Dodaj do ulubionych

Czy to fair?

16.04.21, 22:17
Ja uważam że nie.
wiadomosci.wp.pl/znowu-chaos-w-szczepieniach-wkurzony-lekarz-skasowal-szczepienia-obcych-pacjentow-6629761715116640a
Ludzie się uczciwie zapisali, wykasowanie tego, to IMO qrestwo.
Obserwuj wątek
  • woman_in_love Re: Czy to fair? 16.04.21, 22:22
   Uważam, że tak.

   "lokalni lekarze powinni zadbać w pierwszej kolejności o swoich podopiecznych" - skoro mu dopisali cichaczem to ich wywalił i wsadził swoich

   wydaje się prawilne
   • cruella_demon Re: Czy to fair? 16.04.21, 22:25
    Sraju pierdziaju
    Nikt im nic nie wsadzał, były miejsca to się ludzie zapisali, jak wszedzie w Polsce.
    Jak jskis dziaders się nsgle obudził że mu się odwidziało i chce się szczepić niech teraz czeka, nikt mu nie bronił zadzwonic i się zapisac wcześniej. Wszak też mógł tą przychodnię podać.
   • memphis90 Re: Czy to fair? 17.04.21, 09:39
    Nikt nikomu "cichaczem" nie dopisuje. Jest pula miejsc dla zapisów "z ręki" w poradni i jest pula dla zapisów przez infolinię/internet. Dokładnie tak, jak zaszło tutaj. Pan dr doskonale wiedział, jak to działa. I kasując czyjś zapis nie miał pojęcia, czy nie wywalił chorego na nowotwór, bo chciał wstawić "swojego" znajomka.
  • tri.lian Re: Czy to fair? 16.04.21, 22:28
   Nie rozumiem jakim cudem miał jednocześnie wolne terminy i chętnych ale niezapisanych swoich pacjentów.
   Ale tak, uważam że mały punkt szczepień, POZ lokalnych mieszkańców ma obowiązek dbać przede wszystkim o swoich pacjentów (żeby później nie musiał jeździć stwierdzać zgonu). Chyba że dostają za dużo szczepionek to wtedy oczywiście pula powinna być ogólnodostępna.
  • auksencja15 Re: Czy to fair? 16.04.21, 22:28
   Życzę Panu doktorowi, żeby jemu ktoś kiedyś wykasował miejsce na leczenie, bo nie jest z regionu np. dużego miasta ze szpitalem uniwersyteckim. Idźmy na całość
  • kryzys_wieku_sredniego Re: Czy to fair? 16.04.21, 22:37
   A jak myślisz dlaczego ja nie jestem zaszczepiona pomimo tego, że w styczniu się zgłosilam do mojego ośrodka?
   Bo w systemie gov "moją" szczepionkę zarezerwowal sobie ktoś przez stronę.
   Dlatego dopiero 30 kwietnia będę mogła się zapisać drugi raz i wtedy pojadę, gdzieś do innego punktu.
   Jak już zrobili taki burdel to zapisy na szczepienia przez stronę powinny być dostępne w twojej przychodni albo w nowych pkt. typu "na stadionie".
   U nas przez mozliwość rezerwacji gdzie badź ciagle niezaszczepieni są 60-70 latkowie, a na szczepienia przychodzą 40 latkowie którzy przez stronę sobie wybrali nasz ośrodek.
  • poppkinsaa Re: Czy to fair? 16.04.21, 22:40
   Ciezko stanąć po którejś ze stron. Rozumiem lekarza i jego intencje, jak i rozumiem oburzonych ludzi, którzy zostali poinformowani o odwołaniu szczepienia. Jednak chyba bardziej rozumiem stanowisko lekarza. Jesli komuś nie robi różnicy dojazd, dojedzie sobie w inne miejsce, a z dostepnoscia szczepionek nie ma większego problemu. Ludzie schorowani, seniorzy, niemobilni czesto niezorientowani gdzie sie zapisac, jak sie zapisac, do ktorych informacje docieraja znacznie wolniej niz do mlodych, mobilnych powinni miec mozliwosc zapisania sie w swoim małym, miejscowym POZ bez zajmowania miejsc przez sprytnych, żwawych 40 latków którzy do przychodni nie należą.
  • runny.babbit Re: Czy to fair? 16.04.21, 23:22
   Cała historia świadczy tylko o tym jaki jest chaos. Wiadomo było że szczepionki prędzej czy później będą, ale oczywiście nie dało się zorganizować z głową funkcjonalnego systemu. Na normalne szczepienia z kalendarza szczepień są wysyłane zaproszenia, dlaczego nie można było odgórnie zorganizować szczepień dla starszych, mniej zorientowanych osób niepełnosprawnych, a potem zapraszać ich pocztą lub telefonicznie do przychodni do której są zapisani?
   • poppkinsaa Re: Czy to fair? 16.04.21, 23:29
    Wydaje mi się, że niektóre przychodnie POZ jak tam w artykule nie przemyślały sprawy, tak po prostu, bez złych intencji czy lenistwa. Wszędzie jest chaos. Teraz być może zorganizowałyby to inaczej. Ale czy przez to mają cierpieć niemobilni, schorowani seniorzy, nie wydaje mi się to słuszne. I czy karać za to lekarza, który jednak troszczy się o społeczność lokalną tą słabszą, też mi się nie wydaje że to w porządku.
  • bistian Re: Czy to fair? 17.04.21, 07:24
   Darwin by się ucieszył, bardziej mobilni i zaradni się szczepią i oni przeżyją. smile

   Za duży bałagan, pierwszeństwo powinni mieć lokalni pacjenci, żeby ograniczyć dojazdy i ułatwić starym ludziom szczepienie, ale również nie zarażać się dodatkowo podczas niepotrzebnego przemieszczania się pacjentów komunikacją publiczną.
  • ichi51e Re: Czy to fair? 17.04.21, 07:33
   zwyczajnie bezczelny mam nadzieje ze porządnie ukarzą. łaskę będzie robił on sobie to inaczej wyobrażał swoich chciał szczepić. Paradne.
  • rb_111222333 Re: Czy to fair? 17.04.21, 07:41
   Z tego co piszą, lekarz nie poniesie żadnej odpowiedzialności, co najwyżej mogą mu zabrać przyszłe szczepienia. Ten lekarz nie wie, dlaczego niektórzy są skłonni przejechać wiele kilometrów,żeby zaszczepić się jak najszybciej, nie zna historii chorób tych osób, które zapisał, być może właśnie zdecydował o czyjejś śmierci, nie ma do tego prawa. Jeśli terminy były dostępne na infolinii, to tak samo były dostępne dla lokalnych pacjentów.
   • reinadelafiesta Re: Czy to fair? 17.04.21, 08:11
    On już zapowiedział, że jak się rządowi jego działania nie podobają, to bardzo chętnie odda te całe szczepienia. Doszczepią tylko drugą dawką tych, co u nich przyjęli pierwszą i koniec. To nie jest odosobniona opinia jednego lekarza: przy szczepieniach jest taki bałagan, że mają dosyć tego cyrku.
      • cku1 Re: Czy to fair? 17.04.21, 09:06
       Sam jest bezmozgiem bo nie ogarnął szczepienia swoich pacjentów. A spokojnie się dało (telefon do kazdego, ustawienie listy i zapraszanie na zastrzyk). Tyle ze wystarczylo wczesniej temat ogarnąć. A teraz sie dopiero kapnął ze mu nie działa tak jak by chciał i już nóżką tupie.
       Szczepienua sa dla wszystkich a nie dla "swoich".
       • reinadelafiesta Re: Czy to fair? 17.04.21, 09:13
        Lekarz nie jest od wysyłania zaproszeń imiennych na czerpanym papierze tylko od badania i szczepienia. Organizacją szczepień zajął się rząd, a przychodnia ponosi konsekwencje jego nieudolności: zapisy z drugiego końca Polski, opóźnienia w dostawach, niespodziewane nocne wrzuty czterdziestolatków i zapominanie o niektórych kategoriach wiekowych. O bałaganie w ustalaniu grup priorytetowych już nawet nie mówię.
        • demodee Re: Czy to fair? 17.04.21, 09:25
         > Lekarz nie jest od wysyłania zaproszeń imiennych na czerpanym papierze tylko od badania i szczepienia.

         Ale lekarzowi nikt nie zabrania zatrudnienia osoby, która będzie dzwonić do pacjentów i umawiać, chyba?
        • triss_merigold6 Re: Czy to fair? 17.04.21, 09:26
         Przyjeżdżają zapisani, tak? No to lekarz ma szczepić, a nie marudzić.
         POZ ma też w zadaniach profilaktykę, doktor troskliwy mógł zlecić asystentce czy rejestratorce wygenerowanie tabelki "najstarsi pacjenci" i obdzwonienie ich z propozycją zapisania się na szczepienie.
           • reinadelafiesta Re: Czy to fair? 17.04.21, 10:45
            Ale dlaczego lekarz ma coś w ogóle zlecać, skoro zapisy prowadzi ktoś odgórnie, ustala reguły, wziął pewnie ciężką kasę za obsługę informatyczną, a robi tylko bałagan, który potem ma ktoś sprzątać? To mi przypomina sytuację, kiedy największe korki na skrzyżowaniu potrafi zrobić kierujący ruchem policjant. Daliby ludziom się normalnie zapisywać, pewnie by sprawniej poszło. Ludzie jeżdżą po kilkaset km na szczepienie, przecież to jest chore.
            • demodee Re: Czy to fair? 17.04.21, 13:15
             > Ale dlaczego lekarz ma coś w ogóle zlecać, skoro zapisy prowadzi ktoś odgórnie, ustala reguły, wziął pewnie ciężką kasę za obsługę informatyczną, a robi tylko bałagan,

             Czyli zapisy ktoś prowadzi odgórnie, pacjenci przychodzą według tych zapisów i lekarz szczepi tych, którzy przyszli. Jaki tu widzisz bałagan?
             • reinadelafiesta Re: Czy to fair? 18.04.21, 08:21
              Ano taki, że mówi się o szczepieniu kolejnych grup, potem zasady się zmienia, co i raz kogoś dokłada, albo o kimś zapomina, spóźnia ze szczepionkami. Nagłe nocne zapisy czterdziestolatków to porządek? Zapominanie o chyba 60 latkach to porządek? A ręczne sterowanie: prokuratorzy tak, bo oni mają kontakt z przestępcami, a sędziowie i adwokaci nie, bo? Pełno jest takich kwiatków. Dlaczego do tej pory nie ma szczepień grupy młodych niepełnosprawnych? Za granicą byli grupą priorytetową, u nas w kolejce czekają jak zdrowe 30 letnie byczki. Jak państwo wzięło na siebie zapisy, to niech to robi dobrze, a jak nie, to niech da to robić tym, którzy są na miejscu, blisko ludzi i lepiej się orientują.
     • reinadelafiesta Re: Czy to fair? 17.04.21, 09:05
      No nie jest i dlatego facet sobie odpuści. Lekarze (bo nie on jeden) mówią, że mają dosyć: błędów w zapisach, opóźnień w dostawach, niejasnych przepisów i ogólnie bałaganu. To oni potem muszą sprzątać tę rządową stajnię Augiasza, a nie każdy dla dodatkowych pieniędzy zrobi wszystko i każde gówno będzie jeść.
      • nuka_2 Re: Czy to fair? 17.04.21, 09:23
       Znam sytuację. To jest bardzo mała przychodnia. Dr jest praktycznie jedynym lekarzem tam przyjmującym. Od początku miał wątpliwość, czy przystępować do akcji szczepien, bo musi jednocześnie leczyć pacjetow dorosłych i dzieci, szczepić dzieci przeciwko innym chorobom, jeździć na wizyty domowe. Zdecydował się na szczepienia, bo chciał zaszczepić niemobilną część pacjentow. Początkowo miało być tak, ze przychodnie mogły wybierać czy szczepią tylko swoich pacjentów czy tez osoby z zewnątrz i jak procent tych osób spoza przychodni. Potem okazało się nie ma takiej możliwości wyboru. Dostawy szczepionek są ciagle opóźnione, co dodatkowo dezorganizuje pracę. Wiele małych POZow nie przystąpiło to programu szczepien, bojąc się ze przez szczpienia ograniczy się dostęp pacjenta do lekarza
      • runny.babbit Re: Czy to fair? 17.04.21, 09:28
       Cała pandemia w Polsce w pigułce- wielki patos na konferencji, podniosły ton walki o życia, a jak przychodzi co do czego, to władza nie zapewnia ani pieniędzy, ani organizacji, a nawet utrudnia, bo cały program szedł by sprawniej gdyby go odcentralizowac
       • demodee Re: Czy to fair? 17.04.21, 09:41
        > bo cały program szedł by sprawniej gdyby go odcentralizowac

        Właśnie odwrotnie! Szczepienia na Narodowym idą bardzo sprawnie i nikt nie mówi, że "szczepimy tylko swoich". W Warszawie powinien być jeden centralny punkt szczepień i środki transportu dowożące do tego punktu, tak jak są specjalne autobusy dowożące klientów do centrów handlowych.
        • droch Re: Czy to fair? 17.04.21, 09:48
         Przecież taka koncentracja byłaby czynnikiem wzmacniającym zagrożenie epidemiologiczne. Może i noszę foliową czapeczkę, ale skupisk ludzkich obecnie unikam.
         • demodee Re: Czy to fair? 17.04.21, 09:54
          Na Narodowym jest mnóstwo miejsca i ludzie stoją/siedzą daleko od siebie. W małej przychodni nie ma tyle miejsca, więc zagrożenie jest większe.
           • demodee Re: Czy to fair? 17.04.21, 10:43
            > Po co zmuszać ludzi do wycieczki na Narodowy, jeśli mogą skorzystać w przychodni pod domem?

            Bo na Narodowym, jeśli mają potwierdzenie terminu, to na pewno zostaną zaszczepieni. I żaden lekarz nie zmieni im terminu bez ich zgody.
          • droch Re: Czy to fair? 17.04.21, 10:03
           Nie napisałaś czegoś takiego (...) środki transportu dowożące do tego punktu, tak jak są specjalne autobusy dowożące klientów do centrów handlowych.? Każdy centralny system ma wąskie gardła. Jeśli szczepienia byłyby w jednym punkcie na 1000 stanowisk jednocześnie, to ludzie jeździliby tymi autobusami na klasycznego glonojada.
         • ela.dzi Re: Czy to fair? 17.04.21, 10:10
          cku1 napisała:

          > Wlasnie nie. Male punkty jesli chca to potrafia zadbac o swoich pacjentow, nie
          > ma balaganu, kolejek itp.

          Dokładnie, kwestia chęci. Moi rodzice bardzo chwalili organizację w malutkiej, wiejskiej przychodni.
        • runny.babbit Re: Czy to fair? 17.04.21, 10:28
         Chodziło mi o to że szczepienia organizują samorządy, one najlepiej znają specyfikę swojego terenu. To co sprawdza się w Warszawie nie musi być najlepszym rozwiązaniem na ścianie wschodniej.
    • anorektycznazdzira Re: Czy to fair? 18.04.21, 08:08
     Ale jakiego cyrku? System jest tak jasny, jak słońce: KAŻDY punkt szczepień ma połowę miejsc zajętych z infoliniii a połowę z własnego telefonu i zeszytu. Wczytajmy się, o co się tutaj wkurzono: nie mieli pełnego obsadzenia pacjentami, infolinia dopisała "w nocy" i rano jak przyszli szczepić, to zobaczyli, że pacjentów jest więcej niż sami sobie zapisali i trzeba by było zaszczepić wszystkich=wykonać więcej roboty niż sobie założyli.
     To usiadł i wykasował.
     Urocze.
  • natalia.nat Re: Czy to fair? 17.04.21, 14:44
   Skoro nie ma rejonizacji i na szczepienia można jeździć po całej Polsce, to nie bardzo rozumiem, jakie prawo miał lekarz żeby skasować "obcych" pacjentów.
   Oczywiste jest, że powinna obowiązywać jedna zasada, której trzymają się wszystkie przychodnie prowadzące szczepienia: albo można zapisywać spoza swojego rejonu albo nie można. Nie może każda robić według swojego widzimisię.
  • anorektycznazdzira Re: Czy to fair? 18.04.21, 08:05
   Ja też uważam, że pandochtór się zagalopował. Jest pandemia, usiłujemy wyszczepić jak najwięcej ludzi w ogóle, a on uznał, że wyszczepi swoich. Jak się okazało, że będzie musiał nie tylko swoich, to się obraził i całkiem zamknął punk szczepień (podano, że już tylko drugie dawki zrealizuje).
   Wszystkie punkty szczepień tak działają, że mają pół na pół pacjentów z infolinii i z własnego telefonu i zeszytu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka