Dodaj do ulubionych

Ciężarówką przez Stany (i Kanadę) - polecam

22.04.21, 12:18
Wczoraj obejrzałem 2 odcinki cyklu "Ciężarówką przez Stany". Polecam gorąco: fajne drogi przez Stany i Kanadę, fajna ciężarówka i fajny kierowca podróżnik, który pracuje w firmie transportowej i takim tirem jeździ po tych ogromnych krajach nieraz w bardzo trudnych warunkach klimatycznych.

Z ciekawostek, to sporo czasu jest poświęcone stanowi Magdallenyc. Okazuje się, że np. Minneapolis to najkulturalniejsze miasto w Stanach (patrząc na ilość krzeseł w teatrach itp., choć z drugiej strony rozróby tłum/policja by na to nie wskazywały) i jest jednym z 5 chyba najlepszych miast w stanach do założenia firmy.
Ma też największe centrum handlowe w Stanach.
I podobno latem temperatury dochodzą do 40 stopni, mimo iż to zimny stan (Magda, potwierdzasz?)
Ja myślałem dotąd, że to raczej senne, quasi skandynawskie miasteczko, gdzie nic się nie dzieje a 20 stopni to upał, może na podstawie Fargo smile

Oraz np. to, że Kanada ma 60% jezior na całym świecie.

"Dawid Andres wyruszy w kurs do Kanady - po drodze odwiedzi krainę jezior, czyli stan Minnesota. Odwiedzi też Minneapolis - miasto słynące z bogatej oferty kulturalnej oraz potężnego centrum handlowego z lunaparkiem w środku. Potem wjedzie do Dakoty Północnej, mijając słynne z filmu braci Coen miasto Fargo oraz plac pełen interesujących wraków na sprzedaż. Jego pierwszym przystankiem po przekroczeniu granicy będzie Calgary."

"Dawid Andres doręcza część ładunku do Calgary. Resztę musi dostarczyć do Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej. Czeka go wymagająca wyjątkowego skupienia jazda przez góry jedną z najbardziej niebezpiecznych autostrad na świecie, w dodatku w warunkach, w których łatwo o problemy techniczne."

Możecie sobie jeszcze obejrzeć w sobotę w Metro TV:
www.teleman.pl/tv/Ciezarowka-Przez-Stany-2-5-10-1740646
www.teleman.pl/tv/Ciezarowka-Przez-Stany-2-6-10-1740665
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka