Dodaj do ulubionych

Psychoterapia online czy w gabinecie?

16.05.21, 13:35
Bardzo proszę o opinie osoby chodzące na terapię czy jest jakaś różnica?
Lepiej stacjonarnie?

Bylam na 2 wizytach u psychologa/psychiarty u siebie w mieście. Wizyta polegała na wypisaniu recepty. Czuję ogromny niedosyt. Muszę z kimś porozmawiać.

Znalazłam na znany lepakrz kilkoro psychoterapeutów z dobrymi opiniami jednak bardzo daleko (300, 400km). Mogę natomiast umówić się na wizytę online ale nie wiem czy warto?? Wizyta mogłaby się odbyć nawet już w przyszłym tygodniu.

Proszę o rady.
I czy psychoterapia to nie wywalenie kasy w błoto?
Obserwuj wątek
    • szara.myszka.555 Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 13:45
      Próbowałam obu form, i dla mnie jest to bez różnicy. Wydawało mi się, że osobiście lepiej (jednak widzi się na żywo drugą osobę, mimikę, ton głosu), ale szczerze - jest tak samo.

Do tego oszczędzam czas na dojazd, nawet 15 minut drogi to zawsze coś.
      Do spotkań online warto mieć prywatne, zamknięte pomieszczenie - by mieć ten komfort, że nikt Cię nie słucha (poza terapeutą).

Co do skuteczności, to zależy od miliona rzeczy - typu problemu, dopasowania terapeuta-pacjent, dopasowania typu terapii etc.
      • mc.dongs Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 13:48
        Znalazłam jedną Panią, ma dużo pozytywnych komentarzy. Nie wiem czy dobrze, że tym się sugeruję
        • aguar Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 21:51
          Daj linka, ocenimy czy komentarze wyglądają na autentyczne.
          • mc.dongs Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 21:55
            www.znanylekarz.pl/violetta-nowacka/psycholog-psychoterapeuta-terapeuta/poznan
            • joszka30 Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 22:49
              200 zl za konsultacje? To duzo.
              • tiszantul Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 23:01
                "200 zl za konsultacje? To duzo."

Jest taka koncepcja, ze jak klient płaci mało, to nie traktuje terapii poważnie. Dlatego z zasady powinno być dużo
              • angazetka Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 23:57
                Nie, normalnie, niestety.
              • panna.nasturcja Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 17.05.21, 01:46
                Nie, to zwyczajna cena.
                natomiast ta pani nie jest certyfikowanym psychoterapeutą w czym laik się nie zorientuje, bo prezentuje sporo kursów i szkoleń.
                Ale nie ukończyła szkoły psychoterapii.
                • taki-sobie-nick Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 17.05.21, 01:51
                  A jak się to rozpoznaje...?

I kim zatem pani jest właściwie?
                  • georgia.guidestones Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 17.05.21, 11:04
                    taki-sobie-nick napisała:

> A jak się to rozpoznaje...?
                    >
                    > I kim zatem pani jest właściwie?
                    Używa sie wyszukiwarki. Np Google, Duckduckgo i in.
                • marta.graca Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 31.07.21, 22:47
                  Ba, nawet nie pisze, jaki kierunek studiów skończyła.
            • kropkaa Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 01.08.21, 00:07
              NLP? Coach? Wiej.
      • tiszantul Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 22:42
        "Wydawało mi się, że osobiście lepiej (jednak widzi się na żywo drugą osobę, mimikę, ton głosu)"

To psycholodzy przyjmują bez maseczki? A dzielni lekarze dalej na teleporadach.

Przy terapii online pojawia się bardzo ciekawa możliwość. Sporo mówiono o tym, jak trudno znaleźć dobrego psychoterapeutę czy psychiatrę, a terapia online to znacznie większy wybór psychoterapeutów, możemy wybierać z całej Polski, a osoby znające języki obce nawet z zagranicy. Dobrze dobrany terapeuta to połowa sukcesu. Kuzyn z Suwałk ma psychoterapię online z terapeutą ze Świnoujścia i bardzo sobie chwali
        • lumeria Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 23:40
          Także plusem może być to, ze klient jest w swojej własnej, komfortowej przestrzeni i to może pomagać mu by sie otworzyć i by przepracowywać trudne tematy. Wtedy terapia nie jest postrzegana jako coś osobnego od codziennego życia. Moze mieć przez to pewną głębszą intymność i skuteczność.
    • marusia_ogoniok_102 Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 13:49
      Osobiście. Choćby dlatego że masz pewność że po drugiej stronie jest tylko terapeuta, a nie np. terapeuta + kilkulatek, albo szkolniak, albo mąż który "przecież ma słuchawki więc nie słyszy!". Bo tak, terapeuta też człowiek, może nie pomyśleć.
      Poza tym, Skype, Zoom czy inne apki mogą zarżnąć takie niuanse jak ton głosu albo jakieś drobne gesty.
      • lumeria Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 14:08
        Przez komunikatory tez jest duża pewność - przecież widzisz, ze czyjaś uwaga jest rozproszona, tego nie da się ukryć. Zazwyczaj terapeuta siedzi w gabinecie (domowym/w pracy) gdzie nie ma innych osób.

No i przez ostatnie 1 1/2 roku terapeuci nabrali dużo doświadczenia w tele-pracy z klientami. Naprawdę nie ma czego się obawiać.
        • tiszantul Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 22:45
          "No i przez ostatnie 1 1/2 roku terapeuci nabrali dużo doświadczenia w tele-pracy z klientami. Naprawdę nie ma czego się obawiać."

Szczególnie fobie społeczne i uzależnienie od internetu świetnie się leczy online. Dla klientów niezdolnych psychicznie do spotkania z drugim człowiekiem - rewelacja
          • lumeria Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 23:05
            A kto pisał, ze terapia online jest panaceum na wszelkie dolegliwości?

Po to jest rozmowa wstępna z terapeuta by omówić te sprawy i zdecydować czy jaka forma terapii będzie odpowiednia dla danej osoby.

• eukaliptusy Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 01.08.21, 10:28
            Akurat nie masz pojęcia o czym piszesz a udało co się coś sensownego napisać. Są klienci, którzy są w tak złym stanie psychicznym, że nie byliby w stanie dotrzeć do gabinetu, albo chodziliby w kratkę. Przez internet jest im o wiele łatwiej uzyskać pomoc. Na przykład dla takich problemów jak fobia społeczna.
      • marta.graca Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 31.07.21, 22:48
        Mój terapeuta na terapii online siedzi w tym samym gabinecie, w którym się spotykamy.
    • mamalgosia Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 13:53
      Moj syn ma online i dla niego to forma idealna
    • po-trafie Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 17:08
      Psychiatra i psycholog/psychoteraputa to tak odmienne zawody jak ortopeda i fizjoterapeuta.
      Do psychiatry idziesz po pomoc farmakologiczna, jego praca jest sprawdzenie twojego stanu zdrowia psychicznego i zalecenie lekow, ktore pomoga. leki dzialaja szybciej, ale tez krotkotrwale - koniec koncow malo kto chce je brac cale zycie.

Do psychoterapeuty lub psychologa idziesz po dlugotrwala, powolna zmiane. Popatrzenie na siebie, swoje wybory, swoje potrzeby, dwoje decyzje z dystansu; zdecydowanie jaksie z tym obrazkiem czujesz i praca nad zmianami, ktore twoje poczucie satysfakcji, zadowolenia i spokoju zwieksza.

Czesto obydwie terapie: farmakologiczna oraz psychoterapia dobrze sie uzupelniaja. Dzieki lekom czlowiek zyskuje stabilnosc, ktora pomaga poczatki terapii przetrwac. Dzieki terapii wypracowujesz nawyki i zmiany, ktore moze ulatwia leki odstawic.

terapeutom, tak jak lekom, warto dac miesiac-dwa testu. jesli ci nie odpowiadaja, to zmieniasz.
      warto zwrocic uwage, czy czujesz sie bezpiecznie, czy czujesz sie szanowana, czy ktos cie slucha i pamieta detale, czy czyjes pytania/podsumowania stymuluja ciebie do nowych wnioskow, czy czasem sie nie zgadzasz (co jest ok) i twoj sprzeciw jest brany powaznie.
      terapeuta nie powinien tez pokazywac zbyt duzo wlasnej osobowosci czy systemu wartosci, skupiac sie wylacznie na religii lub dziecinstwie - chyba ze to ty sie na tym skupiasz.

dla mnie osobiscie bylo lepiej na ciezka prace, zdalnie jest ok na ogolne wsparcie, coaching i prewencje kryzysow. nastawiaj sie, ze dlugoterminowe efekty terapii widac raczej po miesiacach niz po tygodniach.
      • aguar Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 21:55
        "czy ktos cie slucha i pamieta detale"
        Mnie zniechęciło do terapeutki, że w czasie zbierania wywiadu nie robiła notatek. Jakoś wydawało mi się niemożliwe, aby wszystko zdołała zapamiętać i zapisać po sesji.
        • tiszantul Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 22:50
          "Mnie zniechęciło do terapeutki, że w czasie zbierania wywiadu nie robiła notatek"

Brak doświadczenia u terapeutki. Warto chociażby rozwiązywać krzyżówkę, żeby nie urazić klienta. Poważna mina i pozorowane lub faktyczne zapisywanie tak przecież ważnych wypowiedzi klienta to podstawa, w końcu za coś klient płaci i warto mu to dać
      • gorgonzola.novara Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 22:21
        a czym się rozni zawód psychologa od psychoterapeuty? Bo psychoterapię prowadzi ten drugi, może nie być psychologiem a jakiej pomocy udziela ten pierwszy?
        • taki-sobie-nick Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 22:23
          Ten pierwszy nie udziela pomocy, tylko zajmuje się np. haerem albo zagadnieniami typu "Psychologia zawodu kanalarza".
          • gorgonzola.novara Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 22:46
            Czyli te tłumy które studiują psychologię na humanistycznych wydziałach ida głównie do kadr albo na badania zawodowe a nie zajmują się leczeniem?
            • taki-sobie-nick Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 22:48
              Właśnie się zastanawiam.
            • taki-sobie-nick Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 23:16
              Jeszcze gdzie indziej, czyli przyznaję, że jestem niedoinformowana:

students.pl/artykuly/co-po-psychologii/
            • szara.myszka.555 Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 23:54
              No nie, niekoniecznie. Po psychologii można zostać terapeutą, ale wymaga to dalszej nauki.
        • wlazkotnaplot Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 02.08.21, 06:17
          Psycholog działa "doraźnie", psychoterapeuta długofalowo. Psycholog położe w sytuacji kryzysowej np tacisz pracę, Żałoba.. Psychoterapeuta pomoże wyjść z depresji, fobii, pomoże zrozumieć źródło problemu..
    • samawsnach Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 19:54
      Osobiście. Pracuję tak, i tak- efekt i kontakt zawsze jest lepszy osobisty. Niespecjalnie sugerowalabym się opiniami na znanym lekarzu, można je kupić, nawet niezbyt drogo z tego co wiem. Pamiętaj żeby zawsze sprawdzać czy ukończone jest szkoła psychoterapii atestowana przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne lub Psychologiczne i czy terapeuta superwizuje swoją pracę.
      • georgia.guidestones Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 19:58
        1000/1000
      • taki-sobie-nick Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 21:46
        A co za różnica czy superwizuje?

Słyszałam od psychiatry, że superwizja polega na tym, iż psychiatra gada o SWOICH odczuciach odnośnie terapii. Jeśli np. pacjenci zarzucają mu arogancję, a on nie widzi tego problemu, to o niej nie gada.

Prawda?
        • georgia.guidestones Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 22:07
          taki-sobie-nick napisała:

> A co za różnica czy superwizuje?
          >
          > Słyszałam od psychiatry, że superwizja polega na tym, iż psychiatra gada o SWOI
          > CH odczuciach odnośnie terapii. Jeśli np. pacjenci zarzucają mu arogancję, a on
          > nie widzi tego problemu, to o niej nie gada.
          >
          > Prawda?
          Nie mam pojecia o wypisywaczach recept, a superwizja w psychoterapii (nie psychiatrii)jest po to zeby np. podniesc jakosc pracy.
        • marta.graca Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 31.07.21, 22:49
          Ale masz jakieś pojęcie, czy tylko zaśmiecasz wątek?
          • georgia.guidestones Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 03.08.21, 09:25
            Taki sobie ma turbo awersje do lekarzy i terapeutow, narzeka i marudzi wszedzie gdzie sie wpisze. Wylania sie z tego nieciekawy obraz niewspolpracujacej osoby leczonej bez jej zgody na wniosek rodziny.
          • taki-sobie-nick Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 04.08.21, 00:42
            Piszę "słyszałam od psychiatry". Wiesz, kto to jest psychiatra?
    • georgia.guidestones Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 19:57
      Jezeli nijak nie odpowiada Ci komunikacja przez skype/zoom/MS teams/google meet to sobie odpusc. podobno niektorzy maja zdalnie taniej niz np konkurencja, nie placa za gabinet.
    • zuzanna_a Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 16.05.21, 23:51
      Z ta prywatnoscia w gabinecie roznie bywa.
      Bylam raz po recepte, czekalam cierpliwie w korytarzu. Ze mna kilka osob. Podlogi i sciany w kafelkach, drzwi jak z dykty a gabinet maly.
      I ja i ludzie na korytarzu slyszeli absolutnie cala rozmowe pacjenta z terapeuta, kazde slowo.
      Nie moj biznes bo szlam po papierek, ale dziwilo mnie ze ludzie z korytarza wiedzac jak to wyglada tam wchodzili.
    • angazetka Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 17.05.21, 00:00
      Jeśli ktoś na wizycie wypisywał ci recepty, to był to psychiatra.
      Jeśli wypisywał ci je bez wywiadu, to był to zły psychiatra w dodatku.
      "Porozmawianie" to domena psychologów. Jak dla mnie jest bez różnicy, czy na żywo, czy online. Od sierpnia mam terapię online z nowo poznaną osobą i jest świetnie, dużo mi daje.
    • taki-sobie-nick Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 31.07.21, 23:54
      Zdecydowanie stacjonarnie, a co do psychiatry, to jest on lekarzem i jest właśnie od recept, a nie od gadania.
      • marta.graca Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 01.08.21, 00:03
        A to wypisanie recepty jest możliwe bez gadania? Skąd zatem wie, co przepisać? Moja pani psychiatra wypytywała o wszystko przez dobre pół godziny, zanim zapisała leki.
        • taki-sobie-nick Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 01.08.21, 00:07
          Skrót myślowy. Bez takiego gadania, jak z psychologiem.
          • marta.graca Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 01.08.21, 08:48
            Przecież psychiatra nie jest od tego. Ma gadać tyle, by wystawić diagnozę.
            • taki-sobie-nick Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 01.08.21, 22:08
              No i właśnie o tym był mój wpis, którego się bezpodstawnie czepiasz. Pisałam właśnie o tym, że psychiatra nie jest od takiego gadania, jak z psychologiem.
    • borsuczyca.klusek Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 01.08.21, 00:07
      Autorko jak tu jeszcze zaglądasz napisz jak sobie radzisz.
      • pani_tau Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 04.08.21, 07:36
        Podrzucę, może się odezwie.
      • mc.dongs Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 04.08.21, 18:49
        Jeżdżę 90km na psychoterapię do innego miasta.

Nie chcę zapeszać ale radzę sobie nawet dobrze.
        czasem o nim (byłym) myślę ale te myśli nie są już 24/7

Obecnie jestem na etapie wkur.wienia że tyle czasu na niego zmarnowałam i nie zakończyłam tej relacji dużo prędzej bo już wtedy gówniarsko się zachowywał.

• mc.dongs Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 04.08.21, 18:57
          Dodam, że mialam 3.tyg przerwy ponieważ wylądowałam w szpitalu z zapaleniem wyrostka.
    • bywalec.hoteli Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 01.08.21, 22:12
      spam
    • princesswhitewolf Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 21.12.21, 13:22
      >Bylam na 2 wizytach u psychologa/psychiarty

bylas u psychologa czy psychiatry?

psychiatra to nie psycholog
      • taniarada Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 21.12.21, 14:16
        A co leczy moja droga ?No .Jak każdy lekarz może wprowadzać leczenie farmakologiczne.I o to chodziło mnie . mc.dongs miłe dziewczę .Miała tu parę wątków i była na forum psychologia ,pod innym nickiem .Niektórzy uważali ją za trolla ,ale tak nie było.Większość doradzała jej takie terapie że głowa mała . Ja pisałem inaczej .Szkoda psychologii ,pewnien troll to zepsuł,ale wróci do życia po nowym roku .Muszę wyskoczyć ,ale wieczorem Cię dopadnę 😊👍
    • taniarada Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 21.12.21, 13:28
      Racja w dobie pandemii i lęku spotkania się twarzą w twarz .Znam parę osób co woli rozmawiać w komunikatorach niż na żywo .Zwłaszcza te w depresji .To jest dobre rozwiązanie tylko się trzeba dobrze przygotować i nie zastąpi to psychoterapii i leczenia zaburzeń nerwicowych.
    • iziula11 Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 15.01.22, 12:55
      Ja mam online.
      Po pierwsze wygoda,umawiam sie kiedy mi pasuje i jestem sama w domu. Poza tym mam dostep do szerszej listy psychoterapeutek,z roznym doswiadczeniem i metodami.

Wczesniej ,wiele lat temu mialam stacjonarna terapie. Tez sobie chwale ale to byla bardziej zaleta osoby prowadzacej niz gabinetu. Krepowalo mnie czasem,ze ktos moze siedziec pod gabinetem.
      W domu mam wieksza prywatnosc.
    • poznanianka_w Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 07.02.22, 14:12
      mc.dongs napisała:

> Bardzo proszę o opinie osoby chodzące na terapię czy jest jakaś różnica?
      > Lepiej stacjonarnie?
      >
      > Bylam na 2 wizytach u psychologa/psychiarty u siebie w mieście. Wizyta polegała
      > na wypisaniu recepty. Czuję ogromny niedosyt. Muszę z kimś porozmawiać.
      >
      > Znalazłam na znany lepakrz kilkoro psychoterapeutów z dobrymi opiniami jednak b
      > ardzo daleko (300, 400km). Mogę natomiast umówić się na wizytę online ale nie w
      > iem czy warto?? Wizyta mogłaby się odbyć nawet już w przyszłym tygodniu.
      >
      > Proszę o rady.
      > I czy psychoterapia to nie wywalenie kasy w błoto?

To nie musi tyle kosztować co piszecie. Ja płacę psycholog 60zl za spotkanie online na kamerce 50-60min. Babka mi pasuje, jest "normalna" i bardzo mi pomogła. Problem rozwiązalysmy w około pół roku spotkań raz w tygodniu a wcześniej próbowałam z różnymi napompowanymi w gabinetach, płaciłam po 120-150/h i to była kpina, tylko niesmak mi pozostawał.
      Z tą raz na jakiś czas lubię pogadać, jak mi nerwy puszczają, dla podtrzymania efektów. 60 zł to normalne pieniądze, tyle można zapłacić, bo te stawki to kosmos
      • szara.myszka.555 Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 07.02.22, 14:23
        Nie wierzę że znalazłaś terapeutę za 60 zlotych, to musi być ktoś z łapanki, bez uprawnień.
        • poznanianka_w Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 07.02.22, 14:40
          szara.myszka.555 napisał(a):

> Nie wierzę że znalazłaś terapeutę za 60 zlotych, to musi być ktoś z łapanki, be
          > z uprawnień.
          Jest psychologiem, magistrem, widziałam dyplom wink poleciła mi ją znajoma na grupie na FB
          • joszka30 Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 07.02.22, 14:45
            Jaki dyplom? Mgr psychologii? Czy certyfikat psychoterapeuty?
            • poznanianka_w Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 07.02.22, 14:50
              joszka30 napisała:

> Jaki dyplom? Mgr psychologii? Czy certyfikat psychoterapeuty?
              Tak jak napisałam - dyplom magistra psychologii
              • joszka30 Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 07.02.22, 15:05
                Czyli osoba bez uprawnień. To i cena nie dziwi
                • poznanianka_w Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 07.02.22, 15:18
                  joszka30 napisała:

> Czyli osoba bez uprawnień. To i cena nie dziwi
                  No nie jest psychoterapeutą. Mówiła mi to od początku, ale uznała że może ze mną pracować zadaniowo (problem- rozwiązanie). Ma chyba terapeutę uzależnień i jakieś kursy itp.
                  Mi praca nad sobą pod jej okiem pomogła w każdym razie.
                  A to jakoś inaczej powinno być?
      • extereso Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 07.02.22, 14:36
        Nick nowy, treść niewiarygodna, szkoda sobie tym gitarę zawracać.
        • poznanianka_w Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 07.02.22, 14:42
          extereso napisała:

> Nick nowy, treść niewiarygodna, szkoda sobie tym gitarę zawracać.
          ???
          • taniarada Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 07.02.22, 14:58
            Myślałem że Mc wróciła .Nie musisz się przejmować .Ematki bywają czasami okrutne .Same mają niektóre parę nicków i zmieniają je czasami jak chcą popoświntuszyć .😊Ceny jak ceny . Nie widzę w tym nic zdrożnego ,że tanio.Bo tanio nie jest. Tu jest link i nie przejmuj się nie warto . www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://kb.pl/porady/cennik-wizyt-u-psychologa-zobacz-aktualne-ceny-uslug/&ved=2ahUKEwiV6dbq3e31AhWjlosKHbCkA9EQFnoECDoQAQ&usg=AOvVaw2E382eQnG00GD3Mr0CtTdx
            • poznanianka_w Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 07.02.22, 15:10
              taniarada napisał:

> Myślałem że Mc wróciła .Nie musisz się przejmować .Ematki bywają czasami okrutne .Same mają niektóre parę nicków i zmieniają je czasami jak chcą popoświntuszyć .😊Ceny jak ceny . Nie widzę w tym nic zdrożnego ,że tanio.Bo tanio nie jest. Tu jest link i nie przejmuj się nie warto . www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://kb.pl/porady/cennik-wizyt-u-psychologa-zobacz-aktualne-ceny-uslug/&ved=2ahUKEwiV6dbq3e31AhWjlosKHbCkA9EQFnoECDoQAQ&usg=AOvVaw2E382eQnG00GD3Mr0CtTdx
              >
              Nie za bardzo rozumiem o co chodzi
              Napisałam tu bo piszecie o psychologach itd. a sama miałam kiedyś taki dylemat, czy online w ogóle warto. Szukałam info na FB i tam mi polecili kobietę która mi pomogla i tyle. Nie mam żadnych zaburzeń psychicznych, nie układało mi się w relacji, byłam nerwowa, wybuchowa. Pracowalysmy nad tym, dawała mi zadania, ja robiłam notatki itp. Tłumaczyła mi mechanizmy moich reakcji. Konkretnie, rzeczowo, bez rozwlekania w czasie. Pewnie każdy potrzebuje czegoś innego. Mi to pasowało. I przede wszystkim pomogło. A chyba taki jest cel
              • taniarada Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 07.02.22, 15:48
                Jasne nie musisz wszystkiego wiedzieć bo nie o to chodzi .Chodzi by służyć radą i pomocą .Nie wszyscy się do tego nadają .Czasy teraz ciężkie ludzie nie wytrzymują izolacji, zamknięcia .Związki też padają normalne .Bo ktoś ma inne wyobrażenie o o życiu ,marzenia .A tu zonk jest inaczej .Czasami miłe słowo warte niż wszystkie pieniądze świata .Jeśli pomogło to chwalić człowieka .Trzymaj się .W życiu najważniejsze to chwile.
                • poznanianka_w Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 07.02.22, 16:36
                  taniarada napisał:

> Jasne nie musisz wszystkiego wiedzieć bo nie o to chodzi .Chodzi by służyć radą
                  > i pomocą .Nie wszyscy się do tego nadają .Czasy teraz ciężkie ludzie nie wytrz
                  > ymują izolacji, zamknięcia .Związki też padają normalne .Bo ktoś ma inne wyobra
                  > żenie o o życiu ,marzenia .A tu zonk jest inaczej .Czasami miłe słowo warte ni
                  > ż wszystkie pieniądze świata .Jeśli pomogło to chwalić człowieka .Trzymaj się
                  > .W życiu najważniejsze to chwile.
                  >
                  Gdzieś kiedyś czytałam (chyba Charaktery?) że statystycznie chyba po 2 latach regularnych spotkań z zaufanym przyjacielem z którym rozmawia się o swoich problemach jest podobny efekt jak po spotkaniach z terapeuta. Nie jest to zbytnią reklama dla psychoterapii wink ale jakimiś badaniami tak niby wykazali.
                  Pewnie inaczej jest jeśli ktoś ma jakieś głębsze zaburzenia itp.
                  Chociaż jak ja chodziłam do paru terapeutów, miałam wrażenie, że to będzie trwało latami. Tylko mówiłam i wcale mi to nie służyło, bo jestem trochę nadpobudliwa i czasem się zapętlam w mówieniu czy myślach. Miałam wrażenie że będę tam chodzić, gadać, wymyślać problemy, szukać drugiego dna we wszystkim, a u mnie to było proste. Wystarczyło zacząć inaczej się zachowywać w danych sytuacjach. I jak to zrozumiałam to problemy same zniknęły bez konieczności robienia wiwisekcji rodziny 3 pokolenia wstecz.
                  Każdemu życzę, żeby znalazł kogoś kto mu pomoże. Choćby przychylnego sprzedawcę w sklepie albo sąsiada. I żeby wasi, nasi terapeuci byli na naszą kieszeń. (Słaby jest dla mnie argument że musi to dużo kosztowac, bo inaczej nie będzie motywacji - jak mam do wyboru zapłacić specjaliscie albo np. kupić dziecku leki....absurd...wtedy taka terapia jest tylko dodatkowym źródłem stresu)
                  Pozdrawiam ciepło
                  • lumeria Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 07.02.22, 16:45
                    >Każdemu życzę, żeby znalazł kogoś kto mu pomoże. Choćby przychylnego sprzedawcę w sklepie albo sąsiada.

Serio myślisz, ze sprzedawca w sklepie czy sąsiad jest w stanie pomóc człowiekowi, który potrzebuje terapii???

Albo ze każdy ma na podorędziu przychylnego przyjaciela, z którym będzie przez dwa lata wałkował swoje problemy?
                    • poznanianka_w Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 07.02.22, 16:51
                      lumeria napisała:

> >Każdemu życzę, żeby znalazł kogoś kto mu pomoże. Choćby przychylnego sprze
                      > dawcę w sklepie albo sąsiada.
                      >
                      > Serio myślisz, ze sprzedawca w sklepie czy sąsiad jest w stanie pomóc człowieko
                      > wi, który potrzebuje terapii???
                      >
                      > Albo ze każdy ma na podorędziu przychylnego przyjaciela, z którym będzie przez
                      > dwa lata wałkował swoje problemy?
                      Nie, nie myślę. Tego sobie i wam życzę. Żeby ktoś taki się znalazł. A czy to realne to inna sprawa. Dywaguję sobie tylko. Bez urazy bo nie miałam na celu nikogo zdenerwować.

• poznanianka_w Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 07.02.22, 17:04
                      lumeria napisała:

> >Każdemu życzę, żeby znalazł kogoś kto mu pomoże. Choćby przychylnego sprze
                      > dawcę w sklepie albo sąsiada.
                      >
                      > Serio myślisz, ze sprzedawca w sklepie czy sąsiad jest w stanie pomóc człowieko
                      > wi, który potrzebuje terapii???
                      >
                      Btw - kiedyś miałam mega kryzys, miałam myśli.. ostateczne. Pomogl mi ktoś, kto nawet nie wiedział, że to zrobił. A tym bardziej nie wiedział w jakim byłam stanie, że nad przepaścią. Jak to zrobił? Zatrzymał się, zagadnął, porozmawiał o dupie maryni, zażartował coś o ptakach, pamiętam że spojrzałam w niebo i moje myśli poszybowały w innym kierunku. I jutro zaczęło mieć sens.
                      Więc tak, uważam, że komuś kto potrzebuje terapii (pomocy w sferze życia psychicznego) może skutecznie pomoc przypadkowa osoba. Wiadomo że wiele różnych warunków musi być spełnionych, ale podstawowym zawsze jest przychylność i chęć poświęcenia czasu. Tak sądzę.
                      Broń boże nie zachęcam do rezygnowania z terapii czy zastępowania jej wizytami u sąsiada. Dla jasności
                      • taniarada Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 07.02.22, 17:52
                        poznanianka_w napisała:

> lumeria napisała:
                        >
                        > > >Każdemu życzę, żeby znalazł kogoś kto mu pomoże. Choćby przychylnego
                        > sprze
                        > > dawcę w sklepie albo sąsiada.
                        > >
                        > > Serio myślisz, ze sprzedawca w sklepie czy sąsiad jest w stanie pomóc czł
                        > owieko
                        > > wi, który potrzebuje terapii???
                        > >
                        > Btw - kiedyś miałam mega kryzys, miałam myśli.. ostateczne. Pomogl mi ktoś, kto
                        > nawet nie wiedział, że to zrobił. A tym bardziej nie wiedział w jakim byłam st
                        > anie, że nad przepaścią. Jak to zrobił? Zatrzymał się, zagadnął, porozmawiał o
                        > dupie maryni, zażartował coś o ptakach, pamiętam że spojrzałam w niebo i moje m
                        > yśli poszybowały w innym kierunku. I jutro zaczęło mieć sens.
                        > Więc tak, uważam, że komuś kto potrzebuje terapii (pomocy w sferze życia psychi
                        > cznego) może skutecznie pomoc przypadkowa osoba. Wiadomo że wiele różnych warun
                        > ków musi być spełnionych, ale podstawowym zawsze jest przychylność i chęć poświ
                        > ęcenia czasu. Tak sądzę.
                        > Broń boże nie zachęcam do rezygnowania z terapii czy zastępowania jej wizytami
                        > u sąsiada. Dla jasności

Jak wyżej .W dobie covida ciężko żyć .Bo skąd wiedzieć co komu w duszy gra .Dobre słowo ,uśmiech więcej znaczy niż byśmy się tego spodziewali .Nie będę już się powtarzał bo gadam to od paru sezonów .Trzymaj się i nie daj się .
            • mc.dongs Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 07.02.22, 15:48
              Jestem obecna 😉
              • lumeria Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 07.02.22, 16:33
                Co tam u Ciebie słychać? Na jaka formę się zdecydowałaś i jak idzie terapia? smile
                • mc.dongs Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 07.02.22, 16:39
                  Jeżdżę do gabinetu osobiście raz w tygodniu.
                  Od 2 dni mam mega doła. Wręcz masakra, męczy mnie że tak się dałam żeby ktoś mnie traktował bez szacunku, jest mi smutno że ktoś komu zaufałam tak ze mną postępował. Nie radzę sobie z tym
                  • taniarada Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 07.02.22, 17:45
                    Chwała Bogu i jego trójcy.Czułem Twoją obecność .Coś mi ostatnio za bardzo komp parował .😊
    • 1ggg1 Re: Psychoterapia online czy w gabinecie? 05.03.22, 22:47
      Czy ktoś korzystał z psychoterapii online przez minimum 6 miesięcy?
      Jezeli tak, byłabym wdzięczna za wypełnienie kwestionariusza do badania, które potrzebuję do pracy magisterskiej. Wypełnienie zajmie do 10'. Byłabym wdzieczna.
      link do badania:forms.gle/sgV8WQxmfRUjFAcK8

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka