Dodaj do ulubionych

Felv dodatni u kota

22.05.21, 16:30

Kociary macie doświadczenie bo czytam rozbieżne opisy? Przyjechała dzisiaj do nas prosto że sterylki aborcyjnej dodatnia koteczka. Co ją czeka?
Obserwuj wątek
    • profes79 Re: Felv dodatni u kota 22.05.21, 17:21
      Przede wszystkim życie samotnego kota, ew. z innym "dodatnim". Zero kontaktu z innymi kotami zdrowymi.
      A reszta? Trochę jak u człowieka z HIV - życie od pewnego momentu na lekach, które przedłużą mu nieco życie pozwalając żyć w komforcie ale nie tak długo, jak kot zdrowy.
      • mamtrzykotyidwa Re: Felv dodatni u kota 22.05.21, 17:36
        Pomyliłeś Felv z Fiv.
        Fiv, to to samo, co hiv u człowieka.
        Felv to kocia białaczka zakaźna.
        Kot z białaczką może przeżyć całe życie bez żadnych objawów, jeśli będzie w dobrych warunkach.
        To prawda, że nie powinien być ze zdrowymi kotami i nie należy takiego kota wypuszczać, bo będzie zarażał inne koty.
        Białaczka nie jest zakaźna ani dla ludzi, ani dla innych zwierząt, tylko dla kotów. Jest nieuleczalna, chociaż czasem kot sam potrafi zwalczyć zakażenie.
    • mysiulek08 Re: Felv dodatni u kota 22.05.21, 18:44
      test byl zwykly, plytkowy? jesli tak, to potworzyc za jakis czas, wg naszej naczelnej kastratorki u kotow bezdomnych/wolnozyjacych (a tu jeszcze kotka w ciazy) test plytkowy moze byc falszywie dodatni
      badania krwi byly?

zasadniczo to Trzykoty z grubsza napisala co trzeba, kotka potrzebuje domu, gdzie bedzie jedynaczka, moze zyc dlugie lata, a moze rozlozyc ja jakas infekcja

z reguly (ale to nie jest zelazna regula) zdrowe, dorosle koty nie musza sie zarazic jedzac np ze wspolnych misek, uwazac trzeba na bojki z zadrapaniami

pozostale Twoje tymczasy i rezydenci mialy testy?

u nas kazdy wchodzacy do domu mial robiony, wszystkie negatywne, a potem przy chorowaniu okazywalo sie, ze sa pozytywne, wprawdzie tylko w jednej klinice uniwersyteckiej, trzy takie przypadki mialam

trzeba ja monitorowac i szukac domu bez kotow
      • slonko1335 Re: Felv dodatni u kota 22.05.21, 20:37
        Nie wiem jaki ale obstawiam plytkowy. To tasmowka leci , sterylki z miasta. Chyba że badania z krwi tańsze niż taki test? Nie mieliśmy akurat tymczasa żadnego dlatego wyladowala u nas bo wszystko inne zapchane jest kocietami i matkami karmiacymi mlode i nie wiadomo było co z nie zrobić.. Na stanie pies rezydent.
    • e-ness Re: Felv dodatni u kota 22.05.21, 21:17
      Dwa lata temu podjęłam koszmarnie trudna decyzje dotycząca uśpienia naszego koteczka z białaczka sad
      Z hodowli ( podobno bardzo dobrej) przyszedł do nas już chory, o czym nie mieliśmy pojęcia.
      Od samego początku miał problemy zdrowotne a przed ukończeniem roku położyła go białaczka.
      Kot niewychodzący.
      • sylwianna2018 Re: Felv dodatni u kota 22.05.21, 21:25
        e-ness napisała:

> Dwa lata temu podjęłam koszmarnie trudna decyzje dotycząca uśpienia naszego kot
        > eczka z białaczka sad
        > Z hodowli ( podobno bardzo dobrej) przyszedł do nas już chory, o czym nie mieli
        > śmy pojęcia.
        > Od samego początku miał problemy zdrowotne a przed ukończeniem roku położyła go
        > białaczka.
        > Kot niewychodzący.
        >

Bardzo ci współczuję. Myślę, że hodowla która wydała kota z białaczką nie mogła być bardzo dobra, ani dobra, ani w ogóle dostateczna. Nigdy nie słyszałam żeby porządna, legalna, polecana hodowla wydała kociaka z białaczką. W takich miejscach nie ma praktycznie szans na tę chorobę. Dorosłe koty muszą być testowane, pilnuje się higieny przy kociątach by nie zawlec czegoś z zewnątrz.
        Reasumując źle trafiłaś. Bardzo to przykre co przeszłaś.
        • e-ness Re: Felv dodatni u kota 23.05.21, 09:21
          W umowie było napisane ze możemy sami wykonać testy i w przypadku dodatnich wyników oddać kota ale mieliśmy na to tylko 3 dni.
          Nasz weterynarz mówił ze te płytkowe to o kant tylka zwłaszcza przy kociakach a z krwi potrzeba ok 7 dni na uzyskanie wyniku.
          Wystarczyło ze kocur miał białaczkę i poszło sad

Jak poinformowaliśmy ja o całej sytuacji to wycofała większość kotek z hodowli.
          Z nami chciała się dogadać ale ja nie miałam siły na jakiekolwiek rozmowy

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka