Dodaj do ulubionych

Kwasy omega 3...

27.04.21, 13:36
Mam za wysoki cholesterol, konkretnie trójglicerydy. Nie chcę na razie brać leków, powalczę dietą, większą ilością ruchu.
Sporo dobrego dają też ponoć kapsułki Omega 3. I teraz pytanie, wierzę, że się orientujecie, bo ematka wie wszystko. Jakie kapsułki są najlepsze (konkretna nazwa, firma...) i ile ich trzeba dziennie przyjmować żeby w dłuższej perspektywie obniżył się zły cholesterol. I po jakim czasie się obniży? Jeden artykuł w sieci podaje 2 kapsułki dziennie inny 4 sad Zgłupiałam.
Może polecicie jakieś kapsułki. Owszem, moge iść do apteki zapytać, ale mam obawy, że farmaceutka będzie chciała sprzedać mi najdroższe.
Pomocy, drogie Brawo big_grin
Obserwuj wątek
    • szara.myszka.555 Re: Kwasy omega 3... 27.04.21, 13:43
      Jedyne sensowne źródło na temat suplementów to examine.com. Każdy suplement jest opisany i poparty kontretnymi badaniami z wiarygodnych źródeł.

Cytuję:
      "For general health, 250mg of combined EPA and DHA is the minimum dose and can be obtained via fish intake. The American Heart Association recommends 1g daily."

Więc kup sobie siekierę - ja łykam kombinację 500mg EPA + 250 mg DHA (Ostrovit Omega 3 Extreme), ale pewnie są na rynku mocniejsze.

Cena produktów jest nieważna, drogi produkt niekoniecznie jest dobry. Patrz na ilość kwasów EPA i DHA - bo wiele drogich tabletek ma tyle, co kot napłakał.
      • sundace46 Re: Kwasy omega 3... 27.04.21, 13:46
        szara.myszka.555 napisał(a):

> Cena produktów jest nieważna, drogi produkt niekoniecznie jest dobry. Patrz na
        > ilość kwasów EPA i DHA - bo wiele drogich tabletek ma tyle, co kot napłakał.

Dzieki. Nie chcę płacić dużo za ładne pudełeczko i reklamę.
    • adriana.la.cerva Re: Kwasy omega 3... 27.04.21, 13:59
      Hej, mam ten sam problem, hiperlipidemie, trójglicerydy ponad 300.

Tak biorę uczciwie omega 3, czy działa - nie wiem. Mam zrobić kontrolne badania za 2 miesiące. Tak samo zmieniłam dietę, włączyłam więcej ruchu. Poza omega biorę też ocet jabłkowy w zelkach, też podobno pomaga. Tylko musi być z Matka.

Co do omegi to ja zamówiłam taki 1000mg
    • jeste_m_sobie Re: Kwasy omega 3... 27.04.21, 13:59
      Zwróć uwagę też na przyczynę za wysokiego cholesterolu i trójglicerydów. Może za mało ruchu? Niektóre leki na choroby przewlekłe mają też takie skutki uboczne - w takiej sytuacji warto rozważyć np. zamianę na inne.
      A o statynach słyszałam duużo złego, ponoć lepiej się w to nie pakować, więc popieram kierunek działania smile
    • zonda-m Re: Kwasy omega 3... 27.04.21, 14:48
      Jedz mniej węglowodanów, to trójglicerydy poprawisz bardzo szybko.
      Aczkolwiek omega3 warto stosować, bo mało ryb jemy. Ostatnio była kontrola jakości supli z omega3 na stronie badamysuplementy. Można cos stamtąd wybrać, jaki Olimp czy mollers.
    • tilijka123 Re: Kwasy omega 3... 27.04.21, 15:01
      Z mojego doświadczenia wynika ze najwięcej daje ograniczenie węglowodanów.
      Robiłam badania przed rozpoczęciem diety nieskowęglowodanowej i po kilku miesiącach i różnica była naprawdę duża, zwłaszcza jeśli chodzi o trójglicerydy.

Zła wiadomość taka, ze jak po kilku latach odpuściłam sobie i zaczęłam jeść więcej węglowodanów to wyniki sie pogorszyły.

• madami Re: Kwasy omega 3... 27.04.21, 15:27
      Kwasy omega mają różne źródła - moja endo zaleciła mi raczej te roślinne czyli wiesiołka i ogórecznik dopiero potem olej rybi, w dawce minimum 1 g dziennie
      poza tym:
      Bogatym źródłem tłuszczów omega-3, szczególnie kwasu alfa-linolenowego, są oleje roślinne oraz orzechy i nasiona. ALA odnajdziemy przede wszystkim w oleju lnianym, rydzowym, rzepakowym i sojowym, a także orzechach włoskich, siemieniu lnianym oraz nasionach chia.

ja oleju lnianego nie lubię ale stosuję rzepakowy i codziennie garstka nasion+ orzechy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka