Dodaj do ulubionych

Tylko połowa seniorów zaszczepiona!

07.05.21, 19:16
www.mp.pl/pacjent/szczepienia/aktualnosci/267323,polska-nadal-nie-szczepi-seniorow-przeciwko-covid-19?fbclid=IwAR27vCao5_AkDM_wAeMhckTiNnrhLAMqAqONHanDezgRxnzeZJRV2U_QUcU
Równolegle mamy wątek, w którym mówi się o osobach, które nie chcą się szczepić same brzydkie wyrazy wink chce się do nich strzelać, więzić i pozbawić rozrywek tymczasem jak podaje powyższy artykuł....

Według danych raportowanych do European Centre for Disease Prevention and Control (ECDC), do 6 maja przeciwko COVID-19 co najmniej jedną dawką zaszczepiliśmy 57 proc. osób powyżej 80. roku życia. Ta grupa od tygodni praktycznie się nie powiększa. Osób między 70. a 79. rokiem życia jest zaszczepionych najwięcej, bo 71 proc. W grupie osób w wieku 60 lat dawkę szczepionki otrzymał tylko co drugi.

co jest conajmniej zastanawiające, seniorzy, dla których siedzieliśmy w domach i dla których pozbawiono dzieci szans edukacyjnych, przez których mamy teraz wielopokoleniowy dług zdrowotny....nie szczepią się. Ponoć przez niezaszczepionych będzie czwarta fala....
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 08.05.21, 15:26
     jowita771 napisał:

     > Na pewno nie zamykać szkół żeby chronić seniorów. Jeśli zamykać, to te miejsca,
     > do których oni chodzą. Kościoły konkretnie.

     Nie chroniono seniorów, chroniono służbę zdrowia zamykając miejsca, gdzie gromadzą się ludzie. Tak, dzieci to też ludzie. Kościoły oczywiście powinny być zamknięte w pierwszej kolejności, ale u na kler rządzi.

     S.
    • heniek.8 Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 09.05.21, 09:15
     jeżeli w kościołach ludzie się zarażają i umierają, to tak naprawdę kościoły spełniają swoją rolę bo wysyłają ludzi do nieba
     nie tylko że nie trzeba zamykać kościołów, ale otwierać dyżury ostatnie namaszczenie z dostawą 24/7 przez zarażonego księdza
        • heniek.8 Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 09.05.21, 11:11
         wiadomo że wszystko co jest otwarte zwiększa potencjalnie ryzyko zakażenia
         więc jak ktoś się uprze to może nalegać "zamykajmy wszystko, może jeszcze autobusy i pociągi zamknijmy bo liczba tam zakażonych jest większa od zera"
         i pewnie zamknięcie całej komunikacji zaoszczędziłoby jeszcze więcej żyć

         tylko że raczej idziemy teraz w stronę otwierania wszystkiego, kto się chciał zaszczepić to się zaszczepił, a kto ma umrzeć to umrze smile

         jak się z kimś spotykasz to pytaj czy był w kościele, a drugie pytanie czy przyjechał autobusem
       • snajper55 Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 09.05.21, 11:06
        heniek.8 napisał:

        > mia_mia napisał(a):
        >
        > > Niestety po drodze do tego nieba spotykają ludzi, którym tam się nie spie
        > szy i
        > > zabierają ze sobą.
        >
        > zabierają tych którzy się nie zaszczepili i nie chodzą do kościoła?
        > to może niech się zaszczepią?

        A wiesz że szczepionka nie u wszystkich działa w stu procentach? Na przykład u ludzi po przeszczepach biorących leki na obniżenie odporności? Wiesz że nie wszyscy mogą się szczepić?

        S.
     • jowita771 Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 10.05.21, 06:31
      heniek.8 napisał:

      > jeżeli w kościołach ludzie się zarażają i umierają, to tak naprawdę kościoły sp
      > ełniają swoją rolę bo wysyłają ludzi do nieba
      > nie tylko że nie trzeba zamykać kościołów, ale otwierać dyżury ostatnie namaszc
      > zenie z dostawą 24/7 przez zarażonego księdza

      Jestem za, tylko niech w międzyczasie nie zarażają niekosciołowej reszty. Jakby ci ludzie weszli do kościoła i przesiedzieli tam do końca pandemii, to nie mam nic przeciwko.oga nawet jakimś specjalnym transportem mieszać się między kościołami, żeby zwiększyć szanse na szybką podróż do nieba.
    • tiszantul Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 21:48
     "lub jeszcze liczniejszych takich, co próbowały odmówić i rodzina ich właściwie zmusiła"

     Ciężki jest los niektórych seniorów, jeśli muszą wykonywać czyjeś polecenia. Jeśli natomiast wyobrażają sobie, ze to tylko raz, szybko zobaczą, w jakim byli błędzie - na jednym razie się nigdy nie kończy, jeśli ktoś pozwala sobą pomiatać.
     Na szczęście spora część emerytów zabezpieczyła sobie godną starość i nie musi się nikomu podporządkowywać


    • tiszantul Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 08.05.21, 12:07
     "Nie wiem, jak w innych miastach, ale w moim wozimy seniorów na szczepienia za darmo taksówkami. Mamy umowę z urzędem miasta."

     "Nie szczepię się, bo nie mam 50 złotych na taksówkę w obie strony" - w Polsce raczej każdy ma 50 złotych, szczególnie jeśli podobno w grę wchodzi sprawa życia i śmierci. Emeryci wcale nie są najbiedniejsi.

     Spróbujcie z połową społeczeństwa, która nie chce się szczepić. Może to syndrom kwaśnych winogron i ludzie po prostu nie mają 50 zł na dojazd?
    • tiszantul Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 08.05.21, 12:09
     "Nie wiem, jak w innych miastach, ale w moim wozimy seniorów na szczepienia za darmo taksówkami. Mamy umowę z urzędem miasta."

     Czy po skorzystaniu z bezpłatnej taksówki emeryt jest zobowiązany się zaszczepić, czy może po prostu pójść na bazarek?
     • iwles Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 08.05.21, 12:27

      Przeciez te "50%" dotyczy seniorów z grupy 60-70 lat. Duża część to jeszcze ludzie aktywni zawodowo, nie emeryci. I sporo z tej grupy nie jest jeszcze zaszczepionych, bo czekają, a nie dlego, że nie chcą. Wielu nie chce jeździć po 100 km, tylko najbliżej w przychodni, a tam szczepionek jest mało.
  • saszanasza Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 19:25
   Seniorzy nie stanowią zbyt dużego zagrożenia, bo w zdecydowanej większości siedzą w domu wychodząc co najwyżej na ryneczek. Jeżeli zaszczepią się wszyscy dookoła, taki senior również będzie bardziej chroniony.
   BTW seniorzy nie są zaszczepienie wyłącznie dlatego, że rząd względem nich nie zastosowano właściwych procedur. Nikt o nich nie zadbał a w pewnej części są to osoby samotne. Mówił o tym zresztą ktoś w tv. To są ludzie wykluczeni „cyfrowo”, do tego niemobilni.
   • tiszantul Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 19:28
    "Seniorzy nie stanowią zbyt dużego zagrożenia, bo w zdecydowanej większości siedzą w domu wychodząc co najwyżej na ryneczek"

    To osoba zarażona przez seniora na ryneczku nie puści dalej śmiertelnego wirusa po całym mieście? Takie rzeczy tylko w kowidianskim cyrku
   • daniela34 Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 19:32
    Częściowo tak. A Częściowo są to seniorzy, którzy nie szczepią się "bo nie". Z mojego otoczenia:
    - rodzice koleżanki, oboje 70+, nie zaszczepia się, bo "co ma być to będzie". Cyfrowo niewykluczeni, bo w rodzinie jest 3 dorosłych i 2 nastolatków którzy z chęcią by ich zarejestrowali.
    - matka koleżanki mojej mamy, 86 lat, najpierw obie niezaszczepione, matka 86 i córka 60+. Ostatecznie córka się zaszczepiła, bo się leczy i często bywa w szpitalu
    -koleżanka ciotki 80+, nie zaczepiła się, bo covid to ściema, mimo że w jej mieście szczepienia 80+ szły szybko (moj ojciec się szczepią więc wiem), wylądowała na cowidowym oddziale (coronaparty na Wielkanoc), co prawda 2 pacjentki z sali jej umarły, ale covid to nadal ściema
    • taniarada Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 19:41
     daniela34 napisała:

     > Częściowo tak. A Częściowo są to seniorzy, którzy nie szczepią się "bo nie". Z
     > mojego otoczenia:
     > - rodzice koleżanki, oboje 70+, nie zaszczepia się, bo "co ma być to będzie". C
     > yfrowo niewykluczeni, bo w rodzinie jest 3 dorosłych i 2 nastolatków którzy z c
     > hęcią by ich zarejestrowali.
     > - matka koleżanki mojej mamy, 86 lat, najpierw obie niezaszczepione, matka 86 i
     > córka 60+. Ostatecznie córka się zaszczepiła, bo się leczy i często bywa w szp
     > italu
     > -koleżanka ciotki 80+, nie zaczepiła się, bo covid to ściema, mimo że w jej mie
     > ście szczepienia 80+ szły szybko (moj ojciec się szczepią więc wiem), wylądował
     > a na cowidowym oddziale (coronaparty na Wielkanoc), co prawda 2 pacjentki z sal
     > i jej umarły, ale covid to nadal ściema
     A ja nie i co mi zrobisz.W mojej firmie co dwa tygodnie test darmowy.Nie wiem może go już obraziłem szerokim łukiem omijam Trzeba żyć bo życie ucieka .A nie żalić się nad swoim losem.Lubisz prawicowych odmińców nieprawdaż?
    • saszanasza Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 19:44
     Pewnie też są tacy, ale ja względem decyzji seniorów jestem nieco bardziej wyrozumiała, bo w zdecydowanej większości są to ludzie, którzy nie potrafią ze względu na podeszły wiek myśleć racjonalnie i trudno je do czegokolwiek przekonać a już na pewno nie da się ich zmusić.
     Moja mama też początkowo była...ostrożna....Moja rodzona siostra ją straszyła szczepionkami a ja ją przekonywałam do zaszczepienia się. W ostateczności powiedziała nam obu, że podejmuje własną, świadomą decyzję, nie ulega żadnej z nas, żebyśmy nie miały poczucia, że ją „zmuszamy”.....i się zaszczepiła😉 Siostra też ma już wyznaczony termin szczepienia, ale ona się trochę boi bo jest po udarze.
     • ela.dzi Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 19:49
      Wszystko jest fajnie do momentu, gdy rząd nie uzależnia zdejmowania obostrzeń od zaszczepienia odpowiedniego procenta seniorów.

      - Szczególnie potrzebne jest przyspieszenie szczepień. W tej chwili mamy wyszczepionych około 40 proc. w grupie 60+. Żeby mówić o odważniejszym luzowaniu obostrzeń, powinno to być powyżej 70 proc. - wyjaśnił i zaapelował do wszystkich seniorów, by zgłaszali się na szczepienia. - To nam pozwoli podejmować odważniejsze decyzje - podkreślił.

      www.google.com/amp/s/www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,26976929,odwazniejsze-luzowanie-obostrzen-ale-pod-warunkiem-minister.amp
      • saszanasza Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 20:07
       ela.dzi napisał(a):

       > Wszystko jest fajnie do momentu, gdy rząd nie uzależnia zdejmowania obostrzeń o
       > d zaszczepienia odpowiedniego procenta seniorów.
       >
       > - Szczególnie potrzebne jest przyspieszenie szczepień. W tej chwili mamy wyszcz
       > epionych około 40 proc. w grupie 60+. Żeby mówić o odważniejszym luzowaniu obos
       > trzeń, powinno to być powyżej 70 proc. - wyjaśnił i zaapelował do wszystkich se
       > niorów, by zgłaszali się na szczepienia. -

       A to fakt, teraz będą robić wszystko, żeby nadal te obostrzenia utrzymywać. Każdy powód jest dobry dlatego dobrze by było, żeby tych powodów do przedłużania tego stanu tej władzy nie dawać i sie poszczepić. No ale każdy oczywiście zrobi jak chce.
     • daniela34 Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 19:51
      Mam mamę po udarze.Zaszczepiona dwoma dawkami Moderny (druga dawkapod koniec marca). Poza bólem ręki nic się nie działo. To tak w ramach pocieszenia dla siostry smile

      Ja nie piszę nic o wyrozumiałości. Nie szczepią się to nie
      Zaznaczam tylko, że to nie jest tak, że ludzie 80 czy 70+, którzy się nie szczepią, są wszyscy cyfrowo wykluczeni.
      • saszanasza Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 20:02
       daniela34 napisała:

       > Mam mamę po udarze.Zaszczepiona dwoma dawkami Moderny (druga dawkapod koniec ma
       > rca). Poza bólem ręki nic się nie działo. To tak w ramach pocieszenia dla siost
       > ry smile
       >
       > Ja nie piszę nic o wyrozumiałości. Nie szczepią się to nie
       > Zaznaczam tylko, że to nie jest tak, że ludzie 80 czy 70+, którzy się nie szcz
       > epią, są wszyscy cyfrowo wykluczeni.


       o dzięki! powiem jej!
      • kokosowy15 Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 20:39
       Oczywiście, nie wszyscy. Ale część, i to niemala, niestety jest. Już kiedyś napisałem, że niektórzy po zarejestrowaniu się, otrzymali SMS żeby czekali na telefon z terminem szczepienia - i czekają dalej. Niektórzy potrafią dzwonić i odbierać, ale SMS jest poza zasięgiem, bo i palce nie takie, i wzrok kiepski. A są też tacy jak młodsi, którzy szczepić się nie chcą, mimo że wizyta w przychodni to podobno taka wspaniałą rozrywka.
    • dyzurny_troll_forum Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 22:52
     daniela34 napisała:

     > wylądował
     > a na cowidowym oddziale (coronaparty na Wielkanoc), co prawda 2 pacjentki z sal
     > i jej umarły, ale covid to nadal ściema

     Ohhh czyli nawet ta powszechnie polecana przez kowidianki praktyka "idź na oddział CoVidowy to dopiero się przekonasz" jednak nie działa w praktyce!? I to na seniorów, których CoVidek kosi jak kombajn Bizon!

     No szok i masakra. Naprawdę!
     • daniela34 Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 22:55
      No pani co prawda była pod tlenem ale to przecież dlatego "że się dusiła" a nie na powodu covidu. Tak sama z siebie się dusiła. Z duszności. Bo po prostu było duszno. Bez covidu. Można oczywiście uznać, że jest to dowód zdrowego rozsądku.
       • daniela34 Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 23:41
        Tak, jestem tego świadoma. Ale tych ludzi kładą przemocą na oddziale covidowym?
        Może jednak nie mnóżmy bytów. Pani była na coronaparty, po party zachorowała ona i jeszcze 9 innych uczestników imprezy (potwierdzone testem). Pani wezwała pogotowie bo się dusiła. Przeprowadzono badania. Wylądowała na oddziale covidowym. Potem odchodziła od zmysłów, bo umierały jej sąsiadki z sali (no na pewno bylo to starszne). Jak już pani się poprawiło i wypisali ją do domu to pani "nie miała covida, covid to ściema". Zaproponowałam w końcu pani, żeby pozwała szpital za to, że ją położyli na covidowym
        • amast Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 23:47
         Ale ja pani zupełnie nie bronię. Wierzę, że miała covid i wierzę, że to wypiera, bo jej tak pasuje do koncepcji. Nie poradzisz.
         Ja tylko tak na boku zaznaczyłam fakt, bo w obecnych czasach jest taki trend, żeby zapominać, że pewne zjawiska były przed covidem i będą po smile
         • daniela34 Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 23:51
          Ale ja się nie wypowiadałam o zjawisku "duszności" w ogóle (bo tu jestem doskonale niestety świadoma, że mogą wynikać z różnych przyczyn, w tym- o czym miałam się okazję przekonać w tym roku naocznie, a niefajnie się na to patrzy z boku- w wyniku poważnej anemii), a o dusznościach u tej konkretnej pani. No wiec u tej pani to nie były duszności z duchoty tylko z powodu koronawirusa smile
   • smillla Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 20:22
    Seniorzy mają czas aby wydzwonić do puktu lub na infolinię, zapisać się, iść na szczepienie o dowolnej porze... ale nie, oni wolą, żeby to pracujący młodsi pomiędzy pracą zawodową a zabawianiem przedszkolaka jeszcze gnali hyżo na szcepienia, żeby chronić " naszych kochanych seniorów" i chronić ich prawo do skrajnego egoizmu i lenistwa.
   • zona_glusia Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 21:13
    >To są ludzie wykluczeni „cyfrowo”,
    Dokładnie. Dlaczego nie rozwiązano tego jak w innych krajach (czyli dzwonią z przychodni: proszę przyjść w tym terminie") tylko zdecydowano się na zapisy internetowe ( mnóstwo seniorów nie ogarnia) i powiadomienia sms -owe (w tej grupie dość sporo osób nie ma telefonu komórkowego).
   • alicia033 Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 22:43
    saszanasza napisała:

    > Seniorzy nie stanowią zbyt dużego zagrożenia,

    stanowią największe, bo są największą grupą okupującą szpitalne łóżka i grupą z największą ilością zgonów.


    > bo w zdecydowanej większości sied zą w domu wychodząc co najwyżej na ryneczek.

    Nie.
    Przede wszystkim "zapomniało" ci się o kościele. Oraz w ogóle łażą wszędzie tam, gdzie chcą, bo ich nie można w niczym ograniczać.

    > Jeżeli zaszczepią się wszyscy dookoła, taki senior również będzie bardziej chroniony.

    a teraz sprawdź sobie, jak liczebną grupą są w Polsce seniorzy. Więc nie ma mowy o tym, żeby byli chronieni, nawet gdyby rzeczywiście wszyscy się zaszczepili. A nie zaszczepią się - vide choćby dzieci. Że nie wspomnę jak głęboko niemoralnym i niesprawiedliwym pomysłem jest zmuszanie innych do ryzykowania własnym życiem i zdrowiem, żeby chronić innych.

    > Nikt o nich nie zadbał

    kłamstwo.
    Mają zorganizowane np. dojazdy. Jedyne, czego im brakuje, to chęć do zaszczepienia się, bo przy innych sprawach doskonale potrafią dotrzeć do przychodni.
    • saszanasza Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 23:31
     alicia033 napisała:

     > saszanasza napisała:
     >
     > > Seniorzy nie stanowią zbyt dużego zagrożenia,
     >
     > stanowią największe, bo są największą grupą okupującą szpitalne łóżka i grupą z
     > największą ilością zgonów.

     Już tak nie jest, wiek osób hospitalizowanych się obniżył.
     >
     >
     >
     > Nie.
     > Przede wszystkim "zapomniało" ci się o kościele.

     A tu przyznam ci rację, łażą i się zarażają.

     >
     > > Jeżeli zaszczepią się wszyscy dookoła, taki senior również będzie bardzie
     > j chroniony.
     >
     > a teraz sprawdź sobie, jak liczebną grupą są w Polsce seniorzy. Więc nie ma mow
     > y o tym, żeby byli chronieni, nawet gdyby rzeczywiście wszyscy się zaszczepili.
     > A nie zaszczepią się - vide choćby dzieci. Że nie wspomnę jak głęboko niemoral
     > nym i niesprawiedliwym pomysłem jest zmuszanie innych do ryzykowania własnym ży
     > ciem i zdrowiem, żeby chronić innych.

     Ale ty zdajesz sobie sprawę, że nie szczepiąc się oni również ryzykują własnym życiem i zdrowiem a ty namawiając do nieszczepienia się tudzież przyjacielsko informując o szkodliwości szczepień pośrednio wpływasz na ich decyzję. W dużym uproszczeniu: Osoba zaszczepiona stwarza zagrożenie praktycznie wyłącznie dla siebie (przyjmując że szczepienia również szkodzą). Prawdopodobieństwo że się zarazi i rozniesie zarazę jest stosunkowo niskie, biorąc pod uwagę skuteczność szczepień. Niezaszczepiona osoba nie dość że stanowi zagrożenie dla siebie, to i dla innych.
     >
     > > Nikt o nich nie zadbał
     >
     > kłamstwo.

     Nie, zadne kłamstwo.

     www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce/szczepionka-na-covid-19,lekarze-alarmuja--seniorzy-wykluczeni-z-systemu-szczepien-na-covid-19,artykul,82436041.html
     > Mają zorganizowane np. dojazdy. Jedyne, czego im brakuje, to chęć do zaszczepie
     > nia się, bo przy innych sprawach doskonale potrafią dotrzeć do przychodni.
     >
     Super, tylko jeszcze byłoby dobrze, żeby wiedzieli, że mają te dojazdy zorganizowane, bo kokosowy z naszego forum, gdyby nie to wlaśnie forum to czekałby dalej ze swoimi starszymi znajomymi na sms z informacją o szczepieniu
    • tiszantul Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 08.05.21, 12:16
     "> Nikt o nich nie zadbał

     kłamstwo.
     Mają zorganizowane np. dojazdy. Jedyne, czego im brakuje, to chęć do zaszczepienia się, bo przy innych sprawach doskonale potrafią dotrzeć do przychodni"

     Kowidianie wierzą, ze w domach siedzą miliony Polaków entuzjastów szczepionki, tylko nie potrafią dotrzeć do punktu szczepień, często są po prostu za biedni na taksówkę, nie mają zmotoryzowanych przyjaciół, nie mają roweru, nie mają od kogo pożyczyć butów i kurtki

   • dyzurny_troll_forum Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 22:49
    saszanasza napisała:

    > Seniorzy nie stanowią zbyt dużego zagrożenia, bo w zdecydowanej większości sied
    > zą w domu wychodząc co najwyżej na ryneczek. Jeżeli zaszczepią się wszyscy dook
    > oła, taki senior również będzie bardziej chroniony.

    Jeżeli wśród seniorów,dla których ten wirus to po prostu wyroki , wyszczepialność jest ok. 50%. To przecież wśród młodszych roczników wyszczepialność będzie jedynie niższa.
    • tiszantul Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 08.05.21, 12:22
     "Jeżeli zaszczepią się wszyscy dook
     > oła, taki senior również będzie bardziej chroniony.

     Jeżeli wśród seniorów,dla których ten wirus to po prostu wyroki , wyszczepialność jest ok. 50%. To przecież wśród młodszych roczników wyszczepialność będzie jedynie niższa."

     To jest niezłe, internautka wierzy, ze w młodszych grupach wiekowych wyszczepienie może być wyższe niż wśród seniorów. I co za argumentacja - wszyscy się muszą zaszczepić, żeby chronić tych, którzy odmawiają szczepień
  • tiszantul Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 19:26
   "W grupie osób w wieku 60 lat dawkę szczepionki otrzymał tylko co drugi"

   Imponująca odporność na zmasowaną histeryczną propagandę

   "Nie szczepią się. Ponoć przez niezaszczepionych będzie czwarta fala...."

   Zaszczepieni boją się czwartej fali, a niezaszczepieni nie. Takie rzeczy tylko w kowidianskim cyrku
   • tiszantul Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 19:32
    "W grupie osób w wieku 60 lat dawkę szczepionki otrzymał tylko co drugi"

    "Imponująca odporność na zmasowaną histeryczną propagandę"

    Prawdopodobnie naciski już dawno osiągnęły poziom, gdy są przeciwskuteczne. A podobno rząd planuje cisnąć jeszcze bardziej i jeszcze mocniej, na przemian kusić przywilejami i straszyć srogimi karami smile
   • cku1 Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 19:56
    "chronmy nasxych seniorów" "zostan w domu" czy jakoś tak to szlo.
    A seniorom kościół wmawia ze szczepionki niemoralne, z płodów robione. Oni się szcxepic nie będą bo "taki Krawczyk się zaszczepil i umarl, a tak to by jeszcze żył"...
    Bo uparli się szczepic w swojej przychodni, ktora ma ich w dudzie.
    • atojaxxl Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 21:38
     Tak, ja się uparłam zaszczepić w swojej przychodni, bo mam ją w odległości niespełna 100 metrów. I nie miała mnie w dudzie, tylko ta cała rejestracja internetowa wysyłała mnie do niewielkiej miejscowości kilkadziesiąt kilometrów dalej, gdzie nawet komunikacja nie dochodzi i gdzie były dostępne szczepionki, bo tamtejsza ludność - ta niewykluczona cyfrowo!!!- masowo odmawiała szczepienia!!! Uparłam się i zostałam zaszczepiona na miejscu, były tu cały czas terminy, tylko komuś przyszło do głowy zrobić z seniorów zapchajdziury i wysyłać ich dziesiątki kilometrów od miejsca zamieszkania.
     • snajper55 Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 23:28
      taki-sobie-nick napisała:

      > Kłamiesz, Kościół bynajmniej niczego takiego nie wmawia. I nie "z płodów robion
      > e", tylko "badane z użyciem linii z komórek macierzystych płodów", a jakże. Ory
      > ginalnie "fetal stem cells lines", gdybym coś pokręciła w tłumaczeniu.

      07.01.2021: "Wszystkie obecnie produkowane szczepionki na COVID-19 zostały wytworzone z wykorzystaniem ciał dzieci pochodzących z aborcji. Módlmy się za naukowców, aby wynaleźli szczepionkę nie budzącą kontrowersji moralnych. Ciebie prosimy - przemawiał ks. Piotr Krzysztofiak podczas mszy świętej."

      gorzow.wyborcza.pl/gorzow/7,36844,26666414,ksiadz-podczas-mszy-powiedzial-ze-szczepionki-na-covid-19.html
      Mogę znaleźć inne podobne wypowiedzi.

      S.
    • madami Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 08.05.21, 08:34
     cku1 napisała:

     > "chronmy nasxych seniorów" "zostan w domu" czy jakoś tak to szlo.

     wielka akcja outdorowa i internetowa pod tytułem chrońmy seniorów, solidarność z seniorami, zostań w domu, obrazki z serduszkiem i rączką, godziny dla seniora ( czytaj - puste sklepy przez dwie godziny) chyba kto siedział do tej pory w piwnicy nie miał szans tego zauważyć, każde wystąpienie polityczne było podlane troską o seniora, pół forum chroniło seniora jednocześnie pomstując na mordercze dzieci co chodzą o roznoszą....
    • kokosowy15 Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 21:49
     Dla siebie, swoich rodziców, nauczycieli, kolegów a także dla lekarzy, pielęgniarek. I zasadniczo to nie ci seniorzy przywiezli zarazę z Włoch, nie seniorzy masowo przyjechali z UK rozkręcając kolejna fale, nie seniorzy przynieśli sobie wirusa do domów opieki.
     • tiszantul Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 22:29
      "Dla siebie, swoich rodziców, nauczycieli, kolegów a także dla lekarzy, pielęgniarek. I zasadniczo to nie ci seniorzy przywiezli zarazę z Włoch, nie seniorzy masowo przyjechali z UK rozkręcając kolejna fale, nie seniorzy przynieśli sobie wirusa do domów opieki."

      Tak Kokos, zarazę roznoszą osoby aktywne życiowo, a nie emeryci dożywający swoich dni przed telewizorem. W zeszłym roku państwo podjęło innowacyjną próbę przestawienia całego społeczeństwa na emerycki tryb życia i skutki były gigantyczną katastrofą zdrowotną, moralną i ekonomiczną.
      Lubię Twoje wpisy, często się zgadzam, ale nie zawsze
    • tiszantul Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 21:56
     "Jest coś na rzeczy, znam taki przykład ze swojego otoczenia, lekarka właściwie zniechęciła seniorkę snując jakieś z doopy (z interentu) wzięte "przemyślenia""

     Tak jakby narracja zwolenników szczepień była spójna i sensowna.
     Ciekawe czy ludność zdaje sobie sprawę, ze poszły ogromne dotacje do stacji telewizyjnych, radiowych i innych mediów na "promocję szczepień", czyli na bezczelną kryptoreklamę produktu. W mediach mamy wyłącznie kryptoreklamę i brak jakiejkolwiek dyskusji. Nawet jak ktoś nie wie, to intuicyjnie zrozumie, co oznacza poziom proszczepionkowej histerii w mediach. To jest po prostu kontrskuteczne. Jest to świetnie opłacone naganianie na konkretny produkt
    • dyzurny_troll_forum Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 22:59
     anorektycznazdzira napisała:

     > Jest coś na rzeczy, znam taki przykład ze swojego otoczenia, lekarka właściwie
     > zniechęciła seniorkę snując jakieś z doopy (z interentu) wzięte "przemyślenia"

     Z tego co wiem to wyszczepialność wśród lekarzy znikoma, są placówki w których 10-15% zgodziło się brać udzial w eksperymiencie. Widać lekarze muszą lubić w internety....
   • demono2004 Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 09.05.21, 08:11
    iuscogens napisał:

    > Mojemu teściowi lekarz odradził... W sumie nie ma żadnych realnych przeciwzkaza
    > n, ale skoro lekarz tak powiedział to tak musi być uncertain Teść oczywiście z grupy r
    > yzyka.
    >


    I to jest lekarz, nie jakiś konował.
    Mojej kolezanki mama , ktora od lat choruje i tez jest w grupie ryzyka, dowiedziala sie od lekarki, ze jej choroby zniknely. Ona jest juz zdrowa i moze sie szczepić big_grin I to coś zwie sie lekarzem? Takie osoby powinny być pociągniete do odpowiedzialnosci, albo odsuniete na stałe od zawodu lekarza.
  • solejrolia Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 20:10
   Moja mama nie zdążyła zaszczepić sie, bo w dniu szczepienia powaliła ją gorączka, upssss, covid.
   Mamy partner zaszczepił się ale teraz odchorowuje szczepienie, gorączka oscyluje między (37) 38 a 40stopni, od 3 dni.
   Jak partner mamy wyzdrowieje (OBY!), to już wiemy , że teraz jak mama zobaczyła co sie dzieje z partnerem po szczepieniu, to najpierw jako ozdrowieniec szczepienie nie jest dla mamy dostępne, a później to mama nie da sie namówić na żadną szczepionkę. Będzie się po prostu bała zaszczepić.
   To moi seniorzy, jak reszta, to nie wiem.
  • swinka-morska Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 20:33
   Po raz kolejny - seniorzy ponoszą najmniejsze obciążenia związane z epidemią i mogą mieć wszystko w dudzie.
   Część z nich korzysta z tego przywileju (mania w dudzie), część się zaszczepiła, plus jakaś grupa wykluczona cyfrowo, dla której nie ma systemowego ułatwienia dostępu do szczepień.
  • snajper55 Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 20:44
   madami napisała:

   > co jest conajmniej zastanawiające, seniorzy, dla których siedzieliśmy w domach
   > i dla których pozbawiono dzieci szans edukacyjnych, przez których mamy teraz wi
   > elopokoleniowy dług zdrowotny....nie szczepią się. Ponoć przez niezaszczepionyc
   > h będzie czwarta fala....

   Nie dla seniorów siedzieliśmy w domu, tylko dla służby zdrowia. Żeby nie padła, żeby działała. Tak, wiem, przez rok tego nie byłaś w stanie zrozumieć, to i teraz nie zrozumiesz.

   S.
  • redwineiswhatilike Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 20:48
   Wielka szkoda. Moi rodzice, bliżej 80 już, sami ogarnęli szczepienia i to nie 5 minut pieszo od domu. Są po 2 dawkach. Teściowa też po 2 dawkach, trochę pomógł jej w tym mąż. My z mężem zaszczepieni a w przyszłym tygodniu nasze młode dorosłe dzieci. Niestety czasem seniorom trzeba trochę pomóc i w wielu rodzinach pewnie nie ma kto.
  • julita165 Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 21:20
   Jak idiotycznie zorganizowany jest ten system, rowniez w kwestii seniorow to przekonalam sie osobiscie. Moja mama, os 70+ zapisala sie 1 dnia kiedy tylko uruchomiono zapisy. Miala termin na luty, ktory po kilku dniach zostal odwolany z powodu braku szczepionek. W calym wojewodztwie nie bylo zadnych miejsc, dopiero ok 07.03 udalo sie znalezc w jakiejs wsi 100 km od domu. Termin na 02.04. Ok, mowi sie trudno, dowieziemy ja. 19.03 trafila z udarem, na szczescie w miare lekkim, jest w zasadzie sprawna, do szpitala. W szpitalu jest pkt szczepien, prosilismy zeby ja tam zaszczepili zeby juz nie musiala jechac do tej wsi, tym bardziej ze nie bylo wiadomo czy wyjdzie do tego 02.04. Niedasie.Udalo sie, wyszla 30.03, jakos ja tam.dowiezlismy, dostala 1 dawke. 2 zostala wyznaczona na 14.05. Jakos zaraz po swietach zostala jednak umowiona na operacje usuniecia plytki miazdzycowej z tetnicy szyjnej, ktora grozila kolejnym udarem. Miala zglosic sie do szpitala 3.05, planowany zabieg 04.05 i planowane wyjscie 7 lub 08.05. Doslownie chwile po ustaleniu terminu zabiegu ( po znajomosci bo zwykle nie sa rady tak szybko ) zadzwonili z pkt szczepien ze termin 2 dawki przesuwaja na 07.05. Mama od razu mowila ze to niemozliwe bo operacja itd. Nie przyjmowali faktow do wiadomosci, kilka razy dzwonili posuwajac sie wrecz do sugestii zeby wyszla ze szpitala na wlasne zadanie. Mama caly czas mowila ze nie moze zglosic sie 07.05, prosila o termin nawet na 10.05. Gdzie tam, zapisali na 07.05 godz.12.45. Oczywiscie ze nie poszla bo ze szpitala wyszla dzis o 15 z wyrazna informacja lekarza ze w zadnym.wypadku dzis nie moze jechac tych 100 km. Podczas drugiego pobytu w szpitalu tez prosila o 2 dawke na miejscu. Ponownie niedasie. A proponowalismy nawet ze pojedziemy do tego pkt szczepien, wezmiemy za pokwitowaniem skrzykawke z ta 2 dawka i dostarczymy do szpitala w ciagu 2h. Reakcja jakbysmy chcieli zorganizowac prywatny transport glowicy jadrowej. W miedzy czasie kilka razy probowalam przesunac ternin przez infolinie. Niedasie, oni w ogole nie maja wplywu na terminy 2 dawek. Tylko dany pkt szczepuen tym zawiaduje, a tam w kolko ze moze jednak mama da rade dojechac. Dzis juz kategorycznie zazadalam wyznaczenia innego terminu. Jedyne co w pkt szczepien maja do zaproponowania to ze jesli trafi im sie wolna dawka to dadza znac. Tylko ze to malo prawdopodobne biorac pod uwage ze to malenki pkt szczepien wiec wielu tych szczepionych nie ma. Po lekkiej awanturze na infolinii dali mi tel do wojewodzkiego koordynatora szczepien. Zazadalam aby w trybie nadzoru wydali polecenie wyznaczenia kolejnego terminu. Bardzo niesympatyczna babka podobno zanotowala dane tego pkt szczepien i prosila o powtorzenie zadania mailem. Wyslalam. Zobaczymy. Ale to jest chore ze szczepiac miliony ludzi calkiem nie wzieli pod uwage tego typu problemow z 2 dawka. A nie wzieli bo z kim i gdzie bym nie rozmawiala to konsternacja.
   • zuzanna_a Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 21:40
    No moj wujek tez mowil, ze szczepien nie chce i co ma byc to będzie.
    Nie minelo 6 tygodni jak mu covid pokazał co bedzie - zarazenie w pracy, respirator, zgon. Myslalam, ze dla jego bliskich bedzie to jakaś nauczka ale oni twierdza podobnie ze co ma byc to bedzie.
    Mysle sobie ze po czasie przestanie mi byc zal osob, ktore swiadomie rezygnuja ze szczepien na rzecz sprawdzania na wlasnej skorze „co będzie”....
    • klementyna156 Re: Tylko połowa seniorów zaszczepiona! 07.05.21, 21:45
     zuzanna_a napisała:

     > Mysle sobie ze po czasie przestanie mi byc zal osob, ktore swiadomie rezygnuja
     > ze szczepien na rzecz sprawdzania na wlasnej skorze „co będzie”....
     Ale czemu ma być ci ich żal? Nie chcą się zaszczepić - no to zachorują, może umrą. Na własne życzenie. Zupełnie mi ich nie żal, skoro sami chcieli - głupota nie wybiera. Gorzej, że ta głupota wpływa też na innych, niestety i wolniej przez nich będziemy wychodzić z tego bagna. A już się zaczyna powoli robić normalniej...