Dodaj do ulubionych

Alkoholizm mężczyzn

21.04.21, 21:13
Ostatnio czytam mniej forum, a więcej książek. Właśnie przeczytałem biografię piłkarza Dawida Janczaka. Wielki zmarnowany talent, alkoholik. Cud, że jeszcze żyje.
Autor biografii rozmawia z osobami, które znają piłkarza. Między innymi z jego matką, wieloletnią pielęgniarką. Oto jej wyjaśnienie głównej przyczyny alkoholizmu wśród mężczyzn:

"– A kiedy zorientowała się pani, że choroba alkoholowa Dawida jest tak zaawansowana?
– Gdy zamieszkali z Dominiką [żoną piłkarza – przyp. etata] na Wilanowie. Pił wtedy może nie tyle, ile w apogeum choroby, które nastąpiło później, gdy nie miał klubu, ale pił. Nie mogę temu zaprzeczyć. Może nie powinnam tego mówić, ale w 99 przypadkach na 100, jeżeli mężczyzna regularnie pije, to zazwyczaj dzieje się to przez kobietę".

Wiem, to radykalny osąd.
Nie mniej jednak kobieta MOŻE wyciągnąć faceta z bagienka. Gdy poznałem moją żonę, byłem na życiowym zakręcie. Gdyby nie ona, to dziś pewnie byłbym zapijaczonym obszczymurem.
Ale wiem też, że żadna kobieta nie jest cudotwórczynią – mężczyzna musi się chcieć zmienić. Ja chciałem. I – co najważniejsze! – miałem to szczęście, że jako początkujący lump spotkałem w porę mojego aniołasmile
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka