pozostałą rabatówkę, pelargonie i inne.
            No niestety, ale pogody są takie, że szkoda gadać.
            (Od 2 tygodni, mamy deszcz ,lub śniegodeszcz, różne mżawki, i tak na zmianę. )
            • andaba Re: Ceny - centra ogrodnicze 16.04.21, 16:54
              Ja za cholerę nie pamiętam po ile w zeszłym roku płaciłam.

Na razie mam wszystko co mi potrzeba, tylko rozsada nie zrobiona, bo jest tak szpetnie, że mi się nie chce. I tak nie będzie rosło, szklarnia nieogrzewana.

• solejrolia Re: Ceny - centra ogrodnicze 16.04.21, 18:11
                Ja sobie notuję- ile kupuję, i po ile. Nie tak co do sztuki, tylko tak bardziej sumarycznie, ale i tak mam orientację, jak mi się zmienia sezon do sezonu.

Szklarnie mam od tego roku. Posadzone czosnki, podkiełkowuję w niej ziemniaki, i dziś wynieśliśmy dalie, bo nakupiłam, myślałam, ze od razu będę sadzić na miejsce stałe, a tu klops z pogodą, i są w doniczkach. Resztę rozsady niezaleznie od pogody będę sadzić we wtorek, bo potem nie będę miała kiedy, a już mi się wyciąga.
            • solejrolia Re: Ceny - centra ogrodnicze 16.04.21, 19:24
              W tym roku bratki u nas-
              u producenta oraz na giełdzie były od 1,20zł (w dużym hurcie!). Bo tak to kilka-kilkanaście sztuk to 1,50zł.
              W kwiaciarni i punktach sprzedażowych 2,50 zł. Taniej nie widziałam.
    • asia-loi Castorama - ogród otwarte 16.04.21, 16:17
      hanusinamama napisała:

> Obi czy Castoramy zamkniete to centra korzystają?

Castorama ma otwarty dział ogród. Inne rzeczy też tam można kupić, tylko trzeba powiedzieć co się chce i pracownicy przyniosą. Po sklepie nie można chodzić i sobie wybierać.
      W innych marketach nie wiem, ale też działy ogrodowe mogą być czynne. Mają dużo kwiatów i gdyby było całkiem zamknięte, wszystko by im się zmarnowało. Można też zamówić przez net i odebrać w sklepie.
      • hanusinamama Re: Ceny - centra ogrodnicze 16.04.21, 17:26
        Jak siałam w marcu to miałam w sierpniu pierwsze. Wysieje i eda na jesien. Na rabacie mam jeszcze 15 krzaków. Jakbym miała kupić 3-4 sztuki bym nie kombinowała. Ale chce dokupić minimum 15 jak nie 20 krzaczków.
        • sjanna Re: Ceny - centra ogrodnicze 17.04.21, 00:05
          Hanusinamamo, poziomki mi się rozsiewają tak, że co roku z bólem muszę wyrzucać mnóstwo ładnych krzaczków. Jeśli chciałabyś, mogę wykopać i wysłać Tobie, przynajmniej będą sobie żyłysmile
    • trampki-w-kwiatki Re: Ceny - centra ogrodnicze 16.04.21, 19:16
      Uparłam się na zakupy kwiatów na taras w tym tygodniu. Weź, weź. Wydałam kupę kasy a wróciłam z małym koszykiem sądzonek.
      Ale żurawkę widziałam na stoisku na skrzyżowaniu ulic za 6 zł. Więc może szukaj takich stoisk w swoim mieście?
    • berdebul Re: Ceny - centra ogrodnicze 16.04.21, 22:27
      Znalazłam inne, dalej ode mnie, ale z dobrymi cenami i pięknymi roślinami. Bo tez mnie szlag trafił. Magnolia, dosłownie patyczek - 400 pln, drzewko oliwne (zaden wypas, były w lidlu podobne) 250. Pojechałam i wróciłam zapakowana po dach.
    • bananananas Re: Ceny - centra ogrodnicze 17.04.21, 12:44
      hanusinamama napisała:

> Obi czy Castoramy zamkniete to centra korzystają?

Oprócz tu wymienionych, powód podwyżek może być też taki, że w zeszłym roku w całej Europie wprowadzono paszporty roślin. Teraz żeby wywieźć rosliny z Polski wystarczy spakować samochód.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka