Dodaj do ulubionych

Puściłybyście do szkoly?

02.05.21, 10:21
Dziecko uczace się w technikum, ktore to dziecko ma w czerwcu egzaminy zawodowe?

Ja dylematu nie mam bo moje jest ozdrowiencem - czyli w raze ewentualnej kwarantanny calej klasy na egzamin i tak bedzie mogla isc. Ale z tego co mowi to wielu nie chce ryzykowac zdawania w wakacje i dlatego zamierza nie chodzic juz teraz.
Podobny dylemat mają rodzice osmoklasistow. Puszczacie czy dajecie sie uczyc w spokoju, w domu bez stresu o ewentualna kwarantanne na czas egzaminu?
Obserwuj wątek
  • kanna Re: Puściłybyście do szkoly? 02.05.21, 10:30
   Mój ma egzaminy zawodowe i oczywiście chodzi na przedmioty zawodowe (od miesiąca chyba maja hybrydę) - bo jak inaczej miałby zdać te egzaminy?

   Poza tym - spotyka się z ludźmi, jeździ na rowerze i żyje jak człowiek (z zachowaniem zasad).
  • la_mujer75 Re: Puściłybyście do szkoly? 02.05.21, 10:30
   Szwagierka ma teraz taki dylemat. Ósmoklasista na stanie.
   Ale raczej puści, bo w domu ma jeszcze trzecioklasistkę, która i tak chodzi (hybrydowo), a druga (szósta klasa) również zaraz wróci.
   Ponoć w klasie tego ósmoklasisty wszyscy deklarują, że nie pójdą. Nie wiem, co na to ich rodzice.
   • niktmadry Re: Puściłybyście do szkoly? 02.05.21, 10:34
    A jak to jest z tymi 8 klasami? Piszac w drugim terminie zdążą wziąć udzial w rekrutacji czy zostaje im jedynie uzupelniajaca? Wydaje mi sie, ze jak moja zdawala to tak to wygladalo, ze ci piszacy w drugim terminie nie mogli brac udzialu w rekrutacji. Dopiero w sierpniu mieli szukac szkol. Tu bym miala jeszcze wiekszy dylemat niz przy tym technikum.
    • redwineiswhatilike Re: Puściłybyście do szkoly? 02.05.21, 16:13
     niktmadry napisał(a):

     > A jak to jest z tymi 8 klasami? Piszac w drugim terminie zdążą wziąć udzial w r
     > ekrutacji czy zostaje im jedynie uzupelniajaca? Wydaje mi sie, ze jak moja zdaw
     > ala to tak to wygladalo, ze ci piszacy w drugim terminie nie mogli brac udzialu
     > w rekrutacji. Dopiero w sierpniu mieli szukac szkol. Tu bym miala jeszcze wiek
     > szy dylemat niz przy tym technikum.


     Rekrutacja jest w tym samym czasie. Nic nie jest później. Przynajmniej tak było kilka lat temu gdy moje dzieci szły do szkoły średniej a gdy ktoś z powodu choroby musiał mieć egzamin, wtedy po gimnazjum, na początku czerwca.
   • slonko1335 Re: Puściłybyście do szkoly? 02.05.21, 10:35
    6 klasista pójdzie normalnie. Gdyby nie znisli idioryczbego nakazu kwarantiwania całych rodzin też by nie poszedł ale w tym układzie ewentualna kwarantannę bedzie mieć tylko on a 8 klasistka będzie mogła iść na egzamin....
    • niktmadry Re: Puściłybyście do szkoly? 02.05.21, 10:40
     No właśnie. Moja miala chodzic normalnie. Ozdrowienca. Jest dwa tygodnie po izolacji zatem nie obowiazuje jej kwarantanna. Ale jesli jej klasa - bedzie sie przed egzaminem izolowac to z kim będzie w tej szkole siedziec? Jej kolezanki twierdza, ze od powrotu do szkoly do wystawienia ocen jest tylko tydzien a po wystawieniu ocen i tak sie nic nie dzieje. Mnie sie to nie podoba ale przeciez sama w klasie siedziec nie bedzie.
    • iwoniaw Re: Puściłybyście do szkoly? 02.05.21, 14:25
     slonko1335 napisała:

     > 6 klasista pójdzie normalnie. Gdyby nie znisli idioryczbego nakazu kwarantiwani
     > a całych rodzin też by nie poszedł ale w tym układzie ewentualna kwarantannę be
     > dzie mieć tylko on a 8 klasistka będzie mogła iść na egzamin....
     >

     Cóż, jeśli faktycznie od 17. wrócą w hybrydzie, to mam nadzieję, że dyrekcja ma dość rozumu, żeby nie ustawiać na te pierwsze kilka dni nauki stacjonarnej dla klas 8 - właśnie ze względu na ryzyko usadzenia ich ma kwarantannie w czasie egzaminów.
  • redwineiswhatilike Re: Puściłybyście do szkoly? 02.05.21, 12:47
   Mam trochę starsze dziecko, to prawda ale tylko dwa lata starsze. Ludzie w jej wieku, którzy są w technikum, właśnie zdają maturę. Ona kończy drugi rok studiów. Jest cały rok akademicki za granicą i tam studiuje. Zajęcia mają różnie, były stacjonarnie, potem hybrydowo, teraz jakoś pół na pół. Z tym że jeśli są ćwiczenia to nie w grupie 35 osób jak w liceum w Polsce, tylko grupy są po max 10 osób. Maseczki cały czas. W akademiku non stop kontakt z innymi ludźmi, oczywiście jest kontakt z ludźmi z 5 innych akademików. Bywa, że ktoś ma covid, izolację, kwarantannę.
   Życie toczy się jakoś. Egzaminy mieli w styczniu i będą w maju stacjonarnie. Wszystkie bez wyjątku. Więc oczywiście, że i w Polsce bym puściła dziecko 18 letnie do szkoły. Tu przecież część uczniów technikum już od dawna ma trochę zajęć zawodowych w szkole.
   • iwoniaw Re: Puściłybyście do szkoly? 02.05.21, 14:35
    redwineiswhatilike napisał(a):

    > Życie toczy się jakoś. Egzaminy mieli w styczniu i będą w maju stacjonarnie. Ws
    > zystkie bez wyjątku. Więc oczywiście, że i w Polsce bym puściła dziecko 18 letn
    > ie do szkoły. Tu przecież część uczniów technikum już od dawna ma trochę zajęć
    > zawodowych w szkole.

    Wiesz, ale tu właśnie chodzi o to "życie toczy się jakoś". Jeśli ktoś zachoruje, no to faktycznie nic nie można poradzić. Jeśli ktoś chodzi i tak do szkoły na część zajęć, to jakoś tam ryzykuje, no ale nie można dać się zwariować. Ale my tu rozmawiamy o ludziach, którzy już prawie rok (!) siedzą w domu na zdalnym, przygotowują się do egzaminów mających zdecydować o och dalszej edukacji (ósmoklasiści) lub kwalifikacjach zawodowych (uczniowie techników) - nic więc dziwnego, że nie chcą być wysłani na kwarantannę z powodu cudzego zachorowania akutat w tym czasie.
    Normalnie ludzie się chronią przed takim ryzykiem, jeśli im na czymś zależy (wyjeździe, zabiegu szpitalnym, obecności na wydarzeniu x) i unikają kontaktów, które mogłyby im pokrzyżować plany kwarantanną - dlaczego odmawiać takiego prawa uczniom?

    Osobiście mam nadzieję, że dyrekcja w szkole mojego dziecka tak ułoży plan hybrydy, żeby ósmoklasiści mogli podejść do egzaminów bez niepotrzebnych komplikacji.
     • iwoniaw Re: Puściłybyście do szkoly? 02.05.21, 15:59
      redwineiswhatilike napisał(a):

      > Wiesz, ja bardziej myślę o uczniach starszych, maturzystach. 8 klasista lepiej
      > niech się teraz nie zarazi bo wkrótce ma egzamin.

      Maturzyści to w ubiegły piątek odebrali świadectwa. I owszem, pewnie dla większości jest teraz priorytetem bycie na wszystkich zaplanowanych egzaminach.

      Pozostali - pewnie, że powinni wrócić do szkoły, sama mam dziecko w liceum i uważam, że każdy dzień normalności jest dla nich na wagę złota. Nawet gdyby mieli trafić na kwarantannę, zważywszy że obecnie bez kwarantanny mają szkołę przy kompie od roku 😐
      • redwineiswhatilike Re: Puściłybyście do szkoly? 02.05.21, 16:11
       O maturzystach wiem. W pierwszym poście było o uczniach, którzy kończą technikum i mają egzamin zawodowy w czerwcu. Ci ludzie mają 20 lat. Dlatego tak przyrównałam do mojego dziecka. Teraz za chwilę mają maturę a za miesiąc egzamin zawodowy. Oczywiście, że lepiej się pilnować i nie być na kwarantannie. Bo matury, bo egzamin zawodowy. Ja bym osobiście na ich miejscu nie szła bez maseczki w tłum ludzi, nie chodziła na imprezy itp ale jeśli są jakieś zajęcia przed egzaminem zawodowym, to bym poszła.
       Nie neguję absolutnie wirusa, wiem, że mnóstwo ludzi zmarło, wiem, że mnóstwo ma ciężkie powikłania po covidzie ale musimy kiedyś wrócić do rzeczywistości.
       Nie mam dziecka w 8 klasie ale kto wie, może i bym teraz przetrzymała w domu.
       Starsza młodzież, dzieci, które nie mają egzaminów, lepiej żeby już wróciły do szkoły.
  • scarlett74 Re: Puściłybyście do szkoly? 02.05.21, 13:51
   Co szkoła, to inne rozwiązania. W sp mojego rodzice 8-klasistów naciskali na pozostawienie dzieci na zdalnym. Więc 8 klasa nie wraca ( myślę, że to jest dobre rozwiązanie, po co mają wracać i mieć niepotrzebną im akurat w tym momencie do szczęścia muzykę czy inną technikę ). W w szkole bombelka znajomej, na odwrót. Wraca tylko 8 klasa z normalnym planem lekcji, a reszta nie ( I-III idą ) , żeby ich nie zarażać 😉
  • conena Re: Puściłybyście do szkoly? 02.05.21, 14:00
   nie puszczamy. same również nie wychodzimy z domu aby uniknąć WSZELKICH ewentualności, łącznie z lądowaniem obcych na naszym miejscu parkingowym. we wrześniu mamy umówionego fryzjera, nie ma co ryzykować.
  • umi Re: Puściłybyście do szkoly? 02.05.21, 17:43
   Od okolicznosci zalezy. Np. czy tylko szkola ewentualnie wysle to dziecko na kwarantanne, czy rodzicow praca tez, albo szkola mlodszego. A przede wszystkim od proprytetow jakie ktos ma - jesli prorytetem jest pojscie do szkoly stacjonarnie, to lepiej puscic, nawet jesli bedzie obsuwa w egzaminach. Jak sie nie uda, to trudno. Chociaz dzieciak pochodzi, a egzaminy kiedys tam zaliczy. Jesli proprytetem sa egzaminy i dalsza przyszlosc, to lepiej ich nie ryzykowac, bo po co podchodzic w drugim terminie, jak mozna ze wszystkimi w pierwszym, a potem miec z glowy. Wiec nie ma jednej odpowiedzi, moim zdaniem.
    • umi Re: Puściłybyście do szkoly? 02.05.21, 18:02
     No to wychodzi na to, ze jesli dla kogos wazniejsze jest podejscie do egzaminu bez komplikacji, to ich unika. Jesli wazniejsze jest chodzenie do szkoly, to chodzi, a egzaminy kiedys tam w ktoryms terminie zaliczy.
     BTW, jesli tak jest faktycznie, to nie dziwie sie juz tej petycji uczniow.
   • grey_delphinum Re: Puściłybyście do szkoly? 02.05.21, 19:31
    Mój ósmoklasista ogolnie pójdzie do szkoly, ale rozmawialiśmy też o tym, że ewentualnie zostanie w domu w tygodniu przed egzaminem, by skupić się tylko na przedmiotach egzaminacyjnych oraz wyspać do woli (to wówczas, gdyby było stacjonarnie).
  • lena2222 Re: Puściłybyście do szkoly? 02.05.21, 22:56
   Zależy od okoliczności. Ciężko mi stwierdzić jak bym się zachowała w tej sytuacji. Natomiast jak moja córka zdawała egzamin 8 klasisty jeszcze przed pandemią, to celowo ją zostawiłam w domu bodajże 3 żeby mogła w spokoju sobie wszystko powtórzyć. W szkole był natłok miliona kartkówek i sprawdzianów z innych przedmiotów w tym czasie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka