Dodaj do ulubionych

Ależ to jest tytuł...

20.05.21, 09:20

"Sondaże o szczepieniach nie mówiły prawdy. Zanosi się na zwycięstwo antyszczepionkowców"

Tak to tu zostawię i idę się upajać....


wiadomosci.wp.pl/sondaze-o-szczepieniach-nie-mowily-prawdy-zanosi-sie-na-zwyciestwo-antyszczepionkowcow-6641435269929856a
Obserwuj wątek
  • katie3001 Re: Ależ to jest tytuł... 20.05.21, 09:42
   To nie są do końca antyszczepionkowcy. Zapewne większość z nich poddaje dzieci obowiązkowym szczepieniom. Po prostu nie wierzą, że te szczepienia są skuteczne, nie ufają im i generalnie uważają, ze cała pandemia to bardziej medialna nagonka niż prawdziwa pandemia. Ludzi bardziej wkurza zamknięta służba zdrowia, zamknięte sklepy niż cowid sam w sobie.
   • tiszantul Re: Ależ to jest tytuł... 20.05.21, 11:10
    "To nie są do końca antyszczepionkowcy. Zapewne większość z nich poddaje dzieci obowiązkowym szczepieniom."

    Oczywiście że nie jesteśmy antyszczepionkowcami. Ludzie spokojnie szczepią się na wszystko, a jedynie odmawiają szczepienia w atmosferze paniki medialnej i szantażu moralnego. Do kowidian natomiast już dawno powinni dzwonić akwizytorzy cudownych garnków, pokazów odkurzaczy oraz "koledzy wnuczka" - kowidianie uwierzą we wszystko
   • makurokurosek Re: Ależ to jest tytuł... 20.05.21, 11:30
    100/100.
    Dodam tylko od siebie, że ludzie dopiero za kilka miesięcy przejrzą na oczy, gdy kryzys ugryzie ich w d.... Już zaczyna brakować wielu produktów, na wiele towarów czas oczekiwania to co najmniej kilka miesięcy. Za chwileczkę wiele towarów będzie można kupić tylko z pod lady i to za bajońskie kwoty, a to wszystko jest konsekwencją sztucznie wykreowanego kryzysu.
  • sumire Re: Ależ to jest tytuł... 20.05.21, 09:51
   Cóż, mamy naród oszołomów, który prędzej uwierzy Edzi Górniak niż naukowcom. A do tego minister Gliński jeszcze wrzucił milion instytutowi promującymi antyszczepstwo.
   Szkoda tylko, że jak zwykle konsekwencje "niezależności" suwerena będą ponosić wszyscy.
   Cóż pozostaje rzec. Up yours.
     • tiszantul Re: Ależ to jest tytuł... 20.05.21, 10:49
      Przy całej propagandzie medialnej szczepionek i rocznym zastraszaniu wirusem ludzie nie chcą się szczepić, bo czekają na sto złotych? Wyczuwam ton desperacji osoby, która uwierzyła kampanii medialnej, zaszczepiła się i przeczuwa, że być może zupełnie niepotrzebnie. Mało tego, zaszczepionym obiecywano, ze będą bohaterami i zbawcami ludzkości od wirusa i będzie głupio, gdyby przypadkiem nic z tego nie wyszło.
      Jeszcze wczoraj na forum kowidianie snuli fantazje o zwalnianiu sceptyków z pracy, a teraz się okazuje, ze trzeba zwolnić z pracy ponad 21 milionów ludzi.

      My sceptycy możemy się w każdej chwili zaszczepić, ale kowidianie już się nie odszczepią
      • sumire Re: Ależ to jest tytuł... 20.05.21, 10:57
       Oczywiście, że tak.
       Dla niektórych to dwie butelki Finlandii, dla innych paznokcie. Żyjemy w kraju, w którym silna jest opcja "dej" i w którym głupie lody potrafią doprowadzić do walk w sklepach, więc hm.
       • fitfood1664 Re: Ależ to jest tytuł... 20.05.21, 11:09
        A niech się szczepią, nie moja sprawa, każdy decyduje co jest dla niego korzystniejsze, ja nie zamierzam, nawet i za 1000 euro, ba nawet za 10 000. Już wiem co to nop, jakie to koszty, jakiś milion by mnie przekonał, bo pokryłby koszty ryzyka.
     • maslova Re: Ależ to jest tytuł... 20.05.21, 12:18
      businessinsider.com.pl/wiadomosci/badania-uniwersytetu-warszawskiego-i-grape-dot-nastawienia-polakow-do-szczepien/lh9dz0w

      Naukowcy badanym osobom przedstawili różne zestawy informacji na temat szczepień na COVID-19. Dodatkowo, jednej czwartej badanych przypomnieli, że szczepionka jest dla pacjenta darmowa, a pozostałym kazali wyobrazić sobie, że trzeba za nią zapłacić 10 zł, 70 zł lub że pacjent otrzymuje 70 zł jako zachętę do szczepienia.

      Wnioski z badań można przedstawić w kilku punktach. Oto one:

      Żaden z popularnych komunikatów mających przekonywać, nie ma istotnego wpływu na chęć do szczepień.
      Chęć szczepienia by spadła, gdyby szczepiony musiał zapłacić nawet niewielką kwotę (70 zł).
      Dopłata w wysokości 70 zł nie zwiększa odsetka pozytywnych odpowiedzi, najwyraźniej sugerując niektórym, że szczepionka jest podejrzana.
      Dwie trzecie osób niechętnych szczepieniom nie zmieni zdania nawet, gdy po pierwszych miesiącach potwierdzi się, że szczepionka jest bezpieczna i skuteczna.
      • tiszantul Re: Ależ to jest tytuł... 20.05.21, 12:45
       "Dopłata w wysokości 70 zł nie zwiększa odsetka pozytywnych odpowiedzi, najwyraźniej sugerując niektórym, że szczepionka jest podejrzana."

       Do tego Polacy nie są aż tak dramatycznie biedni, żeby sto złotych jednorazowo robiło wrażenie. Wypowiedzi kowidian o honorarium za szczepienie pokazują, ze nie mają żadnego pomysłu jak wpłynąć na ludzi. Kolejne pomysły to coraz większa desperacja, przy czym samo prezentowanie desperacji wzmacnia postawy sceptyczne.
       Nagroda w postaci wyjścia do kina, sto złotych... Coraz głupsze te nagrody. Ja oczekuję sokowirówki, lizaka i zniżki do Muzeum Porcelany w Wałbrzychu.
       Aha, zniżka już jest w planach. No to lizak, sokowirówka i motorynka. Chętnie również dziurkacz biurowy, guma turbo...
   • tiszantul Re: Ależ to jest tytuł... 20.05.21, 13:05
    "Cóż, mamy naród oszołomów, który prędzej uwierzy Edzi Górniak niż naukowcom"

    Twoi naukowcy i eksperci to zwykli opłacani akwizytorzy i propagandyści. Serio przyznajesz, ze społeczeństwo się w końcu zorientowało?
    • sumire Re: Ależ to jest tytuł... 20.05.21, 13:17
     Śmieszne to jest trochę, że trollik, który przez ostatnie 5 lat miał sraczkę forumową "PiS jest cudowny, PiS jest kochany" nagle się "zorientował" big_grin i jeszcze udaje, że próbuje z kimś dyskutować.
     A w ogóle to ***********, ciao bello.
  • geez_louise Re: Ależ to jest tytuł... 20.05.21, 10:01
   Większość Polaków nawet się nie myje i z moich obserwacji, jest to dokładnie ta sama grupa, co się nie szczepi. Nie miałam specjalnych oczekiwań, spodziewałam się, że głupota i lenistwo wygrają.
  • cruella_demon Re: Ależ to jest tytuł... 20.05.21, 10:11
   Motywacją sporej części, była chęć wyjeżdzania za granicę, nietrafiania na kwarantannę, czy jak wymyślą kina, czy baseny dla zaszczepionych możliwość korzystania, a w efekcie święty spokój i możliwość w miarę normalnego życia. Aa no i obecnie zaszczepieni nie wliczają się do limitów osób mogących przebywać na imprezach.
   Jak ktoś pracuje zdalnie i nigdzie nie wyjeżdza to faktycznie mu niepotrzebne.
   • tiszantul Re: Ależ to jest tytuł... 20.05.21, 10:56
    "Motywacją sporej części, była chęć wyjeżdzania za granicę, nietrafiania na kwarantannę, czy jak wymyślą kina, czy baseny dla zaszczepionych możliwość korzystania, a w efekcie święty spokój i możliwość w miarę normalnego życia. Aa no i obecnie zaszczepieni nie wliczają się do limitów osób mogących przebywać na imprezach.
    Jak ktoś pracuje zdalnie i nigdzie nie wyjeżdza to faktycznie mu niepotrzebne."

    Dorosły człowiek nigdy nie weźmie poważnie propozycji "zaszczep się, bo cię nie wpuścimy do kina" i innych tego typu pogróżek. Wyjście do kina jako nagroda dla dorosłego człowieka to bynajmniej nie jest "normalne życie", tylko zupełna degradacja człowieczeństwa. Jak widać, znakomita większość społeczeństwa podziela ten zdroworozsądkowy pogląd. Obóz kowidian nie będzie się już powiększał, nie ma żadnych perspektyw. Sceptyków coraz więcej
     • alessa28 Re: Ależ to jest tytuł... 21.05.21, 10:05
      dr.amy.farrah.fowler napisał(a):

      > No jak nie ma innej rady na Was tumanów, to niech będzie przymus i terror. Jest
      > em za.

      Ktoś, kto ma nick "dr Amy farrah fowler" jest już z założenia debilem.

      Jeśli dołożyć do tego fantazje na temat bycia wykładowcą oraz solidny bełkot proszczepionkowy, mamy pacjenta kwalifikującego się na oddział psychiatrii w dowolnej lokalizacji.

      Terror możesz sobie wprowadzić w swojej wynajętej norce i możesz nawet wypowiedzieć wojnę podwórkowym kotom.

      Poszczekaj sobie na forum a w realu zamknij grzecznie pysk i wróć na swoje miejsce w szeregu.

      >
   • dyzurny_troll_forum Re: Ależ to jest tytuł... 20.05.21, 11:13
    mia_mia napisał(a):

    > Kiedy przy wejściu na imprezę czy do kina trzeba będzie pokazać dowód szczepien
    > ia ludzie zaczną to robić.

    Czeski rząd miał taki pomysł, że do wejścia na ogródek restauracyjny trzeba mieć test, albo potweirdzenie o przebyciu albo dwa szczepienia. I że będzie to kelnerka albo braman kontrolować.

    Pomysł przetrwał trzy dni.

    Najpierw się okazało, że gościa, który wtargnął do ogódka kawiarnianego nie można z niego usunać (jeżeli przestrzega dotychczasowych reguł zachowania), można go conajwyżej nie obsłużyć. Ale przy jednym stole mogą siedzieć czterej ludzie - dwaj z testem i dwaj bez. I ci z testem spokojnie mogą piwo zamówic dla tych bez testu. W tej sytuacji związek restauratorów ogłosił, że pracownicy lokalów nie będą brali udziału w cyrku pt. sprawdzanie CoVidowych dokumentów.

    Rząd do kontoli dokumentów w ogródkach restauracyjnych wysyła więc policję.....
    • dyzurny_troll_forum Re: Ależ to jest tytuł... 20.05.21, 11:59
     makurokurosek napisała:

     > nie zdążyłaś sie jeszcze nauczyć, że przymus wywołuje automatyczny opór.

     Dokałdnie to obserwujemy od jakiś 2-3 miesięcy, a narazie jedynie mówią o przymusie. Gdyby zaczeli go wprowadzać myślę, że skala oporu zaskoczy wszystkich.
     • tiszantul Re: Ależ to jest tytuł... 20.05.21, 12:17
      "Gdyby zaczeli go wprowadzać myślę, że skala oporu zaskoczy wszystkich."

      Z kręgów władzy poszła wiadomość, że promotorzy szczepień mają chodzić po domach i "pukać ludziom do drzwi". Warto przypomnieć, ze "chodzenie po domach" to był ostatni pomysł KOD-u, w czasach gdy np. na emamie już nikt ich nie popierał i nie interesował się działalnością
    • tiszantul Re: Ależ to jest tytuł... 20.05.21, 12:31
     "nie zdążyłaś sie jeszcze nauczyć, że przymus wywołuje automatyczny opór"

     Syndrom bezczelnego i natarczywego akwizytora. Ludzie uciekają natychmiast. A teraz jeszcze główne media dają wsparcie sceptykom otwarcie pisząc, ze jest ich 21 mln, natomiast zaszczepionych i wannabe zaszczepionych tylko 13 mln.
     Wcześniej "przekonywanie" polegało na izolacji (ograniczanie kontaktów społecznych) i zastraszaniu samotnych jednostek. 21 mln to jest gigantyczna grupa, grupę przekonać trudniej. Grupa, która po ponad roku straszliwej epidemii nie zgłosiła ŻADNEGO zainteresowania szczepieniem
  • kryzys_wieku_sredniego Re: Ależ to jest tytuł... 20.05.21, 12:12
   Ależ ja to wszystkim mówie, że zaszczepionych jest tylko 12% polaków, a do lipca będzie max 25%.
   Inni czekają aż zaczniemy świecić, będziemy umierać czy też będziemy sterowani odgórnie przez big pharma.
   Mi wisi co robią inni, ja nie będę zamknięta w domciu na jesień.
  • vasaria Re: Ależ to jest tytuł... 20.05.21, 12:47
   I świetnie smile . Wiara w ludzi mi wraca. Bo dotychczas to jak bezmyślne bydło, jak ćmy do słońca, nogi by sobie połamali lecąc, żeby robić za króliki doświadczalne i się szczepić tongue_out
  • tiszantul Re: Ależ to jest tytuł... 21.05.21, 11:46
   I jeszcze mistrzowskie podsumowanie z Twittera:

   "Przed epidemią mieliśmy 3% antyszczepów. Dzięki wysiłkom rządu, lekarzy, naukowców i ekspertów udział antyszczepów w społeczeństwie wzrósł do 60%"

   Ode mnie: więcej "edukacji', "przekonywania" i "zachęcania" PLIZ smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka