Dodaj do ulubionych

Jak radzicie sobie z przygnębieniem, rezygnacją

21.05.21, 22:59
Nie radzę sobie zupełnie z negatywnymi emocjami. Skumulował się stres, jestem osobą wysokoreaktywną, jutro mam egzamin. Zamiast się uczyć weszłam na fb i zaczęłam oglądać zdjęcia idealnego życia dawnych, szkolnych koleżanek i mnie po prostu uderzyła fala rezygnacji. Mam wrażenie, że każdy ma lepsze życie ode mnie, każdy ma fajniejszą rodzinę, dobrych przyjaciół, świetne zarobki, wspaniałe nieruchomości, kariery. zastanawiam się co w moim życiu poszło nie tak i co było tego przyczyną. To najwyraźniej jest zazdrość. Zazdroszczę, że większość utrzymuje znajomości z dawnych lat (ja nie potrafię), mają dużo przyjaciół w nowych miejscach zamieszkania (ja nie), częste i ciepłe kontakty z rodziną (ja nie), do tego wspaniałe dzieci (ja nie jestem kreatywna przy zabawach z moim dzieckiem), o wycieczkach i luksusowych gadżetach niewspominając.
Czy to jest specjalnie torpedowanie swojego sukcesu (dołuje się, nie uczę)? Naprawdę czuję po tym wieczorze, że przegrałam życie i nic dobrego już się nie wydarzy.
Tak, jestem wycofana z życia, mam złe relacje z rodziną, w związku układa nam się średnio (z mojej winy).
Pracuję nad sobą (terapia, grupa DDA), tylko efektów nie widać. Macie jakieś wskazówki bądź jesteście w stanie mnie zmotywować do działania?
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka