Dodaj do ulubionych

głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie.....

27.04.21, 22:05
Ale po dzisiejszym występie już chyba naprawdę nie mam na kogo głosować w przyszłych wyborach.
Pis wiadomo.
PO też nie są moimi ulubieńcami, a od kilku lat są tak nieudolni, że też mi nie pasowało.
Po cichu myślałam że może lewica, bo jednak z częścią postulatów się identyfikowałam, w szczególności tematy kobiece, tolerancja, itp.
Ale dziś stracili całe moje zaufanie i chyba mój głos.
Obserwuj wątek
  • runny.babbit Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 27.04.21, 22:09
   Czuję się po prostu zdradzona. Te strajki, te protesty, pałowanie, gazowanie, a potem wejdźmy w układ z tą władzą! Nie wiem czy bardziej mnie wkurza że są tacy durni czy to że się sprzedali ( bo aż mi się wierzyć nie chce, że za darmo robią tego loda PiS owi). Jak to ktoś napisał w jakimś komentarzu: " ktoś zapomniał powiedzieć Lewicy że jak się trzyma przeciwnika za jaja, to nie po to by nagle zacząć mu robić dobrze".
    • mamdomek Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 27.04.21, 23:47
     Czułaś się tak samo za PO-PSL, którzy, jak głosi wieść gminna "rozkradali kraj" a "naród był upodlony"? Czy może przeszkadzała "ciepła woda w kranie"?
     Weź poprawkę - nie jesteśmy w pełni cywilizowanym krajem i pewnie nigdy nie będziemy. Jesteśmy gdzieś między wschodnią dziczą a cywilizacją zachodnią. I nasi obywatele to w różnym stopniu mieszańcy tej dziczy i tej cywilizacji. Nie oczekujmy więc od jakiejkolwiek władzy, że będą tam sami precyzyjni i bezbłędni specjaliści, bo nawet na zachodzie tak nie bywa. Zobacz - UK - stara stabilna demokracja a w jaką czarną d..ę się dali zagonić oszołomom.
     Zadaniem władzy jest NIE SZKODZIĆ i wytyczać takie kierunki i tworzyć takie drogi, żeby kraj naturalnie inercyjnie podążał w dobrym dla obywateli kierunku. Władza nie jest od robienia rewolucji i rozpieprzania tego co działa, tylko od stymulowania i stwarzania możliwości. Resztę ludzie muszą już sami. Bo to ludzie tworzą społeczeństwo i w konsekwencji państwo a nie paru wybranych przedstawicieli.
     Ponawiam więc pytanie, czy PO-PSL naprawdę było takie złe? Czy bilans był pozytywny, czy negatywny? Czy była inna władza w ciągu ostatnich 30 lat (ja wszystkie pamiętam i sięgam sporo przed 89 rok), o której można a powiedzieć, że była lepsza?
   • arthwen Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 29.04.21, 14:18
    Nie, nie będziemy mieli bogatego kraju. A już zwłaszcza prawicowego.
    Przepieprzenie kasy, bez ładu i składu, tylko żeby suwerena przekupić w żaden sposób nie sprawi, że kraj będzie bogaty. Parę osób na rządowych stołkach się może obłowi, bo się okaże, że te mieszkania na wynajem, to będzie budować spółka powiązana z jakimś Obajtkiem czy innym Misiewiczem.

    Na lewicę nie głosowałam, bo "a nie mówiłam" - i dokładnie teraz jest to, co można było przewidzieć już dawno.
    Problem w tym, że osoba o poglądach liberalnych nie ma w Polsce na kogo głosować. I chyba nigdy nie miała...
     • natalia.nat Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 29.04.21, 17:18
      Jasssne. Bo każdy "bogaty" to wyzyskiwacz, zarabia na innych a nie na własnej pracy i oczywiście nie odprowadza dużych podatków do wspólnej kasy, tylko je dostaje (ciekawostka).
      To co w takim razie powiesz o biednym, który często nie pracuje, bierze zasiłki, ma darmowe mieszkanie i dopłaty do wszystkiego. Ten to dopiero zapracował na siebie i nikogo nie wyzyskuje.
      Wychyl się ze swojego grajdołka i przestań myśleć stereotypami. I nikt ci nie broni być bogatym.
      • kokosowy15 Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 29.04.21, 18:24
       To już przerabialiśmy. Nie mówimy o ludziach dobrze zarabiających że swej pracy lecz o właścicielach dużych biznesów, za których rządzą wynajęci ludzie, osobach żyjących z renty kapitałowej, akcji. I nie każdy bezrobotny to len, nie każdy zarabiający minimalna to nieudacznik, a o darmowych mieszkaniach nie słyszałem, za socjalne też trzeba płacić.
       • natalia.nat Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 29.04.21, 21:02
        Też myślałam, że już to przerabialiśmy. Nigdzie nie napisałam, że każdy bezrobotny to leń a każdy zarabiający minimalną to nieudacznik, chociaż biednych cwaniaków i nierobów nie brakuje. To raczej ty od zawsze twierdzisz, że bogaty to ten podły burżuj, który wyzyskuje, bo zarabia na dużym biznesie, inni za niego robią a on ma kasy jak lodu, więc spokojnie mógłby się suto podzielić z tymi, którym w życiu nie wyszło. Ano nie musi. Zarabia na siebie, ma do tego prawo i nikomu krzywdy nie robi. To na biednych żyjących z socjalu płacą inni, a nie na tych co sami się utrzymują, nawet jeżeli tylko odcinają kupony.
        Wypadałoby wyrosnąć wreszcie z baśni, w których biedny to zawsze ten dobry, który się bardzo starał tylko miał pecha, a bogaty to zawsze ten zły, któremu manna spada z nieba.
        • kokosowy15 Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 29.04.21, 21:20
         Już dwa tysiące lat temu pewien facet napisał w liście do Koryntian że kto nie chce pracować, jeść też nie powinien. I nie chodziło mu o leni i nieudaccnikow lecz o ludzi, zajmujacych się sprawami zbędnymi, których stać było na nie pracowanie. Bogaci nigdy nie budzili powszechnej sympatii, ty może powiesz ze z zazdrości a ja ze z poczucia sprawiedliwości. Niektóre, zamozne ematki biorą zasiłek 500+, argumentując to odbieraniem zagrabionego przez Państwo. Inni progresywne podatki, nieistniejące w Polsce, traktują jako odbieranie bogatym pieniędzy pochodzących z wyzysku. Zwykle jest to proste przełożenie na pozycję w społeczeństwie.
           • natalia.nat Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 30.04.21, 14:21
            kokosowy15 napisał(a):

            > Zbyt duże różnice prowadzą do niezadowolenia, a to może się skończyć przykro. R
            > ola i zadaniem Państwa jest ochrona, także socjalna, wszystkich obywateli.

            No nie. Ktoś ma skromniejszą pensję, trudno, dokładnie tak ma być, są lepiej i mniej płatne zawody, nikt nikomu nie broni aspirować do tych pierwszych. I owszem, powinna być pomoc socjalna na przeżycie w formie niskich zasiłków dla niezaradnych i nierobów oraz konkretna pomoc dla osób niepełnosprawnych i chorych. Natomiast nie tak jak jest teraz, że można żyć na całkiem przyzwoitej stopie w ogóle nie pracując a tylko pasożytując na pracy innych. Bywa że wszystkie zasiłki, pincety i dopłaty równają się średniej pensji. Ktoś inny, żeby ją mieć musi pracować cały miesiąc, a tutaj nie trzeba robić nic. Ty możesz sobie uważać co chcesz, ja swojego zdania nie zmienię. To są pieniądze z podatków pracujących a nie z prywatnej kieszeni rządzących mikołajów. Łatwo jest rozdawać nie swoje. Publiczne środki powinny iść na jasno określone cele w interesie dobra ogółu, a nie być łapówką wyborczą dla wybranych. Mamy w Polsce na co wydawać pieniądze. Chyba nie trzeba wymieniać.
            • kokosowy15 Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 30.04.21, 14:49
             Skromniejsze pensja równają się wegetacji, w każdym razie według ematki. Minimalna pobiera 25 % pracujących, a to niecałe 2000. Jeżeli są stanowiska pracy, gdzie nie można zapłacić wiecej, tzn te stanowiska są zbędne. Może ty słyszałaś, Ja nie o ludziach, pobierających zasiłki równe średniej. I pamiętaj, że nie wszyscy mają dzieci, a te dzieci kosztują znacznie więcej niż 500 zł na miesiąc. Nie każdy może aspirować do pracy o wysokich placach, tak jak ty nie możesz być pilotem Airbusa. Ludzie mają różne możliwości intelektualne, fizyczne, mentalne. Są kraje, gdzie minimalna płacą, zwolniona z podatku, pozwala na normalne życie, włącznie z urlopem w Hiszpanii. Z racjonalnym wydawaniem budżetowych pieniędzy zgadzam się. Problemem zawsze będzie kwalifikacja, czy wydatek będzie racjonalny czy nie . Dla mnie 500+ i tarcze dla przedsiebiorcow będą nieracjonalne, a ustalenie właściwych plac - racjonalne.
             • natalia.nat Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 30.04.21, 16:16
              Jeżeli już tak upraszczasz, to pomagaj z własnej kieszeni komuś, kto nie mógł zostać pilotem Airbusa i pracuje w sklepie. Nikt ci nie broni. Możesz też dopłacać ludziom do płacy minimalnej. Powtarzam jeszcze raz: publiczne środki nie powinny być roztrwaniane na wyrównywanie pensji w mało płatnych zawodach i rozdawane na maga socjal. Właśnie o to chodzi, że jeżeli przeznaczy się te środki na to, o czym pisałam, czyli na cele w interesie dobra ogółu, w tym też między innymi na wyrównywanie szans, edukację na poziomie, odpowiednie programy zawodowe, nowatorskie projekty, pomoc dla młodych przedsiębiorców itp. to w pewnym momencie to zaprocentuje i spowoduje, że więcej osób będzie miało możliwości aspirować do dobrych zawodów, do zakładania własnych biznesów i w konsekwencji będą lepsze pensje. Jednocześnie będzie więcej ludzi zamożnych chcących korzystać z usług i płacić innym. Inaczej się nie da. Trwanie w tym, co ty proponujesz, czyli zwykłe przejadanie, jest najgorszym rozwiązaniem, bo nigdy tego kraju nie naprawi i nigdy nie będziemy mieć pensji na poziomie krajów zachodnich. To błędne koło czy też bardziej adekwatne: gaszenie pożaru benzyną.
              • kokosowy15 Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 30.04.21, 16:52
               Oczywiście. Do płacenia pracownikom na odpowiednim poziomie powinni być zmuszeni przedsiębiorcy, nie Państwo. Dopłacanie komuś do pensji to dobroczynność, której nie toleruje, bo to rola Państwa, żeby ludzie nie musieli korzystać z cudzej łaski. Nie rozumiesz, że nie każdy, a nawet nie większość nadaje się do prowadzenia biznesu, zrobienia doktoratu, projektowania strojów IP, napisałem dlaczego. Główna siła napędową naszej gospodarki jest konsumpcja wewnętrzna, więc większe zasoby finansowe, równomiernie rozdysponowane wzmacniają gospodarkę. Chyba, że stawiamy na produkty wytwarzane przez elitę dla elity i resztę społeczeństwa, korzystająca z produktów dla biedoty. To już było, jakoś nie sprawdziło się.
               • natalia.nat Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 30.04.21, 21:57
                To ty nie rozumiesz. Socjal typu 500+ jako taki gospodarki nie wzmacnia, bo to są pieniądze z naszych podatków wypłacane wybranym, nie potrzebującym a więc po pierwsze zwyczajnie roztrwaniane a po drugie rozdysponowanie ich generuje dodatkowe spore zupełnie niepotrzebne koszty. Wystarczyłoby zostawić te pieniądze w portfelach Polaków i konsumpcja wewnętrzna byłaby dokładnie taka sama. Tyle że wtedy już nie byłoby efektu łapówki wyborczej.
                Oczywiście, że nie wszyscy będą się nadawali do prowadzenia biznesu, zrobienia doktoratu, projektowania strojów. Można być hydraulikiem po zawodówce i tez zarabiać spore pieniądze. Ale samo nie spadnie z nieba. A płace powinien regulować wolny rynek, a nie przymus ze strony państwa. Dobry pracownik zawsze będzie w cenie, a średni powinien zarabiać mało.
  • nigdynigdynigdy84 Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 27.04.21, 23:23
   Stracili mój głos zdecydowanie.
   PiSu nie popieram, tu tłumaczyć nie trzeba, Lewica do parlamentu już nie wejdzie po wyborach, PSL z Kosiniakiem może, a jak nie, to Kosiniak się zaprzyjaźni z PiSem, Hołownia to zupełne nieporozumienie w polityce, Konfederacji pod uwagę nie biorę bo to banda oszołomow.
   Polska się skończyła, będzie tylko PiSogrod.🤮
   • araceli Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 27.04.21, 23:29
    nigdynigdynigdy84 napisała:
    > Stracili mój głos zdecydowanie.
    > PiSu nie popieram, tu tłumaczyć nie trzeba, Lewica do parlamentu już nie wejdzi
    > e po wyborach,

    Jak nie zagłosujesz to nie wejdzie. Proste. Od 2 kadencji ludzie 'nie mają na kogo glosować' a potem płaczą, że jest jak jest.

    Czego oczekiwałaś - przepierd.lenia miliardów z UE w imię ideałów?
       • araceli Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 27.04.21, 23:47
        runny.babbit napisał(a):
        > Ale oświeć nas wreszcie,jaki to szalony rozwój zaliczymy gdy będziemy pompować
        > grubą kasę w kolejne pisowskie projekty typu Ostrołęka, Baranów, mierzeje i inn
        > e. Faktycznie, głupio byłoby stracić tyle pieniędzy którymi możemy zasilić kole
        > jne spółki dla kolesi i kampanię wyborczą PiS.


        Środki UE dostaje się na konkretne projekty. Owszem - część da się spokojnie przepip.rzyć ale wiekszość trafia na to co jest w planie. Choćby z samego faktu przekazania środków samorządom. Ogarniasz czy w imię ideałów szczaw i mirabelki (Putin lubi to!)?
         • araceli Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 27.04.21, 23:53
          runny.babbit napisał(a):
          > Samorządom w których rządzi PiS, zapomniałaś dodać. Putin to faktycznie lubi, m
          > iło że strony lewicy że postanowiła przedłużyć rządy partii prokremlowskiej.

          Tak tak! Zdechnijmy z głodu to może przy okazji PiS też zdechnie. Wyjesz w covidowych wątkach ale jak widać polską gospodarkę masz głęboko w d..e.
             • triss_merigold6 Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 28.04.21, 09:14
              Razemki zafiksowały się na "tanich mieszkaniach na wynajem" dla młodych, w polskich realiach nie będą ani tanie, ani dla młodych.tongue_out O ile w ogóle powstaną, w co wątpię.
              Razemki nadal nie ogarniają, że ludzie chcą mieszkań własnościowych, a wynajem jest niemal wyłącznie smutną koniecznością, etapem przejściowym.
              • dyzurny_troll_forum Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 28.04.21, 10:07
               triss_merigold6 napisała:

               > Razemki zafiksowały się na "tanich mieszkaniach na wynajem" dla młodych, w pols
               > kich realiach nie będą ani tanie, ani dla młodych.tongue_out O ile w ogóle powstaną, w
               > co wątpię.

               Musmiy tutaj ogarnąć kilka kwestii. Czy te mieszkanie mają być tanie w budowie, czyli będzie trzeba pozyskać tani grunt, tanie materiały oraz tanią pracę. Taniego materiału nikt państwu nie da - trzeba będzie zapłacić rynkowo (+30 - 50% dla ustawiającego przetarg). Tani grunt - być może. Z tanią pracą polskie państwo nie ma problemu zasadniczo - wyzyskuje wiele grup zawodowcyh, zmuszając je do pracy pół darmo (nauczyciele, pielęgniarki). Natomiast w przypadku robotnika budowlanego, ten zmuszony do półniewolniczej pracy po prostu ucieknie do prywatnego dewelopera (zwłaszcza, że dewom brakuje rąk do pracy). Reasumując tanio budować się nie da.

               Można ewentualnie tanio wynajmować zbudowane za normalny pieniądz mieszkania. W tym przypadku pańśtwo nie musi samo nic budować, może kupić już zbudowane od dewa. I zacząć je tanio wynajmować. Tanio czyli ponizej rynku. Jeżeli poniżej rynku będą normalne mieszkania to oczywistym jest, że zamieszkają tam najpierw dzieci Prezesa Obajka, ojca Tadeusza, redaktorów wszelkiej dobro zmianowej propagancy sukcesu. Jeżeli nawet jakiś tam procent trafi dla zwykłego suwerena, to o przydziale będzie decydować "trudna sytucja życiowa" oraz "dobre prowadzenie się" potwierdzone zaświadczeniem od ksiedza proboszcza z parafi rejonowej (300PLN od kopii). W terorii. W praktyce 50% wartosći wynajmu poniżej rynku w kopercie dla naczelnika d/s przydziału.

               I tak będzie mniej więcej.


               > Razemki nadal nie ogarniają, że ludzie chcą mieszkań własnościowych, a wynajem
               > jest niemal wyłącznie smutną koniecznością, etapem przejściowym.

               Razemki myślę, że zdają sobie doskonale sprawę, że na własnościowe mieszkanie w gospodarce zorganizowanej tak jak Polska nie może sobie pozwolić jakieś 40-50% mieszkańców (samodzielnie, z pomocą wielopokoleniową ogarną to nawet oni). Nie mają żadnego pomysłu jak to rozwiązać to wymyślili chocoła "tanie mieszkanie na wynajem" (zresztą nie tylko oni). A że wśród mlodych-naiwnych to nieźle żre to kontynuują tę bajkę.
     • kokosowy15 Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 28.04.21, 11:27
      Na razie te pieniądze idą na program Tarcza, na 500+, na 13 i 14 emerytury, przekopy mierzei, lotniska dla Baranów, samoloty dla wojska, rakiety dla tegoż, budowę autostrad bo samochody się nie mieszczą. Może samorządy dostaną trochę więcej na remonty chodników i trawników rozwalonych przez parkujące samochody, na tramwaje i autobusy.
      • dramatika Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 28.04.21, 11:33
       kokosowy15 napisał(a):

       > Na razie te pieniądze idą na program Tarcza, na 500+, na 13 i 14 emerytury, prz
       > ekopy mierzei, lotniska dla Baranów, samoloty dla wojska, rakiety dla tegoż, bu
       > dowę autostrad bo samochody się nie mieszczą.

       Ten naród nie ma przyszłości. Żre się o kasę, którą ich dzieci i wnuki będą musiały calusieńką zwrócić, razem z odsetkami.
       W swoich gospodarstwach domowych też tak robicie? Zaciągacie długi na plazmę i wycieczkę do Egiptu, a ich spłatę przerzucacie na własne dzieci?
         • dramatika Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 30.04.21, 13:13
          kokosowy15 napisał(a):

          > I dlatego nie powinniśmy brać żadnych pieniędzy z Unii, ani w formie pożyczek a
          > ni dotacji. Idąc dalej, żaden obywatel nie powinien brać pożyczki na samochód c
          > zy mieszkanie, żaden przedsiebiorca na swój biznes, bo może dzieci będą spłacać

          Kredyty są dla ludzi, ale ludzie zwykle spłacają je za swojego życia, a nie przerzucają spłatę na swoje dzieci.
          A kredyty brane przez państwo są z zasady zubożaniem przyszłych pokoleń. Dodatkowo branie kredytu solidarnie z innymi państwami unii to jest praktyczna federalizacja unii, jako że żaden ślub (tutaj - unijna konstytucja) nie wiąże bardziej niż kredyt big_grin
          Ciekawe jest to, ze PO będąca za federalizacją UE chce głosować przeciwko, byleby tylko dowalić PiSowi, a PiS, będący ideowo przeciwko federalizacji UE głosuje za federealizacją, aby napchać brzuchy - no co za zdziwienie tongue_out

           • dramatika Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 30.04.21, 17:56
            buldog2 napisał:

            > To wypaczenie rzeczywistości. PO chce głosować za, po uzyskaniu lepszych gwaran
            > cji, że pieniądze nie zostaną rozkradzione, sprzeniewierzone, zmarnotrawione pr
            > zy formalnym zachowaniu wymagań UE.

            Pyerdololo.
            Zarówno PiS jak i PO chcą się nachapać kasą zagrabioną naszym dzieciom, bo to one będą spłacać odsetki od tego gigantycznego kredytu. Lewica od tyle sprytna, że sobie już - popierając PiS - zaklepała miejsce w jakiejś komisji, która będzie decydowała komu dać i na co.
            PO i Lewica nie dziwi, ale dziwi szczególnie radocha wyborców PiSu cieszących się jak głupi do sera, że Kaczyńskiemu udało się skłócić tak zwaną opozycję lewicowo liberalną. Tylko jakim kosztem? Zgody na federalizację i gigantyczne zadłużenie?
      • buldog2 Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 29.04.21, 19:35
       Po części kłamiesz. W skali kraju pieniądze na przekop i lotnisko są pomijalne, mówienie o samolotach dla wojska to po prostu kłamstwo (nie tylko mitycznych F-35, żadnych samolotów jeszcze nie kupiono), w sytuacji szybkiego wzrostu napięcia w regionie porzuciliśmy nie tylko budowę śmigłowców, ale też szereg innych bardzo potrzebnych programów. Pieniądze na łapówki dla elektoratu PIS ważniejsze, do tego premia od Putina z kasy FSB i GRU.
    • arthwen Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 29.04.21, 14:21
     Cholera araceli - tak, przepieprzenia miliardów w imię ideałów, dokładnie.
     Bo nie po to ku.wa ma się ideały, żeby je sprzedawać. Tu wyszło tylko, że Lewica jest po prostu drogą prostytutką, bo za drobne to by się może nie sprzedała, ale jak w grę wchodzi poważna kasa to już można dać dupy.
     • araceli Re: głupia, myślałam że lewica to opcja dla mnie. 29.04.21, 14:23
      arthwen napisał(a):
      > ale jak w grę wchodzi poważna kasa to już można dać dupy.

      Tak tak - lewica powinna skazywać kraj na szczaw i mirabelki w imię ideału 'nie gadania z przestępcą' <facepalm>


      Jematusie, które zbiorowo kwiczały o tym jak to zły PiS wyprowadza PL z Unii teraz zaczęły nagle uważać to za super pomysł????