Dodaj do ulubionych

500+ i 14 emerytura dla zaszczepionych

22.05.21, 09:38
"500 plus i 14. emerytura tylko dla zaszczepionych? Jest propozycja na stole.
Samorządowcy zaproponowali, by wypłata środków z programu 500 plus była przewidziana tylko dla dzieci zaszczepionych, a 14. emerytura tylko dla zaszczepionych seniorów - ustalił reporter Radia ZET Maciej Sztykiel. Propozycja padła na dzisiejszym spotkaniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. "Oprócz zachęt powinny być elementy dyscyplinujące" – powiedział nam pełnomocnik zarządu Związku Miast Polskich Marek Wójcik.
- Oprócz zachęt powinny być elementy dyscyplinujące - mówi Radiu ZET pełnomocnik zarządu Związku Miast Polskich Marek Wójcik. - To są pieniądze dodatkowe, w przypadku 14. emerytury już jest warunek wykluczający pewną grupę emerytów zarabiających powyżej określonego progu, dlaczego więc nie wprowadzić kolejnego warunku? Zdaję sobie sprawę, że to kontrowersyjne rozwiązanie, ale nie widzę powodu, by unikać tego tematu, jeżeli mamy skutecznie chronić się przed Covid-19 - mówi Marek Wójcik."

wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/500-plus-i-14.-emerytura-tylko-dla-zaszczepionych-Jest-propozycja-na-stole?fbclid=IwAR19GEa7D1427VR9EO-P-sii9hsw9065vYiMZ7M9YOPNORhs5v-xYyYfDxU
desperacko próbują zmusić ludzi do szczepienia ale akurat jak jestem za, szczepienie na charakter społeczny ( głównie seniorów, którzy jak pisałam wcześniej - szczepić się nie chcą ale za to głównie oni cieżko przechodzą Covid i umierają co poniekąd prowokuje władze do zamykania gospodarki więc cierpi reszta społeczeństwa) więc dlaczego społeczeństwo, czyli ludzie pracujący, właśnie ci którzy oberwali przez lockdown, których pozbawiono dochodu, mają im finansować świadczenia?
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka