Dodaj do ulubionych

Szczepienia po raz tysieczny

16.04.21, 21:18
Z tego co zrozumiałam do 12 maja codziennie będzie mógł się rejestrować kolejny rocznik. W tym układzie gro tych 40+ że skierowaniem bez łaski zaszczepic sie bedzie mogla sie wczesniej niz po 12 maja z zapisów że stycznia. Dobrze liczę?
Obserwuj wątek
    • kryzys_wieku_sredniego Re: Szczepienia po raz tysieczny 16.04.21, 21:57
      A może któraś napisać jak to wyglada.
      O 00:00:01
      1. Wchodzę gdzie?
      a) Na moje konto ikp przez zaloguj się.
      b) Przez stronę masz 40-50 lat i na swój rocznik i loguję się?
      2. Mam już skierowanie i chcę wybrać szczepionkę i pkt.
      a) czy można wyszukiwać punkty szczepień po szczepionce np. interesuje mnie moderna.
      b) jeśli nie a) to jak?
      • klementyna156 Re: Szczepienia po raz tysieczny 16.04.21, 22:06
        kryzys_wieku_sredniego napisał(a):

> A może któraś napisać jak to wyglada.
        > O 00:00:01
        > 1. Wchodzę gdzie?
        > a) Na moje konto ikp przez zaloguj się.
        > b) Przez stronę masz 40-50 lat i na swój rocznik i loguję się?
        > 2. Mam już skierowanie i chcę wybrać szczepionkę i pkt.
        > a) czy można wyszukiwać punkty szczepień po szczepionce np. interesuje mnie mod
        > erna.
        > b) jeśli nie a) to jak?
        Tak, logujesz się przez IKP. Widzisz skierowanie, klikasz "zapisz się" i widzisz propozycje terminów i miejsc. Możesz wybierać. Nie przywiązuj się do nazwy szczepionki, bo ponoć to dopiero w dniu szczepienia jest pewne.
      • mdro Re: Szczepienia po raz tysieczny 16.04.21, 22:11
        Powiem jak zapisał się mój mąż:
        - pacjent.gov.pl/
        - opcja "5x++ i chcesz się umówić", potem logowanie przez profil zaufany
        - wyskoczyły trzy propozycje na AZ i drugą połowę maja wink, więc wcisnął, że mu nie odpowiada i wtedy pojawia się możliwość wyboru opcji (termin od kiedy, jaki obszar i jaka szczepionka
        - po wyborze całej W-wy i szczepionek terminy daje 2. połowa maja i jakieś punkty na peryferiach
        - po zawężeniu do naszej dzielnicy magicznie pojawił się termin na koniec kwietnia w przychodni kilka ulic od nas wink
        Także imo trzeba losować do uzyskania satysfakcjonującego terminu wink, albo próbować umawiać się w konkretnym punkcie.
      • panna_lila Re: Szczepienia po raz tysieczny 16.04.21, 22:25
        ja robiłam tak:
        w dniu zapisów mojego rocznika, nie po północy ale rano o 8:30 zadzwoniłam na 989 (dodzwoniłam się od razu) i pani zapisała mnie na 30 kwietnia, chciałam na Pfizera, nie wiem jak byłoby z inną szczepionką, przy czym pani zaznaczyła, że zapisuje ale wszystko zależy od dostępności szczepionki w punkcie szczepień w dniu szczepienia.

Mój mąż zapisywał się dzień wcześniej, miał propozycję terminu 25 kwietnia AZ, zapytał o Pfeizera i dostał propozycję szczepienia następnego dnia. Więc nie wiem jaką tu kierowano się logiką, ale jest już zaszczepionysmile

• semella Re: Szczepienia po raz tysieczny 16.04.21, 22:40
        Dziś mąż zapisywał się. Logowanie profilem zaufanym na pacjent.gov.
        Możliwość wyboru szczepionki: Pfizer, AstraZeneca i Moderna.
        Wrocław. Wybór rejonu miasta i dużo możliwych terminów.
        Najbliższy na Pfizer był już na poniedziałek niedaleko domu.
        Byliśmy mile zaskoczona, ile wolnych terminów u nas w mieście na wszystkie szczepionki.
    • snajper55 Re: Szczepienia po raz tysieczny 16.04.21, 22:45
      slonko1335 napisała:

> Z tego co zrozumiałam do 12 maja codziennie będzie mógł się rejestrować kolejny
      > rocznik.

Do 12 maja plan szczepień zapewne jeszcze się 10 razy zmieni. Życie niektórych ministerialnych pomysłów było liczone w godzinach, więc chyba nie ma sensu niczego planować.

S.
    • mama-ola Re: Szczepienia po raz tysieczny 17.04.21, 09:29
      Odniosę się do powtarzanej tu uwagi, że zapisy że stycznia nie miały sensu. Miały ogromny: w systemie pojawiło się skierowanie na szczepienie. A wtedy można szukać miejsca i terminu na własną rękę.
      Jestem 40+ i po szczepieniu. Zadzwoniłam bezpośrednio do szpitala i dostałam termin z dnia na dzień. Bo miałam w systemie skierowanie. Ono jest najważniejsze.
      • slonko1335 Re: Szczepienia po raz tysieczny 17.04.21, 09:33
        Tak. Jeżeli komuś udało się dostać termin w kwietniu to jasne ale ja mam termin na drugą połowę maja a skierowanie bez zgłoszenia w styczniu będę mieć z wieku jeszcze w kwietniu a z wieku rejestrują u nas od ręki na następne dni. Z wieku pewnie szybciej termin dostanę niż z tego skierowania.
        • mel_de_tilia Re: Szczepienia po raz tysieczny 17.04.21, 09:45
          To tak jak ja. Termin 12.05. rocznik 79. Dzwonię do punktów w Szczecinie ale przed 12.05 nie mogą mnie zapisać lub każą dzwonić na infolinię. Koleżankę rocznik 80 jej przychodnia przełożyła z maja na kwiecień i jest już po szczepieniu.
        • joanna_poz Re: Szczepienia po raz tysieczny 17.04.21, 10:55
          Tylko ze póki co uwalniane roczniki to 50 plus i to oni dostaja te terminy kwietniowe i w I połowie maja, a więc te niedostępne dla 40 plus, dla których są terminy od 11 mają.
          Jak dojdzie do uwolnienia roczników 72 i młodsi to już pewnie będzie cienko z terminami na maj, bo na pierwszą połowę rejestrują teraz, a terminy z drugiej połowy są pozajmowane przez 40 latków że skierowaniem z 1 kwietnia.

Mój mąż niestety też ma termin na 15 maja i nijak nie idzie chyba tego przyspieszyć, ale on już macha ręka i chce czekać.
        • mama-ola Re: Szczepienia po raz tysieczny 17.04.21, 10:23
          ela.dzi napisał(a):

> Miały sens jedynie dla 40+, którzy mieli
          >×szczęście załapać się na loterii 1 kwietnia.

Nie tylko. Nie brałam udziału w tej loterii. Dostałam informację 13.04., że w szpitalu w Gdyni rzucili Modernę i zapisują każdego, kto ma skierowanie. Zadzwoniłam bezpośrednio do szpitala i dostałam termin na jutro (14.04). Widzę też na FB koleżanki gdynianki 40+, które wystawiają swoje selfie z uśmiechem, że są właśnie po szczepieniu.
    • natalia.nat Re: Szczepienia po raz tysieczny 19.04.21, 12:12
      Burdel na kółkach. Miało być rocznikami od najstarszych. Ale nierząd codziennie zmienia decyzję. Wyjdzie na to, że ci 40+, którzy zadeklarowali się w styczniu, za co dostali szybciej skierowania i zapisali się wcześniej, będą zaszczepieni później.
      • slonko1335 Re: Szczepienia po raz tysieczny 19.04.21, 12:20
        tak własnie mi wychodzi. U mnie w mieście nowy, duży punkt szczepień. Ogłosili, że mają dużo wolnych meisjc ale brak możłiwości zapisów na miejscu i można tylko przez infolinię a Pani na infolini mówi, że system jej nie przepuści 40 latka przed 11 maja i koniec mimo, że faktycznie są te wolne miejsca, zapisałam się zatem na 12....
      • barbibarbi Re: Szczepienia po raz tysieczny 19.04.21, 12:23
        Ale czemu mają być zaszczepieni później, skoro wcześniej mieli skierowania, a jeśli był termin ustalony np. na maj, to przecież można anulować termin i szukać innego wcześniejszego. Najważniejsze jest skierowanie w systemie, wszyscy, którzy je mają, mają równe szanse - tak mi się wydaje.
        • joanna_poz Re: Szczepienia po raz tysieczny 19.04.21, 12:26
          bo np. 40 -49 latkowie nie mogą dostac terminu wczesniejszego niz 11 maja.

za to terminy teraz od ręki na kwiecien dostaja rejestrujący się dziś, czy przedwczoraj 50 paro latkowie ktorzy w styczniu nic nie deklarowali
          • slonko1335 Re: Szczepienia po raz tysieczny 19.04.21, 12:30
            dokładnie, jak ruszy rejestracja dla 40 latków rocznikowa w przyszłym tygodniu to ci 40 latkowie z rocznika nie mający skierowania będą mogli się zapisać na szybszy termin niż Ci ze skierowaniem w promocji za deklarację w styczniu...znaczy pewnie wtedy tez będa się mogli przerejestrować na wczesniejszy niż ten 11 maja termin ale te skierowania wcześniejsze w tym układzie były bez sensu
          • barbibarbi Re: Szczepienia po raz tysieczny 19.04.21, 12:36
            Ale jak to? Ci z promocji 1 kwietnia mają zamrożone terminy na maj dopiero? Ale przecież wiele osób nawet z tego forum pisało, że po 1 kwietnia przenieśli im na maj a potem i tak udało się anulować i znaleźć mimo wszystko coś wcześniej i wiele osób jest już zaszczepionych, 40+ z promocji 1 kwietnia. Może się mylę, bo nie śledzę dokładnie, ale to by było bez sensu co piszecie.
        • rb_111222333 Re: Szczepienia po raz tysieczny 19.04.21, 12:37
          barbibarbi napisała:

> wszyscy, któ
          > rzy je mają, mają równe szanse - tak mi się wydaje.

Tak nie jest. Młodsze roczniki, które mają skierowanie nie mogą zapisać się na infolinii na wcześniejszy termin niż 11.05, nawet jeśli są wolne terminy wcześniej.
          • barbibarbi Re: Szczepienia po raz tysieczny 19.04.21, 12:44
            No to niezła promocja primoaprilisowa! Chodzi o roczniki 40+, czy poniżej 40?
            Ja niestety nie miałam skierowania w kwietniu, mimo że deklarowałam chęć, teraz czekam na swój rocznik (71)okaże się, że gdybym wtedy skierowanie dostała, to byłabym zablokowana do maja? Serio?
            • joanna_poz Re: Szczepienia po raz tysieczny 19.04.21, 12:49
              rocznik 71 mial szanse na zaszczepienie w kwietniu, bo po calej akcji primaarilisowej wszystkim 50 plus ktorzy dali rade zapisac się na kwiecien te terminy utrzymano (ja sie zalapalam), a już 49 latkowie i mlodsi dostali anulowanie i daty na po 11 maja (moj mąz)
          • hugo43 Re: Szczepienia po raz tysieczny 19.04.21, 12:47
            Trzeba szukać na własna rękę wolnych miejsc i terminów.nie tak to powinno wygladac.sporo osob 40- tez się zgłosiło w styczniu,a wyglada na to ,ze będą na szarym końcu z tymi,którzy deklaracji w ogóle nie złożyli.mam takich znajomych,bardzo chetnych na szczepienia przed 40-tka,mowia teraz,zecto było takie zawracanie pupy,jak zwykle .no chyba,ze będzie jakiś 1 kwietnia bis i dostaną szanse szybszejvtejestracji
            • rb_111222333 Re: Szczepienia po raz tysieczny 19.04.21, 13:57
              hugo43 napisała:

> Trzeba szukać na własna rękę wolnych miejsc i terminów.nie tak to powinno wygla
              > dac.

Zgadzam się absolutnie. Ja, po zamieszaniu prima aprilisowym miałam termin na 17.04, po anulowaniu udało mi się zapisać na 12.05, a potem zaczęłam dzwonić, zawracać ludziom z punktów szczepień czas (jedna z pań nazwała nawet moje skierowanie "oszukańczym wink sama traciłam czas i energię na te akcje - i to jest bardzo wkurzające, w sytuacji, kiedy te terminy na szczepienia są!
        • natalia.nat Re: Szczepienia po raz tysieczny 19.04.21, 13:10
          Jest blokada mój rocznik i od początku nie dało się zapisać wcześniej niż na 11.05. A codziennie są uwalniane sukcesywnie kolejne roczniki, które zapisują się na ten sam termin albo i wcześniej (jak się ma szczęście). Więc jaki to zysk, że miałam wcześniej skierowanie? Przez pacjent.gov oraz numer 989 się nie da.
          Jak ktoś ma znajomości lub wie, gdzie dzwonić a potem może przejechać pół Polski, to pewnie się da przyspieszyć. Tyle, że to na infolinii powinnam otrzymać taką listę punktów, w których mogę się zapisać od ręki, np. kilka najbliższych mojemu miejscu zamieszkania. W wybranych kilkudziesięciu przychodniach, do których dzwoniłam, nie było terminów. No tak jak jest teraz, to zdecydowanie nie powinno to wyglądać.
            • natalia.nat Re: Szczepienia po raz tysieczny 19.04.21, 13:30
              Łaski nie robią, że mi wystawili skierowanie. I jak piszę nie ma to znaczenia. 2 kwietnia mogłam najwcześniej zapisać się na 11 maja. I osoby, które dostawały skierowanie po mnie do dzisiaj i w następnych dniach zapisują się na infolinii też najpóźniej na podobny termin. A jak mają możliwość to zaszczepią się przede mną.
                • natalia.nat Re: Szczepienia po raz tysieczny 19.04.21, 13:50
                  Ale ja nie narzekam, mnie mój termin odpowiada. Piszę tylko, że nie ma żadnego pierwszeństwa osób, które zadeklarowały się w styczniu.
                  A zadeklarować się wtedy mógł każdy, wiec nikt mi łaski nie robił, że dostałam skierowanie wcześniej.
                  • klementyna156 Re: Szczepienia po raz tysieczny 19.04.21, 13:54
                    natalia.nat napisała:

> Ale ja nie narzekam, mnie mój termin odpowiada. Piszę tylko, że nie ma żadnego
                    > pierwszeństwa osób, które zadeklarowały się w styczniu.
                    > A zadeklarować się wtedy mógł każdy, wiec nikt mi łaski nie robił, że dostałam
                    > skierowanie wcześniej.
                    E tam. Jest. Tylko trzeba szukać terminów w punktach, nie na infolinii. Oboje z mężem jesteśmy od soboty po pierwszym szczepieniu, choć naszych roczników "nie uwolnili" jeszcze. Właśnie dzięki temu, że mieliśmy skierowania (za te zgłoszenia ze stycznia). Przesunęliśmy sobie terminy - ja o 2 tyg., mąż o ponad miesiąc. Ale tak się da głównie dzięki - właśnie - zgłoszeniu w styczniu i skierowaniu w systemie.
                  • ela.dzi Re: Szczepienia po raz tysieczny 19.04.21, 14:06
                    natalia.nat napisała:

> Ale ja nie narzekam, mnie mój termin odpowiada. Piszę tylko, że nie ma żadnego
                    > pierwszeństwa osób, które zadeklarowały się w styczniu.
                    > A zadeklarować się wtedy mógł każdy, wiec nikt mi łaski nie robił, że dostałam
                    > skierowanie wcześniej.

Zadeklarować się mógł każdy, niekażdy w ten sposób dostał skierowanie. Więc i tak ciesz się i korzystaj.
    • joyce_byers Re: Szczepienia po raz tysieczny 19.04.21, 13:30
      Dzowniłam włansie na 989 i mój rocznik 82 nie może sie zapisać jeszcze biorąc pod uwagę nawet to, że mógłby się umówić juz od połowy maja. Pytanie, czy od daty możliwości zapisu (powiedzmy, że od strzelam 11.05 wszytskie roczniki będą mogły sie zapisać) znajdę z automatu skierowania ne szczepienie na ikp? Czy żadnego skierowania nie będzie i trzeba będzie sie umawiać przez 989 lub bezpośrednio w punktach szczepień?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka