Dodaj do ulubionych

Jak być dobrą przyjaciółka i być sobą?

16.04.21, 17:56
Mam taki gryzący mnie problem, z którym nie umiem sobie poradzić. Mam przyjaciółkę, która odkąd ja znam boryka się z masą problemów. Rozwód, przeprowadzka, kłopoty z synem, nowy związek ( tutaj super) i nagle ciąża, poronienie, jeszcze większe kłopoty z synem. W mojej ocenie wspieralam ja jak mogłam, ale po jakimś czasie zauważyłam, że nie mam siły na więcej . To trwa od lat, a mnie coraz częściej po jej telefonie bolała głowa, czułam się smutna, przeżywałam jej problemy itd. Przestałam się z nią spotykać, bo zauważyłam, że reaguje pretensjami, że czegoś nie wiem, nie pamiętam itd. Uznałam, że nie potrafię więcej z siebie dac i chyba zaczęło mi trochę brakować symetrii w tym wszystkim. Trochę się oddalilam, potem sobie wszystko wyjaśnilysmy w szczerej rozmowie, ale ja się boje powtórki z rozrywki. Boje się, że kiedy dojdzie do spotkania, nie będę umiała się otworzyć na jej problemy, nie będę umiała jej pocieszyć itd. Czuje też, ze nie mam na to sily w obecnym czasie...Jak się zachować, jak rozmawiać, jak kontynuować taka relacje zachowując przy tym siebie i dobry humor ? Moje problemy są niczym przy jej, nie chcę być egoistką, ale czasami chciałam krzyknąć, że jestem tylko słabym człowiekiem.
Obserwuj wątek
    • kanna Re: Jak być dobrą przyjaciółka i być sobą? 17.04.21, 00:02
      Poszukaj przyjaciółce psychologa.
      Psycholog oddaje swój czas klientowi i jest dla niego, w całości (w ramach określonego czasu i kontraktu). W skrócie: psycholog nie gada o sobie do klienta.

W przyjaźni obowiązuje wymian, czyli ilość uwagi poświęcanej każdej osobie powinna się (po jakimś czasie) bilansować.

Powiedz otwartym tekstem, ze ilość problemów przyjaciółki cię przerasta. I zaproponuj psychologa.
      Albo to kupi i wrócicie do przyjaźni, albo nie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka