Dodaj do ulubionych

Kupili mieszkania, skarżą najem krótkoterminowy

16.04.21, 22:04
Kupili mieszkania w apartamentowcach przy Towarowej, skarżą się na wynajem krótkoterminowy w budynku

No i prawidłowo! Walczyć z tym robieniem z bloku hotelu/burdelu. Też wszczynacie takie skargi w Waszych blokach?

"Jak wyjaśnia Rada Osiedla Stare Miasto, już w czerwcu do radnych zgłosili się mieszkańcy apartamentowców z ulicy Towarowej 37 i 41. Ich zdaniem wiele "mieszkań" w budynkach wykorzystywanych jest niezgodnie z przeznaczeniem - są wynajmowane krótkoterminowo. A to niesie ze sobą konsekwencje dla stałych lokatorów - ciągły hałas generowany przez imprezy, a do tego problem z opłatami za śmieci.

Z ustaleń radnych wynika, że chodzi o 43 apartamenty, które na parterze budynku mają wspólną recepcję. Tymczasem nie jest to hotel, a obiekt mieszkalny. W związku z tym sprawa trafiła do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. W marcu PINB wszczął postępowanie w sprawie zmiany sposobu użytkowania 6 lokali mieszkalnych w budynku przy Towarowej 37. - Pozostałe lokale, wyszczególnione we wniosku RO Stare Miasto, będą sukcesywnie obejmowane osobnymi postępowaniami administracyjnymi. Załatwienie sprawy w jednym postępowaniu nie jest możliwe ze względów formalnych, ponieważ konieczny jest indywidualny charakter spraw wynikający z odrębnych własności poszczególnych lokali - podkreśla w odpowiedzi PINB.

Zmiana sposobu użytkowania to m.in. wyższe stawki podatku od nieruchomości, ale też szereg innych zmian dla właścicieli wynajmowanych lokali."

epoznan.pl/news-news-116699-kupili_mieszkania_w_apartamentowcach_przy_towarowej_skarza_sie_na_wynajem_krotkoterminowy_w_budynku
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka