Dodaj do ulubionych

Czy znacie kogoś kto rezygnuje z drugiej dawki szc

21.04.21, 19:41
Zaszczepiłam się w lutym pierwszą dawką Astry. Nie miałam typowych objawow po szczepieniu- Zero gorączki i dreszczy . Ale po ok 2 tygodniach od szczepienia przez 2 dni ogromny bol nog- no chodzić nie mogłam- bol na całej długości od kostek do pachwin. Po kilku dniach jak się kładłam spać- nagłe zawroty glowy ( pierwszy raz w zyciu) . Sytuacje nie powtórzyły się. Poszlam na dopplera kończyn dolnych - wyszło wszystko ok- lekarz stwierdził bol nog od kręgosłupa lędźwiowego. Ale nie ukrywam strach pozostał. Serio zastanawiam się nad drugą dawką czy iść. Mam 40 lat- boje się zakrzepicy. Czy znacie kogoś, kto nie ma zamiaru iść po drugą dawkę?
Obserwuj wątek
      • klementyna156 Re: Czy znacie kogoś kto rezygnuje z drugiej dawk 21.04.21, 20:35
        redwineiswhatilike napisał(a):

> Nie znam.
        > Po Astrze czułam się fatalnie 3 tygodnie. Bóle stawów, mięśni, byłam non stop z
        > męczona. Idę jednak na drugą dawkę.
        No ale tak ma być, nie? To jedne z zapowiadanych objawów po. I groźne nie są.
        Mnie bolało ramię przez dobę, mięśnie i dól brzucha przez jedną noc. Wszystko przeszło, pomógł termofor + 1 nurofen (po Modernie). Też się zamierzam dalej szczepić.
    • milupaa Re: Czy znacie kogoś kto rezygnuje z drugiej dawk 21.04.21, 20:39
      Nie widzę związku. Miałaś objawy od kregoslupa, które nijak nie były związane ze szczepieniem ale na wszelki wypadek nie idziesz na 2 dawkę??? Zero logiki.
      Ale jeśli pytasz to tak, znam jednego chłopaka, zresztą pracuje w służbie zdrowia, który nie zamierza iść na 2 dawkę po sensacjach po Astrze. Mowi że 80% skuteczności mu wystarczy i za powtórkę tak ciężkich reakcji po szczepieniu podziękuje.
      • taniarada Re: Czy znacie kogoś kto rezygnuje z drugiej dawk 22.04.21, 05:54
        primula.alpicola napisała:

> Nie znam nikogo takiego. Wybieram się na druga dawkę.
        > Po 12h pierwszej dawki Astry miałam podwyższoną temperaturę i dreszcze przez ki
        > lka godzin i ból ramienia przez dwa dni.
        > Zanim mnie dopadła gorączka, zdążyłam zastosować terapię przeciwzakrzepową i ro
        > zrzedzającą krew- impreza z winem i tańcamiwink
        Po co ten ból i stres. A ja się póžniej martwię o Ciebie .Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson rozpoczął poszukiwania prostych metod leczenia koronawirusa, które można by stosować w domu – podaje portal BBC News. Johnson liczy na to, że tabletki lub kapsułki będą dostępne do jesieni, aby pomóc w walce z oczekiwaną trzecią falą Covid-19..
    • fibi00 Re: Czy znacie kogoś kto rezygnuje z drugiej dawk 21.04.21, 21:57
      U mojej kuzynki w pracy (szkoła) kilka osób zapierało się że na drugą dawkę nie pójdą. Na 20 zaszczepionych 16 miało odczyny poszczepienne, dosyć upierdliwe. W tym były 3 osoby o długotrwałych dziwnych objawach: jedna miała bardzo silne bóle głowy, przypominające migrenę, druga silne bóle kręgosłupa na które nic nie pomagało a trzecie miała stan depresyjny(zazwyczaj wesoła kobieta nagle straciła chęć do życia, nawet musiała iść do psychologa). Nie wiem jak długo się to utrzymywało ale rozmawiałam z kuzynką 3 tygodniu po szczepieniu i własne u tych trzech osób te objawy jeszcze się utrzymywały. Nie wiem ile osób ale kuzynka mówiła że kilka osób po drugą dawkę nie ma zamiaru iść. No ale może zmieniły już zdanie....
    • srubokretka Re: Czy znacie kogoś kto rezygnuje z drugiej dawk 21.04.21, 22:05
      Podobne akcje ma moj sasiad. Piewsze dni ok, a pozniej bole glownie lewej nogi. Widac, ze ogolnie jest poddrenerwowany, obolaly.
      Nie wiem czy bedzie sie szvzepic dalej.
      Moja tesciowa ma atak artretyzmu. 2 tyg po zaszczepieniu zaczela chodzic na rehabilitacje, bo nie moze wytrzymac. Miala juz problem z tym wczesniej, ale tak powykrecanych i opuchnietych rak u niej nie widzialam. Nigdy wczesniej na reh. nie musiala chodzic z tego powodu.
      Wiem, wiem przypadek.
    • tarsyliaa Re: Czy znacie kogoś kto rezygnuje z drugiej dawk 21.04.21, 22:22
      Norweski Instytut Zdrowia Publicznego:
      „Ponieważ niewiele osób umiera z powodu COVID-19 w Norwegii, ryzyko zgonu po szczepieniu AstraZeneca byłoby wyższe niż ryzyko zgonu z powodu choroby, szczególnie dla młodych ludzi”

www.fhi.no/en/news/2021/astrazeneca-vaccine-removed-from-coronavirus-immunisation-programme-in-norw/?fbclid=IwAR0WVIkp2EXMGjf04EjZOY1lvi9Vn3sAQQqr42h4Sd9WtR3JRQv-okSHhng
          • tarsyliaa Re: Czy znacie kogoś kto rezygnuje z drugiej dawk 22.04.21, 09:27
            saszanasza napisała:

> dokładnie! niech lepiej poda linka do opracowania ile osób dziennie umiera po A
            > strze?
            >

Może jeszcze podam ile z Astrą umiera na covid? W sumie przydałyby się takie statystyki, bo przecież szczepienie przed śmiercią nie chroni, co pokazało pismo z MZ.

• tarsyliaa Re: Czy znacie kogoś kto rezygnuje z drugiej dawk 22.04.21, 09:18
          71tosia napisała:

> w Polsce tylko dzis umarlo ponad 700, a w Brazyli kilka tysiecy - rozumiem ze
          > im tez zacytujesz na pocieszenie Norwegow

Widzę, że propaganda ma się dobrze big_grin Nie, w Polsce nie umarło dziś 700 osób na covid a 201, a i z tą liczbą byłabym ostrożna, biorąc pod uwagę sposób liczenia zgonów covidowych.

Do ciebie dalej nie dotarło, że jesteś straszona celowo?

www.tvp.info/53301671/nagrania-dyrektora-cnn-charlie-chester-mowi-o-nakrecaniu-zgonow-na-covid-19-ujawnione-nagrania-donald-trump-i-epidemia-koronawirusa-w-usa?fbclid=IwAR3RJH1KtXK5a41pby5PSQd0yQP-qf4d1ZEcAb76ALlHsv_C7VuZmTcN4dg
            • tarsyliaa Re: Czy znacie kogoś kto rezygnuje z drugiej dawk 22.04.21, 11:30
              71tosia napisała:

> az 200? No to i tak lepiej bo nie tak dawno twierdzilas ze nie ma wcale nadmiar
              > owych zgonow i ze szpitalach leza statysci, szczepionki nie dzialaja, wiekszosc
              > testow daje falszywe pozytywne wyniki etc.
              >

Nigdy nie twierdziłam, że w szpitalach leżą statyści, nie ubarwiaj swoich wypowiedzi kłamstwem.
              A to, że szpitale są puste, to już inna kwestia.

Natomiast o nadmiarowych zgonach piszę cały czas, ale ciebie nie interesuje śmierć ludzi, którzy umarli przez brak dostępu do służby zdrowia, przeraza cię tylko cyferka związana z covid, pomimo, że jest mocno naciągana, a i tak dużo mniejsza od od tej, która pokazuje niecovidowe smierci. Hipokryzja pełną gębą.

A to, że testy dają pozytywnie fałszywe wyniki i nie nadają się do diagnozowania choroby, to wiadomo nie od dziś, tylko ty nie przyswajasz tej wiadomości, bo podważa istnienie pandemii, a ty widzę z frakcji "Pandemio trwaj"!

Tak wygląda sytuacja w Polsce, słuchaj, może w końcu bańka, w której żyjesz, pęknie.
              poznan.tvp.pl/53303272/o-wytrzymalosci-polskiej-sluzby-zdrowia-podczas-walki-z-koronawirusem-14042021?fbclid=IwAR3VdKA29ugIHKsV_4ylOerP_B9_6S8uq0ctDdQnsOBboycnr5r0sRkcdU4
      • tarsyliaa Re: Czy znacie kogoś kto rezygnuje z drugiej dawk 21.04.21, 23:25
        myslozbrodniarka napisała:

> jGeneralnie, psu na budę te
        > szczepienia. Ludzi i tak chorują i tak przenoszą

Dokładnie. Kompletnie nie mogę zrozumieć tego fenomenu pędzenia na szczepienie, które nic nie daje a jest eksperymentem sad

www.forbes.com/sites/nicholasreimann/2021/03/18/covid-spiking-in-over-a-dozen-states-most-with-high-vaccination-rates/?sh=7e6eaa4e3ec4
        nypost.com/2021/04/06/246-fully-vaccinated-michigan-residents-get-covid-3-die-report/?fbclid=IwAR0mxhhU6cebWyjHFdOdc1pPGwafxhMj5DMYxm4ifY7oaVWsTSeqk1WqPCg
        www.clickorlando.com/news/local/2021/03/29/dozens-in-central-florida-contract-covid-19-after-being-fully-vaccinated/?fbclid=IwAR14E6E7MYIObyEk_z8a5Jaz9Y4SCzJIPC0-Y9iX8Yy6FX1mqPNnlqUK0s0
        www.lifesitenews.com/news/several-nuns-die-after-taking-first-shot-of-covid-vaccine?fbclid=IwAR2bVKZmT1vAFY_1tuv_j0vi9hAu2Q_5oGMa931L-5G3neet8krMm-KXVfY
      • 71tosia Re: Czy znacie kogoś kto rezygnuje z drugiej dawk 22.04.21, 14:44
        jak wyglada kraj gdzie sie malo szczepi a jeszcze mniej leczy - no moze jednak spojrz na dane z Brazyli? A pozniej na Izrael, gdzie zaszczepiono znaczna czesc spoleczenstwa? Widzisz roznice, czy nadal 'nie dziala'?
        Za to Indie sa dobrym przykladem dla tych ktorzy twierdza ze obostrzenia sie nie dzialaja, wlasnie kilka tygodni temu je zniesli.
      • alessa28 Re: Czy znacie kogoś kto rezygnuje z drugiej dawk 22.04.21, 07:37

saszanasza napisała:

> Skoro po szczepionce boisz się zakrzepów, to nie życzę przejścia covidu. Mój zn
        > ajomy dostał zakrzepu i umarł po covidzie a koleżanka nadal przyjmuje acard.

Przy każdym wątku dotyczącym szczepionek i ryzyka, sypiesz z rękawa przykładami o strasznej chorobie i cudownych szczepieniach.

No to ja Ci sypnę z ostatnich dni, ojciec koleżanki z pracy (mojej mamy, opowiadała to wczoraj), lat 68,zdrowy, bez obciążeń, przyjechał autem na szczepienie.
        Dostał zatoru po Astrze, nie poznaje ludzi, nie mówi.
        Lekarka do której udała się rodzina stwierdziła, że tak niestety bywa częściej niż się mówi a np zakażeni bezobjawowo, którzy się nie szczepili, mają się bardzo dobrze i nie cierpią na żadne powikłania.

To jest niestety eksperyment, na kogo wypadnie, na tego bec, więc nie pocieszaj się saszanasza bo tylko zakrzykujesz rzeczywistość.

Efekty tych szczepień wyjdą po latach, i nie w postaci chipów, rogów i łusek na ciele tylko poważnych chorób immunologicznych i nieplodnosci.
        >
        • saszanasza Re: Czy znacie kogoś kto rezygnuje z drugiej dawk 22.04.21, 07:44
          alessa28 napisała:

>
          >
          >
          > To jest niestety eksperyment, na kogo wypadnie, na tego bec, więc nie pocieszaj
          > się saszanasza bo tylko zakrzykujesz rzeczywistość.

całe życie jest eksperymentem, codziennie łykasz kupę eksperymentów, od lekarstw po ekożarcie.
          >
          > Efekty tych szczepień wyjdą po latach, i nie w postaci chipów, rogów i łusek na
          > ciele tylko poważnych chorób immunologicznych i nieplodnosci.
          > >

tak oczywiście.....tyle, że.....choroby immunologiczne były są i będą, bezpłodność również.
          • arista80 Re: Czy znacie kogoś kto rezygnuje z drugiej dawk 22.04.21, 10:56
            Prawie wszystkie osoby, które znam przeszły Covid w miarę lekko i beż żadnych skutków ubocznych w postaci zakrzepic czy innych cudów (wśród tych, co przeszli covid ciężko byli: 70 latek z patologiami, 50 latek otyły, z cukrzycą i nadciśnieniem i 87-latka - ona niestety zmarła). Natomiast (jeszcze przed tym jak Astrazenca została zarekomendowana dla osób powyżej 60 lat), dużo moich znajomych zaszczepionych tą szczepionką przez ci najmniej 3 dni czuło się koszmarnie, niektórzy już twierdzą, że drugiej dawki nie wezmą, chyba że im zaproponują inną szczepionkę. Tydzień temu moi teściowie szczepili się AZ. Stawiło się może 11 uprawnionych osób. Pod koniec dnia dzwoniono do mnie i męża czy jesteśmy chetni, bo już nie wiedzieli do kogo się zwrócić. Oboje odmówiliśmy.
      • molik28 Re: Czy znacie kogoś kto rezygnuje z drugiej dawk 22.04.21, 17:32
        Kolega z pracy po covidzie dostał udaru. Jest inwalidą sparaliżowanym połowicznie i niemówiącym. Wiek lekko 50+, szczupły, zdrowy. Przeciętny facet. Tragedia. Oczywiscie, że większość wyzdowiała, ale ten jeden przypadek wystarczy. Aktualnie inny znajomy jest miesiąc po zawale i właśnie przechodzi covid. Martwię się o niego. Szczepię się w maju, mąż już za kilka dni.
    • feniks_4 Re: Czy znacie kogoś kto rezygnuje z drugiej dawk 22.04.21, 12:41
      Wszystko wskazuje na to, ze to zakrzepica - bardzo niebezpieczna.

Cytat (wg. WP):

".....Komitet ds. Bezpieczeństwa EMA doszedł do wniosku, że w ulotce do szczepionki przeciw COVID-19 Janssen, produkowanej przez koncern Johnson&Johnson, należy dodać ostrzeżenie o "nietypowych zakrzepach krwi spowodowanych małopłytkowością".
      Kilka tygodni wcześniej identyczne ostrzeżenie dodano do ulotki szczepionki AstraZeneca.
      Czym jest nietypowa zakrzepica?

Wszystkie przypadki zakrzepicy wystąpiły w ciągu 3 tygodni od podania szczepienia i dotyczyły osób poniżej 60. roku życia. Najczęściej powikłania stwierdzano u kobiet.

Najbardziej jednak zaskakujące są miejsca, w których występowały zakrzepy. Według informacji EMA najczęściej dochodziło do zakrzepów w obrębie zatok żylnych mózgu. Takie powikłanie zdiagnozowano u 169 osób z 222 zgłoszonych przypadków w Europie. Drugim najczęstszym powikłaniem była zakrzepica żył splanchnicznych, czyli jamy brzusznej. Zdiagnozowano ją u 53 pacjentów. Znacznie rzadziej dochodziło do zatorowości płucnej oraz zakrzepicy tętnic.
      - To nietypowe miejsca występowania zakrzepów. W całej swojej karierze widziałem może z kilkadziesiąt przypadków zakrzepów w zatokach żylnych mózgu oraz jamie brzusznej - mówi flebolog prof. Łukasz Paluch.
      - W normalnych warunkach zakrzepy najczęściej pojawiają się w żyłach kończyn dolnych.

- Prawdopodobnie dochodzi do reakcji autoimmunologicznej, na skutek której przeciwciała wytwarzane w odpowiedzi na szczepionkę wiążą się ze śródbłonkiem, czyli warstwą wewnętrzną naczyń. Płytki krwi złączają się, dochodzi do małopłytkowości i nadkrzepliwości. Podobny mechanizm obserwujemy również w przypadku podania heparyny drobnocząsteczkowej - wyjaśnia prof. Paluch.

Zatorowość płucna, choć sama w sobie nie jest rzadkim zjawiskiem, w przebiegu COVID-19 oraz po szczepionkach ma inny mechanizm powstania.

- W normalnych warunkach najczęściej najpierw pojawia się zakrzep w kończynach dolnych.
      Potem skrzep się odrywa i dochodzi do płuc.
      Natomiast w tych przypadkach do powstania zakrzepów dochodzi bezpośrednio w łożysku płucnym - mówi prof. Paluch.

Objawami zatorowości płucnej mogą być przyśpieszenie bicia serca, duszność oraz duża męczliwość.
      Z kolei w przypadku zakrzepicy tętnic pierwszym objawem jest niedokrwienie. - Może wystąpić duży ból ręki i uczucie oziębienia - wyjaśnia prof. Paluch.

Eksperci podkreślają, że w przypadku leczenia zakrzepów najważniejszy jest czas. Im szybciej choroba zostanie zdiagnozowana, tym większe szanse na uniknięcie powikłań.

Dlatego eksperci EMA ostrzegają, by osoby, u których w ciągu 3 tygodni po przyjęciu szczepionki wystąpi którykolwiek z poniższych objawów, natychmiast zgłosiły się do lekarza:

duszność,
      ból w klatce piersiowej,
      obrzęk nóg,
      uporczywy ból brzucha,
      objawy neurologiczne, takie jak silne i uporczywe bóle głowy lub niewyraźne widzenie,
      małe plamy krwi pod skórą poza miejscem wstrzyknięcia.
      Jak podkreśla prof. Paluch w normalnych warunkach zakrzepica jest diagnozowana na podstawie oceny poziomu ,d-dimerów we krwi oraz badania ultrasonograficznego, czyli próby uciskowej.

- Natomiast w przypadku podejrzenia rzadkich przypadków zakrzepicy zalecane są badanie obrazujące, tomografia komputerowa z kontrastem albo badanie rezonansem magnetycznym. Obie metody pozwalają na precyzyjne określenie miejsca wystąpienia zakrzepicy - opowiada ekspert...."

portal.abczdrowie.pl/3-rodzaje-zakrzepow-po-szczepionce-astrazenca

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka