Dodaj do ulubionych

Farba strukturalna zamiast gładkich ścian?

02.05.21, 13:01
Co myślicie o tynku strukturalnym/farbie strukturalnej o fakturze piasku/baranka? Czy ładnie prezentuje się w przedpokoju oraz pokojach jako alternatywa dla gładkich ścian? Czy ktoś ma i poleca? A jeżeli nie poleca to dlaczego?
Obserwuj wątek
  • totutotam.org Re: Farba strukturalna zamiast gładkich ścian? 02.05.21, 13:17
   Rzuciłam sobie jakiś czas temu, mieliśmy minimalistyczne wnętrza i "baranek" ozdabiał całość. Jeśli ktoś ma natomiast dużo mebli, różne style i jeszcze różne ramy na ścianach, zdecydowanie przesyt.
   Kwestia brudu; lepiej się zachowuje przy dziecięcych tłustych łapach i drapankach, obijankach, mniej widać. Po latach jednak bardziej widać kurz.
   Będziemy to ściągać ze ścian przy najbliższym remoncie, wolę gładkie jednak, ale na pierwsze lata z dziećmi strzał w dziesiątkę.
  • alicia033 Re: Farba strukturalna zamiast gładkich ścian? 02.05.21, 13:21
   NIE!
   Po pierwsze - w ogóle mi się nie podoba, po drugie - jak cię dopadnie pomroczność jasna i dasz coś takiego na ścianę, to po odzyskaniu rozumu czeka cię szlifowanie całych ścian. Jak ci coś przypadkowo chlapnie - ścierką tego po prostu nie zetrzesz, będziesz dłubać albo zgrzytać zębami na widok plamy (chyba, że plamy ci nie przeszkadzają). Samo przemalowanie też jest problematyczne, bo na chropowatych powierzchniach wałek się słabo sprawdza, trzeba malować natryskowo albo machać pędzlem.
  • eliszka25 Re: Farba strukturalna zamiast gładkich ścian? 02.05.21, 13:49
   nie, zdecydowanie nie polecam! w większości szwajcarskich domów/mieszań jest taki baranek na ścianach wewnętrznych. matko, jak ja tego nienawidzę! ścian nie da się normalnie pomalować, bo wałek tego nie weźmie. żadnej plamy czy zabrudzenia ze ściany nie wytrzesz, kurz w tym osiada. masakra.
   • totutotam.org Re: Farba strukturalna zamiast gładkich ścian? 02.05.21, 14:02
    Do tych plam się odniosę, bo kolejny wpis o nich, tymczasem moje doświadczenie pokazuje coś zupełnie innego. Na płaskiej ścianie zostaje plama po czyszczeniu, strukturalną traktuję nawet szczoteczką i ścierają się najgorsze brudy, bez śladu. To chyba kwestia jakości farby.
    Dla mnie to było fajne rozwiązanie na czas kreatywnego dzieciństwa moich pociech.
    Ściąganie tego w trakcie remontu to żaden problem; przychodzi malarz z maszyną, przypominającą przemysłowy odkurzacz i wykonuje swoje zadanie szybko i czysto.
    • eliszka25 Re: Farba strukturalna zamiast gładkich ścian? 02.05.21, 21:45
     Przez prawie 20 lat mieszkałam w mieszkaniach z takimi ścianami i zapewniam, że mam z nimi doświadczenie. Jakość farby pewnie też nie była najlepsza, bo to były mieszkania na wynajem. Szczoteczką wyszorować się tego nie dało, bo wyszorowywało się do gołego tynku. Samą ścierką za wiele się z kolei nie wytarło. Jak mi kiedyś niespełna roczny syn machnął przez przypadek miseczką z kaszką na ścianę, to całe popołudnie to wydłubywałam a i tak do czysta się nie dało. Kiedyś nam się wywrócił kieliszek z czerwonym winem na stole i chlupnęło na ścianę. Musiałam ostatecznie spryskać chlorem, bo w tych „dziurkach” w ścianie wciąż było wino. Zamalować się takiej plamy też nie da tak łatwo.

     No i nawet jeśli po ścieraniu na płaskiej ścianie zostanie ślad, to naprawdę łatwiej jest wytrzeć ścierą i przejechać wałkiem niż szorować szczotką i potem dłubać pędzelkiem lub kupować pistolet do malowania, bo żadnym wałkiem nie zamalujesz tego, co się z tych wgłębień nie da wyczyścić. Nie mówiąc już o tym, że płaskie ściany wystarczy pomalować farbą zmywalną i wtedy jeden ruch ścierką załatwia każdą plamę.

     Aktualnie mam płaskie ściany i farbę zmywalną na nich. Podczas przeprowadzki ściany na schodach i w wejściu się pobrudziły. Wytarłam ścierką i po kłopocie. Z barankiem nie jest tak łatwo.
  • pitupitt Re: Farba strukturalna zamiast gładkich ścian? 02.05.21, 14:16
   Zrobiłam coś takiego w pokoju mojej córki, dokładniej jedną ścianę przy łóżku, bo młoda ma zwyczaj kładzenia poduszek na ścianie. Prędzej miała gładkie ściany i ta przy łóżku najdalej po miesiącu była brudna. Po roku nadal jest czysta, jakby była malowana wczoraj. Ja polecam, może nie na wszystkich ścianach, ale jako urozmaicenie jak najbardziej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka