Dodaj do ulubionych

szczepienie a zgon

18.05.21, 08:49
nie wiem czy byla to główna przyczyna, niemniej jednak starsza osoba po wzięciu 2 dawki zmarła. Bezposrednio po szczepieniu jakis drastycznych objawów nie było, może lekkie osłabienie, a 5 dni pózniej zgon. Czy takie przypadki należy gdzieś zgłaszać?
Obserwuj wątek
    • bei Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 08:59
      Nie mam pojęcia. Zapewne każdy przypadek jest inny. U znajomych zmarła jej krewna, miała ponad dziewięćdziesiąt lat, od tygodnia czuła się słaba, zmarła w dniu szczepienia, wieczorem. Znajoma nie mowila o tym, o innych procedurach, nikt niczego nie dochodził, nie dowodził. Czy możesz zapytać lekarza?
    • saszanasza Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 09:08
      Na pocieszenie napiszę, że liczba zgonów na covid z wczoraj to jedynie 55 osób (być może również starszych). Ot takie 54 osoby więcej, niedużo w sumie, ale oczywiście współczuję tej starszej pani która umarła po szczepieniu bo jej śmierć wydaje się być bardziej spektakularna od pozostałych, ktore umarły tylko od covidu.
          • saszanasza Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 09:16
            Rzeczywiście 11 zgonów. Patrzyłam na raport sprzed kilku dni. No to jeszcze lepsze wieści! Na covid umarło tylko 11 osób. Ciekawa jestm dnia w którym. na covid umrze tyle samo osób co po szczepieniu, co jednozancznie potwierdzi, że szczepionki zabijają bardziej niż sama choroba🙈
            • mum2004 Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 10:03
              Nie bierzesz pod uwagę grup ryzyka. W przypadku grup ryzyka sprawa jest jasna. Podaj mi dane ilu zmarło 16 i 17 latków bez chorób współistniejących? Powiem ci: przez ponad rok dokladnie 0.
              • saszanasza Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 10:30
                mum2004 napisała:

> Nie bierzesz pod uwagę grup ryzyka. W przypadku grup ryzyka sprawa jest jasna.
                > Podaj mi dane ilu zmarło 16 i 17 latków bez chorób współistniejących? Powiem c
                > i: przez ponad rok dokladnie 0.

Ależ oczywiście że nie bierze się pod uwagę grup ryzyka, tak samo w przypadku szczepień. Podaj mi dane ilu zmarło 16 i 17 latków w wyniku zakrzepu po szczepieniu? Równie głupie pytanie.
                Z powodu taka płuc umiera w Polsce ponad 50% osób po 50 roku życia, a w zasadzie po 65. Czy to oznacza, że przeciętny 18 latek powinien narażać swoje życie paląc papierochy, bo statystycznie ma szanse zachorować dopiero jako starzec?

onkologia.org.pl/nowotwory-zlosliwe-oplucnej-pluca-c33-34/
              • araceli Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 11:12
                mum2004 napisała:
                > Nie bierzesz pod uwagę grup ryzyka. W przypadku grup ryzyka sprawa jest jasna.
                > Podaj mi dane ilu zmarło 16 i 17 latków bez chorób współistniejących? Powiem c
                > i: przez ponad rok dokladnie 0.

Może zawęźmy jeszcze statystyki do pięknych i bogatych. Wszak brzydcy i biedni sami sobie winni...
      • gaia533 Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 15:35
        saszanasza napisała:

> Na pocieszenie napiszę, że liczba zgonów na covid z wczoraj to jedynie 55 osób
        > (być może również starszych). Ot takie 54 osoby więcej, niedużo w sumie, ale oc
        > zywiście współczuję tej starszej pani która umarła po szczepieniu bo jej śmierć
        > wydaje się być bardziej spektakularna od pozostałych, ktore umarły tylko od co
        > vidu.
        >

Ten sarkazm jest niesmaczny.
        • saszanasza Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 20:01
          gaia533 napisała:

> saszanasza napisała:
          >
          > > Na pocieszenie napiszę, że liczba zgonów na covid z wczoraj to jedynie 55
          > osób
          > > (być może również starszych). Ot takie 54 osoby więcej, niedużo w sumie,
          > ale oc
          > > zywiście współczuję tej starszej pani która umarła po szczepieniu bo jej
          > śmierć
          > > wydaje się być bardziej spektakularna od pozostałych, ktore umarły tylko
          > od co
          > > vidu.
          > >
          >
          > Ten sarkazm jest niesmaczny.

Ależ bardzo smaczny w kontekście wątków w którym śmierć jednej osoby po szczepieniu urasta do rangi tragedii narodowej podczas gdy na covid umiera kilkakrotnie więcej osób. Nad nimi nikt się nie pochyla ich nikt nie żałuje.
          • gaia533 Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 13:49
            Było kilka wątków w którym forumki pisały o śmierci swoich bliskich na covid.
            Na szczęście nikt nie był takim burakiem żeby się nabijać z tych zgonów i pisać o zgonach po szczepionce. A jeśli nawet były to szybko wpisy wylatywały. Szkoda że w drugą stronę to tak nie działa.
            • saszanasza Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 18:04
              gaia533 napisała:

> Było kilka wątków w którym forumki pisały o śmierci swoich bliskich na covid.
              > Na szczęście nikt nie był takim burakiem żeby się nabijać z tych zgonów i pisać
              > o zgonach po szczepionce. A jeśli nawet były to szybko wpisy wylatywały. Szkod
              > a że w drugą stronę to tak nie działa.

Tu nie chodzi o nabijanie się. Nikt się nie nabija ze zgonów, niemniej jednak rozdmuchiwanie zgonów po szczepieniu przy jednoczesnym nie przejmowaniu się innymi zgonami jest po prostu żenujące. Gdyby takie osoby naprawdę przejęły się zgonami po covidzie, byłyby pierwsze w kolejce do szczepienia.
              • gaia533 Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 18:40
                Jakie rozdmuchiwanie? Jest mowa o jednym konkretnym zgonie.
                Napisałabyś forumce która pisze o śmierci matki na covid: ej, ale po co to rozdmuchujesz i w ogóle się nie przejmujesz innymi zgonami? Żenujące.
                • saszanasza Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 23:29
                  gaia533 napisała:

> Napisałabyś forumce która pisze o śmierci matki na covid: ej, ale po co to rozd
                  > muchujesz i w ogóle się nie przejmujesz innymi zgonami? Żenujące.

Przede wszystkim autorce wątku nikt nie umarł. Odniosła się do obcej kobiety. Takich obcych kobiet są setki a może i nawet tysiące które umarły na covid a nie po szczepieniu, dlaczego o tym autorka wątku nie pisze?
                  • gaia533 Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 23:35
                    saszanasza napisała:

> gaia533 napisała:
                    >
                    > > Napisałabyś forumce która pisze o śmierci matki na covid: ej, ale po co t
                    > o rozd
                    > > muchujesz i w ogóle się nie przejmujesz innymi zgonami? Żenujące.
                    >
                    > Przede wszystkim autorce wątku nikt nie umarł. Odniosła się do obcej kobiety.

Skąd ty to wiesz?

T
                    > akich obcych kobiet są setki a może i nawet tysiące które umarły na covid a nie
                    > po szczepieniu, dlaczego o tym autorka wątku nie pisze?

A ty dlaczego się oglądasz na kogoś, sama możesz przecież założyć wątek o każdej obcej osobie która zmarła na covid.
        • iwoniaw Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 10:30
          chococaffe napisała:

> Lepiej na forum wink zwłaszcza jak się nie ma zaświadczenia

No fakt, forum wszystko przyjmie, a w prawdziwym zgłoszeniu zapewne trzeba podać nie tylko nr serii przyjętej szcepionki, ale nazwisko z istniejącym peselem znajdujące się w bazie itd. 😉
          • esperantza Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 10:59
            Do zgłoszenia nie potrzeba podawać szczegółowych danych osoby z nop. Wystarczy płeć, wiek, moga być dane dodatkowe typu waga, inne schorzenia i leki
            Zgłaszający musi podać swoje dane aby mozliwy był z nim kontakt.
      • zosia_1 Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 09:35
        Rozwalona głowa? czyli co wybuchła ta szczepionka w głowię robiąc w niej dziurę?
        bo jak nie to to można podciągnąć przypadek , że po szczepieniu następnego dnia facetowi rękę urwało, bo nieumiejętnie fajerwerki odpalał, ale wiedz dzień wcześniej był szczepiony przeciw COVID-19
        • mia_mia Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 10:11
          Mają prawo to zgłaszają, a oni dzielnie wpisują do tabelki, skoki ciśnienia u nadciśnieniowca, któremu i przed szczepiem zdarzały, pęknięty tętniak, poronienie kilka tygodni po szczepieniu, przecież wśród szczepionych dużo jest starszych ludzi to i zgony się zdarzają.
            • saszanasza Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 10:22
              mum2004 napisała:

> Bardzo ładnie opisałaś system zgonów na covid w grupie wiekowej seniorów.

Nieprawda. Zgon na covid to zgon na covid, realnie jest wirus w organiźmie, zgon po szczepieniu może być zgonem na cokolwiek innego i to można bardzo łatwo ustalić. Realnym zgonem po szczepieniu byłby zgon w wyniku wstrząsu anafilaktycznego.
              • alessa28 Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 15:34
                saszanasza napisała:

>
                > Nieprawda. Zgon na covid to zgon na covid, realnie jest wirus w organiźmie, zgo
                > n po szczepieniu może być zgonem na cokolwiek innego i to można bardzo łatwo us
                > talić. Realnym zgonem po szczepieniu byłby zgon w wyniku wstrząsu anafilaktyczn
                > ego.

Chora jesteś. Zgon na incydent zakrzepowo zatorowy ma bezpośredni związek ze szczepieniem. Tak samo powikłania neurologiczne, udar etc. To zdanie lekarzy. Wyguglaj sobie.
                Mądrzejsza jesteś od lekarzy!?
                Jakos dziwnie wybiórczo odnosisz się do medyków - ci , którzy pasują że swoją retoryka do twoich poglądów są cacy reszta be.
                >
                >
    • madami Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 09:46
      Tak, każde pogorszenie stanu zdrowia do 4 tygodni po szczepieniu łącznie ze zgonem definiuje się jako NOP. Powinno się zgłaszać by statystyki były prawdziwe i rzetelne.
      • araceli Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 09:51
        madami napisała:
        > Tak, każde pogorszenie stanu zdrowia do 4 tygodni po szczepieniu łącznie ze zgo
        > nem definiuje się jako NOP. Powinno się zgłaszać by statystyki były prawdziwe i
        > rzetelne.

Wypadek samochodowy 2 tygodnie po szczepieniu to NOP?
          • araceli Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 11:04
            esperantza napisała:
            > To zdarzenie niepożądane. Ale ponieważ mogło dojść np do zasłabniecia, które st
            > ało się przyczyną wypadku to takie sytuacje powinny być też uwzgledniane

Przedmówczyni twierdziła, że "definiuje się jako NOP". No więc nie definiuje się - zginąć w wypadku można będąc pasażerem i nie - to nie NOP big_grin
      • saszanasza Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 15:27
        madami napisała:

> Tak, każde pogorszenie stanu zdrowia do 4 tygodni po szczepieniu łącznie ze zgo
        > nem definiuje się jako NOP. Powinno się zgłaszać by statystyki były prawdziwe i
        > rzetelne.

Gdyby Zgon był NOPem to nie byłoby statystyk zgonów. Rozumiem jednak ze skoro statystyki zgonow z po szczepieniu sa dka antyszczepow nieprzychylne nalezalo wymyslic ze te kilka tysiecy NOPow to w rzeczywistości zgony zarejestrowane jako NOP😂😂
      • troompka Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 14:16
        jesli to do mnie to nie, nie wiem bardzo dobrze, zwłaszcza ze lekarz wypisujący karte zgonu zasugerował wręcz, aby tego nie robić, bo cytuję "po co ją mają kroić", a ja mam watpliwosci, ze moze jednak powinnam.
          • troompka Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 14:45
            nie interesuja mnie opowiesci forumowe-tak, zasugerował własnoustnie, argumentując "bo ją będą kroić", czyli rozumiem sekcja zwłok, ale przeciez na nią bliscy muszą zgode wyrazić więc obligatoryjne to raczej nie jest.
          • araceli Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 15:01
            chococaffe napisała:
            > Tobie zasugerował? To już chyba setna opowieśc internetowa o ty jak lekarze sug
            > erują, żeby nie zgłaszać nopów

Teraz zmiana śpiewki - wcześniej pytali 'czy możemy wpisać covida bo więcej płacą' tongue_out
      • troompka Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 14:13
        a co cie tak bardzo zaskoczyło ciekawa jestem. Masz tak duze doswaidczenie w takich sytuacjach? to sie podziel a nie krytykuj. Ja akurat po raz pierwszy mam do czynienia ze zgonem, który moze byc powiązany z przyjęciem leku/szczepionki itd....-dużo takich tematów zaliczyłas w swoim zyciu? Takie wszystkie mudre jestescie, że o empatii nie wspomne, ale to klasyka-powiem, że temat durny, wysmieje autorke i wtedy wyjdzie że jestem TAAAKA MADRA.
              • mia_mia Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 20:19
                Ja przeglądałam tą tabelę z nopami i tam są wpisy, że rodzina nie wyraziła zgody na sekcję. Nie potrafię się do tego ustosunkować, ale coś chyba jest na rzeczy.
                • chococaffe Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 20:27
                  To zależy od wielu czynników - np od tego czy śmierć nastąpiła w domu, czy jest podejrzenie udziału osób trzecich, czy był ktoś w domu itp itd - w wielu przypadkach decyduje prokurator. Także czy ktoś zgłosił jakiekolwiek podejrzenia.

Są też sytuacje kiedy rodzina nie wyraziła zgody bo wynik i tak nie miał dla nich znaczenia (np mój wujek - jego żonie było obojętne czy przy jego stanie najpierw wysiadły nerki czy serce czy inny narząd, skoro wszystko się powoli waliło). Nikt z lekarzy na nic nie nalegał , tylko pytali.
            • livia.kalina Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 22:39
              Jak umiera osoba w podeszłym wieku, z potencjalnie śmiertelnymi chorobami, bez śladów przemocy, to bardzo dogłębnie badać nie ma przecież potrzeby badać. wszak wszyscy jesteśmy śmiertelni i nie stanowi to tajemnicy. O okoliczności śmierci lekarz pyta najbliższych i wtedy można powiedzieć o szczepieniu, jak i wszystkich innych okolicznościach. Nie wiem, co to za sensacja.
    • skumbrie Re: szczepienie a zgon 18.05.21, 15:09
      Gdzie i jak zgłaszać niepożądane odczyny poszczepienne?
      Na początek przypomnijmy w skrócie, kto i w jaki sposób może zgłaszać w naszym kraju NOP-y po szczepieniu przeciw COVID-19:

lekarz po rozpoznaniu NOP u pacjenta zgłasza go do Państwowej Inspekcji Sanitarnej (PIS) drogą elektroniczną, za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl.
      każdy może zgłosić NOP do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL), poprzez specjalną stronę internetową: smz.ezdrowie.gov.pl.
      każdy może zgłosić NOP bezpośrednio do producenta szczepionki (podmiotu odpowiedzialnego), używając danych kontaktowych podanych na ulotce danej szczepionki.

Jeśli lekarz nie zgłosił, złóż na niego zwyczajnie skargę.
        • troompka Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 13:32
          no i......? spodziewasz sie ze na forum podam konkrety?
          nie rozumiem o co ci chodzi, niewiarygodna jestem? zamęt sieje? antyszczep?
          Nie-sama jestem po 1 dawce, syn niepełnoleptni zapisany (choc watpliwosci mnie ogarnely), osobiscie seniorkę dowiozłam na szczepienie, ale stało sie jak się stało. Nie mowie, że fajzer ją zabił, tylko w 5 dni z dobrze funkcjonującej starszej pani zrobił sie trup-w przypadku Twojej bliskiej osoby, nie miałabys jakiś rozkmin w tym temacie?
          • chococaffe Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 13:38
            Nie spodziewam sie, że podasz konkrety, tylko dziwię się, że jesteś jak dziecko we mgle.

Nie, ja nie miałabym rozkmin. Jeżeli miałabym podejrzenia, by to mnie zgłosiłabym NOPA, wnioskował o sekcję zwłok. Znalazłabym w necie ja to zrobic w 5 minut
            • troompka Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 14:19
              no ja wlasnie licząc na tak genialne umysły zadałam pytanie na forum, bo jak sama widzisz....jak dziecko we mgle, ale wazna jest róznorodność, takie byty jak ja tez maja jakis tam cel w swoim zyciu.
              A co do dziwienia sie-na forum jest tysiące wątków, w których mogłabym sie dziwić jak mozna tego nie wiedziec, nie wyszukac itd..., a jednak funkcjonuja i zapewne bierzesz w nich udział, natomiast tu należało mnie obśmiać, zdyskredytować i na koniec zdiagnozować nieporadność życiową.....brawo Ty!

Najblizsza rodzina sekcji zwłok się kategorycznie sprzeciwia i stąd głównie ta blokada przed zgłoszeniem. Ale zrobię to (przynajmniej spróbuje), by dane dotyczące szczepień były urealniane przez faktycznie zdarzające się przypadki.
        • gaia533 Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 13:46
          chococaffe napisała:

> NOPa można zgłosić samodzielnie. Tylko "niestety" w przeciwnieństwie do forum t
          > rzeba podać konkrety

Nie można samodzielnie (wiem że jest podana strona na ulotce, ale to nie działa), przez lekarza się zgłasza.
          • chococaffe Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 13:48
            Można

szczepienia.pzh.gov.pl/faq/jak-w-polsce-mozna-zglaszac-nop/

w ramach dobrowolnego systemu nadzoru NOP, każda osoba zainteresowana, w tym np. rodzic/opiekun dziecka, może zgłosić podejrzenie NOP bezpośrednio do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, gdzie są one gromadzone i analizowane w Departamencie Monitorowania Działań Niepożądanych tego Urzędu, a następnie przekazywane do europejskiej bazy danych tzw. EudraVigilance (European Union Drug Regulating Authorities Pharmacovigilance) nadzorowanej przez Europejską Agencję Leków (European Medicines Agency, EMA). Ten sposób zgłaszania NOP nie wymaga potwierdzenia przez pracownika służby zdrowia. Jest to system dobrowolny, co oznacza, że jeśli uznamy że po szczepieniu wystąpiły objawy, które wg nas wymagają zgłoszenia, możemy to zrobić. Zgłoszenia można dokonać za pomocą tradycyjnej poczty, faxem, emailem, telefonicznie czy też dzięki mobilnej aplikacji na smartfony Mobit Skaner. Na stronie internetowej URPLWMiPB dostępne są odpowiednie formularze zgłoszeniowe. Zgłoszenia o NOP zbierane w URPLWMi PB obejmują zgłoszenia: fachowych pracowników opieki medycznej, pacjentów/ opiekunów, stacji sanitarno-epidemiologicznych oraz podmiotów odpowiedzialnych. Zgłoszenie polega na wypełnieniu i odesłaniu formularza zgłoszeniowego umieszczonego na stronie internetowej urzędu.
                • gaia533 Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 15:08
                  Działałoby gdyby moje zgłoszenie było w tym zbiorczym raporcie o NOPach, albo gdyby chociaż ktoś się ze mną skontaktował. A od 3 miesięcy nie wydarzyło się ani jedno ani drugie.
                    • gaia533 Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 17:20
                      Nie. Po prostu żeby trafić do raportu NOP po szczepieniu na covida trzeba to zrobić przez lekarza albo przez sanepid (który wyjaśnia to z lekarzem).

Szczerze mówiąc nie chce mi się teraz dociekać co mam zrobić żeby mi ktoś wpisał tę gorączkę 40 stopni tam gdzie to powinno być zaznaczone. Sama zgłosiłam, lekarzowi mówiłam przy drugim szczepieniu ("paaani, każdy ma gorączkę, to żaden odczyn"). Gołębia nie będę wysyłać, aż tak mi nie zależy. Uważam że zrobiłam więcej niż by się komukolwiek chciało.
                      Tylko niech się później nie dziwią że ludzie nie ufają statystykom które głoszą że szczepienie wywołuje jakiekolwiek odczyny u promila szczepionych.
                      • chococaffe Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 17:25
                        Rozumiem, że podwyższona temperaturę zgłaszałaś? I nie zauważyłas tego w ogólnym rejestrze NOPów. OK

aż tak mi nie zależy.

Rozumiem, też bym nie walczyła o NOPa, kóry i tak jest powszechnie znany

• gaia533 Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 17:35
                          No taki niby znany, ale jednocześnie oficjalne statystyki pokazują że dotyka w porywach do 3% zaszczepionych. a ci ci twierdzą że się źle czuli to jacyś przewrażliwieni.
                            • gaia533 Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 18:46
                              O co mnie konkretnie pytasz?
                              Tak, zgłosiłam swój nop, zostałam olana. Jak myślisz, czy w związku z tym liczba 8662 zgłoszonych NOPów (w tym zaczerwienienie, ból, gorączka, ale też poważniejsze rzeczy: zakrzepy i zgony) na 16 mln. szczepień jest:

a) zawyżona
                              b) zaniżona

Bo tą liczbą posługują się ludzie którzy zachęcają do szczepień: w Polsce po szczepieniu 0,05% osób odczuwa COKOLWIEK.
                          • saszanasza Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 22:04
                            gaia533 napisała:

> No taki niby znany, ale jednocześnie oficjalne statystyki pokazują że dotyka w
                            > porywach do 3% zaszczepionych. a ci ci twierdzą że się źle czuli to jacyś przew
                            > rażliwieni.

Ale to w sumie nieistotne ile dotyka w porywach. Nawet jeśli tych nopów z bólem głowy jest 3xwiecej to i tak na ulotce masz, że to NOP występujący bardzo często, więc chyba średnio inteligentny człowiek może z takiej ulotki odczytać „Bardzo często=może się mi przytrafić”.
                            Naprawdę 3% czy 10% i tak nic zwykłemu Kowalskiemu nie mówi.
                            • gaia533 Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 23:12
                              Istotne o ile się czyta całą dyskusję, która zaczyna się od tego przypomnę: nopa można zgłaszać samodzielnie.
                              No więc ja twierdzę tylko że zgłasza się przez lekarza (i to skłonnego przyjąć takie zgłoszenie). A czy rzetelne zbieranie jest komukolwiek potrzebne to już trochę inna dyskusja. Ja uważam że potrzebne, w zasadzie nie widzę innego sensu istnienia tego katalogu odczynów niż rzetelne zbieranie danych.
                              • saszanasza Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 23:22
                                gaia533 napisała:

> Istotne o ile się czyta całą dyskusję, która zaczyna się od tego przypomnę: nop
                                > a można zgłaszać samodzielnie.
                                > No więc ja twierdzę tylko że zgłasza się przez lekarza (i to skłonnego przyjąć
                                > takie zgłoszenie). A czy rzetelne zbieranie jest komukolwiek potrzebne to już t
                                > rochę inna dyskusja. Ja uważam że potrzebne, w zasadzie nie widzę innego sensu
                                > istnienia tego katalogu odczynów niż rzetelne zbieranie danych.

No nie do końca jest to rzetelne zbieranie danych, bo ludzie potrafią mieć tak absurdalne nopy (typu opryszczka, jęczmień🤦‍♀️), że naprawdę nie wiadomo jak to skomentować.
                                  • saszanasza Re: szczepienie a zgon 20.05.21, 09:54
                                    gaia533 napisała:

> No to pokaż mi jeden zgłoszony nop w postaci jęczmienia.

No nie pokażę. Poszperaj sobie w wątku, to był chyba o umieraniu z powodu astry. To ematka miała takiego nopa.
                                    • saszanasza Re: szczepienie a zgon 20.05.21, 09:56
                                      saszanasza napisała:

> gaia533 napisała:
                                      >
                                      > > No to pokaż mi jeden zgłoszony nop w postaci jęczmienia.
                                      >
                                      >
                                      > No nie pokażę. Poszperaj sobie w wątku, to był chyba o umieraniu z powodu astry
                                      > . To ematka miała takiego nopa.
                                      >

I pozwól, że napiszę że nie bedę już z toba dyskutowała na tematy związane z covidem, ponieważ wygaszam osoby nierokujące i naprawdę nie chcę już czytać powielanych przez nie bzdur. Tak więc….bez odbioru.
                                      • alessa28 Re: szczepienie a zgon 20.05.21, 11:34
                                        saszanasza napisała:

> >
                                        > >
                                        > > No nie pokażę. Poszperaj sobie w wątku, to był chyba o umieraniu z powodu
                                        > astry
                                        > > . To ematka miała takiego nopa.
                                        > >
                                        >
                                        > I pozwól, że napiszę że nie bedę już z toba dyskutowała na tematy związane z co
                                        > videm, ponieważ wygaszam osoby nierokujące i naprawdę nie chcę już czytać powie
                                        > lanych przez nie bzdur. Tak więc….bez odbioru.

Wygaszasz wszystkich, którzy mają inne zdanie a zwłaszcza tych którzy wykazują że Twoje ukochane szczepionki to nie cud miód i orzeszki a dość niebezpieczne preparaty.

Ponieważ już się zaszczepiłas, normalnym mechanizmem będzie wyparcie czyli zakrzykiwanie rzeczywistości, wyzywanie innych od foliarzy etc. Bo nie chcesz słuchać o tym, że coś ci się może stać po szczepieniu.
                                        W sumie przykre 🤣🤣
                                        >
                                        >
                                    • gaia533 Re: szczepienie a zgon 20.05.21, 09:59
                                      saszanasza napisała:

> gaia533 napisała:
                                      >
                                      > > No to pokaż mi jeden zgłoszony nop w postaci jęczmienia.
                                      >
                                      >
                                      > No nie pokażę. Poszperaj sobie w wątku, to był chyba o umieraniu z powodu astry
                                      > . To ematka miała takiego nopa.
                                      >

Ale ja pytam o raport o NOPach, a nie to co ematka plecie. Nie ma tam jęczmieni, w ogóle nie masz pojęcia o czym klepiesz.
                                      • mia_mia Re: szczepienie a zgon 20.05.21, 11:46
                                        To 900 stron, więc można przejrzeć go tylko pobieżnie, ale przy takim przeglądaniu znalazłam takie kwiatki jak uraz głowy, po iluś tam dniach od szczepienia pogorszenie wzroku w oku lewym, pęknięcie tętniaka aorty, zachorowanie na covid i kilka innych. Nawet nie chcę zgadywać co można znaleźć wczytując się dokładniej.
                                        • gaia533 Re: szczepienie a zgon 20.05.21, 12:18
                                          mia_mia napisał(a):

> To 900 stron, więc można przejrzeć go tylko pobieżnie, ale przy takim przegląda
                                          > niu znalazłam takie kwiatki jak uraz głowy, po iluś tam dniach od szczepienia p
                                          > ogorszenie wzroku w oku lewym, pęknięcie tętniaka aorty, zachorowanie na covid
                                          > i kilka innych. Nawet nie chcę zgadywać co można znaleźć wczytując się dokładni
                                          > ej.

który to uraz głowy uważasz za "kwiatek", taki:

"bardzo silny ból brzucha, po którym wystąpił nagły spadek ciśnienia oraz bradykardia, upadek z urazem głowy. Hospitalizacja w SOR od 27.01.2021 godz. 4.23 do 27.01.2021 godz. 12.52"

czy może ten: "zawroty głowy, które wystąpiły w dniu następnym po szczepieniu, utrzymują się do chwili obecnej (3 tygodnie później), skutkujące upadkiem i urazem głowy"?

Nie wiem dlaczego nie rozumiecie tego co próbuję wytłumaczyć od wczoraj. To jeszcze raz. Jest sobie wykaz rzeczy które się z ludźmi działy PO szczepieniu. Żeby tam się znaleźć to trzeba to zgłosić u lekarza (nie, nie można samemu, wbrew temu co macie napisane na karteczkach po szczepieniu, tzn zgłaszać można, ale w tym wykazie wasz "jęczmień" się nie znajdzie). I teraz tak, nie wszystko co tam jest jest efektem szczepienia. Tego nie stwierdza się po prostu po następstwie czasowym, tylko jest wynikiem głębszej analizy przypadku. Ale trzeba wiedzieć że coś takiego w ogóle wystąpiło, żeby móc to dalej analizować, prawda?

I teraz ten wykaz jest niemiarodajny, bo z jednej strony są to tylko podejrzenia nie są jeszcze potwierdzone, a z drugiej po prostu nie ma tam większości zgłoszeń takich jak moje, takich "typowych" odczynów jak np. gorączka - nawet wysoka nie jest tam po prostu wykazywana (miejmy nadzieję że tylko te typowe są w tern sposób olewane). Dlaczego? Pewnie nikomu się nie chce w to bawić. I ok, niech sobie tak będzie, ale po co w takim razie kłamać, że spośród 16 mln osób zaszczepionych tylko 8000 miało objawy, z czego 7400 to było zaczerwienienie i bolesność w miejscu wkłucia?
                                          • skumbrie Re: szczepienie a zgon 20.05.21, 13:19
                                            ale po co w takim razie kłamać, że spośród 16 mln osób zaszczepionych tylko 8000 miało objawy, z czego 7400 to było zaczerwienienie i bolesność w miejscu wkłucia?

Bo inaczej barany mogłyby się ocknąć. A tak mają wybór: na pewno umrą po zachorowaniu na koronę (jak bardzo są niektórzy spanikowani dzięki ogólnemu przekazowi, można przeczytać tutaj) albo minimalna szansa, że coś się będzie działo po szczepieniu, bo ogólne statystyki NOP-ów mówią co wyżej.

• mia_mia Re: szczepienie a zgon 20.05.21, 14:30
                                            Tamten skończył się zgonem i lekarz ten uraz podał jako przyczynę. Widać rodzina chciała sekcji, bo teraz przy tym przypadku jest adnotacja, że zgon w wyniku niewydolności krążenia u starszej schorowanej osoby, bez związku ze szczepieniem w związku z zostaje usunięty z wykazu NOPów.
                                            • gaia533 Re: szczepienie a zgon 20.05.21, 14:34
                                              mia_mia napisał(a):

> Tamten skończył się zgonem i lekarz ten uraz podał jako przyczynę. Widać rodzin
                                              > a chciała sekcji, bo teraz przy tym przypadku jest adnotacja, że zgon w wyniku
                                              > niewydolności krążenia u starszej schorowanej osoby, bez związku ze szczepienie
                                              > m w związku z zostaje usunięty z wykazu NOPów.

I gdzie leży problem?
                                                • gaia533 Re: szczepienie a zgon 20.05.21, 14:48
                                                  mia_mia napisał(a):

> W tym, że komuś przychodzi do głowy zgłaszanie urazu głowy u staruszki jako NOP
                                                  > u.

Skoro upadła po szczepieniu i doznała urazu głowy to skąd mieli wiedzieć jaka była przyczyna zgonu? Mają tego nie sprawdzać w ogóle, żeby antyszczepy miały pożywkę?
                                                  • mia_mia Re: szczepienie a zgon 20.05.21, 14:56
                                                    Upadek schorowanej staruszki ileś dni po szczepieniu, no rzeczywiści pierwsze co przychodzi do głowy to NOP. I co tak wszystkich, którzy zmarli 4 tygodnie po szczepieniu kroić?
                                                  • gaia533 Re: szczepienie a zgon 20.05.21, 15:05
                                                    mia_mia napisał(a):

> Upadek schorowanej staruszki ileś dni po szczepieniu, no rzeczywiści pierwsze c
                                                    > o przychodzi do głowy to NOP. I co tak wszystkich, którzy zmarli 4 tygodnie po
                                                    > szczepieniu kroić?

Może cię zdziwi wiadomość, ale każda osoba która umrze ma przypisywaną przyczynę zgonu, nie zawsze trzeba ich kroić żeby to stwierdzić.
                                                    I tak, w sytuacji warunkowego wprowadzania szczepionki do obrotu zbiera się informacje o potencjalnych NOPach. Niektóre z nich są łatwe do wykluczenia a inne nie, nie wiem dlaczego cię uwiera to, że ktoś w ogóle może badać te związki.
          • esperantza Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 17:48
            Oczywiście ze można. I powinno się nawet. Chrzanić rejestr nop-ów w sanepidzie. Ważne żeby działanie niepożądane było zgłoszone choć akurat pospolita gorączka i tak niczego nie zmieni.
            • chococaffe Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 17:57
              Oczywiście, że zgłaszać bo dzięki takim zgłoszeniom może się okazać, że np silne bóle migrenowe po szczepionce zdarzały się osobom, które biorą okreslone leki na nadciśnienie, wymioty cukrzykom itp itd. Wtedy łatwiej monitorować proces i w przypadkach kiedy jest możliwość dobrania szczepionki/leku do konkretnej osoby to będzie można to zrobić.
    • paskudek1 Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 14:49
      Jeżeli chcesz się upewnić że osoba zmarła w wyniku szczepienia albo nie w wyniku szczepienia to nie ma innej drogi jak sekcja zwłok. Albo więc godzisz się na sekcję albo trudno, nigdy nie poznasz przyczyn.
      • troompka Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 15:09
        ja nie o tym wątek założyłam (bo wiem, ze to trudne do okreslenia i nawet po sekcji mogłoby się nie wyjaśnic), tylko o tym, czy powinno sie takie przypadki zgłaszać. Skądś te dane o negatywnych skutkach są pozyskiwane, rozumiem że "z rynku" czyli od nas?
        • paskudek1 Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 15:12
          Żeby zgłosić zgon po szczepieniu, w sensie że podowem zgonu było NA PEWNO szczepienie to chyba musisz to mieć jakoś potwierdzone co? Bo wiesz, możesz zgłosić ból ramienia, zawroty głowy, wysypkę, gorączkę - są to objawy jakoś sprawdzalne itp. Co prawda nie wiem jak przyjmujący zgłoszenie to weryfikuje ale dajmy na to że jakoś. Natomiast jeśli ktoś umiera po przyjęciu szczepionki to żeby zgłosić zgon Z POWODU SZCZEPIENIA to chyba to jakoś trzeba potwierdzić?
          • saszanasza Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 21:17
            paskudek1 napisała:

> Żeby zgłosić zgon po szczepieniu, w sensie że podowem zgonu było NA PEWNO szcze
            > pienie to chyba musisz to mieć jakoś potwierdzone co? Bo wiesz, możesz zgłosić
            > ból ramienia, zawroty głowy, wysypkę, gorączkę - są to objawy jakoś sprawdzalne
            > itp. Co prawda nie wiem jak przyjmujący zgłoszenie to weryfikuje ale dajmy na
            > to że jakoś. Natomiast jeśli ktoś umiera po przyjęciu szczepionki to żeby zgłos
            > ić zgon Z POWODU SZCZEPIENIA to chyba to jakoś trzeba potwierdzić?
            >

No dokładnie! Przecież to bardzo poważna sprawa mająca wpływ na bezpieczeństwo dystrybycję szczepień. Tego nie da się załatwić anonimowo. Gdyby tak było, antyszczepy po nocach zgłaszałyby śmierci swoich urojonych czlnków rodziny.
              • saszanasza Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 23:01
                mia_mia napisał(a):

> Czytając w Nopach o pękniętym tętniaku obawiam się, że antyszczepy zgłaszają al
                > bo co bardziej zapobiegliwi kuzyni zgłaszają licząc na odszkodowaniewink

No to powodzenia im życzę, zwłaszcza przy odszkodowaniu od firm ubezpieczeniowych🙈 Przecież tam już od dawna jest tak, że zeby dostać odszkodowanie choćby za śmierć na raka, trzeba mieć odpowiedni rodzaj tego raka, albo odpowiedni rodzaj zawału. Już oczami wyobraźni widzę jak ochoczo definiują rodzaje śmierci na covid, choć wróć….nie definiują bo zaden ubezpieczyciel nie ubezpiecza od jakichkolwiek szczepień, nawet tych, które „nie są eksperymentem medycznym”😉😅
                • saszanasza Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 23:02
                  saszanasza napisała:

> mia_mia napisał(a):
                  >
                  > > Czytając w Nopach o pękniętym tętniaku obawiam się, że antyszczepy zgłasz
                  > ają al
                  > > bo co bardziej zapobiegliwi kuzyni zgłaszają licząc na odszkodowaniewink
                  >
                  >
                  > No to powodzenia im życzę, zwłaszcza przy odszkodowaniu od firm ubezpieczeniowy
                  > ch🙈 Przecież tam już od dawna jest tak, że zeby dostać odszkodowanie choćby za
                  > śmierć na raka, trzeba mieć odpowiedni rodzaj tego raka, albo odpowiedni rodza
                  > j zawału. Już oczami wyobraźni widzę jak ochoczo definiują rodzaje śmierci na c
                  > ovid, choć wróć….nie definiują bo zaden ubezpieczyciel nie ubezpiecza od jakich
                  > kolwiek szczepień, nawet tych, które „nie są eksperymentem medycznym”😉😅
                  >
                  *tfu rodzaje śmierci po szczepieniu na covid.
    • ferra Re: szczepienie a zgon 19.05.21, 17:09
      Nie ona jedna. "Szczęśliwie zaczepiona" Pani poseł PO agitująca na facebooku też nagle po 2 dawce zmarła. Coż za koincydencja.

Oczywiście że zgłaszać NOP - co za durne pytanie.