Dodaj do ulubionych

Ach, jaka piękna jest nasza stolica!

18.05.21, 08:49
Słuchajcie, jeździłem wczoraj po Warszawie. Po jej południowych rubieżach: Ursynów. Jaka piękna jest nasza stolica!

Ładne nowe ulice, ładne nowe domy, ładnie w rządku ustawione, zieleń, kwietne łąki, przy starszych blokach na dole restauracyjki, ludzie biegający koło ulic. Piękne arterie jak ul. Puławska.
Majowo ciepło. No i po samochodach nowych i dużych widać tę warszawską zamożność mieszkańców.
Jasne kolory zatopione w zieleni.
Jest pięknie w Warszawie!

Mimo wszystki liczę, że dokończy GDDKiA ten tunel pod Ursynowem i następnym razem Warszawę przejadę już bezkolizyjnie! big_grin
Obserwuj wątek
    • aqua48 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 08:59
      Sorry, przepraszam wszystkich zakochanych w niej mieszkańców, ale dla mnie Warszawa jest brzydka. Rodzaj rozbudowanej na większej przestrzeni i rozwleczonej PRL-owskiej Nowej Huty (tyle że bez tego zamysłu architektonicznego) z powtykanymi gdzie bądź nowoczesnymi wieżowcami. Nie lubię tego miasta i już chyba nigdy nie polubię.
      • gorgonzola.novara Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 09:05
        Ja ją lubię, bo ma fajną energię i wschodni charakter. Bardzo różni się od zachodnich miast: Poznań, Wrocław.
        • aqua48 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 09:15
          gorgonzola.novara napisał:

> Ja ją lubię, bo ma fajną energię i wschodni charakter. Bardzo różni się od zach
          > odnich miast: Poznań, Wrocław.

Dla mnie wschodni charakter i fajną energię ma Lwów. A Wrocław jest ładniejszy i ciekawszy choć wieczór we Wrocławiu to opustoszałe ulice, podobnie jest np. w Lublinie..
          • triismegistos Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 09:19
            Wieczór we Wrocławiu to opustoszałe ulice? 😮
            • aqua48 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 09:21
              triismegistos napisała:

> Wieczór we Wrocławiu to opustoszałe ulice? 😮

No takie mam wspomnienie sprzed trzech lat.. Godzina 23.00 i pustki..

• pitupitt Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 09:37
                To bardzo dawno temu to musiało być.
              • triismegistos Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 10:03
                Wow, trzeba było skorzystać w totka zagrać 😁
            • faustine Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 10:24
              ło matko, też jestem zdziwiona. Nawet jak był marcowy lokdałn, to rynek i okolice były pełne ludzi, zarówno w ciągu dnia jak i wieczorem. I to w tygodniu. Kocham Wrocław smile
              • egzorcystka123 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 20:12
                no nie do konca , pracuję w samiusieńkim srodku Wrocławia i Rynek widze codziennie z okna przez 8 godzin

w okresie lockdownu Rynek przez cały dzien swiecił pustką , a jak mialo byc inaczej skoro tam głównie knajpy ( zamknięte praktycznie do wczoraj) , wiekszosc isntytucji pracowąła zdalnie i hybrydowo , turystow zero , najem krótkoteminowy stanął to i nie mial kto sie pętac po Rynku, studenci zdalnie więc pod gmachem Uniwerku i wydziałami pusto

no jakby zaraza smile

to bylo bardzo dziwne wychodzic o 16.00 z biura o przechodzic w kompletnej ciszy przez niemal wymarły Rynek m az nieswojo było

z tym ze ponoć rozne kluby noce pracowały cały czas wiec mozliwe ze wieczorem bylo troche wiecej ludzi ale tak naprawde życie wraca na Rynek dopiero teraz , bo wlasnie stawiają Jarmark Świetojański
          • czerwonylucjan Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 12:08
            W Lublinie? Pelnym studentow? Chyba w czasie pandemii tam bylas?
            • lot_w_kosmos Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 20.05.21, 15:22
              Lublin koło którego mieszkam jedt okrrrrrropny!
              • bywalec.hoteli [...] 20.05.21, 17:48
                Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • bywalec.hoteli [...] 22.05.21, 23:40
          • potworia116 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 30.06.21, 12:38
            Lwów jest klasycznym galicyjskim miastem w modelu austro-węgierskim. Z Kijowem ci się chyba pomyliło.
            • gorgonzola.novara Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 30.06.21, 18:45
              Lwów to w sumie prawie Małopolska?
        • heca7 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 09:15
          A czym przejawia się ten wschodni charakter? Z ciekawości pytam.
          • aqua48 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 09:20
            heca7 napisała:

> A czym przejawia się ten wschodni charakter? Z ciekawości pytam.

Na przykład dla mnie kulinariami, tymi wschodnimi przesłodkimi łakociami.

• leosia-wspaniala Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 21:46
              >Na przykład dla mnie kulinariami, tymi wschodnimi przesłodkimi łakociami.

Eeee...? On chyba ma na myśli Wchód jako Wschodnią Europę, nie Turcję. Swoją drogą, w Warszawie są jakieś inne słodkości niż w Gdańsku czy Wrocławiu?
              • angazetka Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 21:50
                Pańska skórka!
                • heca7 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 19.05.21, 06:16
                  Ale pańską skórkę je się właściwe tylko pod cmentarzem w święto zmarłych. I nie wszyscy to robią.
              • aqua48 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 19.05.21, 21:29
                leosia-wspaniala napisał(a):

> w Warszawie są jakieś inne słodkości niż w Gdańsku czy Wrocławiu?

Nie mam pojęcia. Nie mieszkam ani w Warszawie ani w Gdańsku czy Wrocławiu.
          • gorgonzola.novara Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 09:43
            heca7 napisała:

Tym, że macie masę przybyszów z Lubeslszczyzny, Podlasia Lubelskiego, Podlasia, Mazur - czyli terenów wschodnich.
            To nadaje miastu wschodni charakter. Poza tym był to przecież zabór rosyjski.
            • stavros2002 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 11:46
              Znaczy się, na emeryturze nadajesz Poznaniowi wschodni charakter, Szymuś ?
            • heca7 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 12:00
              gorgonzola.novara napisał:

> heca7 napisała:
              >
              > > A czym przejawia się ten wschodni charakter? Z ciekawości pytam.
              > Tym, że macie masę przybyszów z Lubeslszczyzny, Podlasia Lubelskiego, Podlasia,
              > Mazur - czyli terenów wschodnich.
              > To nadaje miastu wschodni charakter. Poza tym był to przecież zabór rosyjski.

Ale nadal chcę wiedzieć w jaki sposób to się przejawia? Bo to, że w Warszawie są przyjezdni z Lublina i Podlasia to można się dowiedzieć nigdy nie będąc w stolicy. Ja pytam o "naoczne" dowody.
              • stavros2002 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 12:02
                Szymuś spotkał kolegę z technikum, stąd wie, że Warszawa jest wschodnia smile
              • gorgonzola.novara Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 12:06
                choćby akcent
                • stavros2002 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 12:09
                  Akcent z Ryk?
                • angazetka Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 14:15
                  To prawda, w Żabkach dużo Ukrainców pracuje.
              • gorgonzola.novara Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 12:18
                Też np. Pałac Kultury jest kopią z analoicznych 7 bodaj obiektów z Moskwy (choć wcześniej zerżniętych z Nowego Jorku). Sądzę, że urbanistyka jest także wschodnia.
                Zobacz np. Poznań, Wrocław, Kraków mają centralne rynki będące tętniącym sercem miasta, Warszawa i Lublin nie mają takich. No Warszawa ma rynek starego miasta i nowego miasta ale nie jest to nijak centralnym rynkiem jak w w/w miastach.
                Tętniącym centrum Warszawy są arterie i skrzyżowania dookoła Dworca Centralnego i Pekinu.
                Aleje Jerozolimskie, Marszałkowska i Jana Pawła II.
                Do dzisiaj sklepy i punkty usługowe z wystawkami w witrynach sklepowych na parterze. Praga z wielką cerkwią i różnymi zakapiorskimi uliczkami (choć lubię Pragę i nieraz chodziłem tam o różnych porach dnia i nocy). Wielkie Parki a la ZSRR typu Pola Mokotowskie itp.

Warszawa jest mieszaniną centralności, wielkiego świata i właśnie wschodniego miasta.
                • czerwonylucjan Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 21:28
                  Na rynku w Lublinie nie tetni zycie? Lol.
                • leosia-wspaniala Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 21:43
                  >Zobacz np. Poznań, Wrocław, Kraków mają centralne rynki będące tętniącym sercem miasta, Warszawa i Lublin nie mają takich.

A byłeś kiedyś na rynku w Londynie...?

• gorgonzola.novara Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 12:21
                odpisałem niżej
                • gorgonzola.novara Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 12:21
                  znaczy wyżej smile
                  • stavros2002 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 12:23
                    Szymuś nawet na auto moto już robisz za dzbana smile Twój wąsaty wujek z Teksasu ma z ciebie polewkę big_grin

"Na nieszczęście natomiast mamy tu co najmniej jednego namolnego frustrata, który zalewa nas gnojem z kompletnie nieinteresującego nas forum."

" jednej strony smiech bierze co on z siebie nie robi....niedlugo sie okaze ze z klozetu wyjdzie."

"Ale ze egrazyny - jak sam zreszta twierdzil, nie sa az takie glupie to go "wymacaly" i dalej bedzie uzywany jak scierka w kuchni ktora sie czasami przydaje ale zwykle sie ja kopie pod stolek a ta jakos zawsze wylazi i sie plata pod nogami."
            • leosia-wspaniala Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 21:48
              >Tym, że macie masę przybyszów z Lubeslszczyzny, Podlasia Lubelskiego, Podlasia, Mazur - czyli terenów wschodnich.
              To nadaje miastu wschodni charakter.

Czyli Berlin ma charakter turecki, Londyn polski a Paryż algierski? Oj bywalec, bywalec. Wysnuć coś z dudy umiesz, ale argumentować już nie. Idąc tym tokiem myślenia, skoro do Poznania przyjeżdżają ludzie z wsi i miasteczek, Poznań jest wsiowo-małomiasteczkowy.
              • bywalec.hoteli [...] 18.05.21, 22:03
                • angazetka Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 22:37
                  Większość warszawiaków to pochodzi z... Warszawy jednak. Chyba że im sprawdzasz rodowód do czwartego pokolenia wink
                  • bywalec.hoteli [...] 19.05.21, 20:52
                    • heca7 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 19.05.21, 21:06
                      bywalec.hoteli napisał:

> do którego pokolenia? ilu warszawiaków przeżyło wojnę?

Cała moja rodzina oprócz dwóch osób (obie rozstrzelane, jedna po łapance 16 lat a druga w konspiracji).

Naprawdę jak jeszcze raz przeczytam tą bzdurę, że wszystkich warszawiaków wybito w Powstaniu to zacznę gryźć uncertain Moja matka urodziła się w Warszawie na dwa dni przed Dniem Zwycięstwa!
                      • bywalec.hoteli [...] 19.05.21, 22:50
            • ichi51e Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 22:15
              Najwiecej w Wwie jest przyjezdnych z Lodzi... Radom i Lublin 2 i 3 miejsce...
          • swinka-morska Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 30.06.21, 09:39
            heca7 napisała:

>

Też mnie to intryguje...
            Jedyne (dość historyczne) przykłady jakie przychodzą mi do głowy to część nagrobków na Powązkach pisanych cyrylicą, stare kafelki w Hipotece gdzie Opoczno było też pisane cyrylicą. Zadna z tych rzeczy nie wpływa na obecny charakter miasta. Poza tym trudno coś innego konkretnego przytoczyć.
        • morekac Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 20.05.21, 07:03
          Zwłaszcza jak się jedzie jakimiś obrzeżami czyli nieistniejącym POWem... To akurat nie jest jakiś powalający urodowo fragment Warszawy...
          • bywalec.hoteli [...] 20.05.21, 15:08
          • gorgonzola.novara Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 25.05.21, 00:25
            morekac napisała:

> Zwłaszcza jak się jedzie jakimiś obrzeżami czyli nieistniejącym POWem... To aku
            > rat nie jest jakiś powalający urodowo fragment Warszawy...

Tam było ładnie smile
            • morekac Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 25.05.21, 06:44
              Nie wiem, w którym miejscu.😁
              Ale może te piękności mi już spowszedniały.
      • pitupitt Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 09:35
        No niestety ale muszę się podpisać. Zawsze jak tu jestem, a jestem średnio co pół roku, to odliczam czas do wyjazdu.
      • milupaa Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 10:01
        Brzydka do jest Łódź. Nie znasz Warszawy, jest duża i są miejsca super, z klimatem, ładne, a są też brzydkie, jak wszędzie. Ja lubię prawobrzeżna Warszawę z całym tutejszym klimatem.
        • maga34 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 12:32
          Łódź nie jest brzydka, miejscami jest wręcz piękna, klimatyczna i jedyna w swoim rodzaju smile
          • ichi51e Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 12:44
            no to dokładnie jak Warszawa wink
          • milupaa Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 19.05.21, 01:21
            Tak, na Piotrkowskiej, tylko i wyłącznie 😁 Studiowałam w Łodzi.
      • leosia-wspaniala Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 21:40
        Nową Hutę to ty szanuj!
      • igge Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 25.05.21, 06:53
        Jest duża i można znaleźć swoje ulubione okolice. Muzea. Galerie. Ukochane tereny leśno- zielone zmilczę bo tam mieszkam, ale są liczne miejskie zakątki jak okolice BUWu, uniwersytetu, które naprawdę lubię.
    • primula.alpicola Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 09:04
      To ile miałeś tych kolizji, bywalcu?
    • silenta Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 09:07
      Nie zesraj się z tego zachwytu Bywalcu.
    • thank_you Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 09:12
      Nie dokończy, nie zalezy im na bezkolizyjnej jeździe mieszkańców.

• mikams75 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 09:39
      akurat Pulawska to piekna nie jest
      • taki-sobie-nick Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 23:22
        Wiesz, czym innym jest pisanie "Puławska piękna nie jest", bo o tym możemy podyskutować, a czym innym obłudne zachwyty, jaki mamy wschodni charakter, czyli pogarda udająca pochwałę.
        • gorgonzola.novara Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 19.05.21, 00:24
          Nicku doszukujesz się jakiś złych rzeczy tam gdzie ich nie ma! Masz jakąś obsesję?
        • taki-sobie-nick Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 19.05.21, 00:49
          Autor niech spada do siebie liczyć krasnoludki.

Albo wąchać wiosenny kwiat pyry.
    • bulzemba Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 10:09
      Gadaj ile płacą za taką propagandę sukcesu?
      • primula.alpicola Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 10:20
        On chce wywołać jatkę. Niby pochwalił, ale jednak nie... takie wschodnie, nie to co Poznań.
        • gorgonzola.novara Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 11:39
          Nieprawda. Lubię Warszawę. Na stopach przemierzyłem sporo kilometrów po niej i widziałem znacznie więcej niż standardowy delegacjusz.
          • gorgonzola.novara Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 11:41
            np. Poznań ma 10% z Berlina a Warszawa ma 10% z Lublina. No i 1 bardzo ważny obiekt z Moskwy.
            • stavros2002 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 11:47
              A Ryki ile mają z Karaczi?
              • gorgonzola.novara Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 11:53
                Niewiele. Więcej ma wspólnego Rzeszów z waginą, prawda Marku R?
                • stavros2002 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 12:01
                  Nie wiem co ma wspólnego Rzeszów z waginą, Szymuś, bo nie znam tego miasta, ale tobie sporo się kojarzy na tej emeryturze, ścianę nad łóżkiem w stróżówce wykleiłeś plakatami?

Napisz to jest się zachłysnąć wielkim miastem po młodości daleko od szosy?
                  • gorgonzola.novara Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 12:05
                    Nie ściemniaj Marek, zostałeś zdemaskowany na forum jak wkleiłeś ze swoim imieniem i nazwiskiem rysunek. Większość osób rozpoznaje twoje kolejne wcielenia już po 1 albo 2 zdaniach.
                    Co tam w Urzędzie Marszałkowskim? Może byś się zabrał do roboty, bo pracujesz za moje podatki.
                    • stavros2002 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 12:12
                      Szymuś demaskator? Tak tak jak twoje słynne zdjęcie z imieniem i nazwiskiem na googlach?

Ile wynoszą twoje emeryckie podatki, Szymuś?

Dwaj dalej, Szymuś, demaskuj dalej big_grin
                      • kalafiorowa.es Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 19.05.21, 21:11
                        Ojapierdole, walka kogucików na babskim forum 🤦
      • taki-sobie-nick Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 19.05.21, 00:51
        Za taką to w gębę można dostać, dobrze, że nie wychodził z samochodu.
    • mallard Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 10:13
      Matka wie, że ćpiesz?
    • daniela34 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 10:15
      www.youtube.com/watch?v=RRmHJ1kvpJY

Na prawo most, na lewo most...
    • sylwus34 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 12:03
      Kocham Warszawę miłością absolutną.❤️
      • ichi51e Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 12:46
        najlepsze to jest moje dziecko które już od lotniska ma nos przykelejony do szyby i totalnie wszystko jest w Wwie najlepsze na swiecie. Łącznie z mijanymi złomowiskami.... big_grinbig_grinbig_grin
    • srubokretka Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 12:20
      Kazde miasto i miescina robi takie wrazenie wiosna. Niech zyje wiosna!!
    • conena Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 12:23
      ortopedy szukaj, im szybciej tym lepiej i lecz nogi, bo na głowę już zdecydowanie za późno.
    • katriel Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 12:31
      > następnym razem Warszawę przejadę już bezkolizyjnie!

A tym razem przejechałeś kolizyjnie? Tak się gapiłeś dookoła na piękną stolicę, że nie zauważyłeś auta przed sobą? Jedno dobrze, że taki zagapiony to pewnie wolno jechałeś, więc może nie jesteście bardzo poobijani.
      • gorgonzola.novara Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 12:55
        Nie, bezkolizyjny przejazd w moim zamyśle oznaczał drogę szybkiego ruchu bez stawania na światłach i jazdy w terenie zabudowanym. Brakuje kilku km drogi ekspresowej S2 w tunelu pod Ursynowem.
        • stavros2002 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 13:14
          Brakuje big_grin
    • angazetka Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 14:18
      Owszem, Warszawa jest piękna, niezależnie od twoich heheszków.
    • potworia116 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 14:32
      Piękne arterie jak np. Puławska? Aha...
    • melikles [...] 18.05.21, 14:40
    • skat_0 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 17:21
      Też mi się podoba, a zdjęcie z wycieczki rowerowej 😀
      W Kopenhadze takich wieżowców brak 🤣
      • skat_0 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 17:21
        I tramwajów też brak
    • lalkaika Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 19:50
      Starter przeczytalam i wykrywam aironie.
      Pulawska az mnie zdziwilo ostatnio ,w zeszla wielkanoc przed covidem,wyglada jak melina ,niby <arteria< syf i mogila. Jestem ze sluzewca nad dolinka. Walbrzyska syfiasta chyba bardziej niz w latach 90.Aleja Lotnikow ..no comment. Moja Blacharska ,synonim obciachu w latach 80/90 wygladaga jak z istagrama. no prawie smile
      • gorgonzola.novara Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 22:34
        To nie była ironia tylko szklanka pochwał z nutką ironii czy żartu ze stolicy.
    • chabry.chabry Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 18.05.21, 22:42
      Aż zatęskniłam smile
    • milupaa Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 19.05.21, 01:28
      Brzydka ta Warszawa jak cholera..
    • lot_w_kosmos Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 20.05.21, 15:19
      Uwielbiam Warszawę.
      Kocham wprost.
      Z niczego się taknie cieszę jak z mieszkania które mi tam właśnie rośnie.
      Potem tylko wykończenie i sobie poczeka rok na syna aż pójdzie na studia.
      Ale już niebawem będziemy tam mieli metę b na teatry, spacery, muzea, zakupy, knajpy.
      Będziemy sobie chlonac stolicę.
      A mamy tam sporo znajomych i rodziny. Więc będzie jeszcze fajniej smile
    • bywalec.hoteli [...] 25.06.21, 00:47
    • troompka Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 25.06.21, 10:50
      chciałabym, ale nie umiem się tego piekna doszukać. Piekny dla mnie jest Kraków, Wrocław, Gdańsk ostatnio mocno wysforował Lublin, Zamość, ale W-wa nigdy takich uczuc nie wzbudzała, ani latem ani zimą (choć jak byłam w okolicach świąt BN to oświetlenie mocno podciągneło moje spojrzenie na stolicę).
      • bywalec.hoteli [...] 25.06.21, 12:40
        • troompka Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 25.06.21, 12:52
          a w Poznaniu to byłam ostatnio ze 100 lat temu smile
    • ajr27 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 26.06.21, 12:50
      Widziałaś Ursynów 40 lat temu? Ja się tu wychowałam- taksówkarze odmawiali kursów na wieś, w gliniastym błocie nikt nie chciał błądzić. Porosły rośliny, drzewa, to i ładnie o tej porze roku. Ale Warszawa nie jest ładnym miastem i stwierdzam to jako Warszawianka w 4 pokoleniu.
      • bywalec.hoteli [...] 26.06.21, 12:51
    • gorgonzola.novara Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 30.06.21, 09:20
      Orientujecie się czy ten tunel pod Ursynowem to już skończony? Czy cały czas w ciągu S2 trzeba wjeżdżać do Warszawy?
      • dorotakwiatkowska13 Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 30.06.21, 19:29
        Wydaje mi się, że jeszcze nie jest oddany do użytku.
        • morekac Re: Ach, jaka piękna jest nasza stolica! 30.06.21, 22:49
          Nie jest jeszcze oddany. Co gorsza przy zjeździe na Puławską jest zmiana organizacji ruchu i koszmarne korki.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka