Dodaj do ulubionych

Potrzebuje pomocy.

23.04.21, 23:14
Ja wiem, że trzeba do lekarza. Ale zapytam. Proszę bez kopania bo pozbylam się psychola. Tylko zbyt dlugi byłam durna. Otóż mój syn 17 lat ma nerwice lub depresję. Byłam z nim u psychiatry. Przepisała lek asertin. Bierze to 3 dni po pół. Do jutra. Od niedzieli ma brać cała tabletkę. Ja wiem, że zanim zadziała minie 14 dni. Ale on ma straszne skutki uboczne. Jest jeszcze bardziej popudzony, wydaje mu się, że umiera, zalewa go zimny pot. Rano przed za życiem leku wymiotuje. Chciałabym mu podać coś co złagodzić ten stan ale mam tylko Relanum 5mg. Mogę dac mu połówkę przez 4 dni? Proszę pomóżcie.
Obserwuj wątek
    • morekac Re: Potrzebuje pomocy. 23.04.21, 23:27
      Masz możliwość skontaktowania się z lekarzem? Być może po prostu źle reaguje na ten lek i może należy go zmienić. Relanium do tego może nie tylko nie pomóc, ale wręcz zaszkodzić. Nie dawaj mu tego.
      Zresztą w ulotce relanium jest informacja, że podawanie relanium i antydepresantów należy skonsultować z lekarzem.
      • umi Re: Potrzebuje pomocy. 24.04.21, 04:00
        "Masz możliwość skontaktowania się z lekarzem? Być może po prostu źle reaguje na ten lek i może należy go zmienić. Relanium do tego może nie tylko nie pomóc, ale wręcz zaszkodzić. Nie dawaj mu tego." - Tez tak mysle. Trzeba na sile wlezc do jakiegos lekarza, ktory za to wezmie odpowiedzianosc.
    • kadfael Re: Potrzebuje pomocy. 23.04.21, 23:28
      Leki na depresję mają czasem na początku kuracji paskudne skutki uboczne. Pamiętam, że tak było podczas leczenia osoby z bliskiej rodziny. Ale ona od razu dostała od lekarza uspokajające na wszelki wypadek.
      Powinnaś się pilnie skonsultować z lekarzem, czy są to objawy, które miną, czy jednak lek odstawić i zacząć brać inny. Masz w ogóle jakiś kontakt do tego lekarza? Nam wtedy psychiatra dał komórkę i kazał dzwonić w razie czego.
    • poppkinsaa Re: Potrzebuje pomocy. 23.04.21, 23:33
      Ja bym zapakowała syna w samochód i podjechała do szpitala na psychiatrię dzieci i młodzieży żeby go skonsultować. Szpitale są czynne 24h na dobę. Jeśli syn bardzo by się bał czy upierał, że nie chce sama bym jechała żeby się z lekarzem skonsultować.
    • asia_i_p Re: Potrzebuje pomocy. 24.04.21, 00:32
      Nie kombinowalabym tych dwóch leków bez telefonu do lekarza. Teoretycznie jak poczytałam ulotki zakazu nie ma, ale nie wiesz, jak ci syn zareaguje na taką kombinację. Kiedy macie wizytę kontrolną? Przyspiesz ją, jeśli możesz.
    • umi Re: Potrzebuje pomocy. 24.04.21, 03:56
      Nie moge spac, wiec sie piudzielam. Wepchnij sie na sile do psychiatry, za powazne skutki uboczne, zeby ryzykowac dawanie dluzej.
      Ja za to nie biore odpowiedzialnosci, ale to jest chlop i nie bierze raczej niz na stale w tym wieku. Jak nie uda Ci sie wbic do lekarza, to moze oglup go hydroksyzyna (na recepte, od lekarza pierwszego kontaktu tez moze byc, w kilka minut dostaniesz kod, mozesz tez te skutki uboczne skonsulowac ze zwyklym lekazem POZ jesli psychiatra jest nieosiagalny i to jest duzo lepsze niz to co ja pisze w ciemno) albo alkoholowym wyciagiem z dziurawca. Relanium tez mozesz. Jesli syn chce sobie cos zrobic, albo to jakis silny rzut dpresji, to nie wykorzystuj moich rad, tylko wbij sie na sile do psychiatry albo POZ i nie ryzykuj.
    • stara_i_brzydka Re: Potrzebuje pomocy. 24.04.21, 07:38
      Takie skutki po połówce Asertinu? Dzwoń do lekarza i sama raczej nie kombinuj z podawaniem dodatkowych leków, bo niechcący możesz zrobić dzieciakowi krzywdę. Ja do czasu kontaktu z lekarzem nie zwiększałabym również dawki, bo i tak młody ciężko ten lek znosi.
    • kachaa17 Re: Potrzebuje pomocy. 24.04.21, 08:01
      Nic nie podawaj na własną rękę. Jak najszybciej skontaktuj się z lekarzem. Choćby rodzinnym. To już lepiej odstawiać ten lek do poniedziałku niż mu podawać coś be konsultacji z lekarzem.
    • eliszka25 Re: Potrzebuje pomocy. 24.04.21, 08:35
      Nie znam się na antydepresantach. Jednak gdyby to moje dziecko miało takie skutki uboczne, to odstawiłabym lek i pilnie skonsultowała się z lekarzem. Choćby telefonicznie. Z pewnością nie kombinowałabym tych dwóch leków na własną rękę i nie zwiększałabym dawki branego leku, skoro już teraz tak to wygląda.
    • cegehana Re: Potrzebuje pomocy. 24.04.21, 10:39
      Nie podawalabym leków ani nie odstawiła starych bez konsultacji bo można sobie pogorszyć. W necie znajdziesz informacje o nie farmaceutycznych metodach na uspokojenie (muzyka, mantry, medytacje, ćwiczenia oddechowe - oczywiście to lekarza nie zastąpi ale pomoże przetrwać czas zanim się do niego zostaniecie). Niektorym osobom pomaga wykonywanie powtarzalnych czynności.
      • zlajedza Re: Potrzebuje pomocy. 24.04.21, 23:48
        Dziękuję zwszystkie odpowiedzi. Dziś skonsultowalam się z wybitną Panią profesor, która poleciła odstawić lek. Przyjmie go na zumie we wtorek. Póki co zawiesiłam mu worek do boksu w budynku gospodarczym i tam się wyzywal godzinę. Pomoglo bo teraz śpi.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka