Dodaj do ulubionych

Rehabilitacja - kręgosłup

25.05.21, 22:25
Po ilu zabiegach reh zauważyliście jakaś poprawę stanu zdrowia? Jakie zabiegi są najbardziej skuteczne ? Jestem po 12 polach magnetycznych, 10 z prądem i 10 laserach i nie ma poprawy.
Obserwuj wątek
  • arganowa Re: Rehabilitacja - kręgosłup 25.05.21, 22:46
   Nie miałam problemów z kręgosłupem, ale w temacie rehabilitacji - na zapalenie rozcięgna nie pomogły mi dwie serie prądów i innych tam laserów, biczów wodnych i masaży, za to raz dwa pomogła krioterapia. Nie zalecił mi jej ortopeda wypisujący skierowanie, a dopiero fizjo zajmująca się biczami wodnymi uznała, że one nie mają prawa pomóc, więc przepisze mnie na krio. Gdyby nie ona, pewnie skończyłabym rehabilitację bez cienia poprawy. Wiem, że z kręgoslupem jest inaczej, ale może zagadaj do rehabilitantów, czy może mają lepszy pomysł na ciebie? Oni znają się lepiej niż ortopedzi.
  • aurinko Re: Rehabilitacja - kręgosłup 25.05.21, 22:56
   3 lata zabiegów i ćwiczeń na zasadzie 10x/przerwa/10x+10x/przerwa itd w zależności jak się udało wyrwać terminy na NFZ. O kant tyłka rozbić. Ulgę przyniosła miesięczna rehabilitacja jednym ciągiem kilka zabiegów i ćwiczenia, dzień w dzień spędzałam w ośrodku po 5-6h. Spokój był na kilka mcy. Potem wszystko wróciło. Od paru lat mam spokój bo w końcu zdecydowałam się na operację. Od tego czasu zero jakichkolwiek dolegliwości ze strony kręgosłupa.
  • eliszka25 Re: Rehabilitacja - kręgosłup 25.05.21, 23:06
   To zależy, co konkretnie z tym kręgosłupem masz nie tak. Jednak potwierdzam to, co piszą dziewczyny. Najskuteczniejsza jest fizjoterapia manualna i ćwiczenia, a nie żadne mizianie prądem. Mnie zawsze najszybciej pomaga chiropraktor. Poprawa jest już po pierwej wizycie.
   • ageman Re: Rehabilitacja - kręgosłup 25.05.21, 23:17
    Ja też korzystam z pomocy chiropraktyka i pomaga mi na wszystkie problemy kręgosłupowe.

    Po ostatniej rehabilitacji 6 lat temu to myślałam, że ne przeżyję i nie dawałam rady wstawać z łóżka. A medycyna konwencjonalna widziała dla mnie szansę jedynie w operacji. Chiropraktyk postawił mnie na nogi w 2 miesiące bez operacji.

    Pozdrawiam
    Aga
    • troompka Re: Rehabilitacja - kręgosłup 26.05.21, 08:30
     tylko dobry masażysta, ale z naciskiem na dobry! i samodzielne codzienne cwiczenia, które fizjo powinien Ci pokazać. Jak tak wyszłam z mojej rwy połaczonej z zapaleniem nerwu skokowego (opadała mi lewa stopa), ale trwało to kilka m-cy. Teraz kiedy tylko zaczynam lekko odczuwać znajomy mi ból to seria ćwiczeń (kocie grzbiety mnie zawsze ratują) i zwykle nie dochodzi do wiekszych problemow.
  • asfiksja Re: Rehabilitacja - kręgosłup 26.05.21, 12:44
   Jedna znajoma chodzi systematycznie, od lat na masaże do fizjoterapeuty, a jak jej się mocniej pogorszy to do osteopaty. Inna znajoma poleca ćwiczenia pod hasłem "zdrowy kręgosłup" (można je znaleźć w necie i generalnie chodzi w nich o to, żeby kręgosłup wyginać w odciążeniu). Obie funkcjonują świetnie, w tym sportowo, nie domyśliłabym się.
   Nie ma (chyba) takiej możliwości, żeby pole magnetyczne naprawiło kręgosłup, szkoda pieniędzy.
  • szmytka1 Re: Rehabilitacja - kręgosłup 26.05.21, 17:40
   po tym co miałas to też nie było poprawy a nawet pogorszenie. Pomogły masaże. Mąż tak mowi. pewnie zalezy od schorzenia, ale mam wrażenie, ze obojętnie co dolega, to wszytki an jedno kopyto przepisują. MOja ciotka też miałą te zabiegi co wymieniasz i tak jej pogorszyło sprawę, ze chodzić nie mogła, wylądowała w szpitalu rehabilitacyjnym i tam rehabilitant jakiś bardziej douczony niż lekarze i powiedział, że na to jej schorzenie te zabiegi akurat są szkodliwe, pokazał jej cwiczenia nazwijmy to "ruchowe" i masaże i to jej pomogło.
   • duola77 Re: Rehabilitacja - kręgosłup 26.05.21, 18:18
    podpowiadam bo wieloletnią czytelniczką ematki jestem

    fizjoterapia to mix , fizyko czyli te wszystkie Tensy , interferencje , lasery , krio to tylko wstęp czyli przygotowanie tkanek , ograniczenie stanu zapalnego , zmiejszenie bolesności tzw ból po kontrolą

    a potem zaczyna się własciwe czyli terapia manualna , ćwiczenia wg metod specjalistycznych , możliwy taping i co tam się przydatne uwidzi , PNF

    masażyści opravcowują Trigger points i pracują na stukturach powiędziowych

    i to wszystko macie w jednym cyklu zabiegowym , poki co na Nfz

    ale usilnie próbują rehabilitację skomercjalizować , zaniżenie punktowania , nie połacamy się ,
    dyrektorzy nie będą zabiegać o kontrakty

    TENS za 20 zeta stanie się waszym mokrym snem , i laser za 30
    człowiek to takie bydle ,że jak zapłaci z własnej kieszeni to doceni
    cala sesja nie zamknie się poniżej 200 zeta na dzień

    dużo zdrowia dla emateczek , a szczególnie dla mojej ukochane Triss co temat ma zwiedzony a przynajmniej tak się jej wydaje , będą zmiany kochanie , szykuj portfel

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka