Dodaj do ulubionych

Robot koszący- który? Proszę o radę.

23.05.21, 18:55
Też ich jak odkurzaczy od groma, która firma najlepsza?
Jeździłby na jednym najważniejszym kawałku ok 700 M2 prosto bez wzniesień. Obejrzałam mnóstwo filmików, zauważyłam że większość jeździ bez ładu i składu( ale kosi dokładnie) , nie ma oprócz Boscha takiego który jeździ ja roborock wzdłuż na zakładkę?
A może to zupełnie nieistotne?
Na co zwracać uwagę oprócz czasu pracy/ akumulatorów?
Stiga/ Husqvarna/ Bosch - może coś zupełnie innego?
Bardzo proszę o podzielenie się opiniami .

Obserwuj wątek
        • solejrolia Re: Robot koszący- który? Proszę o radę. 23.05.21, 21:08
          W husquarna o ile dobrze kojarzę, nożyki są WYMIENNE. Tępią się dość często/łamią.
          W Ambrogio serwis polega na odwrócenia nożyka/ jest dwustronny/ oraz na naostrzeniu. Nie ma potrzeby wymieniać go co miesiąc na przykład. Mój nożyk stępił się po...3latach.
          Tyle w temacie jeśli porównać te dwie marki.
        • qwirkle Re: Robot koszący- który? Proszę o radę. 23.05.21, 21:25
          b-b1 napisała:

> qwirkle napisał(a):
          >
          > Husqvarnę polecasz bo posiadasz ich robota, czy to tak ogólnie?

Mój były pracodawca używa trzech różnych kosiarek na trzech trawnikach o różnej powierzchni i ukształtowaniu terenu. Dlatego polecam.
          I wiem, że nikt, kto ci ukradnie kosiarkę nie opchnie jej na lewo, bo bez bazy jest bezużyteczna
    • heca7 Re: Robot koszący- który? Proszę o radę. 23.05.21, 21:43
      Ja mam Ambrogio. Model do małych ogrodów. Polecam całym sercem choć zakup to nie jest tania impreza. Natomiast potem właściwie koszty są niewielkie. Ot, czasem konserwacja czy naostrzenie nożyka. Ten robot potrzebuje przewodu wbitego małymi haczykami w trawę. Po kilku dniach ich nie widać i nie można się o nie potknąć.
      Ja mam chyba ten www.roboexpert.pl/pl/p/RATY-0-Ambrogio-L30-ELITE-Automatyczna-Kosiarka-Robot/217

Odkąd go mamy znikł problem ze składowaniem trawy. Kosiarka mulczuje od razu i nie trzeba nic zbierać. Nóż można ustawić na różnej wysokości. U mnie jest wysoko aby mogły kwitnąć stokrotki. I dają radę wink
      Jak kosiarka uzna, że musi się naładować to podjedzie sama do ładowarki i wyjedzie po naładowaniu. Nasza jest zaprogramowana, że wyjeżdża o 6.30 rano. Jest bardzo cicha. Grzecznie "obrabia" dwa trawniki. Między nimi jest pochylnia z kostki a w niej kabelek. Kosiarka wspina się po niej bez problemu. W rogu ogrodu stoi ładowarka, przymocowana na stałe. Nie trzeba jej demontować na zimę. Kosiarkę zabieramy na zimę do piwnicy. Można też oddać ją na przechowanie do serwisu. Tam naostrzą nożyk, naoliwią kółka itd.
      Te jeżdżące bez ładu i składu to chyba proste modele supermarketowe. One się obijają o przeszkody. Nasza jeździ w granicy kabla. Czasem sama planuje tzw bordery i oblatuje tylko krawędzie. Czasem urządza kółka na środku trawnika wink Ale w końcu i tak wszystko jest skoszone. Nie musi jeździć codziennie. Można ją puszczać co dwa a nawet trzy dni. Obsługa jest banalna. I tak jak pisałam kiedyś- nie kradną. Kosiarki te mają numery. Nic złodziejowi po kosiarce jak nie będzie miał ładowarki. A jak pójdzie kupić nową to wszędzie będą wiedzieli, że ten egzemplarz jest kradziony. Bo ładowarkę można dostać TYLKO w serwisie.
      Wiem, że koszt początkowo może wydać się wielki. Ale naprawdę warto. Spokój, cisza, brak worów z trawą i zastanawiania się kto to skosi jest bezcenny smile
        • heca7 Re: Robot koszący- który? Proszę o radę. 23.05.21, 21:58
          Jak mocno leje to wraca do bazy. Jak przestanie lać sam wyjeżdża. Wczoraj w Warszawie padało ale widocznie na tyle znośnie, że nie przerwał koszenia. Jak kropi lub pada wolniej to Fafikowi (tak go nazywamy) nie przeszkadza.
          Tu mam zdjęcie sprzed dwóch lat. Widać jak wraca do bazy.
          • b-b1 Re: Robot koszący- który? Proszę o radę. 23.05.21, 22:08
            Piękny trawnik!
            Ja do takiego nie aspiruje nawet😉
            Uciesze się jak nie będę musiała kosić w deszczu półmetrowej trawy - bo jak mam wolną chwilę- to leje😁
            I leje i leje i trawa rośnie jak szalona, a jak nie leje ( np dzisiaj) to niedziela i nie wyjadę hałasować .
            A tak cichutko z ranca codziennie będzie się kosiło ( się rozmarzyłam) ...
            • heca7 Re: Robot koszący- który? Proszę o radę. 23.05.21, 22:27
              Będziesz zachwycona smile Jest o wiele cichsza od elektrycznej. Na pewno żaden sąsiad nie będzie miał problemu z niedzielnym koszeniem. I nigdy już nie będziesz miała półmetrowej trawy wink A co do jakości trawnika. Dzięki temu, że drobinki trawy opadają na ziemię to dodatkową ją użyźniają. Poza tym trawa ciągle, codziennie cięta rozrasta się na boki i zagęszcza. Ja po kilku latach widzę różnicę a ziemię mam naprawdę lichą. Pierwotnie sam piach.
              Taka historia mi się przypomniała. Oddaliśmy kosiarkę na zimę w serwisie. Przywieźli nam wiosną. No i puściliśmy. Stoimy z mężem na tarasie i patrzymy jak rusza. Mąż mówi- ale cicho jeździ, nie? Noo, bardzo cicho...Patrzymy na siebie, mąż schodzi na trawnik, zagląda pod kosiarkę. Nie ma noża big_grin Zapomnieli go założyć po naostrzeniu. Tego samego dnia nam dowieźli.
    • b-b1 Re: Robot koszący- który? Proszę o radę. 28.05.21, 12:35
      I jak Was nie kochać🥰 Dziękuję raz jeszcze!
      Przyznaje szala przechylała się w stronę husqvarny, ( znam firmę mam mnóstwo sprzętu od nich pilarki, piły itp-), ale .... roomba też miała być ideałem, a roborock lepiej się sprawdza- czyli
      - forum rządzi forum radzi forum nigdy cię nie zdradzi🤣🤣

Był dzisiaj u mnie "Pan kosiarka" -pomierzył i jak wiatry będą sprzyjały w przyszły piątek mój własny ambrogio opuści bazę 😁
      Wszystkie niewiadomo co( czyli małe trawniczki) połączy w jeden .

..... jeszcze tylko jedno koszenie przede mną 😁

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka