Dodaj do ulubionych

Komu wystawić złą opinię?

19.05.21, 10:03
Zamawiacie jedzenie z restauracji, przyjeżdża zimne z winy kuriera pracującego dla np Uber albo Pyszne pl - nie z winy restauracji. Albo kupujecie wycieczkę w biurze podróży samolot spóźnia się o 24 godziny. Czy obwiniacie wtedy tego kuriera, albo linie lotniczą, którzy są podwykonawcami. Czy może obwiniacie restauracje albo to biuro podróży, z którym zawiera się umowę. Wypadku opóźnienia samolotu od kogo dochodzić odszkodowania od biura podróży czy od linii lotniczej?
Obserwuj wątek
  • aqua48 Re: Komu wystawić złą opinię? 19.05.21, 10:16
   Nikogo nie obwiniam. Do restauracji dzwonię i mówię w jakim stanie przyjechała dostawa czekając aż oni rozwiążą problem bo powstał po ich stronie. Jeśli nie reagują wystawiam złą opinię i nie zamawiam tam więcej.
   Wyjazd na wycieczkę chyba jest ubezpieczony? Ja w każdym razie zawsze podróżuję indywidualnie. Samoloty się spóźniają, jeśli do iluś tam godzin (nie pamiętam szczegółów) to przysługuje darmowy poczęstunek na lotnisku, jeśli dłużej to noc w hotelu. Tyle. Wypadki losowe należy brać pod uwagę.
  • berdebul Re: Komu wystawić złą opinię? 19.05.21, 10:19
   Nie zamawiam przez Uber/pyszne, bo restauracja na tym niewiele zyskuje. W czasie pandemii tylko bezpośrednio. Informuję restaurację, ale skargę składam u pracodawcy kuriera.

   Zależy jaka była umowa, kto organizował lot, z jakiego powodu się spóźnił.
  • ulla_cebulla Re: Komu wystawić złą opinię? 19.05.21, 11:26
   W wymienionych przypadkach nie wystawiam złych opinii. O rażąco dlugim oczekiwaniu na jedzenie bym poinformowała restaurację, ale też niekoniecznie licząc na jakiś gratyfikacje, jeśli sytuacja zaszła jednorazowo. Przy poważnie spóźnionych lotach składałam po powrocie reklamację u przewoźnika. Dostałam kilka razy zwrot ceny biletów. Negatywnie opinie realnie szkodzą firmom. Najniższa ocena przez opóźnienie podwykonawcy lub inną pierdołę to dla mnie niepotrzebnie pieniactwo.
Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka