Dodaj do ulubionych

Przecieki na maturze

04.05.21, 12:29
Przecież to już kolejny raz.
Czy wiadomo, skąd te przecieki (chodzi znowu o konkretne województwo)? czy ktoś ponosi za to odpowiedzialność (nie chodzi mi o dzieci)?

To ogólnie jakaś kpina.
Obserwuj wątek
      • ichi51e Re: Przecieki na maturze 04.05.21, 15:47
        tez nie słyszałam raczej jest to jakaś kpina kiedy urzędnik prowadzi śledztwo w swojej własnej sprawie i bardzo starannie zaciera wszelkie ślady i sprawa rozchodzi się po kościach - bo w sumie co komu szkodzi...?
    • asia_i_p Re: Przecieki na maturze 04.05.21, 14:42
      No ale przecieki to prawdopodobnie są właśnie dzieci. Te zadania są standaryzowane i oczywiście te dzieciaki, które biorą udział w standaryzacji, teoretycznie nie powinny wiedzieć, w czym biorą udział, no ale to są maturzyści, a nie przedszkolaki, więc zapewne się po prostu domyślają i wyniki swoich domysłów wrzucają do sieci.
        • asia_i_p Re: Przecieki na maturze 04.05.21, 15:11
          Może tylko tam domyślili się, co piszą? Albo liceum nie wytrzymało i się pochwaliło? Takie coś znalazłam w sieci
          www.lobierun.edu.pl/standaryzacjazadanmaturalnych
          i tak się zastanawiam, czy to rozsądne, że szkoła na swojej stronie chwali się wszem i wobec, że brała udział w standaryzacji? Czy w ogóle nie podpisuje się jakiejś umowy zobowiązującej do dyskrecji?
          • a23a23 Re: Przecieki na maturze 04.05.21, 15:39
            Ale standaryzacja zadań maturalnych nie jest prowadzona na "tegorocznych" maturzystach, a jest to rok-dwa-trzy lata wcześniej.
            Byłam takim królikiem doświadczalnym i pisałam taką standaryzację, z tego co pamiętam to z dwóch (?) przedmiotów. Pisałam to w drugiej klasie licealnej, te zadania pojawiły się rok czy dwa lata już po mojej maturze (i to nie wszystkie, a część). Najlepiej wspominam arkusz z fizyki, bo mało osób ją u nas pisało i po tym jak oddałam arkusz sprawdzałam go z panem, który z tymi arkuszami przyjechał (raczej nie autor zadań, ale może on je wybierał z bazy?) i w naprawdę świetny sposób omówił ze mną jak te zadania są układane i czego się od maturzystów oczekuje.
            Więc nawet jakbym chciała, to jak mogłabym być źródłem przecieku?
      • kub-ma Re: Przecieki na maturze 04.05.21, 15:29
        Oczywiste, że maturzyści się domyślają w czym biorą udział. A w tym roku to już zupełnie trudno się nie domyślić jeżeli szło się specjalnie do szkoły, żeby to pisać.
      • araceli Re: Przecieki na maturze 04.05.21, 15:51
        nangaparbat3 napisała:
        > Nie bylo żadnych przecieków, było oczywiste, że Dziady, Pan Tadeusz albo Lalka.

Było oczywiste, że "motyw ambicji"? I tylko na Podlasiu ta oczywistość?
    • aqua48 Re: Przecieki na maturze 04.05.21, 15:15
      Przecieki na maturze zawsze były, są i będą. Skąd? A skąd się da. Spora część to zwykłe plotki, część to rocznicowe przypuszczenia, a część pewnie pochodzi od układających pytania. Pytań układa się więcej, oddaje kilka zestawów, i nawet sam układający do końca nie wie czy pójdzie jakiś jego zestaw, na maturze zwykłej czy poprawkowe i na dodatek w którym województwie, więc pewnie niektórzy puszczają parę z ust.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka