Dodaj do ulubionych

w 2020 r. 38 tys. ton plastiku trafiło do Polski

18.05.21, 10:01
Nie dawno czytałam w jakimś wątku o tym kto w ogóle importuje śmieci. I okazuje się, że ciągle jest to Polska.

"38 tys. ton odpadów z tworzyw sztucznych w 2020 roku trafiło z Wielkiej Brytanii do Polski - podaje w najnowszym raporcie Greenpeace. Czyni to nas trzecim po Turcji i Malezji największym odbiorcą brytyjskich śmieci z tworzyw sztucznych."

Tutaj cały artykuł: next.gazeta.pl/next/7,172392,27096988,greenpeace-w-raporcie-o-plastikowych-odpadach-z-wlk-brytanii.html#do_w=52&do_v=221&do_st=RS&do_sid=604&do_a=604&s=BoxBizLink

Cała prawda o doskonałym zachodnim recykling czyli podrzucaniu śmieci innym.
Obserwuj wątek
    • szafireczek Re: w 2020 r. 38 tys. ton plastiku trafiło do Pol 18.05.21, 11:22
      To jest znana, chociaż niezbyt nagłaśniana działalność. Legalny import i to na olbrzymią skalę odbywa się pod hasłem odpadów przeznaczonych do odzysku, odpady komunalne są z kolei nielegalne, ale można też sobie wwieźć pyły gazów, które mogą zawierać substancje zanieczyszczające powietrze w procesie spalania i to już nie są tzw. "śmieci" - czyli nawet legalnie można sobie żonglować nazewnictwemsmile
      Ale to tylko część historii- bo o ile import pewnych odpadów jest legalny, to od czasu zmiany przepisów utylizacja nie jest taka opłacalna, jak kiedyś, bo koszt wzrósł, ze względu na koniecznośc ponoszenia opłat za wypuszczanie świństwa w wyniku utylizacji do atmosfery. Kółko się zamyka, stąd częste doniesienia o pożarach hałd śmieci!
      Nasz pazerny biznes i hipokryzja krajów sprzedających odpady.
    • thea19 Re: w 2020 r. 38 tys. ton plastiku trafiło do Pol 18.05.21, 11:31
      do nas trafia wszelakie goofno z zagranicy. Wszystko dzięki oszustwom, łapówkom i kombinatorstwu. Potem wysypiska płoną. Oglądałam taki serial dokumentalny "Nic do zgłoszenia" o pracy polskich celników i raz zorganizowano pokazową kontrolę śmieci wwożonych do Pl. Śmieci zawrócono bo byly oczywiście niezgodne z deklaracjami i miejscami odbioru. Ile takich dostaw przyjechało za łapówkę bez obecności tv? Celnicy pracują za miskę ryżu to i przymykać oczy trudno nie jest.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka