Dodaj do ulubionych

Takie coś do robienia takiego czegoś ;) help

24.04.21, 22:29
Jesteście tu czasem tak genialne, że rozpoznajecie piosenkę to tekście: na na na wink
Może pomożecie tym razem...
Lata wczesne osiemdziesiąte, od babci w prezencie dostałam urządzenie z rodzaju dziewiarskich, w każdym razie podchodzi pod robótki ręczne.
Materiał typu płótno naciągało się na ramkę z drewna, przypinało pdp pineskami, ale nie jestem pewna. Na płótnie malowało się wzór - na lewej stronie. Do urządzenia wyglądającego trochę jak pióro dawało się wełnę, przeciągało przez środek. Urządzenie miało metalową, ostrą końcówkę, którą wpijało się w płótno i plastikową resztę, przez którą ciągnęła się ta wełna. Wypełniało się wzór, zmieniając kolory wełny, wbijając od tyłu płótna, regularnie miejsce po miejscu ten przyrząd. Z drugiej strony tworzył się wzór z takich jakby 'pentelek', kurcze nie wiem ja to nazwać, po prostu zawinięta wełna. Tym sposobem tworzyłam np cały przód poduszki, mama doszywała potem na maszynie tył, wypełniała czymś w środku. Można było tak robić np te poduszki, ale i np coś do powieszenia na ścianę, taki powiedzmy - wełniany obraz.
Ktoś kojarzy jak to się nazywa? Gdzie to znaleźć? Chętnie bym sobie teraz 'podziubała' jakąś poszewkę czy coś smile
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka