Dodaj do ulubionych

Służebność drogi a powierzchnia działki

11.05.21, 20:44
Pytanie do ematek znających prawo budowlane - planuje zakup działki o powierzchni 800m2
W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego minimalna powierzchnia działki budowlanej musi mieć właśnie 800m2
Na tę działkę będzie zachodzić droga o powierzchni ok. 100 m2 w formie służebności.
Czy powierzchnia tej drogi w służebności wlicza się do wymaganych 800m^2 czy jednak nie jest wliczana i mogę mieć problem z uzyskaniem pozwolenia na budowę ze względu na zbyt małą powierzchnię?
Obserwuj wątek
  • kryzys_wieku_sredniego Re: Służebność drogi a powierzchnia działki 11.05.21, 20:59
   Nie wlicza się ale jest coś takiego jak powieezchnia biologicznie czynna albo powieezchnia przypadajaca na lokal i jesli planujesz dom jednorodzinny dwulokalowy to niech projektant ci przeliczy czy potem powierzchni biologicznie czynnej czy minimalnej na lokal ci starczy.
   U nas jest tak, że min. powi dz. to np. 800 a min. Powieezchnia biologicznie czynna to 40% dzialki i i jesli planujesz podjazdy, parking na 3 auta i jeszcze ta droga to należy przeliczyć jaki dom zmiescisz, bo możesz chciec dom o pow 500m2 i dupa.
   Ale jak ktoś dostal dzialkę po babci i ona od zawsze miala 450 m2 to jak zmiescisz dom i zachowasz inne zapisy planu to mimo że min. pow. działki to 800 to się wybudujesz, to samo tyczy się szerokości frontu, zapis w planie 22m, ale jak masz dzialkę 16m szerokosci to też możesz się budować tylko dom wąski a nie szeroki.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka