Dodaj do ulubionych

Zdałabym maturę z matematyki

07.05.21, 11:50
Mówili, że test był bardzo łatwy, więc sobie rozwiązałam smile Nie ruszyłam 4. i 16. (nie pamiętam logarytmów i twierdzenia sinusów/cosinusów), a w 9. miałam źle. Pozostałe 25 zadań dobrze. Większość w pamięci. Naprawdę łatwy był ten test. Może ematka podejmie wyzwanie i też rozwiąże wink
Obserwuj wątek
   • daniela34 Re: Zdałabym maturę z matematyki 07.05.21, 12:02
    Z ciekawości, żeby ocenić poziom trudności obecnej matury, żeby sprawdzić, ile się pamięta z przedmiotu, z którym nie miało się do czynienia od liceum- na przykład.
    Ja sobie przez wiele lat patrzyłam na zadania z WOS-u i historii, żeby ocenić mniej więcej co zdają studenci, z którymi miałam do czynienia (no ale powiedzmy, że z wiedzą o społeczeństwie jakoś zawodowo mam do czynienia, z historią już nie), patrzyłam też na geografię, żeby sprawdzić, czy faktycznie jest taka trudna (po jakimś artykule jak ciężko zdać maturę z geografii) i kilka razy zobaczyłam na maturę z matematyki, żeby sprawdzić, czy jako "szlachetna humanistka" coś jeszcze pamiętam. Coś pamiętałam. Poza logarytmami
   • szeptucha.z.malucha Re: Zdałabym maturę z matematyki 07.05.21, 12:10
    Nietrafne porównanie.
    Byłoby jako tako ok, gdyby w takie coś bawił się doktorant matematyki. Chociaż z drugiej strony, czemu miałby tego nie robić?
    Dla dawnego maturzysty, który z danym przedmiotem nie obcowali egzaminie to sprawdzenie, na ile pamięć jeszcze działawink
    Ad rem: nie podeszłam do rozwiązania testu ale ja z rocznika, gdzie matura bez matmy była;-P
  • daniela34 Re: Zdałabym maturę z matematyki 07.05.21, 11:57
   Te logarytmy to jest jakaś zabawna sprawa. Był to dla mnie bardzo przyjemny dział matematyki w LO, zrozumiałam bez problemów, pamiętam jak dziś, że z palcem w nosie dostałam 5 ze sprawdzianu, a dziś nie pamiętam w ząb.
   Pewnie po powtórce z podręcznika dość szybko by mi wróciło, ale "na sucho" nic nie pamiętam.
   • mama-ola Re: Zdałabym maturę z matematyki 07.05.21, 12:02
    Też mam z nimi problem. Chciałam to nawet nadrobić, gdy mój syn zaczął pierwszą klasę LO. Zabrałam mu podręcznik, przestudiowałam i zrobiłam wszystkie zadania, nawet te odjechane*. To było 1,5 roku temu. A dziś nic, zero, pustka.

    * Gdyby Ichi51e pytała, po co dorośli się bawią w takie rzeczy, wyjaśniam, że znajduję przyjemność w takich zajęciach. Coś jak inni w sudoku czy krzyżówkach.
   • martishia7 Re: Zdałabym maturę z matematyki 07.05.21, 12:29
    Tak samo! Ja z matmy nie byłam noga, ale też nie geniusz, byli lepsi. Takie 4 bez naciągania przy całkowicie olewczym podejściu do przedmiotu. Też pamiętam, że miałam 5 ze sprawdzianu z logarytmów, i też dzisiaj nic nie pamiętam big_grin Ale to się imho daje łatwo wyjaśnić. WIele zagadnień z matmy w toku liceum powraca w najróżniejszych wcieleniach przy okazji innych tematów. Np w równaniach kwadratowych pojawiają się do rozebrania działania na pierwiastkach/potęgach, silnie. Więc utrwalasz sobie to po wielokroć, przy okazji robienia teoretycznie zupełnie innego działu. Logarytmy moim zdaniem rzadko wracały, stąd łatwo umykały.
  • kaki11 Re: Zdałabym maturę z matematyki 07.05.21, 13:07
   Po Twoim pytaniu z ciekawości przejrzałam ten arkusz (podstawowy) odpowiadając na to co wiedziałam. Moje wnioski, są takie, że przystępując do tego tak "na teraz" byłabym gdzieś na granicy zdania, czyli w okolicach tych 30% (ciut więcej lub ciut mniej).
   Jestem idealnym przykładem tego, że nieużywana wiedza zanika, bo mam świadomość, że gdybym przysiadła nad matmą z miesiąc wcześniej to byłabym wstanie rozwiązać więcej ,(i swoją drogą, tego jak w codziennym życiu nie przydaje się to czego się nauczyliśmy w szkole o ile nie poszliśmy dalej w tym kierunku). Zadania które bez problemu rozwiązałam, to te które można rozwiązać po prostu na takim życiowym poziomie przeliczyć i są trochę do zrobienia na logikę (procenty, ułamki, prawdopodobieństwa, zbiory, przedziały). Wysiadłam na zadanych trygonometrycznych (ale z tym miałam problem w szkole) i na tych które miały pierwiastki czy logarytmy.
  • mika_p Re: Zdałabym maturę z matematyki 07.05.21, 13:34
   Mówisz o podstawowej? Tam nie było twierdzenia sinusów/cosinusow, tylko zwykła jedynka trygonometryczna i definicja tangensa.

   Mnie wyszło 41/45 pkt, z czego 2 błedy z czystego niechlujstwa (błędy rachunkowe)
  • saszanasza Re: Zdałabym maturę z matematyki 07.05.21, 22:44
   Spoko, właśnie moja 13 latka zrobiła maturę podstawową z angielskiego. Pomyliła się tylko w 1 odpowiedzi, no i nie napisała ostatniego zadania, bo nie ma jej kto tego obiektywnie sprawdzić😉 Stan jej wiedzy oceniam na zadowalający😅

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka