Dodaj do ulubionych

ślepa kuchnia bez okna

28.04.21, 08:56
Nigdy nie miałam do czynienia z czymś takim, a że rozglądam się za mieszkaniem, to się zaczęłam natykać na regiony, gdzie większość mieszkań w blokach ma ślepe kuchnie, ewentualnie z okienkiem do salonu, które można odsłonić albo zasłonić. Obniża to cenę mieszkania, więc pomyślałam, że warto rozważyć. Ale dla mnie kuchnia to nie tylko miejsce do gotowania, ale też spotkań z przyjaciółką przy kawie, czasem pracy z laptopem, czasem zamknięcia się przed domownikami i oglądania serialu przy gotowaniu. No i oczywiście najlepsze imprezy są w kuchni. Ważne to jest dla mnie. Sądzicie, że w ciemnej kuchni (z tym okienkiem do salonu albo bez) życie będzie miało taki sam sens?
Obserwuj wątek
      • agaagaaga123 Re: ślepa kuchnia bez okna 28.04.21, 09:25
        Ja widziałam okienko z kuchni do łazienki, takie pod sufitem. Rozumiem, że chodzi o ogrzewanie piecykiem gazowym. Ale słabo się je czy gotuje, jak ktoś wali za ścianą dwójkę i przez okienko wszystko słychać i czuć. Osoba waląca dwójkę też jest wtedy skrępowana.
    • daniela34 Re: ślepa kuchnia bez okna 28.04.21, 09:06
      Z tego co kojarzę to te ślepe,oprócz tego że ślepe, to w dodatku są małe, więc raczej ani spotkań z przyjaciółką ani wygodnej pracy, ani (jeśli ta z okienkiem) nie da się szczelnie zamknąć przed domownikami. Natomiast niekiedy te ściany z okienkiem da się wyburzyć i zrobić przyzwoity salon z aneksem. Moja przyjaciółka ma takie mieszkanie ze ślepą kuchnią z okienkiem. Spotkan z przyjaciółką tam się robić nie da. Ale jak kiedyś wyburzy ścianę to będzie miała bardzo fajne pomieszczenie
      • agaagaaga123 Re: ślepa kuchnia bez okna 28.04.21, 09:23
        daniela34 napisała:

ani (jeśli ta z okienki> em) nie da się szczelnie zamknąć przed domownikami. Natomiast niekiedy te ścian
        > y z okienkiem da się wyburzyć i zrobić przyzwoity salon z aneksem.

Jeżeli wymyślę, w jaki sposób w kuchni z aneksem łatwiej zamknąć się przed domownikami, niż w oddzielnej z drzwiami, to wtedy pomyślę o aneksie.
        • daniela34 Re: ślepa kuchnia bez okna 28.04.21, 11:29
          Uwaga o aneksie była uwagą ogólną. Nie do Ciebie. Z tych ślepych kuchni da się zrobić (czasem!) fajne aneksy. Natomiast, jeśli Ty chcesz się zamykać przed domownikami to ślepa z okienkiem nie jest rozwiązaniem. Chyba, że zamurujesz okienko, ale wtedy zrobi się piwniczna izba
    • aqua48 Re: ślepa kuchnia bez okna 28.04.21, 09:13
      Wykluczone! Mieszkałam wiele lat w mieszkaniach ze ślepą kuchnią i nigdy więcej.
      Bo takiego pomieszczenia nie da się przewietrzyć, wszystkie zapachy z gotowania rozchodzą się po całym mieszkaniu, podobnie jak tłuste osady, zawsze trzeba tam świecić jakieś światło również w dzień, nawet jeżeli jest okienko do pokoju,. Z każdego punktu widzenia kuchnia z oknem wygrywa w przedbiegach.
      • agaagaaga123 Re: ślepa kuchnia bez okna 28.04.21, 09:19
        O, z tymi zapachami to chyba mnie przekonałaś. Nie, żebym była jakoś wrażliwa, ale teraz mieszkam w miejscu gdzie się ciężko wietrzy w ogóle mieszkanie i nauczyłam się, że po smażeniu cebuli nie wychodzi się z domu do ludzi, bo ubranie, włosy a nawet kurtka w przedpokoju capią.
        • aqua48 Re: ślepa kuchnia bez okna 28.04.21, 09:50
          agaagaaga123 napisała:

> O, z tymi zapachami to chyba mnie przekonałaś.

No więc jeśli chcesz mieć azyl w oparach cebuli, czosnku, kalafiora czy choćby kotletów albo naleśników, to bierz, jeśli nie to nawet nie oglądaj takich mieszkań.
        • laura.palmer Re: ślepa kuchnia bez okna 28.04.21, 10:01
          Kiedyś wynajęliśmy apartament we Włoszech i na miejscu okazało się, że aneks kuchenny był bez okna. Usmażyliśmy raz rybę i potem przez przez 4 dni, aż do naszego wyjazdu, śmierdziało w tym mieszkaniu rybą i nijak nie dało się tego wywietrzyć. Pamiętam, że kupiliśmy jakieś świeczki zapachowe pochłaniające zapachy, a i tak bałam się, że nam policzą za zasmrodzenie lokalu, choć to przecież nie nasza wina, że tam nie było okna. tongue_out

A ryba świeżutka, kupiona na lokalnym targu rybnym.
    • ritual2019 Re: ślepa kuchnia bez okna 28.04.21, 09:29
      Nie wiem czy slepa kuchnia moze zmienic sens zycia ale zdecydowanie zmienia komfort mieszkania na nizszy. Nie, nie bralabym pod uwage, nawet trudno mi to sobie wyobrazic. Koniecznosc oswietlenia sztucznego caly rok, efekt klaustrofobii, wietrzenie - musialby by byc naprawde super wyciag. Nie.
    • eliszka25 Re: ślepa kuchnia bez okna 28.04.21, 10:03
      Przez 14 lat miałam „ślepą” kuchnię, ale była to kuchnia otwarta. Miała ściany z trzech stron, a zamiast czwartej ściany były szafki, coś jakby wyspa, ale na głębokość jednej szafki. Naprzeciwko było duże okno, pod którym stał stół. Dzięki temu kuchnia nie była ciemna i tylko taka opcja ślepej kuchni wchodzi u mnie w grę. Jeśli jest to osobne, zamykane pomieszczenie bez żadnego okna, to nigdy w życiu.
    • sarah_black38 Re: ślepa kuchnia bez okna 28.04.21, 11:16
      Ostatnio w jakimś programie oglądałam remont domu/mieszkania, gdzie była ślepa kuchnia z okienkiem na salon. Remontujący wywalili ściankę z oknem, postawili niewielkie ścianki, na taką szerokość aby zmieściły się przesuwane dwuskrzydłowe drzwi. Powstała opcja zamknietej kuchni i otwartej na pokój dzienny. Mieszkanie było małe ,ale projekt bardzo mi się spodobał. Sama mam otwartą kuchnie , z oknem, lubię to rozwiązanie ale z dwuskrzydłowymi drzwiami byłoby jeszcze fajniej. Niestety taki układ nie wchodzi w grę u mnie.
    • swiezynka77 Re: ślepa kuchnia bez okna 28.04.21, 11:33
      ślepa kuchnia osobna absolutnie nie, ostatecznie jako aneks w salonie jeśli da się tak zaaranżować. ale mieszkałam w ten sposób i podczas szukania nowego mieszkania priorytetem była osobna zamykana kuchnia z oknem. odbyło się to kosztem powierzchni łazienek - są mikre, ale wolę tak.
    • kaki11 Re: ślepa kuchnia bez okna 29.04.21, 14:31
      Miałam taką kuchnię w jednym z wynajmowanych mieszkań na studiach (bez okienka do salonu). Trochę mi tam brakowało okna na zewnątrz z dziennym światłem ale po za tym było ok.
      Tylko, że ja kawę z przyjaciółką i imprezy to organizuję w salonie (czy innym dziennym pokoju) i od zawsze wolałam zamkniętą kuchnię niż kuchnię nawet maleńką niż kuchnię otwartą na salon.
    • volta2 Re: ślepa kuchnia bez okna 29.04.21, 18:47
      Koleżanka nie chciała się przeprowadzić, a potrzebowała dodatkowego pokoju. Zrobiła go z widnej kuchni i ma bardzo mały ślepy anex bez okna. Wyszło ślicznie, kuchnia obrabia 4 osobową rodzinę, jedzą oczywiście przy sporym stole ale w salonie na który kuchnia ma jedyne wyjście. Mieszkanie prawie 80 m z tarasem więc nikt w kuchni nie robi imprezy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka