Dodaj do ulubionych

Sufit podwieszany, akustyka

24.04.21, 18:23
Może ktoś zna odpowiedź na pytanie czy zrobienie sufitu podwieszanego wycisza sąsiadów z góry? Czy ktoś ma jakikolwiek doświadczenie w tej kwestii?
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Sufit podwieszany, akustyka 24.04.21, 20:21
      Co najmniej 20 cm wełny mineralnej i specjalne kartongipsy wyciszą. Ja mam osiem centymetrów i jest nieźle, co czuję w jedynym niewyciszonym pomieszczeniu, gdzie jest stary sufit podwieszany, czyli kibelku, tam słyszę prawie głosy, jakby ktoś był za ścianą, gdzie indziej tego nie ma.
    • zwyczajnamatka Re: Sufit podwieszany, akustyka 24.04.21, 22:27
      W starym bloku nie mam podwieszanych sufitów. Nie słyszę sąsiadów z góry. Nie słyszałam też tych z dołu do czasu remontu i założenia przez nich sufitów podwieszanych w całym mieszkaniu. Ta pusta przestrzeń rezonuje. Ja słyszę ich, a oni mnie, a wcześniej tak nie było.
      • pasquda77 Re: Sufit podwieszany, akustyka 25.04.21, 22:38
        Nie popełniaj tego błędu, zrobiliśmy podwieszany sufit przy remoncie i mam ochotę stąd uciec, totalna tuba rezonansowa, a nad nami sąsiad 150 kg wagi.
        Każdy jego krok to łomot taki, że czasem mam wrażenie że sufit mi spadnie na głowę, zaczynam na poważnie myśleć o zmianie mieszkania

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka