Dodaj do ulubionych

artykuł Gazety Prawnej o Astrze

28.04.21, 15:41
serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/8150333,szczepienia-nauczycieli-druga-dawka-astrazeneca-dostawy.html
Trochę mnie zaniepokoił ten artykuł, bo policzyłam odległość od pierwszej dawki do planowanego terminu drugiej i mam 11,5 tygodnia, circa 4 dni marginesu. Jeżeli się nie zmieszczą, to co - cały proces szczepienia mam zaczynać od nowa? W sierpniu mam wyjazd na kurs do Szkocji, zależy mi strasznie. Nie wiecie, jaki jest tryb postępowania, kiedy podanie drugiej dawki opóźni się poza zalecany odstęp czasowy?
Obserwuj wątek
    • mia_mia Re: artykuł Gazety Prawnej o Astrze 28.04.21, 16:18
      Skąd pomysł z zaszczepienianiem od nowa? U nas akurat w tym tygodniu nauczyciele mają drugie dawki, ale przecież nic się nie wydarzy jeśli dawkę się przesunie o kilka dni, jakieś ramy i zasady muszą być, ale nie wierzę, że muszą być bardzo ściśle przestrzegane.
      • asia_i_p Re: artykuł Gazety Prawnej o Astrze 28.04.21, 16:22
        Ale czytałaś ten artykuł? Z niego wychodzi, że to niekoniecznie musi być przesunięcie o kilka dni, może się rypnąć bardziej. Pomysł stąd, że jak kiedyś za długo odwlekłam drugą dawkę kotu, to cały proces weterynarz zaczęła od nowa smile
        • mia_mia Re: artykuł Gazety Prawnej o Astrze 28.04.21, 16:34
          Przeciągałam szczepienia dziecka, choćby dlatego, że nie pamiętałam o konieczności zapisania aż do czasu listu w przychodni. Nie było konieczności zaczynania ich od nowa. Mojemu kuzynowi przesunęli teraz drugą dawkę o dwa tygodnie, nie wiem jaką szczepionkę i czy mieści się w przedziałach, ale nie było mowy o szczepieniu od nowa.
          • allijja Re: artykuł Gazety Prawnej o Astrze 29.04.21, 11:55
            no ale to, że twojemu dziecku czy kuzynowi, nie zaczęto procesu od nowa - choc być może powinno się, to nie znaczy, ze zostało to wykonane prawidłowo - przyszło ci to do głowy? być może twoje dziecko nie ma żadnej ochrony i twój kuzyn także. Tylko w papierach wszystko sie zgadza. Miało być wykonane? no to było.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka