Dodaj do ulubionych

Znacie swój typ kolorystyczny?

17.04.21, 11:13
Chodzi mi o to, czy znacie swójwoj typ urody i typ kolorystyczny jeśli chodzi o ubrania i makijaż, włosy itd. Czy same do tego doszłyscie, czy profesjonalista?
Nie jest wbrew pozorom łatwo to określić, bo typów urody nie jest 4 pory roku, tylko więcej i można się pogubić.
Chodzi mi po głowie analiza z wizażystą, który obiektywnie podpowie, a nie w ciemno samej.
Obserwuj wątek
    • aqua48 Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 11:32
      Znam. Nie pogubiłam się. Odróżniam dobrze kolory i wiem w czym mi dobrze. Nie potrzebuję do tego specjalisty. Wystarczy zasłonić sobie dokładnie włosy jednokolorową jasną chustką i bez makijażu stanąć przed lustrem w dobrym oświetleniu. A następnie przykładać do siebie ubrania w różnych barwach, obserwować jak zmienia się koloryt cery, po czym robić zdjęcia lub zapiski.
    • milupaa Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 11:32
      Nie znam, nie potrafię określić bo są sprzeczności, z każdego typu coś się nie zgadza. Wiem mniej więcej w jakich kolorach mi dobrze a w jakich zle i tego się trzymam. Wiele razy myślałam aby spytać jakiegoś specjalisty ale się dotąd nie zebrałam 🙂
      • greenteafig Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 11:44
        Ja tak samo, nie potrafię się w tym odnaleźć.
        Np. tutaj:
        kodstylu.pl/12-typow-kolorystycznych/
        Dwie pierwsze ciemne zimy to na moje oko niekoniecznie zimne typy urody (karnacja). Z kolei druga ciemna jesień wydaje mi się chłodna, a niektóre lata wydają się być cieplejsze od wiosen. No nie ogarniam...
        • snakelilith Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 12:10
          Pewnie dlatego, że źle interpetujesz określenie "ciepły", zwłaszcza jeżeli chodzi o skórę. Dla niektórych opalona, ciemno ceglasta skóra jest automatycznie ciepła, a oliwkowa jako chłodna, a jest odwrotnie.
          Zobacz na zdjęciu niżej. Kolory skóry z lewej są ciepłe, bo mają więcej żółtego/zielonego. Kolory z prawej są chłodne, mają więcej różu, choć dla niezorientowanego zwłaszcza te ciemne wyglądają na bardziej ceglaste, więc błędnie brane są za cieplejsze. Dlatego, jak make up na skórze wygląda pomarańczowo, to jest za chłodny dla naszego typu.
              • snakelilith Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 12:44
                To tak jak ja. Jesteś wiosną? Jasna, ale ciepła skóra, czyste, świetliste kolory, ale nie tak bardzo chłodne jak u zimy. W bardzo ciepłych, albo przytłumionych kolorach mi źle, bo nie jestem typowo ciepłą wiosną.
                Na 1 zdjęciu widać, że light i clear spring różnią się bardzo doborem kolorów od typowej warm spring. Clear jest już prawie jak zima, a light jest delikatniejszą formą clear, przechodzącą lekko w lato.
                Na drugim zdjęciu moje kolory i nie ma tam żadnych brązów i pomarańczy.
                • milupaa Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 13:50
                  Kurcze, sama nie wiem. Kolory light prawie się zgadzają ale raczej nie dobrze mi w bladym niebieskim, żadne oliwki ani blady żółty. W bladych kolorach znikam. Bardzo dobrze wyglądam w kobaltowym, róże bardzo bardzo mi dobrze, zwłaszcza nasycony jak ten w 2 rzędzie. W pomarańczu wyglądam okropnie. 2 zestaw kolorow na pewno nie. 3 też częściowo pasuje. Czyli można wykluczyć warm spring.
                  Tak, jasna ciepła skóra, łatwo się opalam. Latem mam piegi. Oczy jasne szaro zielone.
          • greenteafig Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 12:24
            Dziękuję, to może być pomocne, chociaż ja antytalent w tej kwestii jestem.
            Sama siebie obstawiam na typ ciepły, myślałam o ciemnej jesieni (ciemne brązowe oczy i włosy, jasna ale moim zdaniem big_grin ciepła karnacja), chociaż patrząc tylko na ten link, to najlepiej wyglądam w kolorach pokazanych jako kolory wiosny (szczególnie zieleń i żółty). Na zdjęciach z koleżanką, która też jest ciemną szatynką o brązowych oczach i jasnej cerze, wyraźnie widać, ze mam cieplejszy odcień skóry niż ona.
    • snakelilith Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 11:58
      Jestem wiosną. Ale wymagało to wczytania się w temat, bo wiosny są trzy, a ja nie jestem tą typową. I wcale nie jest tak, że kolory dla jednego podtypu sprawdzają się dla drugiego, czasem lepiej mi nawet w pewnych kolorach zimy, jesieni i nawet lata niż niektórych dla innego typu wiosny.
      Generalnie nie ma się co nakręcać, najważniejsze, to odkryć w jakich kolorach nam ładnie, niezależnie od typu, a definicja typu kolorystycznego może pomóc w wybraniu innych, o których nawet nie pomyśleliśmy, by ich spróbować. U mnie było tak z fioletami/różami. Zrażona, że w ciemnych i chłodnych mi źle, unikałam wszystkich, a w karcie dla mojego typu znalazłam takie, w których mi faktycznie dobrze.
    • lajla.l Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 12:17
      Z grubsza, jesień. Dalej nie brnelam. Wkładam to, w czym sie dobrze czuje. Porady stylistki? Czemu nie, jeśli masz ochotę. Ale i tak chyba chcesz mieć WŁASNY styl? 😉 Tak czy tak masz odegrania rolę, że stylistyką czy bez.
    • mdro Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 12:25
      W zasadzie ten. Od kilku lat pojawił się problem, bo ziołowa farba wprowadziła mi ciepły odcień włosów i w niektórych kolorach zaczęłam wyglądać gorzej, więc mi się paleta ograniczyła. A czarny zaczął mi za bardzo podkreślać zmarszczki i cienie pod oczami. Więc zostały mi w zasadzie tylko granat, szary, biały, niektóre odcienie niebieskiego i paprate z przewagą odpowiednich kolorów (bo za zielonymi w ogóle nie przepadam).
    • nuclearwinter Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 12:55
      Znam, ale jakoś bardzo sztywno się nie trzymam, bardziej instynktownie dobieram, choć przywiązuję do nich bardzo dużą wagę. Tak samo dużą, jak do tego, żeby ubranie dobrze leżało, bo niedobrany odcień potrafi dodawać lub odejmować urody, nawet jak ciuch leży super.

Doszłam do tego sama, bardziej chyba po analizie mojej szafy (jest dość spójna kolorystycznie), wyszło mi że instynktownie dobierałam właściwe kolory. Niemniej jednak podejrzewałam wcześniej, że jestem wszystkim, poza latem 😉
    • shmu Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 14:03
      Nie, i nawet z 12 typów nie widzę siebie w żadnym. Mam włosy w kolorze ciemnego zimnego brązu, bardzo ciemne brązowe oczy i cerę w odcieniu różowym, bynajmniej nie porcelanowa. Bardzo źle wyglądam w pomarańczach i ciepłych brązach, kolorach neonowych, beżach. Kolory dobieram bardzo zachowawczo, ewentualnie pozwalam sobie na czerwony lub koralowy. Fajnie by było zrobić taką analizę i się odważyć na więcej kolorów.
        • shmu Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 16:17
          Nie miałam na myśli, że chce dobrze wyglądać tylko, że wiem, że nie wyglądam w tym dobrze, choć nie znam swojego typu kolorystycznego. Moja wiedza do tego się niestety ogranicza, choć chciałabym wiedzieć w czym mi do twarzy.
          Dzięki za podpowiedź - mam kilka ubrań w tych kolorach, ale brakuje mi czegoś bardziej ekstrawanckiego.
            • shmu Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 19:32
              Mogę powiedzieć w czym się dobrze czuje, ale jak w tym wyglądam to nie wiem. Śliwka, czerwony, właśnie ten koralowy, pudrowy roz, biały lub ecru, noszę granatowy.
              Zdecydowanie wyglądam źle w pomarańczowym, żółtym ciepłym lub neonowym, takoż zielonym i różowym (wyglądam jak śmierć wtedy), błękitnych rzeczy jakoś intuicyjnie nie kupuje.
                  • shmu Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 19.04.21, 16:55
                    Aandzia, Aqua, dzięki! Proponowane kolory dla głębokiej zimy to 90% mojej szafy, więc być może intuicyjnie, dobrze dobieram. Brakuje mi trochę lekkich kolorów, na wiosnę, czy lato, i chętnie poczytam w internecie, co mi może służyc (zaintrygowal mnie szczególnie ten specyficzny kolor niebieski, coś jak chabrowy, czy indygo).
                    Kto by pomyślał, że można zrobić analizę kolorystyczna nie widząc osoby wink
                    • aqua48 Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 19.04.21, 17:08
                      shmu napisała:

> Proponowane kolory dla głębokiej zimy to 90% mojej szafy
                      > , więc być może intuicyjnie, dobrze dobieram. Brakuje mi trochę lekkich kolorów
                      > , na wiosnę, czy lato

Bo zimy nie noszą "lekkich letnich kolorów". Moje letnie sukienki są amarantowe, szmaragdowo zielone i mocno niebieskie tyle że bez rękawów i z przewiewnych materiałów smile Albo np. intensywnie czerwona lub niebieska spódnica z białą górą i szarym lub granatowym żakietem/sweterkiem.
                      Musisz przestawić myślenie o kolorach jeśli jesteś zimą.

> Kto by pomyślał, że można zrobić analizę kolorystyczna nie widząc osoby wink

Ależ proszsz smile
                      • nuta15 Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 19.04.21, 18:37
                        Ja też jestem zimą i mam ulubione jasne i kolory , które chętnie noszę wiosną i latem. Cytrynowy , limonka i nasycony błękit zestawione z bielą tworzą lekkie i bardzo świeże połączenia. Lubię też łączyć te kolory z granatem i biało- granatowymi wzorami.

• aandzia43 Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 19.04.21, 20:05
                        Zimom zimnej i czystej łatwiej o jasne kolory na letnie sukienki, tej głębokiej pewnie trudniej. Jako zimna zima latem zasuwałam w kolorach zimnego lata: perłowa biel, srebrzysta zieleń liści wierzby, niebieski jeansowy, rozmyty cyklamen.
                            • aqua48 Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 20.04.21, 09:58
                              nuta15 napisała:

> Fuksja jest dla mnie zbyt intensywna, mam kilka rzeczy w malinowym różu i z ele
                              > mentami tego koloru, bardzo je lubię.

A koral? Mnie jest całkiem dobrze w tym kolorze jak się trochę opalę i nieco zbrązowieję. Latem noszę.
                              • tilijka123 Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 20.04.21, 10:47
                                Fuksja to zimy kolor, a koral ciepły wiec pasują zupełnie innym typom kolorystycznym.
                                Do opalenizny koral będzie pasował.

Ja ku mojej rozpaczy nigdy się nie opalam. Na studiach nawet podjęłam próbę uzyskania opalenizny na solarium. Pieniądze wyrzucone w błoto, nie było żadnego efektu.
                              • nuta15 Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 20.04.21, 13:14
                                Jedyną rzeczą jaką miałam w koralowej czerwieni były letnie spodnie , nie czuję się dobrze w tym odcieniu, wolę chłodne. Mam bardzo jasną karnację , słabo się odpalam i stosuję kosmetyki z wysokimi filtrami. Z czasem moja skóra łapie trochę cieplejszegp odcienia, ale generalnie jestem bledziuchem
                                • snakelilith Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 20.04.21, 14:10
                                  nuta15 napisała:

> Z czasem moja skóra łapie t
                                  > rochę cieplejszegp odcienia, ale generalnie jestem bledziuchem

Opalanie nie zmienia odcienia na cieplejszy, a tylko na ciemniejszy. Brąz NIE JEST automatycznie ciepłym kolorem skóry. Przez opaleniznę nie zrobisz więc z siebie innego typu i nie będą ci nagle pasować ciepłe kolory.
                                    • snakelilith Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 20.04.21, 15:25
                                      lumeria napisała:

> Snake - no właśnie - jak rozpoznać czy jest sie "opalonym latem" czy "np. wiosn
                                      > ą"? Po kolorze oczu?
                                      >
                                      > I jak rozróżnić czy jest sie wiosną czy jesienią? Koloryt podobny.

Opalona skóra może być przecież chłodna, mieć w sobie dużo różowego, czerwieni. Ba, murzynki mogą być chłodne i ciepłe, tak samo jak absolutne bladziochy też mogą mieć odcień chłodny, bardziej różowy (porcelana), albo bardziej ciepły, żółtawy (alabaster).
                                      Pomiędzy wieloma typami istnieją przejścia i czasem można się pomylić. Już wklejałam gdzieś to zdjęcie niżej, ale np. pomiędzy chłodnym light summer (with touch of warmth) a ciepłym light spring (with touch of coolness) czasem trudno znaleźć różnicę i wtedy oglądasz paletę obu typów i przymierzasz na sobie.
                                      Jeżeli pasuje więcej od light summer to jesteś summer i odwrotnie.
                                      Ale czasem trzeba się wczytać i szukać szczegółów, np. wiosny mają zwykle cieplejsze oczy, na drugim zdjęciu bardzo częsty niebieski kolor oczu spotykany u jasnej wiosny, na niebieskiej bazie są słoneczno-złote punkty. U mnie wygląda to podobnie, choć na pierwszy rzut oka wyglądałam kiedy z jaśniejszym blondem trochę jak jasne lato. U lata kolory są jednak chłodniejsze i przygaszone, szarawe, choć niebieski może być czysty, ale raczej nie ciepły turkusowy albo akwamaryna.
                                • aqua48 Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 20.04.21, 14:59
                                  nuta15 napisała:

> ę się dobrze w tym odcieniu, wolę chłodne. Mam bardzo jasną karnację ,

Ja też mam jasną karnację ale opalam się dobrze i szybko i wówczas mogę nosić troszkę cieplejsze odcienie, takie które normalnie tylko podkreślają moją bladość.
          • snakelilith Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 18.04.21, 19:30
            Dziewczyny z ciemnymi włosami upierają się przy zimach i jesieniach, ale równie dobrze mogą być wiosną. Clear spring jest typem bardzo podobnym czasem do zimy, ale kolory są mniej chłodne.
            Śliwka, czerwony, koralowy, pudrowy roz, ecru i granatowy, to także kolory clear spring. .
            • shmu Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 19.04.21, 22:41
              Dziękuję za sugestie.
              Snake, te panie mają w większości albo ciepły beżowy odcień cery, albo brzoskwiniowy. Kolory, w których źle się czuje rzeczywiście pokrywają się z tymi dla clear spring, ale dużo z tych, które są polecane nadaje mi taki trupi wygląd. Choć paleta ogólnie ładna smile
    • iuscogens Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 14:18
      Zrobiłam sobie jakiś czas temu samozwańczą analizę, poczytałam różne strony i wyszło mi, że jestem ciemną jesienią. Jestem kolorystycznie sredniociemna (oczy, rzęsy, brwi ciemne, ale nie czarne, włosy i cera sredniociemne), wszystko w mocnociepłym odcieniu. I rzeczywiście pasują mi bardzo wszystkie burgundy, wiśnie, fiolety, granaty, ciemne zielenie, panterki, centki i inne kiczowate animalne wzorki wink teraz już wiem czemu wszystkie jasne błyszczyki/szminki wyglądały na mnie okropnie, zaczęłam też stosować brązowy tusz do rzęs i go uwielbiam. No i przestałam już kupować pastelowe sukienki, kolorystycznie mi się podobają ale źle wyglądam w nich. Jak pastele to z jakimś wyraźnym dołem do granatowej czy bordowej spódnicy.
    • asfiksja Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 14:36
      Ciemna (głęboka) jesień. Jestem ubarwiona jak Natalie Portman, moim zdaniem najłatwiej znaleźć celebrytkę w swojej kolorystyce. Bardzo długo myślałam, że jestem nieudaną zimą, która źle wygląda w "zimowych" kolorach.
        • nuclearwinter Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 15:37
          Jakbym miała się kiedykolwiek decydować na analizę kolorystyczną (nie sądzę, by mi to kiedykolwiek przyszło do głowy) to chyba u Arsenic, bo ma bardziej naukowe podejście, zna się na teorii barw i jej analizy są najbardziej przekonujące.

Analizy Marii z ubierajsiekasycznie są często ciekawe, ale mam wrażenie, że ona nieraz płynie i mocno improwizuje, i opiera się głównie na swoich bardzo subiektywnych odczuciach. A już te porównania typów urody do obrazów czy jedzenia, czy co to tam jeszcze wymyślała... To już przesada jak dla mnie wink
        • aandzia43 Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 18.04.21, 17:51
          jeszcze_blizniaki napisała:

> Ja to samo. Latem cera lepszą jak się opali. Tylko co zrobić jak cera naczynkow
          > a i słońce odradzane...

Jestem zimną zimą a cerę mam naczynkową (z wiekiem coraz mniej). Jakbym miała patrzeć na moja skórę przez pryzmat tych naczynek to bym wyciągnęła (z dudy wzięty wink) wniosek żem jakąś jesień czy inny odległy ode mnie typ.
          • aandzia43 Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 18.04.21, 18:08
            I zrobilabym sobie krzywdę nosząc beże i pomarańcze wink Naczynka zamknęłam co się dało, grę naczyniową przykrywam podkładem lub pudrem w odcieniu stosownym dla zimnej zimy. Pewnie ze te odwazniejsze kolory nieco lepiej wyglądają na mnie latem gdy się opalę, ale nie ma większych różnic.
        • nuta15 Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 18.04.21, 20:08
          Unikaj czystych, nasyconych odcieni kolorów bezpośrednio przy twarzy, co nie znaczy, że musisz z nich całkowicie zrezygnować. Intensywny żółty , pomarańczowy,różowy, czerwony, fioletowy , a zwłaszcza zielony podkreślą koloryt cery naczyńkowej, ale jeżeli je lubisz to śmiało możesz je nosić jako kolor spódnicy , spodni, butów, torebki.
    • chabry.chabry Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 15:43
      Nie znam. W młodoścismile lubiłam zgniłe zielenie, brązy, beże, rudości. Nie jestem pewna, czy ja to jesień. Opalam się pięknie na brązowo, ale twarz mam wiecznie bladą.
      Z koloru żył nie umiem odczytać czy to zieleń, czy niebieski. Obecnie noszę prawie wszystkie kolory - unikam czarnego przy twarzy.
    • pani_tau Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 16:00
      Wpisuję się w ciemną zimę, chociaż że mną jest tak, że jeśli mi jakiś kolor nie pasuje to wyglądam w nim jak... no źle w nim wyglądam.
      Z wizażystami to trzeba ostrożnie, bo jak sobie przypomnę program Maji Sablewskiej to mi się słabo robi.
      Na marginesie to dlaczego każdy "kolorysta" upiera się ubierać blondynki w krwiste czerwienie skoro one stają się w nich niewidoczne?
    • araceli Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 17:20
      Miałam dwie "profesjonalne" analizy - z dwoma różnymi werdyktami - z oboma się zgadzam tongue_out

Jestem na pograniczu zgaszonej i ciemnej jesieni. Pasują mi kolory ciepłe, ciemne, intensywne, nasycone ale nie krzykliwe czy neonowe.
      • snakelilith Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 19:47
        Paleta pasujących kolorów jest zwykle tak szeroka, że nie trzeba nosić kolorów których się nie lubi. Poza tym, prawie każdy kolor ma swoją wersją pasującą do typu, nie ma tak, że jak np. zielony, to pasuje tylko do typu X. Wszystkie typy mogą nosić zieleń, ale w ciut różnych odcieniach i nasyceniach. A jak złożysz kolor, w którym twoja twarz nagle ożywa i pięknieje, to zaczynasz go nosić, nie bardzo wiem, z jakiego powodu miałoby się mieć do tego koloru awersję. Chyba, że nosisz z zasady tylko szary, albo czarny. Niektórzy ludzie tak mają.
        • 35wcieniu Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 20:06
          Nie widzę tego zupełnie. Nigdy nie działałam w ten sposób i raczej już nie zacznę. Jak np. szukam sukienki i znajduje ładną w kolorze, który mi się podoba, to kupuje, a nie szukam takiej samej ale różniącej się odcieniem, nigdy coś podobnego nie przyszło mi do głowy.
          A co do nielubianych kolorów i powodów awersji- to nie awersja, po prostu są kolory, w których czułabym się jak przebrana i nie założyła bym choćbym nie wiem jak pięknie wyglądała. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić że z własnej woli zakładam np. coś różowego.
          • snakelilith Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 20:31
            35wcieniu napisał(a):

> Nie jestem w stanie sobie wyobrazić że z własnej woli za
            > kładam np. coś różowego.

A kto ci każe nosić różowy? Ale jakiś kolor przecież lubisz i wybierasz częściej od innych i ten można dobrać tak, by był lepiej dobrany. Nie wierzę, że jest ci wszystko jedno, czy w danym kolorze wyglądasz ładnie, czy blado i dziwnie.
            Czasem różnice są mimimalne:
            • 35wcieniu Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 20:36
              W każdym wyglądam blado, bo jestem blada big_grin
              A co do dobierania tak żeby był lepiej dobrany- no to przecież się zgadzam, na pewno można, ale tego nie robię, jak mi sie cos podoba i jest w kolorze, który lubię, to kupuje nie zastanawiając się nad tym czy trochę inny odcień byłby lepszy.
          • nuclearwinter Re: Znacie swój typ kolorystyczny? 17.04.21, 20:31
            Jest też możliwość, że instynktownie wybierasz i lubisz te kolory, w których ci do twarzy i które ci pasują. Ja też nie spędzam godzin analizując stopień nasycenia koloru na nowej sukience, po prostu widać od razu, czy się zgrywa ze mną, czy nie smile

A różowy ma tyle odcieni, że też nie musi to być kolor Barbie ani spranych majtek wink

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka