Dodaj do ulubionych

spuchnięte powieki i schodząca z nich skóra

12.05.21, 11:41
hej
ja też z pytaniem dot. pewnie alergii. Od kilku tyg obserwuje wzmożone schodzenie skóry spod oczu oraz spuchnięte powieki od rana. Spuchnięte też miewam dolne części oczu.
Ogólnie nie jestem alergiczką choć kontaktowe wysypki miewam np. na szyi, twarzy - też oczywiście nie wiem na co ale obstawiam żarcie.
Czy spuchniete powieki to może być np. od retinolu czy vit. c (Medik8 używam, ale teraz w zasadzie przestałam bo nie daję rady z tymi oczami) czy kosmetyków innych. Używam raczej tych samych... CO to do cholery może być?
Wiosenna alergia, ale na co? Co teraz pyli? Oczy mam suche i zmęczone ale to obstawiam od kompa po prostu.
Ratujcie moje oczy, bo normalnie coraz to gorzej wygląda!!
Obserwuj wątek
    • zonda-m Re: spuchnięte powieki i schodząca z nich skóra 12.05.21, 11:50
      Swędzi skora? Swedza oczy?
      A Retinol był używany na powiekach?

Pewnie alergia, weź jakąś loratadyne lub inny antyhistaminik i obserwuj, czy jest poprawa.
      Możesz też zadzwonić do lekarza, pewnie da jakiś steryd w maści typu cortinef.
      Z rzeczy na recepty na powieki z alergia: dexyane med chyba palperbral ducray, svr topialyse palperbral lub ofta emulsja palpederm bodajże .
        • primula.alpicola Re: spuchnięte powieki i schodząca z nich skóra 12.05.21, 13:23
          Dlaczego oczywiście? Retinol może być stosowany pod oczami, o ile nie podrażnia. Masz pecha, Ciebie coś drażni. (mnie akurat retinol krzywdy nie robi, za to wiele filtrów powoduje szczypanie i łzawienie...)
          Powinnaś odsunąć te kosmetyki od oczu i zobaczyć czy to wystarczy, czy potrzeba czegoś z apteki.
          Już kiedyś pisałam o Richevon Eye- to żel pod oczy tak delikatny, że nie podrażania w najmniejszym stopniu, nawet jeśli się dostanie do oka. Tyle że niestety, nie jest z retinolem.
    • redwineiswhatilike Re: spuchnięte powieki i schodząca z nich skóra 12.05.21, 16:33
      U mnie tak się zaczęła objawiać alergia na nikiel i kobalt. Identycznie. Też sądziłam, że retinol, farba do włosów, krem, szampon, coś w tym stylu. Doszłam do tego co to było po kilku miesiącach. U mnie było za dużo niklu w pożywieniu czyli nagle za dużo orzechów, płatków owsianych, soczewicy, szpinaku itd. Nigdy wcześniej nie miałam tego typu problemów. Alergię kontaktową na nikiel miałam zawsze. Ale tylko kontaktową

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka