Dodaj do ulubionych

Szczepienie rocznika 2003

09.05.21, 09:46
Wlasnie przed chwila mily pan z infolinii poinformowal mnie, ze nie moge zarejestrowac na szczepienie syna, ktory 18 lat konczy w listopadzie. To jak to w koncu jest z rocznikiem 2003? Pan upieral sie, ze w tym przypadku zapisy nie ida rocznikowo, jak dla starszych, tylko jest ta magiczna bariera ukonczenia 18 lat. Miala ktoras z Was juz taki przypadek? I co teraz? Na srode mam umowiona teleporade z alergolog syna - chcialabym go zaszczepic przed powrotem do szkoly, zwlaszcza, ze to astmatyk. Macie jakies patenty?
Obserwuj wątek
    • cku1 Re: Szczepienie rocznika 2003 09.05.21, 09:51
      Zmienili. Skierowania dostaną tylko ci co maja ukonczone 18 lat, reszra w dniu 18 urodzin. Czylu czekacie do listopafa, chyba ze uruchomia szczepienia od 16 lat (ma byc info w przyszłym tyg.)
    • memphis90 Re: Szczepienie rocznika 2003 09.05.21, 09:52
      Jeżeli konkretna szczepionka jest zarejestrowana dla osób, które ukończyły 18 rok życia, to musi mieć ukończony 18 rok życia. Nikt nie zaszczepi wbrew wskazaniom rejestracyjnym. Jeśli pojawi się rejestracja szczepionek dla dzieci, to będzie można zapisywać i szczepic osoby <18 lat.
      • sylwianna2018 Re: Szczepienie rocznika 2003 09.05.21, 10:05
        memphis90 napisała:

> Jeżeli konkretna szczepionka jest zarejestrowana dla osób, które ukończyły 18 r
        > ok życia, to musi mieć ukończony 18 rok życia. Nikt nie zaszczepi wbrew wskazan
        > iom rejestracyjnym. Jeśli pojawi się rejestracja szczepionek dla dzieci, to będ
        > zie można zapisywać i szczepic osoby <18 lat.
        >
        Tak, skierowania dla rocznika 2003 będą się pojawiały sukcesywnie czyli dziś są dla osób urodzonych do 9 maja 2003. Zarejestrowałam w nocy córkę urodzoną w kwietniu na IKP. Rano znów dzwoniłam na infolinię żeby przyspieszyć. Póki co najwcześniej w szeroko patrzonej naszej okolicy pfizer lub moderna 5 czerwca. Będę szukać dalej.
        Też mam wrażenie, że to jakoś inaczej było przedstawione z tymi 18 latkami. Ale skoro mają być pełnoletni to niestety. Ale już mowa o rocznikach niższych więc wtedy zarejestrujesz syna.
        Widać, że pojawiło się w systemie mnóstwo osób z uwolnionych roczników bo u mnie do max 2 tygodni był pfizer bez łaski, a dziś nie ma mowy o maju.
    • cosmetic.wipes Re: Szczepienie rocznika 2003 09.05.21, 10:07
      Ponoć w przyszłym tygodniu ma być rekomendacja szczepienia 16-17 latków. Jeśli będzie, to dopiero wtedy uwolnią cały rocznik 2003.
      Przy czym jest to nowy pomysł, bo jeszcze kilka dni temu była mowa o całym roczniki.
      • gama2003 Re: Szczepienie rocznika 2003 09.05.21, 10:12
        Dokładnie. Pytani kilkakrotnie mówili że nie będą 2003 dzięluć.
        Od wczoraj już będą. Taka zmiana zasad za pięć 12, był czas przywyknąć ...

Zamiast nakazać iść z delikwentem rodzicowi i podpis rodzica uznać za zgodę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka