Dodaj do ulubionych

Zaburzenia wechu PO covidzie.

18.04.21, 01:15
Moze ematka wie ile to trwa?
Jestem 5 miesiecy po covidzie. Wech wrocil stopniowo, mysle ze mam 60% tego co bylo. Ale pal licho ze go nie ma.
Problemem jest, to ze czuje calymi dniami zapach dymu/ papierosow/ czasem spalenizny. Mam wrazenie, jakbym siedziala w zadymionym barze, to jest uczucie tak intensywne jakby ktos mi doslownie dmuchal papierosem w twarz. Mam jeszcze kilka innych zapachow, np szczoteczka do zebow smierdzi mi starym kwaśnym mięsem, ze podczas mycia zebow mam odruch wymiotny.
Czy u kogos z was ten stan trwal? I jak dlugo? Mam tylko jedna znajoma ktora czuje zapach spalenizny ale czuje go czasem.
Ktos kojarzy co sie organizmowi memu pochrzanilo tak bardzo, ze nie wiem, inaczej teraz interpretuje zapachy?
Jestem tym umęczona.
Obserwuj wątek
    • piszaca.zza.swiatow Re: Zaburzenia wechu PO covidzie. 18.04.21, 01:49
      Zapachu spalenizny/papierosów nie czułam, ale wszystko co miętowe (m.in. pasta do zębów więc u Ciebie może jest to sami i to nie szczoteczka tylko właśnie pasta) smakowało starą śmierdzącą szmatą z pomyj. W końcu zaczęłam używać dziecięcej pasty i było lepiej.
      Odkryłam to dopiero jak kiedyś jadłam jakiegoś cukierka miętowego czy tiktaka. Też smakował szmatą więc od razu pokojarzylam fakty.

Ja chorowałam rok temu w marcu, ten zmieniony smak mięty miałam niestety do niedawna. Jakieś 2-3 m-ce temu znów wszystko wróciło do normy.
      • ivaz Re: Zaburzenia wechu PO covidzie. 18.04.21, 10:05
        ja wczoraj skończyłam izolację, smak i węch straciłam na 4 dni, ale wszystko wróciło do normy. Węchu w ogóle nie miałam, a smak jakiś był ale zaburzony, tj. czułam podstawowe smaki słony i słodki, jak zjadłam kawałek czekolady czułam tylko słodycz, gdybym nie widziała co jem to w życiu bym nie odgadła że to czekolada, jak jadłam rosół to była to słona, ciepła woda, żadnego innego smaku nie czułam, całe szczęście u mnie to krótko trwało.
    • szmytka1 Re: Zaburzenia wechu PO covidzie. 18.04.21, 09:39
      W lutym chorowałam, ale węchu nie utraciłam, wręcz przeciwnie miałam bardzo wyostrzony, czułam zapach np typu ja leżę w pokoju, mąż w kuchni otworzył piwo, ja już czułam intensywny zapach piwa. Przez tydzien nic nie mogłam jeść przez wyostrzony węch i smak. Teraz zorientowałam się własnie, że też mam omamy węchowe. Np siedzę na ematce, piszę z lapka i czuję zapach starych skarpet jakby a moze sera? Obwąchałam wszystko w okolicy, obejrząłam i nic nie simerdzi jak tę rzecz konkretną wącham.SMrod jest w mojej głowie wink I czułam zapch starego miesa, jak ty, a też nie było niczego co mogłoby tak śmierdzieć,. UZnałam zatem, ze to omamy
    • bombalska Re: Zaburzenia wechu PO covidzie. 18.04.21, 09:45
      4 miesiace po covidzie jadlam pączka. W smaku byl taki, ze stwierdzilam, ze chyba zle umyli garnek, w ktorym bylo mieszane ciasto na paczki. Jakby jakis detergent z chlorem. Stwierdzilam, ze wiecej tam pączka nie kupie. Kiedy jednak kilka dni pozniej kupilam pączka w innym sklepie i poczulam to samo, to juz wiedzialam, ze to nie wina zle wyplukanego garnka, tylko atrakcje po covidzie. Potem jeszcze przy bananie czulam, jakby byl splesnialy, a w zyciu nie widzialam splesnialego banana. Opowiadajac to w rodzinie, moja mama powiedziala, ze ona z kolei jak pije kawe to czuje amoniak.

Dziwi mnie to, ze nikt nie pisze o jakis milych zapachach i smakach. Dlaczego nikt nie czuje zapachu cytryny, powietrza po deszczu czy trawy? Mam wrazenie, ze Chinczyki w swoim eksperymencie ulozyli sobie liste wstrętnych smakow i zapachow, a potem dodali ja do DNA wirusa.
    • fibi00 Re: Zaburzenia wechu PO covidzie. 18.04.21, 09:56
      Mój mąż po 7-8 miesiącach po covidzie zaczął wszędzie wyczuwać zapach benzyny (fazami, kilka dni mu śmierdziało, kilka dni nie). Trwało to przez miesiąc, dwa. Teraz 11 miesięcy po covidzie już się to nie zdarza
    • kachaa17 Re: Zaburzenia wechu PO covidzie. 18.04.21, 10:10
      Kurczę, czyli to jest naprawdę od tego. Ja tak miewałam, na szczęście już nie mam. Czułam zapach papierosów, którego nie było. Moja siostra czuje dym. Ja jestem pół roku po chorobie. Miałam to może tak że 4 miesiące po. Moja siostra jest 5 miesięcy po covidzie i jeszcze to ma.
    • aurinko Re: Zaburzenia wechu PO covidzie. 18.04.21, 10:25
      3 tyg po covidzie, przez kilka dni normalnie czułam wszystko i w smaku i jeśli chodzi o węch. Od kilku dni mam zaburzenia węchu cały czas czuję zgnile zielsko, takie przemoczone fuj, zamiast kawy czuję spaleniznę ale też kilka zapachów przyjemnych np olejek lawendowy (kilka razy dziennie wącham różne olejki). Smak mocno przytępiony, niektórych w ogóle nie czuję np owoce czuję że słodkie i mokre ale nie odróżniam winogron od jabłka. Bardzo chciało mi się rosołu, ugotowałam wczoraj, niestety smakował jak herbata miętową.
      Mąż I córka chorowali w tym samym czasie, mąż ma częściowy węch ale prawidłowy a smak tylko słony i słodki. Córka smak bez zarzutu ale miała cały czas a węchu ani odrobiny nie odzyskała.
      • pani07 Re: Zaburzenia wechu PO covidzie. 18.04.21, 12:05
        Mi węch wrócił po 3 miesiącach po chorobie, ale nie czułam po tym takich zaburzeń węchu, ale mam wrażenie, że nie wrócił tak w pełni jak przed chorobą- tzn. czuję już większość zapachów, ale niektóre słabiej lub niezbyt wyraźnie- widzę to po 3 różnych perfumach, których używam, jednych "nie czuję", a wiem, że ma wyrazisty zapach.
    • 71tosia Re: Zaburzenia wechu PO covidzie. 18.04.21, 17:43
      chorowalam w marcu, wech ale i smak stracilam na ok 10 dni do tego stopnia ze z trudnoscia odroznialam sol od cukru, zapachow nie czulam wcale. Prawie wrocily, ale nadal niektore zapachy czuje slabiej niz inne (np zmywacz do paznokci ledwo czuje).
      Nadal po trzech tygodniach ciagle kaszle.
    • swiezynka77 Re: Zaburzenia wechu PO covidzie. 05.05.21, 12:16
      to chyba się dopisuję. przez 4 mce po covidzie był tylko lekki ubytek węchu, a od paru dni okropny smak w ustach - chemia gospodarcza/rozpuszczalnik czy coś podobnego. podejrzewałam inny powód ale już raczej wykluczony. jak szybko to wam przeszło? wściec się można. żebym chociaż mniej żarła przez to i schudłą, ale nie. jak jem, to trochę przytłumiam ten smak.
      • joana012 Re: Zaburzenia wechu PO covidzie. 05.05.21, 15:34
        Straciłam węch i smak na ok 5 dni. Po pierwszej dawce szczepionki zaczęły mi się takie zaburzenia węchu, czuję smród papierosów ale na szczęście nie na tyle często żeby mi to utrudniało życie, może mmmmmmm. Czasem przez kilka dni nic, a czasem w ciągu dnia kilka razy. Dziwne to jest..

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka