Dodaj do ulubionych

Włosy po covidzie - ratunku!

05.05.21, 09:27
Dziewczyny, ratujcie!
Włosy normalnie wychodzą mi garściami.
Po covidzie biorę witaminy (kompleks falvit), od tygodnia Biotebal, pani w aptece poleciła, ale też uprzedziła, że efekt po 3 miesiącach brania.
Miałam okresy po ciążach, że wypadały, ale po jakimś czasie hormony się normowały i włosy się regenerowały.
Czy teraz też tak będzie? Czy grozi mi łysina?
Może jakieś wcierki? Może coś łykać jeszcze? Może zioła, czy co?
Ratujcie!

Ps. nawet szampon z baobaba kupiłam smile choć efektów brak sad
Obserwuj wątek
    • little_fish Re: Włosy po covidzie - ratunku! 05.05.21, 09:44
      Dwa lata temu przeszłam paskudną infekcję, której objawy jako żywo przypominały covida (choć wtedy jeszcze o numerze nawet w Chinach nie słyszeli 😉). Półtora miesiąca później włosy wychodziły garściami. Też jadłam witaminy i Biotebal, plus Biotebal szampon. Ustało po około miesiącu i włosy wróciły do normy. Mam nadzieję że cię to pocieszy i u ciebie też tak będzie.
    • kura17 Re: Włosy po covidzie - ratunku! 05.05.21, 10:04
      jakies 2 lata temu mialam straszne problemy z wypadaniem wlosow (z owodu stresow), przyjaciolka poradzila mi ten srodek ponizej (wcierka) - u mnie zadzialalo. oprocz tego bralam witaminy "na wlosy", losowe z biotyna. tam jest podany czas dzialania 3 miesiace, ja zaczelam widziec wyrazne zmiany po ok 1.5-2 miesiacach. przez zmiany mam na mysli fakt, ze wlosy przestaly mi wychodzic garsciami. rosly tez nowe baby hair, ale one musza dorosnac, wiec wciaz mam przerzedzone wlosy (po 2 latach), ale nie wypadaja. kuracje dociagnelam do konca, 3 miesiace. potem jeszcze uzywalam wcierek roznych, zeby szybciej rosly i bylo wiecej baby hair wink

www.dokteronline.com/pl/regaine
    • beataj1 Re: Włosy po covidzie - ratunku! 05.05.21, 10:07
      Mi po Covidzie wychodziły garściami prze około miesiąc. Nic nie brałam - uznałam że jak mają wypaść to żadne witaminki nie pomogą.
      Samo przestało wypadać.
      Teraz widzę mnóstwo baby hair na głowie - czyli odrastają,
    • kyrelime Re: Włosy po covidzie - ratunku! 05.05.21, 12:34
      Miałam to samo jakieś 3 miesiące po covidzie, wychodziły garściami, miejscami były tak przerzedzone, że skóra była widoczna. Szczotkowałam je szczotką z włosiem dzika, kupiłam też wcierki na skórę głowy i stosowałam codziennie wg harmonogramu. Teraz stosuje je raz na 2 tygodnie, włosy jak przestały wypadać momentalnie się zagęściły, teraz mam tyle baby hair, że rozważam obcięcie grzywki, bo dziwnie to zaczyna wyglądać. Wypadają tyle co nic. Nie wiem, czy pomogły te zabiegi czy po prostu czas, ale wiem, że był to proces przemijający.
      • melani5 Re: Włosy po covidzie - ratunku! 05.05.21, 22:32
        Latami wypadaly mi wlosy okresowo, wyprobowalam juz chyba wszystko i nadal lecialy. Pani w aptrce kiedys polecila kelp i stal sie cud. Niby badania dobre na tarczyce a kelp zadzialal. Juz dwa lata bez wypadania,to dla mnie naprawde cud. Wkoncu mam wlosy do ramion zawsze scinalam na boba bo wypadaly.
    • koronkowy_szal Re: Włosy po covidzie - ratunku! 06.05.21, 13:33
      Po covidzie włosy wychodzą mi garściami, bardzo się przerzedziły, wręcz mam prześwity i łyse placki. Biorę witaminy (wcześniej biotebal, teraz vitapil), używam na zmianę dwóch wcierek: wcierka pobudzająca Onlybio i olejek z czarnuszki z malachitem - obie do kupienia w drogerii na R. Używam też szamponu dermedic, oprócz tego piję pokrzywę ze skrzypem i drożdże. Stosuję tę kurację od ok. 1,5 miesiąca, włosy trochę mniej wypadają, ale mam dużo babyhair, więc jest nadzieja, że z czasem będzie lepiej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka