Dodaj do ulubionych

I cyk kwarantanna

13.05.21, 20:35
W szkole bombelków już dwie klasy są na kwarantannie.
Tak kończą się debilne pomysły rządu. Tak kończą się działania które popierane są na forum emama.
Mam nadzieję że jak najwięcej emam i ich dziubdziusiów przez kwarantanne nie wyjedzie na zaplanaowane wyjazdy. Czy od tego zmądrzeją? Nie sądze.
Obserwuj wątek
    • saszanasza Re: I cyk kwarantanna 13.05.21, 20:42
      Im więcej dorosłych się zaszczepi, tym trudniej będzie się choroba przenosić również z bombelka na bombelka, już nie wspomnę, że bombelki nie bedą miały mniejsze szanse zarazić sie w ogóle. Szkoły należy otworzyć, ale to dorośli ludzie powinni zadbać o to, żeby te szkoły były otwarte jak najdłużej i żeby takich sytuacji było jak najmniej.
      • alicia033 Re: I cyk kwarantanna 13.05.21, 20:49
        saszanasza napisała:

> ale to dorośli ludzie powinni zadbać o to, żeby te szkoły były otwarte jak najdłużej i żeby takich syt
        > uacji było jak najmniej.

nie uwierzysz, kowidohiteryczko, ale w innych krajach potrafiono o to zadbać bez żadnych szczepień.
        • saszanasza Re: I cyk kwarantanna 13.05.21, 20:59
          alicia033 napisała:

> saszanasza napisała:
          >
          > > ale to dorośli ludzie powinni zadbać o to, żeby te szkoły były otwarte ja
          > k najdłużej i żeby takich syt
          > > uacji było jak najmniej.
          >
          > nie uwierzysz, kowidohiteryczko, ale w innych krajach potrafiono o to zadbać be
          > z żadnych szczepień.

omg następna do wygaszenia😂😂😂
          >
          >
          >
          • saszanasza Re: I cyk kwarantanna 13.05.21, 21:04
            saszanasza napisała:

> alicia033 napisała:
            >
            > > saszanasza napisała:
            > >
            > > > ale to dorośli ludzie powinni zadbać o to, żeby te szkoły były otwa
            > rte ja
            > > k najdłużej i żeby takich syt
            > > > uacji było jak najmniej.
            > >
            > > nie uwierzysz, kowidohiteryczko, ale w innych krajach potrafiono o to zad
            > bać be
            > > z żadnych szczepień.
            >
            > omg następna do wygaszenia😂😂😂
            > >
            > >
            > > w innych krajach ludzie nie pierdolą o kowidohisterii tylko się szczepią, skoro już taki przykład dajesz.
            >
            >
            >
            >
            • alicia033 Re: I cyk kwarantanna 13.05.21, 21:11
              w innych krajach, kowidoparanoiczko, szkoły w tym roku szkolnym działały już bez perturbacji, chociaż szczepienia ruszyły tak, jak tu, od stycznia/lutego. W przeciwieństwie do polskich dzieci, które od drugiej połowy października zostały skazane na fikcję zdalnej edukacji, inni potrafią zadbać o ich dobro. Nie zapomnij o tym jesienią, jak pisi nierząd, przy klaskaniu uszami takich bezmózgów jak ty, znowu tu zamknie szkoły, bo dobro dzieci i młodzieży macie głęboko w odwłoku, koronahisteryczko.
              • mrs.solis Re: I cyk kwarantanna 13.05.21, 21:35
                alicia033 napisała:

> Nie zapomnij o tym jesienią, jak pisi nierząd, przy klaskaniu uszami takich bezmózgów j
                > ak ty, znowu tu zamknie szkoły, bo dobro dzieci i młodzieży macie głęboko w odwłoku, koronahisteryczko.
                >
                Rzad zamknie szkoly przez takie bezmozgie foliary jak ty, a teraz wypierdalaj.
          • alessa28 Re: I cyk kwarantanna 13.05.21, 21:24
            saszanasza napisała:

>
            > > saszanasza napisała:
            > >
            > >
            >
            > omg następna do wygaszenia😂😂😂

Jak tam nopy 😂😂😂 oh wait, przecież sie zaszczepiłas i nic ci się nie stało 😂

Wygaszaj każdego paranoiczko, zdrowia od tego ci nie przybędzie xd

> >
            > >
            > >
            >
            >
            >
            >
    • ga-ti Re: I cyk kwarantanna 13.05.21, 20:52
      No trudno, było sporo czasu żeby się przyzwyczaić do nowej covidowej rzeczywistości. Nie pierwsza to kwarantanna i nie ostatnia.
      Przeżyliśmy kwarantannę dziecka szkolnego, przeżyliśmy dziecka przedszkolnego, mieliśmy szczęście, że tylko po jednym razie, bo znam takich co po dwa i trzy razy mieli dzieci na kwarantannach.

Ja się zastanawiam tylko co zrobił rząd, kuratoria, organy prowadzące, żeby nasze bąbelki były bezpieczniejsze w szkole? Czy u Was w szkołach są jakieś oczyszczacze powietrza, jonizatory, czy klasy są ozonowane itp.? Czy tylko powtarzany jak mantra nakaz wietrzenia klas i dezynfekcji rąk?
    • kamin Re: I cyk kwarantanna 13.05.21, 21:03
      Posiedzą parę dni w domu i wrócą. Czemu ma to komuś uniemożliwić wyjazdy, przecież trwa rok szkolny?
      Przynajmniej w domu siedzą ci, u których ma to sens, a nie wszyscy.
      • jasnoklarowna Re: I cyk kwarantanna 13.05.21, 22:00
        Niektórzy się na weekend czerwcowy wybierali, choćby do rodziny czy własnego domku letniskowego, niektórzy do hoteli czy agroturystyk.
        Śmiem twierdzić że kwarantanna udupi taką rodzinę, bo ktoś z bombelkiem musi zostać.

I jak nie byłam koronachisteryczką, tak powrót na 3 tygodnie - moja licealistka na tyle przecież wróci - uważam za chybiony pomysł. Roku szkolnego to nie uratuje.
        Wielu osobom pokrzyżuje to plany wakacyjne, pewnie część załapie kwarantannę na pierwsze dni wakacji.
        A moja młoda może się nie zdążyć zaszczepić jako 16 latka bo koledzy z klasy mogą między sobą roznosić. Niestety.
        • kamin Re: I cyk kwarantanna 13.05.21, 22:38
          Dzisiejsze kwarantanny nijak się mają do wakacji i Bożego ciała. Moje dziecko do szkoły już chodzi, te dwa miesiące nauki stacjonarnej, które zaliczy uważam za cenne, zważywszy na fakt, że od początku edukacji więcej się uczył zdalnie niż w szkole. Ewentualną kwarantannę biorę na klatę (zwłaszcza, że od początku covidu nie zaliczyliśmy żadnej, mając dwoje dzieci szkolno przedszkolnych i pracując cały czas stacjonarnie w dużym kontakcie z ludźmi).
          • jasnoklarowna Re: I cyk kwarantanna 13.05.21, 22:55
            2 miesiące to jednak trochę dłużej niż 3 tygodnie, 2 miesiące ma sens. Moja wróci 29 maja dopiero.
            I tak, ma szansę kwarantannę na wakacje załapać. Liceum, dzieci z całego miasta i spoza niego, klasy 34 osobowe, nauka na zmiany bo podwójne roczniki. U ciebie jak rozumiem dziecko 1-3, to też do lekko opustoszałej szkoły chodziło, bez klas 4-8 łatwiej o dystans choćby na przerwach. U nas się nie da.
            We wrześniu też było nieciekawie, jednak dyrekcja wybrnęła w ten sposób, że zamiast na kwarantanny całe klasy na zdalną kierowała jak ktoś chorował. Nie wiem jak im się to udawało, ale tak było.
            My w zasadzie kwarantanny nie zaliczyliśmy, mimo że oboje normalnie pracujemy z mężem, nie na zdalnej (mąż 2 dni po jakiejś gorączkowej infekcji, test był negatywny więc po 2 dniach mu zdjęli).
            Nam to może ta kwarantanna nie mocno zaszkodzi bo na początku wakacji wyjazdu nie planujemy, ale są tacy co planują.
            Więc ja te 3 tygodnie bez żalu bym odpuściła.
            Psychicznie na kwarantannę się przygotujemy, znaczy dzieciaki bo ja po pełnym szczepieniu, mąż wkrótce 2 dawka może nas ominie smile
      • bominka Re: I cyk kwarantanna 13.05.21, 22:57
        Cała rodzina przeszliśmy izolacje z powodu covidu. Tym samym nas temat kwarantanny nie dotyczy. Zapewne zaplanowane wyjazdy się odbędą. A wcześniej dzieci zdążą pochodzić stacjonarnie do szkoly.🙂
    • escott Re: I cyk kwarantanna 14.05.21, 21:05
      Ani ja ani dziecko ani mąż nie byliśmy na kwarantannie ani razu od początku, dziecko cały czas, kiedy tylko jest to możliwe chodzi do przedszkola. My już nie pójdziemy na kwarantannę, bo jesteśmy zaszczepieni (mąż prawie), dziecko zaszczepimy w pierwszym możliwym terminie.
      Im szybciej będziemy się szczepić, tym mniej będzie kwarantanny. Ciekawe, z czyjej winy zdarzyły się te - jakaś pani nauczycielka uznała, że bolała ją główka po pierwszej dawce, czy pan ksiądz przestraszył się, że go szczepionka opęta jako nieprzewidziany dziś skutek uboczny za 10 lat?
    • mum2004 Re: I cyk kwarantanna 14.05.21, 22:29
      U nas przez cały rok chodzenia do zerówki raz się trafiła kwarantanna. I to całkowicie przez przypadek, dzieciak miał planowany zabieg i przed przyjęciem zrobili mu test. Pozytywny. Wszyscy w domu, w szkole zdrowi, nikt nie złapał (jeśli to nie była pomyłka w teście).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka