Dodaj do ulubionych

Kreml usiluje zniszczyc

26.05.21, 10:01
Agencja z Rosji chciała zapłacić za "zniszczenie szczepionki Pfizer"

Francuski dziennik „Le Monde” poinformował we wtorek, że agencja komunikacyjna z siedzibą w Rosji skontaktowała się z francuskimi youtuberami, oferując im wynagrodzenie za publikację postów i filmów oczerniających szczepionki przeciwko COVID-19 Pfizer/BioNTech.

(...) Youtuber był proszony o zamieszczenie w nagraniu tabeli z fałszywymi danymi, wskazującymi na dużą śmiertelność wśród osób zaszczepionych preparatem Pfizer/BioNTech.
Uważnie śledzą temat

Adresaci otrzymali również instrukcje, zgodnie z którymi mieli oskarżyć media głównego nurtu o ignorowanie zagrożenia wynikającego ze szczepień.

Ministerstwo Zdrowia zostało poinformowane o zdarzeniu i "bardzo uważnie śledzi ten temat", potępiając "wyraźne próby dezinformacji" na temat szczepionek.

Agencja komunikacyjna stojąca za dezinformacją podawała się za brytyjską firmę o nazwie Fazze z siedzibą na Wyspach Dziewiczych. Firma taka nie figuruje jednak w brytyjskich rejestrach handlowych. Po odkryciu prób manipulacji profile rzekomych pracowników Fazze w mediach społecznościowych zostały usunięte.


wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-agencja-z-rosji-chciala-zaplacic-za-zniszczenie-szczepionki-,nId,5254775
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka