Dodaj do ulubionych

Automatyczny koniec kwarantanny

17.04.21, 18:21
Po wykonanym teście na covid.Wynik negatywny.Koniec kwarantanny rzeczywiście automatyczny czy będzie jakieś powiadomienie?Czy to potwierdzą jakoś ,że koniec?Mogę iść już z psem czy nie?Nałożenie kwarantanny telefon wczoraj po 15 wynik testu był ok 23.
Obserwuj wątek
    • milupaa Re: Automatyczny koniec kwarantanny 17.04.21, 18:32
      Ja dzwoniłam do sanepidu, pani odnotowała ale powiedziała że kwarantanna kończy się zawsze o 24 tego dnia kiedy jest wynik, i lepiej jeszcze ja przestrzegać. Byłam dwa razy, nie dostałam info o końcu kwarantanny.
    • jasnoklarowna Re: Automatyczny koniec kwarantanny 18.04.21, 10:57
      To zależy.
      U nas mąż jak dostał od rodzinnej skierowanie, to mu powiedziała, że jak jej wynika przyjdzie to ona kwarantannę zdejmie i powiadomi.
      Test był negatywny, mężowi - przyszedł sms z luksmedu - i mąż czekał na wiadomość od rodzinnej że kwarantanna już zdjęta, ona zdjęła i nie zadzwoniła (wcale się nie dziwię, pewnie ma dużo inne roboty, tylko szkoda że wprowadziła w błąd że da znać ), mąż spędził dodatkowy dzień w domu, z pracy zadzwonili i powiedzieli że ma zdjętą smile.
      • kika155 Re: Automatyczny koniec kwarantanny 18.04.21, 11:24
        A co w takiej sytuacji: pierwsza chorowałam ja i syn, w miarę łagodnie, testów nie robiliśmy, ale cała rodzina zrobiła sobie kwarantannę. Później zachorowali mąż i córka. Mąż test pozytywny po 8 dniach choroby i 2 tygodniach naszej samoizolacji. Miał nałożoną 10 dniową kwarantannę, a po 2 dniach od uzyskania pozytywnego wyniku trafił do szpitala, z którego został właśnie wypisany (w dniu zakończeniu kwarantanny). Ja z dziećmi nadal na samoizolacji. Sanepid nie skontaktował się ani z mężem, ani ze mną. Na moim ikp brak info o kwarantannie. Lekarz w szpitalu powiedział mężowi, że jeśli nie mam info o kwarantannie, to jej nie mam. Nadal siedzę z dziećmi w domu, ale perspektywa 4 tygodnia w izolacji średnio mi pasuje. Tym bardziej, że wszyscy COVID mamy już za sobą (objawy były bardzo typowe). Czy miał ktoś podobną sytuację?
      • nuka_2 Re: Automatyczny koniec kwarantanny 18.04.21, 11:45
        Lekarz rodzinny nie ściąga kwarantanny, ma tylko wpływ na ewentualne skrócenie lub wydłużenie izolacji. Kwarantanna powinna być zdjęta automatycznie przez system przy ujemnym wyniku, jak piszą dziewczyny o północy w dniu wyniku. Czasem system kogoś „zgubi” i trzeba się przypomnieć w sanepidzie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka